Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Цветно земеделие  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.02.13 11:58



белика:
изобщо - много ме е страх, но съм щастлива и вдъхновена.



АН:
Браво, ти почни сега, пък след няколко години ще научиш и мен- и без това винаги съм си мислила, че трябва в някой момент да обърна внимание на растенията:)

Няма да се вторачваме в радикалност на хорарната карта:) – ще търсим евентуални предизвикателства и възможности:)
Да гледаме поред сигнификаторите – първо теб – ретроградността на Меркурий ще я тълкуваме като нещо дълбоко вътре в теб, много пъти преживявано в тоя живот, с опитности от минал живот, като даже тригонът с възела допринася за кармичност.
Т.е. акцентът в това начинание не пада върху коректност, печалби и пр, а върху опитност.
Съвпадът с Марс- ентусиазмът е окей, предупреждението – внимавай да не прибързваш. Изпреварващо ще кажем, че Сатурн ще балансира евентуалното бързане и ще предпазва от генерални грешки, но може да не успява да те предпазва от страхове, стрес, нерви и пр. Значи не сме на война и никакво бързане с води, торове и препари, т.е. с аналогиите на Нептун/ това пак беше изпреварващо:)/
Съвпадът с Марс трябва да компенсира известна нерешителност на ретроМеркурий, а не да го кара да действа по внезапни решения:)

Меркурий в множествен съвпад с какво ли не – най-общо – много фактори ще ти влияят, много неизвестни ще има в уравнението – това прави интересна задачата:)

Косигнификаторът – в тригон с Плутон- дълбока вътрешна сила, увереност и мотивация ще противодейства на напрежението от квадрата с Юпитер и опозициите с Венера, Нептун и Слънце.
Ако ставаше въпрос за случайно, новопоявило се, краткотрайно начинание, напрегнатите аспекти щяха да тежат повече. В случая ще ги тълкуваме като ангажираност, крайности в емоциите и предупреждение да не подхождаме емоционално, да не режем клона, на който седим в зависимост от настроение или моментни емоции.

Допълни ти какво в теб може да ти способства и възпрепятства начинанието, пък после ще гледаме следващите сигнификатори:)
Например кажи как се отнасяш към правила и авторитети в работата – заради опозицията на Луната и Слънцето.
Аз споменах за аналогии на Нептун, но кажи ти имала ли си грешки с поливания и торове – заради опозицията с Нептун.
Влагаш ли твои пари безвъзвратно? - заради опозицията с Венера.
/ и ако ти е интересно да умуваш върху начинанието направи си нова тема, че тая май стана дълга:)/

И понеже винаги има някаква синхронност в хороскопите, които гледам, тъкмо вчера научих, че едно момиче, което от няколко години искаше да учи фармация, най-сетне са му се уредили нещата. Пък в Дания се оказва, че за да учиш нещо, ти трябва и стаж. Не че се бях уморила да повтарям:търпение, хороскопите са добри:)
Ами хубави новини:)






Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.02.13 12:21



Така - първо да докладвам - днес говорих отново с евентуалните бъдещи партньори-доставчици, които вчера казаха, че ще ми продадат разсад - днес ми обясниха,ч е имали затруднения, много предварителни поръчки, още не били наясно щели ли да имат изобщо свободни количества - за да осъществят този сезон макар и малката ми за техните мащаби поръчка



Аз се помолих - казаха, че щели да опитат и да ми се обадят в следващите дни.

А вчера звучаха толкова утвърдително

За Венерата - да - ще инвестирам налични парички, дори ще се наложи да продам някои ценности - професионална техника купувана през годините за модните ми мечти, които така и не успяха да стартират истински поради грижи последните години и са си до кривата круша. малко ми е тъжно, защото все още вярвам в тях, но съм готова да се впусна през глава този път.

ЕДИТ: току що ми звъннаха холандците - че са ме харесали и ще ми пратят веднага така мечтания разсад Много съм щастлива!!!

