Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Фани и Александър  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.04.13 18:07



Фани и Александър





Екс баща - продал децата на зли мащехи, които всеки ден оглозгват по някое.

По неизвестни причини продължава да дискутира.

Сам пуска на хората и филмче по темата.

Препоръчвам му го от сърце - да го изгледа оново. И на мащехите също.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано25.04.13 19:30



все съм назад с филмчетата, то това процесингът ще се окаже много широкомащабно нещо





Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано25.04.13 19:56



Беличке, много се изживяваш като съдия
не е здравословно. за теб



Тема Re: Фани и Александърнови [re: Xaнa123]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.04.13 20:03



в днешно време и дишането не е здравословно, за яденето и пиенето да не говорим





Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано25.04.13 20:06



от тези двете може тялото да пострада
това не е кой знае какво

виж, съденето..... е лоша работа



Тема Re: Фани и Александърнови [re: Xaнa123]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.04.13 20:09



а може би - ако имаше малко повече съдене и осъждане - от морален съд - с ефективни присъди - нещата наоколо щяха да са различни...

Редактирано от belika на 25.04.13 20:10.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано25.04.13 21:12



не
нямаше да са различни
линията на страха е само заблуда, че нещата са наред



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.04.13 06:24



Май можем да поделим хората на две групи – воини и други.

Воините се занимават с ЧСЗ, безупречност, дребни тиранчета, пренаписване на собствената история и ей такива неща – най- общо се занимават със себе си, създават си светове, а от време на време поучават другите да правят същото

/макар че знае ли човек докъде водят толкова много занимания само със себе си:)/

А другата група- имат си активна гражданска позиция, изразяват си я, т.е. занимават се по равно и със себе си и със света, в който пребиват в определен момент.

Ами предпоставки и дадености по рождение, а после, евентуално, и избор:)



Тема Re: Фани и Александърнови [re: Xaнa123]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.04.13 07:32



заблуда, че нещата са наред е и отказа да бъдат видени грешките в опорните конструкции в сградите, в които живеем. и ако продължим да си затваряме очите за тях достатъчно дълго - един ден просто ще бъдем погребани в руините й.

харесвам простите неща. тук обаче думите прост и простота са мръсни, както се видя.

възвишеност и езотерика. но има и друго - ежедневните и повсеместни безобразия, в които дори езотерици и възвишеници тънат.

корупция, тарикатлък, беззаконие, безвластие, безнаказаност, безчинства от всякакъв характер. морал е синоним на посмешище. липсва и грам съзнание за неща като общност, общество, ценности и цели на групата.

вярвам, че това не е естествено състояние. хората са прости животни и като цяло обичат да им е чисто. всяка система си има порочни точки. това в момента наоколо обаче е анархия на порока.

вас ще оставя да се възвисявате езотерично на спокойствие. аз ще си живея на простото ниво.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: AH_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано26.04.13 07:53



Да, и Дон Хуан така казва:

Ние нравим избор само веднъж. Избираме или да бъдем воини, или обикновени хора. Друг избор не съществува. Най-малкото не на тази земя.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано26.04.13 07:56



съгласна съм със всяка дума тук.

това какво общо има със навика на някои хора да съдят другите?



Тема Re: Фани и Александърнови [re: Xaнa123]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.04.13 08:04



ама нали няма да кажем, че единият избор е по-лош от другия и да се отнасяме съответно снизходително

- никак не е екологично



Тема Re: Фани и Александърнови [re: AH_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано26.04.13 08:05



нищо не оценяме, просто констатираме факта



Тема Re: Фани и Александърнови [re: Xaнa123]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.04.13 08:15



че след констатацията няма ли и лична позиция - би трябвало да я има и за едните и за другите



при воините няма ли колективност, нищо, че са центростремителни

щото при обикновените хора се предполага, че има и центробежност и центростремителност

да сме наясно с избора си



Тема Re: Фани и Александърнови [re: Xaнa123]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.04.13 08:46



не е добре да се решават задачи от висшата математика преди да е изкаран курс по алгебра и геометрия. това е общото. според мен.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано26.04.13 09:01



аз пък казвам, че не е добре да се съди
дори не аз, мъдри хора го казват, но аз го приемам изцяло

а тук виждам персонално раздаване на присъди на килограм

не за друго, ами човек се увлича в тая работа, и просто се опитах да обърна погледа на увлечените натам, не че те не го знаят на теория

знаеш ли, има една разлика- човек може да прави онова което смята за правилно, да го защитава и т.н. и т.н., без при това да съди другите. И като казвам "съди" имам предвид именно моралните квалификации.

