Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:04 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Манджа с грозденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.05.13 16:43



ми то никой не бяга от себе си, вчера чух много хубав текст не казвам от кого


За болката и самоубийството. Че всъщност човек не иска да избяга от себе си, защото всеки е прекрасен когато е себе си...обаче се опитва да избяга от ... познай! обичам го тоя човек, с тоя процесинг
От мислите и постулатите, които са му натрапени, не са негови, той хем вярва в тях, хем е наясно, че те са чуждо тяло в него.
Ма няма да го превеждам, щото ми писна и българи не го гледат.


Всичката болка представлява съпротивление на истинското ни аз. Колкото повече се съпротивляваме, толкова повече болка изпитваме, и стигаме до момента, когато не издържаме на повече болка, заради това с опитваме да избягаме, като се разделим с тялото си.
Но ако човек разбере, че единствената причина за болката не е тялото, а наличието на система от вярвания, която ни кара да се съпротивляваме на нашите истински вибрации, тогава по-скоро ще убиваме не тялото си, а тези постулати.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Манджа с грозденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.05.13 18:23



няма как да избягаме от себе си
И колкото повече се осъзнаваме, толкова повече неща включваме в това "себе си", първо сме само ние самите, нашето тяло, после започваме да включваме в себе си близките си, семейството, народа, планетата, извънземните, вселената, Цялото...ние никога не бягаме от себе си, защото не съществува нищо друго на тоя свят, освен нас, себе си. С разширяване на съзнанието ние просто включваме различни перспективи от себе си, ние сме това човешко тяло, онова прераждане, тази душа, духът, Духът, всичко зависи от личната ни сила и осъзнаване и чистота, в крайна сметка наистина нищо не съществува освен себе си, всичко е наше отражение, наше създание, наше възприятие...това съм аз и това съм аз, и това съм аз, и това съм аз...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Манджа с грозденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.05.13 19:53



Ами секта си е течение в някое духовно учение. Общо взето официалните държавни религии не проповядват самоубийства.

Нали процесингът и сциентологията също не препоръчват самоубийството като лесен път за решаване на проблеми или пък до горната земя?

Ако го правят, тутакси се разграничаваме от тях и от теб, щом си им привърженик.


Колкото до държавата, особено нашата, и да кажа нещо друго, се сещам, че наскоро писах за самозапалванията.

Ама чак пък държавата да е секта
Секта на какво да е?



Тема Re: Манджа с грозденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.05.13 19:57



Оу, да – ние сме си система от убеждения или постулати



Може би добрите от лошите постулати най-лесно ги разпознаваме по това, дали се чувстваме комфорно със себе си и там където сме, или не се чувстваме добре.

Сигурно и на постулатите ни им се случва да остареят или да станат неработещи и безпереспективни и да трябва да ги променяме.
Не става все да се носим по течението дори на собствената си река

Ако процесингът ти препоръчва символични самоубийства, в смисъл убийства на собствените вредни постулати, тогава добре



Тема Re: Манджа с грозденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.05.13 20:00



А това е красиво – един класик-фантаст има такава книга.

Тъкмо вчера говорихме с едно момче дали имат бъдеще хартиените книжки. Аз отстоявах бъдещето им, пък той беше на обратното мнение. Може би защото това му е работата, пък последните години бизнесът му май умира.



Тема Re: Манджа с грозденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.05.13 22:03



Сектата е отклонение от официалната религия, и Иисус навремето е създал секта.
Не е задължително да проповядват самоубийства, след постулатите или даже преди тях сциентологията набляга най-много на изчистване на думите, всяка неразбрана дума, за която не можеш да дадеш дефиниция, четеш 10 страници и после те питат да дефинираш примерно 30 думи на случаен принцип, ако не знае една, четеш наново.
Така че ти дефинираш секта като група от хора, в която се проповядват самоубийства ли?

А що касае т.н. опасни секти, то точно държавата им е одрала кожата, съдира хората с данъци, кара ги да вярват в измислени закони и институции - обожествяване, принуждава ги да мислят, че нищо друго извън държавата не съществува.

И не, щото можеш пак да не разбереш, в сциентологията и през ум не и е минало да проповядва самоубийства, не познавам гурута, които проповядват самоубийства, може да има, но аз не познавам.
Първо си дефинирай секта и после си дефинирай зловредна секта. Ще си облегчиш постулатите.

Редактирано от Kaily на 01.05.13 22:07.



Тема Re: Манджа с грозденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано02.05.13 06:08



Чувала съм, че има секти, които възпитават и обучават камикадзета, че проповядват даже и джихад.
Преди 10-12години целият свят чу, особено хората в САЩ.

Колкото до случая по тв, надали беше изфабрикуван – говориха учители, разплакани родители и деца – нали няма да филтрираме подобни случаи с идеята да живеем в собствен красив свят, пък после да обвиняваме държавата, която всъщност сме ние.

И нали няма да намятаме всяка дреха, даже когато не е ни по мярка – не говорехме за процесинг конкретно, нищо, че сме в тоя клуб.





Тема Re: Манджа с грозденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано02.05.13 06:12



И ти не каза как смяташ, че се постига цялото.

Според мен – чрез практически наблюдения над себе си и на света; чрез умствени спекулации

и логически спорове /т.е. активиране на разума/ - обединяването им води до създаване на условни рефлекси за разбиране и сливане с всички и всичко.

Императивни заповеди като ей тая:“ Първо си дефинирай секта и после си дефинирай зловредна секта. Ще си облегчиш постулатите. „ не вършат много работа, защото подсказват за фиксация

Нали няма да прехвърляме автоматично неща, които сме разпознали у себе си, върху другите – хората са си различни. Постулатите при всеки са различни, в смисъл, че един и същ постулат има различни проявления.



Тема Re: Манджа с грозденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.05.13 09:30



Ан, това, че има отделни секти, които правят това или онова, не значи, че определението за секти е такова.
С чиста съвест можеш да ги наречеш не секти, ами инсекти например.
Ти правиш основна грешка в процесинга от частното да извеждаш общото и да го вкарваш под общ знаменател.
Пак те питам - дай дефиниция за секта, ако в твоята дефиниция за секта това значи група хора, в която ги учат на самоубийство, значи аз не говоря за секти.
Все едно да кажеш - чувала си, че има държави, в които жените носят задължително фередже, и оттук да дадеш дефиниция на държавата България и Русия.

Нали се сещаш, че аз не филтрирам, искам твоята дефиниция за секта.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Манджа с грозденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.05.13 09:35



Цялото се постига с развиване на нови сетива, примерно трето око, само пример.
Цялото не се постига изобщо с ума, умът не е в състояние да постигне цялото, все едно да искаш да дадеш дефиниция за секта, но да се опитваш да го направиш чрез черния дроб. Черният дроб има едни функции, бъбреците други, червата трети, умът четвърти и т.н.
Да речем, цялото се постига със сърцето, примерно. Така че умствените спекулации водят до умствени разбирания, но умствените разбирания не постигат цялото.
Търси друг орган в себе си, който да постигне цялото. И търси функциите на тоя орган.

защото подсказват за фиксация
Подсказват изчистване на представите, отвори онлайн тълковен речник и прочети какво значи секта. Ако искаш да си говорим чрез ума на един език. Ако искаш да постигнеш цялото, трябва да изпаднеш във вътрешна тишина, т.е. да спреш ума.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.