Казаха, че много искат да ги държа в течение - и че ако тръгне дейността ще се радват да си партнираме за в бъдеще

Относно дали мечтата е обмислена - обмисляна е десетилетия, още откак започнаха с реституциите на земеделските полета - доста от които още не сме реституирали - земята винаги ми е била слабост, а земеделието, дори на чушки, домати и моркови ми е носело голяма радост.

Родителите ми обаче - винаги са ме гласяли за министърка и подобни селскостопански идеи у мен са им действали засрамващо за пред обществото.

Ако ставаше въпрос за случайно, новопоявило се, краткотрайно начинание, напрегнатите аспекти щяха да тежат повече. В случая ще ги тълкуваме като ангажираност, крайности в емоциите и предупреждение да не подхождаме емоционално, да не режем клона, на който седим в зависимост от настроение или моментни емоции.

Така е - склонна съм от емоционалност да се чувствам като зашеметена - иска мис е изведнъж всичко, във всички посоки да свърша, а зная,ч е трябва план и систематика.

Ще гледам да внимавам.

Допълни ти какво в теб може да ти способства и възпрепятства начинанието, пък после ще гледаме следващите сигнификатори:)
Например кажи как се отнасяш към правила и авторитети в работата – заради опозицията на Луната и Слънцето.
Аз споменах за аналогии на Нептун, но кажи ти имала ли си грешки с поливания и торове – заради опозицията с Нептун.
Влагаш ли твои пари безвъзвратно? - заради опозицията с Венера.


С авторитетите до сега винаги съм жънела предимно грандиозни успехи - печелене на доверие и съдействие от такива не е представлявало проблем. По-скоро проблематично ми е да се задействам да се обърна към такива за съдействие изобщо. Този път обаче съм решена да действам, и усещам, че моментът е подходящ. Дано да не греша.

За торовете - миналата пролет с преторяване и преполиване уморих доста цветенца, тази ще опитвам да внимавам повече - дано успея.

вчера научих, че едно момиче, което от няколко години искаше да учи фармация, най-сетне са му се уредили нещата. Пък в Дания се оказва, че за да учиш нещо, ти трябва и стаж. Не че се бях уморила да повтарям:търпение, хороскопите са добри:)

Браво, браво на детето! Пожелавам успехи и да е по вода учението, а после като се изучи да успее да помогне с изобретения за така нужните за някои проблеми нови медикаменти.

Както вероятно съм ви казвала - фармацията и медицината и реанимирането последните години са ми съдба и основен интерес. Някои познати лекари казват, че и без дипломи моа да се цаня за доста сносен реаниматор, кардиолог и ревматолог. Зная, че вие тук вярвате на неща като хомеопатията, но за мен прогресът в съвременната фармация и медицина, както и неща като техническия прогрес - интернет и достъпът до информация и знание са основните неща, които ме карат да не съжалявам напълно, че съм се родила в тези неособено романтични съвременни времена.

Още веднъж - честито на детето!

Моля ви стискайте ми палци

Редактирано от belika на 26.02.13 12:27.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.02.13 12:46



Честито на детето!


Всичко ще се случи, както го искаш, защото е дошло най-накрая времето хората да сбъдват мечтите си!


Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.02.13 14:27



оу, чудесно



утре ще продължим със звездите, но ти казвай, ако имаш нещо за казване - то си е енергия за реализация



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.02.13 14:28



Ами не го познавам на живо детето, но по хороскоп и от писмата изглежда нежно, чувствително, деликатно, ранимо:) И е на годините на Белика:)
Но на запад е явно в реда на нещата на всяка възраст да се учи. По тоя повод си мислех да запиша рехабилитация и ерготерапия в МУ, но се оказа, че след една магистърска степен е само платено обучението и при това ми е скъпо:) Иначе си мислех, че на 50 години щях да се чувствам добре сред децата като редовна студентка:)

Как ме тласкат към самообучения


няма само ти да изучаваш съвсем безкритично Башар



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.02.13 14:52



Като каза Башар, та се сетих


Та Башар казва, че стига сме учили нови неща толкома, занапред най-вече ще си припомняме. И аз точно това правя, припомням си неща, които съм знаела отдавна.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.02.13 15:41



успех, Бел !