Човек може да прави някакви правилни според него неща, и в същото време абсолютно да приема че има различност и да не осъжда в себе си "сгрешилите"



Тема Re: Фани и Александърнови [re: Xaнa123]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.04.13 09:09



аз пък казвам:

виждаш съдене на кило, защото не си видяла следното:

- съдените свършиха, каквото свършиха и си сложиха превръзки на очите и тапи в ушите за дълго време
- напоследък - изненадващо или закономерно, цъфнаха тук - не само без тапи и превръзки, но със слушалки и очила с голям диоптер

това е.

а че се увличаме - и си сменяме ролите - съдени и съдещи - това си е съвсем закономерно - всички имаме нужда от огледала и ветропоказатели. когато обаче си слагаме тапи и превръзки - няма как да се изпълни закономерността, стават празноти и натрупвания, които рано или къснос е изсипват.

последното важи и за мен, разбира се, вероятно и за воини - в м. или ж.р.

благодаря, че беше моят ветропоказател днес - ще мисля по темите



правилно според мен - може да не е правилно според теб - но има една среда или пресечна точка на правилно, която е неизменна и съвсем непреходна.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.04.13 09:17



довечера ще гледам Тайната градина. благодаря на АН.



макар да се съмнявам, че за всеки има някъде по една тайна градина с разкошни рози. по-скоро тук напълно ще се доверя на опита на Хана, че който иска прекрасна градина с рози - трябва сам да си я гради с години, труд, инвестиции, план и талант. като не при всеки се получава, както е видно от снимките.

аз може съвсем явно да се окаже, че просто нямам талант за розови и клематисови градини. а да ми идват отръки само лук, картофи и домати.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: Xaнa123]  
Автор дрифтър (минаващ)
Публикувано26.04.13 09:21



Повече от очевидно е, че всички тук са най-малко велики
А всички приходящи-най-малко гадния сърч
И това в клуб "процесинг", ако не беше толкова смешно, можеше да е тъжно
Когнитивни и комуникативни способности близки до нула
И още по-забавно-една на друга постоянно си бъркат в очите и само от кумова срама не си ги вадят



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор дрифтър (минаващ)
Публикувано26.04.13 09:24



Хора, които често изпитват негативни емоции, не могат да отглеждат цветя
Клематисът иска само едно: коренът на сянка, листата на слънце



Тема Re: Фани и Александърнови [re: дрифтър]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.04.13 09:30



а хора, които не изпитват емоции, освен парично обусловени - не могат да отглеждат нищо.

ти колко клематиса си хибридизирал, отгледал от семка, цъфнал и размножил?



Тема Re: Фани и Александърнови [re: Xaнa123]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.04.13 09:36



"аз пък казвам, че не е добре да се съди " - така е

А дали успяваме да разграничим съденето от изразяване на лична позиция?
Кофти, че понякога се преплитат, особено, ако личната позиция върви с конкретни примери.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.04.13 09:37



За филмчето не знам, но като чете човек книгата, му се приисква да може да разговаря с растения и животни.

По тоя повод- на моята роза и изсъхнаха пъпките без да разцъфнат. Но още е жива май.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор дрифтър (минаващ)
Публикувано26.04.13 09:57



При положение, че ти: нула, аз: 4-5, значи съм по-як, а?
Но не от семка, от семка други неща съм завъждал
Но ето го пак: аз така, а ти, бе, ти как-за това ставаше въпрос



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.04.13 10:05



Ами ако Башар е прав? И Ошо? И Буда? и т.н.?
Допускаш ли такъв вариант те да са прави, а ти да не си?
Башар казва, че светът не може да се промени, само ти можеш. Това го казва всеки просветлен, та какво ако просветлените са прави, а Белика не е права?
Твоите вибрации съответстват на определен свят и привличат този свят. Когато си промениш вибрациите, се преместваш в друго ниво, в друг свят, където си заобиколен с различни хора и обстоятелства. Но това не значи, че старият свят е престанал да съществува, той си съществува с цялата мърсотия, просто ти си вече на друго място.
Аз отдавна визуализирах, преди десетилетия, земята е като един басейн, създаден, за да се учат хората да плуват.
Който се учи да плува, той се мъчи, дави се, плюва вода, но това е целта на басейна. Всички революционери непрекъснато са правили опити да източат водата от басейна и да освободят хората, но това не е смисъла на басейна, затова те не могат да го направят. Който се е научил да плува, просто излиза от басейна.
Земята като училище, въртиш се в първи клас, докато не научиш уроците на първи клас, и после преминаваш във втори, не стоиш в първи да се опитваш да премахваш училището и класовете, даже през ум не ти минава.

