Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:35 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Башар 2нови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано24.04.13 16:55



умен човек, wannabe guru и разказвач на приказки/притчи. подобна карта, но с голям трин с нептун и доста повече и висок сатурн в екзалтация - прост детски писател







Тема Re: Башар 2нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.04.13 17:12



Какво значи прост детски писател?
Това са хора, които създават светове.
Или които виждат светове, различни от нашите.
Истина не съществува, ние я създаваме.
Интересно на Башар каква ли му е картата, ама той така или иначе не е роден на земята, така че то там при тях кой знае каква астрология има, ако изобщо има...и Буда, и Исус ли са разказвачи на приказки? Всъщност тоя термин много ми харесва.
Защо не отвориш астротема за разказвачите на приказки от всякакъв род, Буда, Ошо, Андерсен и т.н. е и Дарил Анка естествено.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башар 2нови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано24.04.13 17:20



прост детски писател = няма да го намериш в книжарска секция "религия, мистика, езотерика"





Тема Re: Башар 2нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.04.13 17:45



а Айнщайн е прост чиновник в патентно бюро, при това аутист.



само че той просто не е знаел, че "това не може да бъде " и е сътворил разни теорийки.

А баба Ванга ? Тя каква е ? Градинарка и разказвачка на притчи ?

само заради тези хороскопи , с които приравнихте Ошо в детски писател, ме накарахте окончателно и завинаги да не си гледам хороскопа.

А процента на свободен избор , или процента на грешка къде е ?

Редактирано от silver.moon на 24.04.13 17:59.



Тема Re: Башар 2нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано24.04.13 18:00



Като каза приказки – подсещаш ме за Тайната градина на Франсис Бърнет. Може и малко да си приличаш с главната героиня:)



Тема Re: Башар 2нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.04.13 18:43



Белика просто се опитва усилено да убеди самата себе си, че не съществуват други светове, защото, ако разбере, че съществуват, ще се наложи да положи усилия и да промени тоя.


Точно Ошо е говорил за тоя аспект, хората най-много се страхуват от .... успеха...затова въртят, сучат и сами се правят неуспешни, защото собствената сила е най-ужасното нещо на света.
Но!
Пак Ошо
Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте богове, но вие не можете да изберете да не бъдете богове...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башар 2нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.04.13 18:46



не знам, просто бях потресен да чуя, че Ошо е разказвач на приказки.
ако на Белика това е помага да е в мир със себе си, оки.
Но дали и помага ?


да принизяваш всички до собствената си кочинка, щото ти самия не си излизал по надалеч и не знаеш, че има градини с цветя, е жалко.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Башар 2нови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.04.13 18:59



Тя май го писа за Андерсен това...
А и чакай малко, оня ден слушах цял час Башар да разказва за разказвачите на приказки, които били най-важните хора в тяхното общество.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башар 2нови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.04.13 19:12



да, но не им пришива - прост - към разказвач
щото то и Илиадата нямаше да я има, ако не бяха разказвачите на приказки.
и Библията , и Корана и още какво ли не.

нали така ?

да имаш дарба да разказваш си е чудо.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Башар 2нови [re: silver.moon]  
Автор дрифтър (новак)
Публикувано24.04.13 21:18



На мен разни разказвачи на приказки, астропсихолози и подобни, въобще не ми харесват и не могат да ме накарат да ги следвам или да им вярвам
Думите може и да имат сила, но тя не е да разкрива истината, която пък може да е различна за различни говорители или слушатели
Само действията имат значение
Ошо левитира ли? Не? Значи все тая
Башар? Не? Все тая




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.