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано26.02.13 19:45



Родителите ми обаче - винаги са ме гласяли за министърка и подобни селскостопански идеи у мен са им действали засрамващо за пред обществото.

то, мястото за земеделски министър е овакантено, а и много други, тъй че и тук получаваш шансове



радвам се, че тази идея е потръгнала - с постоянство ще трябва да се случат нещата



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано26.02.13 19:48



да не би всички да сме имали пълнолуние в 3-9


от онзи ден пак обмислям какво да започна да уча - засега се спрях на нещо провалено отпреди, днес изскочи ново-старо

да видим колко ще ми продължи ентусиазма



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.02.13 08:36



Благодаря на всички за пожеланията, имам нужда от малко побутване от звездите, особено предвид доста изтощения ми и бавен марс



За другото - ще се надявам, че ще успея да канализирам ентусиазма, няма да правя много грешки и няма да се спъна насред път.

Тук таймингът е от особено значение, защото при цветята и земеделието и минимални избързвания или забавяния могат да бъдат фатални.

Повечето неща са ми известни, но съвсем не съм ги рутинизирала, други обаче ще са ми за първа бука - дано не прецакам генерално с тази част.

Има и дейности, които ще изискват помощници - тук ще разчитам, че ще успея да привлека другарчета или евентуални помощници на надница - неща изискващи повече физическа сила и бързина.

Ще имам нужда от скорошни инвестиции за инструменти - косачки, резачки, и други подобни - и още нещо - май ще се наложи да карам кола - а ме е страх - от близо 10 години почти не съм карала, и май съм ви споделяла, че имам не една катастрофа - не по моя вина, но все пак си ми е травма. За подобно начинание, свързано с доста нужни ми материални материали - ще бъде съществено да мога да кръстосвам да си ги купувам и пренасям, а те тежат. Не мога да разчитам само на куриери и носене с ръце. По тази точка не е съвсем ясно как ще се справя.

За останалото - мога само да се старая и моля, да се окажа правилното.

Добри другарчета обещаха да ми помагат.

Дано



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.02.13 08:41



Аз мисля, че винаги трябва да се стараем да се учим. Било то формално, или не формално.

С тази ми философия съм се докарала до етап пенкелер, който според доста е твърде шизофренен и бил комбинация от специалист по всичко и специалист по нищо.

А на мен ми харесва да се разглеждам като енциклопедист

Все пак пожелавам от сърце да потръгнат обученията и при вас и да ви е интересно, занимателно и развиващо

Тук пиша на вие, защото не визирам само АН, а и който друг се припознае в подобни насоки



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.02.13 10:04



следвай възторга си, ти си единствената тук, която го прави в момента.
адмирации и не се страхувай.
когато има проблем, има и решение.
на първо време си наеми работник , но не му плащай заплата, а на свършена работа.
като окОпа, плати, никога предварително, щото ми е побеляла косата от кръшкачи.
Успех още веднъж , и не забравяй, че розите обичат никотина, моите ги пръскам с една отвара от най гадния сорт цигари и не ги хваща никаква болест.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.02.13 06:45



Да видим сега от къде да почнем с тия растения – например от Телец- празен е знакът- окей- нещата по същество зависят основно от теб.
Същевременно управителката му Венера е напрегнато аспектирана от Юпитер, който пък ти отговаря за партньорите и им отива, след като ще са и включително чужденци.
Напрегнатият аспект е квадрат- т.е. ще се искат дейстия основно от твоя страна- ти трябва да си инициатор и в повечето случаи ти трябва да ги търсиш.