Та, допускаш ли поне за малко това, за което разказват посветените от дълбока древност - светът е непроменяем, единствено ти се променяш?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Фани и Александърнови [re: дрифтър]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.04.13 10:07



не не ставаше въпрос за това. а за това: хибридизацията се прави само чрез семки.



в момента отглеждам 2тур розови и клематисови собствени хибриди. дали ще успея да ги очувам и цъфна не знам. с първия тур имаше фал с гъбена смърт и последвало мръзнене.

но поне до семките и семенаците я докарвам вече.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: дрифтър]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.04.13 10:09



Повече от очевидно е, че всички тук са най-малко велики
Всички е дума, която не се толерира в процесинга, обобщение, което е абсолютно неадекватно, избягвай думи като всички, никой, навсякъде, винаги, никога, и ще си опростиш живота.
А и ти съдиш, не се прилепвай за полите на Хана, защото правиш същото.
Насочи острието към себе си, не се дръж като кокошка.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Фани и Александърнови [re: дрифтър]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.04.13 10:14



И още по-забавно-една на друга постоянно си бъркат в очите и само от кумова срама не си ги вадят


което ви се видяло бъркане в очи е равнопоставеност и свобода на изразяване на мнения. нещо, което очевидно ви е непознато и трудно или невъзможно за дефиниране и проумяване





Тема Re: Фани и Александърнови [re: Kaily]  
Автор дрифтър (минаващ)
Публикувано26.04.13 11:04



На мен грешките са ми простени, пък и както се видя, съдът не е читав
А за полите, мога да стоя където си искам, защото съм никой
Вие му мислете, защото сте велики и най-вече, процеснати



Тема Re: Фани и Александърнови [re: belika]  
Автор дрифтър (минаващ)
Публикувано26.04.13 11:07



Това е готино, чувал съм, че с орхидеите е най-трудно, но не разбирам много
Четох някъде, че против разни напасти бабите съдят и по 2-3 склидки чесън при разсада



Тема Re: Фани и Александърнови [re: дрифтър]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.04.13 11:13



Не знам кой кога ти е внушил, че процесингът създава воини.

Да беше почел малко, преди да се набуташ в клуб, за чиято дейност не знаеш нищо.


Целта на процесинга е да създава рилизи и клирове - хора, освободени от прилепнали убеждения и емоционални заряди, да ги лекува психически, за да могат да продължат по пътя си с лекота.

И не се дръж като обидено дете, щом си в тоя клуб, ще се процесираш, няма къде да ходиш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Фани и Александърнови [re: Kaily]  
Автор дрифтър (минаващ)
Публикувано26.04.13 12:22



Добре :)
Ама и малко добра воля да бях видял



Тема Re: Фани и Александърнови [re: дрифтър]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.04.13 12:42



Е, засега се трепете, нема лошо.
На това му се вика - натискате си бутоните.
Бутоните се натискат, докато се изчерпи емоционалния заряд в тях. Това е бързият начин да се пребориш с неща, които иначе влачиш може и стотици прераждания. Той и Бог с тая техника работи - като имаш нещо в себе си...значи вселената е подвижна и тече, непрекъснато се движи. Обаче тук там се появяват застинали мисли, идеи, емоции. И те стоят неподвижно и пречат на потока да се движи, затова потокът почва да ги бие, бие, бие, водата как руши камък...и така, докато застиналата част се освободи и раздвижи отново.
Само че Бог е създал прераждания, животи, планети, транзити, които дялкат, оставят, дялкат, оставят, кой знае още колко.
На човек като му писне и току пристане да му се прави процесинг и бързо да раздвижат недвижимостите.
Така че - създадена е ситуация с много бутони, ние имаме, ти имаш, трай, стискай зъби, трай бабо за хубост, като се освободи първото напрежение, ще стане по-леко.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Фани и Александърнови [re: Kaily]  
Автор дрифтър (минаващ)
Публикувано26.04.13 13:18



Разбрах
Никакъв бутон не ми е натиснат
И както казах по друг повод, тежките транзити общо взето минаха
Това не пречи да си говорим, например за клематиса



Тема Re: Фани и Александърнови [re: дрифтър]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано26.04.13 21:30



Вероятно си има причина да е така. Не знам и не ми е работа да знам.

