Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Башар 2нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.04.13 04:43



какво казва Башар по повод на общуването ни с околните и със тяхната цивилизация ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Башар 2.0 :)нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.04.13 05:22



Всичко това е само елементарна физика.
Не е необходимо да усложнявате каквото и да е, освен ако го предпочитате трудно и сложно, защото никога няма да ви лиша от това, ако съответства на желанието ви. ( олала

)
От вас зависи дали ще преживявате трудности ако го желаете, защото това е резонен избор в Съзиданието. Не е необходимо да отричате трудностите като възможен избор, за да предпочетете плавното и лесно преобразуване.

Не казваме, че няма да срещнете предизвикателства.
Тези предизвикателства обаче могат винаги да бъдат посрещнати с положително и конструктивно състояние на вибрации и ако са посрещнати в такова състояние, всяко обстоятелство и ситуация във физическата ви реалност ще има само положителен и конструктивен ефект във вашия живот.
Независимо - и това е много важно - независимо от чуждите намерения спрямо вас!
Това е същественият момент.
Не може да бъдете засегнати във вашата реалност без ваше позволение, без ваше съгласие! Придържайте се към това, което вярвате, че е вярно, което считате за възможно, за да разберете с какво можете, но не трябва да се съгласявате да преживеете в избраната от вас реалност.
Защото всичко става с договаряне и с ваше позволение. Както сме казвали много пъти, няма ситуация, която в действителност да причинява нещо определено. Това как вие се отнасяте към тази ситуация ви позволява да преживеете това, което преживявате. Никоя ситуация сама по себе си не причинява болка, противоречие, или борба. ( здрасти, колега )

Всички обстоятелства и ситуации са фундаментално неутрални и лишени от смисъл. Ето защо често сме казвали, макар да разбираме, че това звучи странно на вашия език: Най-големият дар, който някога сте получавали, е това, че животът ви няма смисъл. Нищо няма присъщ нему смисъл! Това означава, че имате свободната воля да определите какъв е смисъла за вас - какво означават ситуациите, какво означават обстоятелствата, какъв е смисълът на живота ви.
И това определя, какво ще извлечете за себе си, и кое преживяване как ще ви повлияе. Отново елементарна физика. Каквото давате, това получавате.
Но всичко в определен смисъл е илюзия, отражение и не съдържа никаква субстанция, докато не го активирате със собствената си енергия, за да създадете определен резултат в своя живот.

И така, независимо от нечие намерение спрямо вас, ако си позволите да поддържате вибрациите на своите предпочитания и ако се отнасяте към всяко обстоятелство в живота си независимо от това как то изглежда и какво е, със знанието, че то може да причини в живота ви само нещо положително, то вие, независимо от чуждото намерение спрямо вас, ще почувствате само положителен ефект и положителен резултат в своя живот.

ццццццц, верно е велик !!


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Башар 2.0 :)нови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.04.13 05:28



трябва да знаете, че това е вярно; трябва да се държите така, като че ли то е вярно и трябва абсолютно да имате ясно определение, че това е вярно за вас! Отново, тази идея за преместване, тази идея за вибриране, всичко това се свежда до вашите определения, вашето отношение към нещата.
Много от вас се опитват да променят нещата в живота си като променят света извън себе си. Отново, това е една илюзия. Вие хората наричате това "поставяне каруцата пред коня".

Отново по аналогия, физическата реалност е много подобна на едно от вашите стъклени огледала. Ако погледнете в огледалото и видите отражението си, и ако изражението ви е намръщено, вие не вините огледалото за това, че отражението ви не се усмихва. Знаете, че единственият начин отражението да се усмихне, е преди всичко вие да решите да се усмихнете. И когато направите това, отражението няма друг избор, освен да се усмихне!
Ние разбираме, че физическата реалност има определена плътност, и може да притежава малко времево-пространствено закъснение така, че нещата не се променят задължително едновременно с промените вътре във вас, но точно тогава е моментът да застанете твърдо зад идеята за промяната, която сте решили, че сте извършили. Защото много често ще проверявате себе си по следния начин: Аз съм се променил, но не виждам промяна във външната реалност, следователно, нещо трябва да не е наред. Но точно това е тестът!
Тестът не е в това дали външната реалност се е променила, за да отрази промяната, която казвате, че сте извършили. Тестът е в начина, по който реагирате на външния свят по различен начин от това, което сте правили преди, макар той да изглежда по старому!
Това трябва да ви покаже, че сте се променили. Реакцията ви е тази, която ви показва, че сте се променили.
Защото когато реагирате на всичко от положителна и конструктивна гледна точка, тогава давате на реалността си уверение, че сте се променили и че не говорите само празни думи.
Защото когато вие съдите по промените в околния свят за това дали сте се променили или не, вие предавате своята сила на илюзията, вместо да знаете, че сте се променили и да действате така, като че ли го знаете.

Всичко е толкова просто. Това няма нищо общо с това как изглежда външната реалност, а с това как вие се отнасяте към нея.
Вашето поведение определя дали сте се променили и тогава, когато се придържате твърдо към тази увереност, може да позволите на външната реалност в рамките на пространствено времевия конструкт, да се промени за необходимото й време и да отрази към вас увереността за промяната, която знаете, че сте направили, според начина, по който вече се отнасяте към всичко в живота си, различно от преди.
Намирате ли всичко това за смислено?

„Да”.


повторението е майка на знанието



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Башар 2нови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано20.04.13 08:11



та, извини ме за дългия пост, но ми беше необходимо да изясня ситуацията.

ок.

защото това, да правиш профи хороскоп и предвиждания за даден човек , после да му го дадеш като вид инструкция за ползване, без да му дадеш шанс да го обсъди с теб, си е направо насилие.
да, насилие. срещу свободния избор и възможността да питаш и да обсъждаш нещо, което касае самия теб.