Имаме и опозиция на Венера с Луната – ще се случва външни обстоятелства да са против теб и подсъзнателната ти реакция да е отказ, раздяла с начинанието. Решението е в подходящата предварителна нагласа.
Все с нещо си прекарваме времето и се занимаваме, а също така и все за нещо си харчим парите. Ако заниманието ни е приятно, даже любимо, то си струва времето и парите.
Придържаме се към максимата:“мъдрият човек няма амбиции, а който няма амбиции, няма и неуспехи. Който няма неуспехи, значи е успял:)“
Когато се случат неблагоприятни външни условия, можем да очакваме, че ще им противодейства тригонът между У на втори дом/Слънце/ и Сатурн. Тоя аспект предполага наличие на самообладание, отговорност и постигане на високи цели с упорит труд:)

Кажи нещо и после ще продължим:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.02.13 06:47



Моят ентусиазъм трая два дни, в които направих първо четене на материалите по биология като подготовка за предварителен изпит през април. А после прочетох и правилника и се сблъсках с дискриминация по ценз:)

Но пък от утре ще почна друго учене:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.02.13 06:49



"май ще се наложи да карам кола - а ме е страх - от близо 10 години почти не съм карала, и май съм ви споделяла, че имам не една катастрофа - не по моя вина, но все пак си ми е травма. "

Интересно е това за колите. Аз съм аналогичен случай. И познавам от близо още едно дете с подобно отношение.
До сега не съм му търсила астрологично обяснение. И при трите ни има квадратура на Меркурий- тя е с природата на Сатурн, т.е. страхове- но не само това. Така или иначе, квадратурата се преодолява с практика, но аз не съм имала истинска нужда постоянно да шофирам, така че не го знам от опит дали наистина може да се предолее.
И моите страхове може да са свързани с инцидент, още първия пък като шофирах сама, а може да е още от детството, когато се учех да карам мотор и разкървавих крака на баща си, докато ме учеше:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.02.13 11:28



И аз не карам кола, навремето си взех книжка след много опити, малко съм карала, но изпитвам панически ужас да седя в кола, да я движа и да се озъртам да не ударя някой. От нас до центъра ми отиваше една година от живота да стигна, такива нерви, после да паркирам така и не с научих като хората.
И понеже си правя процесинг, и аз съм пощила тоя проблем, стигнах до извода, че мразя обемното тяло на колата, като седна в кола, все едно навличам ново тяло и то е много по-обемно, по-опасно и по-негъвкаво от моето си и не ми е приятно да се изживявам като кола. Предпочитам с човешко тяло, по-фино е устроено.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано28.02.13 18:10



Имаме и опозиция на Венера с Луната – ще се случва външни обстоятелства да са против теб и подсъзнателната ти реакция да е отказ, раздяла с начинанието. Решението е в подходящата предварителна нагласа.

Първият фал вече е факт

Получих желания разсад шипки, но се оказаха съвсем бебенца - 100 бройки връзчица са с размер на връзка магданоз

Дори да успея да ги отгледам - ще стават за присаждане най-рано след година - две.

А разбрах от други цветари, че от същите чужденци са купили при същите условия доста по-големи шипки, годни за облагородяване още тази година

Мислех да не се обаждам, но утре ще им звънна, не да правя рекламации - няма място з атакива - а да опитам да разбера има ли начин да получа някакви по-големи шипки тази година.

Дейността ще продължи, дори да е доста минимизирана.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано28.02.13 18:13



Да, ще ходя да садя през уикенда - и ще потърся хора за помощници в окопаването - дано да се справя за два дни поне с основното разкопаване



Благодаря за съветите. Малко ще се окажа като пате в кълчища



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано28.02.13 18:15



и аз не зная дали наистина може да се преодолее. да се надяваме, че наистина практиката ще помогне, ако изобщо се осмеля да пристъпя към нея, че все отлагам...



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.03.13 06:35



и при теб има квадрат на Меркурий

но нещата май опират до контрол над допълнително и ненужно нещо



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.03.13 06:38



в тая карта пътуването не личи да е проблем- нито по Меркурий, нито по У на 3-ти дом- няма ли вариант за обществен транспорт?

ако го обявиш за проблем, ще е замаскиране на нещо по-съществено:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.03.13 06:43



а, звъни си, независимо от резултата

като важно упражнение - според картата тая ти инициатива следва да си зависи преимуществено от теб - виждаш - няма акцент върху партньори или помощници - прави си сметка да си колкото може по автономна

това, че са малки растенията, не носи ли някакво предимство?