Всяко нещо трае до тогава, докато се изчерпи импулса който го е породил.

на мен лично ми беше странна реакцията на Кайли, защото я познавам. но не смятам че някой тук се има за велик в оня смисъл, в който го казваш.
има много емоция, но тя рано или късно ще затихне.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: AH_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано26.04.13 21:32



Винаги се различават.
когато се заклеймява и се сочи с пръст "Виновен" - това е съдене.
Личната позиция може да се изрази и без тези атрибути, мислех че е ясно за всички

Редактирано от Xaнa123 на 26.04.13 21:32.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: Xaнa123]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.04.13 06:21



Нали не приемаме духовния закон за съденето буквално?
Ще обезсмислим хилядолетно съществуване на една човешка институция.

Отделно, че може да изпаднем в позиция:крадецът вика дръжте крадеца, т.е. докато поучаваме някого уж за негово добро, ние ще сочим с пръст и ще казваме:виновен


За преплитането на духовния закон и човешкия, т.е. конкретното отношение към конкретна постъпка:
Духовният закон на първо място се грижи за баланс, равновесие на добро и зло във вселената.
На второ място отчита дискретността, ограничеността на човешкото знаене във времето за добро и зло /в смисъл, че нещо, което днес оценяваме като добро, в дългосрочен план може да е зло, както и обратното/.

Човешкият закон и конкретното отношение касае етика и морал в обществото/в смисъл на изисквания на обществото към индивида и на индивида към обществото/ - той следва духа по първа точка на духовния, като при това сочи виновен, защото знаенето за конкретен момент и конкретно действие е по-пълно и отговаря на етиката и морала, т.е. не се сблъсква с втора точка.

С кое не си съгласна?


Например, родителите понякога преценяват да посочат в прав текст грешката на децата.
Не защото не ги обичат.
Пък децата ги намразват

И кое още не е ясно, за да я приключим тая тема – абдикацията на майката – просто е - за да не дразни излишно бащата. Той вече е взел своите решения и предприел съответните действия. А децата са порастнали.



Тема Re: Фани и Александърнови [re: AH_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано27.04.13 08:07



да посочиш в прав текст грешката не означава да съдиш.

изглежда че това е неясното





Тема Re: Фани и Александърнови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано27.04.13 08:49



нормално е да й опадат пъпките на розата след пресаждането. важно е да е навън и добре полята, без да е преполята. изрежи пъпките. ако всичко е наред след около месец трябва да е адаптирана и да се приготви за цъфтеж.



изгледах филма. книгата я нямам наоколо.

хареса ми. благодаря.

дайте още романтични филмчета за гледане



Тема Re: Фани и Александърнови [re: дрифтър]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.04.13 08:52



Но не от семка, от семка други неща съм завъждал

деца, нали
да отгледаш деца от семка си е подвиг.
няма място за експерименти и неуспешни опити.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Фани и Александърнови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано27.04.13 09:03




И кое още не е ясно, за да я приключим тая тема – абдикацията на майката – просто е - за да не дразни излишно бащата. Той вече е взел своите решения и предприел съответните действия. А децата са порастнали.


а, не така моля! майката и бащата ги разгледахме вече и темите са приключени. и за да можем да преминем по-гладко към клематиси и други - нека довършим дневния ред:

текущите проблеми на порасналите деца произтичат от издевателстващото управство на неуките мащехи, нахлузили, без да виждат, че изобщо не са им по мярка - и майчини и бащини обувки и газещи напред назад и стъпкващи всичко, що им се изпречи! и това ще продължава до безкрай - мислейки, че рано или късно ще успеят да разширят и наместят по своя мярка нахлузените чужди обувки - те явно си затварят очите пред получените мазоли и пришки - докато не изглозгат и последни кандидат дечурлига. но обувките няма да им станат. това е проблемът.

а майката има една грешка - не хокаше на време кандидат мащехите, докато още не й бяха гепили - и бащата, и обувките, и ушите на дечурлигата.

лош избор на мащехи. бащата е време да признае.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.