много знаеш. брей-брей. как ти така ли направи с инструкциите за живот?

щото тук е видно никой не прави такива работи.


та, в отношението ни към хората, с които общуваме, важи същото правило - аз поне не разрешавам някой да ме ползва за кошче за душевните си отпадъци.
ако го правя, то си имам защита , и го правя за пари, за много пари.


добре, седларов. разбрано. продължавай напред - с парите, многото пари, и многото приятели.

нас тук не се чувствай отговорен да ни мислиш. както ти обясни кайли - големи жени сме всичките.

и по-важно - пари от нас няма да видите.



всички би трябвало да имаме много добра хигиена на общуване. това би ни спестило един такъв ден на чистотата.

приложи сам аксиомата от първото изречение.

колкото до пролетното почистване - нищо не го спестява - колкото и да чистиш през годината - на пролет се явяват камари с нов боклук - лъсват изпод снега в градината. и в най-добре поддържаните и чистени градинки.



Тема Re: Башар 2нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.04.13 10:16



колкото до пролетното почистване - нищо не го спестява - колкото и да чистиш през годината - на пролет се явяват камари с нов боклук - лъсват изпод снега в градината. и в най-добре поддържаните и чистени градинки.

Ошо имаше много хубаво обяснение за прахта, която се сипе, сипе, сипе от вселената върху огледалото, което сме ние, а ние непрекъснато трябва да почистваме, защото винаги се сипе прах и така стоят нещата, неизбежно е.
Почистването не е еднократен акт и прахта се сипе навсякъде, не можеш да изчистиш всичко, чистиш у дома, не чистиш и у съседите, защото си наясно, че прахта пак ще се сипе, сипе, сипе...затова чистиш около себе си, останалото е залудо.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башар 2.0 :)нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.04.13 10:23



Мерси за толкова дългия и толкова красив превод!
Хващам те за сетен път, че перфектно излъчваш Башар на български.



Абсолютно е прав, но то трябва да се прочете, да се осмисли и евентуално да се приложи...обаче...имам една ковната тема горе, освен Процесинга, другата ковната тема е Пътят на странника или Парадоксална магия, попаднах на нея преди години на руски, виж я, тя е кратка, петдесет и няколко части от по няколко реда, години наред чета само нея и още не съм я научила...Башар също говори за парадокса често, ако си го чул.
Та - май още в първата част на тая парадоксална магия пишеше - Ти ще го направиш, когато вече нямаш друг начин.

Разбираш ли, всичко това, което казва Башар, е вярно, но ... всеки ще го направи, когато вече няма друг начин, не и преди това, преди това ще опита всичко останало, така съм била аз, така сигурно си бил ти, така са всички...тайминг...

Текстът ти ще го прекопирам във фейса.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башар 2.0 :)нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.04.13 14:31



ццццццц, верно е велик !!
Впрочем не знам дали ти е направило впечатление, че той в 99,999% говори в първо лице множествено число, т.е. говори от името на цялата тяхна цивилизация.
Питали са го и е отговарял, че много от техните стоят зад него и в много случаи наблюдават директно какво се случва. Милиони от неговата цивилизация стоят и наблюдават.
Нерядко прекъсва някого и казва - един момент...всички зад мен се смеят.

Т.е. аз не мисля, че това е просто той, един Башар, една персона, той играе ролята на канал между огромното знание на неговата цивилизация и нас, нали общуват телепатично, така че не той е велик, цялата им цивилизация е велика.
А Башар наистина има огромни умения за общуване. Той казва, че в такова семейство е роден, всичките му роднини са правили същото - били са първопроходци и са общували първи с нови цивилизации...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башар 2.0 :)нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.04.13 14:36



ми оки.
това още Айзък Азимов го е написал - Гея и общото съзнание .
от трилогията му - Фондация
ако не си я чела, непременно я прочети.

къде във фейса публикуваш моите шедьоври



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Башар 2.0 :)нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.04.13 14:42



В профила си публикувам.

Навремето съм изчела всички фантастики, него време нямаше окултна литература, първо се появи Кастанеда на пазара. Имаше научна фантастика и то много добра, всичко съм изчела на български и на руски, заради нея научих руския.
Но после се появи окултизма и литературата и минах изцяло на него.
Като дете лятос гледах звездите и се чудех къде са извънземните, после ги забравих напълно, та до миналото лято или по-миналото, не помня.
Тогава някак много напористно духът почна да ме потропва по чутурата и много интересно - едновременно с извънземни и световна политика. Просто ме напираше да търся информация по тия два въпроса едновременно. Било ми е дошло времето да се върна отново на извънземните и да оббощя събраните опитности от целия си живот...

Сасаните са точно общо съзнание, даже Лайтман от Кабала говори за същото от неговата си еврейска гледна точка, изглежда това са новите общества, затова става въпрос за интеграция, интеграция и пак интеграция..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башар 2нови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.04.13 14:45



о, вуду
супер
има хляб за мен още дълги години

и много процесинг за Кайли

Да, всички работим за пари. За колко , е въпрос на договаряне. Нищо лошо няма в това, да знаеш цената на труда си и да я искаш.
Проблем имат тези, които не си ценят труда и чистят мръсотията на съседите .
В Германия видях с очите си един мъж, който вдигна хвърлената опаковка от шоколад от тротоара, на бегом настигна жената, която я беше пуснала и най невъзмутимо и я пъхна в ръката, като и посочи кошчето .
Ти кога за последно си правила това ?
Или показността на акции от типа - да изчистим мръсотията около нас - те вдъхновяват и те карат да се чувстваш велика ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.