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.03.13 06:49



пак нещо изпреварващо

веднага прави впечатление, че Сатурн е много важен и хвърля добри аспекти - при това има отношение точно към тая дейност - предполага минимум структура и максимум ефективност - заключва отрицателните емоции в доброто си проявление - бавно, методично, упорито преследва целта си



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.03.13 10:55



допълнително и ненужно нещо
Демек?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано03.03.13 05:26



Притежанията и действията ни почти винаги искат грижа, отговорност и контрол, а не винаги са удоволствия.
Когато шофираме трябва да усещаме машината, да се сливаме с нея. Така ни учат духовните науки. А ако усещаме, че двигателят се товари, или пък чуваме звън на монети от ходовата част и пр, опираме до майстори – често това е дискомфорт, а не удоволствие.

Впрочем, сливането се отнася до всичките ни притежания и действия – свързани с предмети, растения, животни и хора.
Ако не можем хармонично да се слеем с тях, не ни трябват- по-добре да се разделим.
Това е общото със земеделието на Белика:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано03.03.13 10:00



обществен транспорт има, но той е по-затруднителен - влакче, което предвид настоящите съкратени разписания е на рядко, доста порутен, и в крайна сметка отмащ много време. И друго - за земеделието е нужно понякога да се пренасят доста тежки неща - пясък, почва, инструменти, а аз съм слаботелесна. Ще видим.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано03.03.13 10:02



свързах се с фирмата, казаха, че щели да пратят по-големи шипки, но повторен отговор все още не съм получила.

малките шипки не носят преимущество - трябва да чакам поне година докато пораснат достатъчно да бъдат превръщани в рози, после още една поне, докато станат готови и така...



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано03.03.13 10:06



тези дни съм пак болна. някаква ангина, и пак синузит и схващане на цялата лява страна, при мен разбира се и синузитът не е нормален като при нормалните хора, боледуващи по-често от синузит, последно имах такъв лятото на 2009 и сега пак е същия. сфеноидалните синуси, които са някъде отзад в главата и уж рядко подлежат на синузит - преимуществено боледували предните лицеви... ц ц ц... чувствам се все едно някой ме е бил многоооо лошо.

по случай това, естествено, съм негодна за земеделски дейности на открито. седя и се чудя дали изобщо ще успея да се мобилизирам достатъчно... все пак днес съм малко по-ведра поне, вчера безсилието беше на максимум.

Редактирано от belika на 03.03.13 10:08.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.03.13 11:54



Има някакъв вирус, и аз го пипнах, с болки в главата, врата и навсякъде по тялото, и други се оплакваха от болки навсякъде, така че мисли за болежките като за вируси - идват и си заминават.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано06.03.13 05:05



Правилно- нямаш бърза работа.
Най-добре да се захващаме с подобно занимание само с лекота и удоволствие, иначе опозицията на Луната с другите енергии ще ни вгорчи живота.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано06.03.13 08:48



Тези дни съм малко по-добре и ашладисвах първите си клематиси. Не зная дали нещо ще се прихване, но много ми се иска.

Ще продължавам скоро.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.03.13 07:12



И аз обмислям едно пренареждане на малкото цветя в саксии, но ще стигна май до него другата седмица:)

Пък пак по картата горе- с това струпване на енергии из 10-ти дом следва да се упорства – ако не с конкретното начинание, то с какво да е съвсем близко като идея:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано07.03.13 07:42



струпането обаче е в риби



за саксийните дейности пожелавам успех и много скорошни цветове



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано08.03.13 05:22



Рибите, символизиращи дълбока връзка със сетивата, са доста подходящи за земеделието:)
Ако не си усещаме съвсем осезателно растенията, как да общуваме успешно с тях:)

Кое те смущава в аналогиите на тоя знак?



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано08.03.13 08:41



в рибите не усещам достатъчно контрол. и символиката - 12ти дом - някаква изолация и зашеметеност, липса на достъчна целенасоченост, градивност, има някаква стихийност, и в знака, и в дома, и в управителя. дори ако гледаме юпитер като управител на риби, тук той е с друга насоченост, не като при стрелеца, има хлъзгавост, далечност, космичност, да - всоичко това може да бъде и много светло, идеалистично и чисто - но дори така не успявам да го вържа правилно със земеделието, което си е доста първично и материално занимание, да зависи от природните стихии в краен план, и от усет и напипване, но основно от дисциплина, контрол, планиране, и т.н... е при мен най-вероятно няма да е така - а ще е стихийно и с вързани очи, няма да е първото такова занимание, в което се гмуркам, обикновено после обаче се усещам насред път, че май не е за мен точно...



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано09.03.13 07:52



да се похваля - много съм щастлива - вчера получих голяммм наръч големи шипки, годни за незабавно присаждане - прекрасен 8мо мартенски подарък от розовата фирма, която ми изпрати и бебетата шипки





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.03.13 10:48



Честито



Така е то, роди ме мамо с късмет...някои и лале по тиквата не получават, а други с цял наръч шипки се уреждат...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано10.03.13 06:14



Ами да – права си за енергията на Рибите


А съжалявала ли си, когато си се „гмуркала“ в такива занимания?
А ако поставиш ударението не върху печалба и пари, а върху удоволствие и потребност за сега, как ще се почувстваш?- би ли се занимавала, ако няма печалба?



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано10.03.13 08:49



Изобщо не става дума за печалба - а за успешност по-скоро.

ако бях търсела печалба - сега щях да съм на съвсем друго място - и географски, и физически, и въобще.

проблемът /според другите, които ми са поставяли етикети/ при мен е по-скоро рибешката зашеметена възвишеност - и в делата, и в заниманията - ето - оказвам се една блуждаеща в света риба - признах си.

с напредване на възрастта обаче подобно възвишено блуждаене в името на идеал /нелеп, непостижим и нереален според много/ започва да изглежда - някак хм... детинско и шизофренно.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.03.13 11:10



с напредване на възрастта обаче подобно възвишено блуждаене в името на идеал
Аз пък наопаки, в ученическите години блуждаех, после спрях да блуждая и се заземих, а сега пак почвам да блуждая, защото се усетих, че заземяването доникъде не ме води, освен до предсказуеми и безинтересни развития.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано11.03.13 07:13



Ами всъщност успехът не изключва парите- те са си нужна мотивация.
За какви мотивации се сещаш на прима виста – изобщо и за градинарството конкретно?
После с тоя тригон между Луна и Плутон в картата си имаме реални основания да очакваме и приходи. Не като късмет, защото У на 5-ти дом не е много добре аспектиран, но пък е много подходящ- все пак Венера си има за пряка аналогия парите.
По-скоро е важно идеята за печалба да стои като възможност, без да е най-важна и непосредствена мотивация.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано11.03.13 20:44



целият план с розите и клематисите има една основна мотивация - да създам нови красиви хибриди аз сама. опитите започнаха миналата година, но не стигнаха много далеч.

за да бъде успешен проектът обаче се нуждая от практически умения, набрано количество видове, и база, каквато нямам съвсем - материали, оранжерия/градина/нива/работник - поне 1.

та така с мотивацията.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано12.03.13 06:39



Ами това е грандиозна задача, като за цял живот – успехи и неуспехи ще се редуват и като моментни резултати ще са без значение. Отива на тригон между Луна и Плутон.
Има един поздрав:“намасте“ – означава: моята светлина отразява твоята и ти помага да дадеш най-доброто от себе си.
В случая на опозицията на Луната с ония енергии горе трябва да гледаме като на поздрава намасте.

Сещаш ли се за нивата на проявление на Лунната енергия? Ние с Кайли много ги обичаме





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.03.13 09:25



Сещаш ли се за нивата на проявление на Лунната енергия? Ние с Кайли много ги обичаме
Какво обичаме?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано12.03.13 11:57



мдам... за малко от наистина хубавите неща един живот е достатъчен

не искам да се плаша да опитвам обаче.

Едно поне силно Намасте значи - за мен, за розите, и за вас и вашите рози - били те рози или друго - също

Сещаш ли се за нивата на проявление на Лунната енергия? Ние с Кайли много ги обичаме

аз се сещам някакви неща - но дали са същите? споделете повече..?

защо се нацупва Кайли?

Моята луна е голям инат освен всичко друго. И търпение не й липсва се оказа.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано12.03.13 16:00



и още един хорар - чудех се за възможен курс по цветарство, но се оказа, че в София няма много опции - освен една магистратура, която обаче ще отнеме около 3 години - ако е задочна - казаха, да съм опитала да се цаня за "свободна специализантка" - ако някой от преподавателите ме харесал - можело да изклася по-леко и лесно - но без диплома - а на мен диплома не ми е май нужна да получа.

има и един курс, професионална квалификация в учебен център - който е със срока и цената на онази неформална специализация в лесотехническия - но има диплома - обаче е доста по-ниско - поне на книга нивото... да си призная блазни ме тук, че е по-лесно и достъпно, но пък не ми харесва, че не е особено академично.

Пуснах хорар:

Да се записвам ли въобще - да кандидатствам ли за курс по цветарство?



Редактирано от belika на 12.03.13 17:23.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.03.13 17:49



не, това е загубено време и пари.
вложи парите и времето си в по полезни неща, защото ще се окаже, че ще учиш неща, които знаеш добре и освен това, някой ще ти прибира ена такса .

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано12.03.13 18:08



да обаче, за да те вземат в някои международни организации за хибридизатори и цветари трябва някаква тапийка за цветарка, макар и не задължително да е съвсем формална



същото важи и за да те вземат на някои от техните и евро форуми, има и евро и тексаски /в тексас е един агро институт с насоченост по розово хибридизиране/ субсидии за хибридизатори и розовъди, което би било от помощ определено.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.03.13 04:37



какво ще търсиш в Тексас ?



Преди да искаш да присъстваш на конгрес , би трябвало да си натрупала опит . Съвсем практичен , и лично твой. После можеш да ходиш и да обсъждаш постиженията или паденията на другите.
Така че ако това е моя път, бих тръгнал съвсем от нулата , бих натрупал опит и чак тогава щях да искам да ходя на прехвалени конгреси.
Иначе , това, което се казва или изнася като инфо на тия сбирки, можеш да го прочетеш и сама , най вероятно чичко Гугъл го знае.
Та така. Това е само мое мнение и то не те задължава с нищо по никакъв начин.


пипи - изпращам ти няколко онлайн програми , градинарство и други такива.

Редактирано от silver.moon на 13.03.13 04:52.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано13.03.13 06:05



Да ти предложат магистратура по индивидуална програма, дори да плащаш държавна такса /а не като за индивидуално платено обучение/, да вземеш най-малко 30 редовни изпита и поне 10-15 приравнителни и да не ти дадат диплома? – нещо не е както трябва.
После, ако бакалавърската ти степен не е близка до избраната специалност, а даже и да е близка, ти трябва приемен изпит, даже и да продължиш с магистратура направо- пак нещо не е както трябва.
Споменаха ли задължителен кандидат-студентски изпит защото матурите ги въведоха скоро?

Както и да е- обучението изобщо по Меркурий- благоприятни аспекти от Сатурн и Плутон- труд и учене. Напрегнати от Хирон и Юпитер- дипломата и академичността за сега са под въпрос. Т.е. Меркурий добре описва ситуацията и трябва да учиш.

Курсът в уч. Център – по 3-ти дом и Сатурн в него – У е Венера- окей, в подходящ знак и добър дом и съвпад със Слънцето. Сатурн ще затрудни нещата, но е сериозен като става дума за учене- ще научиш полезни неща.

Лесотехническият – по 9-ти – Марс в подходящ знак, но лош дом, в съвпад с Луна и широк съвпад със Слънце. Но и той добре описва ситуацията.

Може би избираш курса, пък за задочна магистратура по индивидуална програма никога не е късно – но прецизирай нещата с дипломата – определено някъде има грешка.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано13.03.13 07:21




и още един хорар - чудех се за възможен курс по цветарство, но се оказа, че в София няма много опции - освен една магистратура, която обаче ще отнеме около 3 години - ако е задочна - казаха, да съм опитала да се цаня за "свободна специализантка" - ако някой от преподавателите ме харесал - можело да изклася по-леко и лесно - но без диплома - а на мен диплома не ми е май нужна да получа.


лошо съм се изразила за лесотехническия. това горе са две опции:
1. магистратура - с диплома - задочната е само платена - ...която обаче ще отнеме около 3 години с приравнителните

2. казаха, да съм опитала да се цаня за "свободна специализантка" - ако някой от преподавателите ме харесал - можело да изклася по-леко и лесно - но без диплома - тук няма диплома, а просто преподавателя и секретарката на факултета след като ме изучат по мой си план - ми пишат писъмце, че са ме учили на нещо като частна ученичка, но с печат на факултета, всичко това с разрешението на ректора им. това нещо би отнело около 1 година като курсчето в учебния център, и ще струва на цената на курсчето. от лесотехническия ми казаха, че това щяло да ми свърши повече работа от курсчето за моите цели. каквото и да значи това.

3. курс в учебен център с мъничко сертификатче

колкото до кандидатстудентските изпити и приравнителните - просто не съм ви писала за тях. до сега не е имало изпит, който да ми се е опрял, и такива неща не ме притесняват.

не съм ви казвала, че от вратата ме записват за студентка - било магистратура или друго, и ми връчват диплома, защото съм им много симпатична. а май такова нещо ви е прозвучало.



и друго - няма бакалавър по цветарство в софия, а някога е имало. затова ми казаха, че няма никакъв смисъл да ме учат за бакалавър по агрономство.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от belika на 13.03.13 07:29.</EM></FONT></P>

Редактирано от belika на 13.03.13 07:51.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано13.03.13 07:23



няма прехвалени конгреси по розово хибридизиране - всичко е съвсем практично и градинарско.

и кой ти каза, че онзи път "от нулата и сбиране на практически знания и постижения" вече не съм го минала?



макар съмнения винаги да има, разбира се. кое - до колко - достатъчно ли е.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано13.03.13 07:47



значи - целта е да ме зачислят като експериментатор в института по цветарство в негован. този институт е почти умрял, но там е основният център по цветарство и най-вече по хибридизиране на цветя в бг.
там обаче курсове не прави никой, а и хора почти не са останали.

за целта по принцип лесотехническия е по-правилната опция. но и курсът в учебния център ще свърши работа. та това са ми опциите - но в лесотехническия магистратурата е за предпочитане пред свободната специализация, но магистратурата ще ми отнеме 3 години, та май за сега ще се задоволя с курсчето в учебния център - то ще отнеме около 1 година и 1/6 от заплащането на магисратурата, която ще бъде 10тина хиляди в платения си индивидуален вариант.

в лесотехническия поне не ми се смяха много. докато тези от учебния център ми казаха, че им звуча доста странно, че искам такива курсове - тези курсове били измислени и спонсорирани от разни селски общини за маргинализирани безработни - а не за хора с цветарски мечти, та да съм си помислела.

в бг не е много на ниво обучението - но американски онлайн курсове по градинарство не вършат работа. миналата година им бях писала на тексасците и те казаха, че могат да ме вземат, но е нужно просто да ходя при тях от време на време, а аз за сега не мога да пътешествам зад океана. нуждата от известен период на присъственост е налична за всякакви онлайн курсове по практически умения.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано13.03.13 07:52



Щом няма проблем в лесотехническия нито с изпити, нито с учене, нито с диплома, то изборът ми се вижда ясен. Какво те смущава тогава – продължителността на обучение? С каквото и да се занимава човек, цял живот го учи. При това става въпрос за задочно обучение – което на практика е почти самостоятелно, защото всякак ще си на индивидуална програма – ще си работиш и ще учиш- така говорим за сериозни занимания.

Ако под такса имаш в предвид държавната от порядъка на 500лв на семестър, нещата са наред. Но ако е по 5000 на семестър, както в МУ, то си помисли дали си струва десетките хиляди за обучение./аз поне се отказах:)/

Тъкмо сега са предварителните изпити.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано13.03.13 08:10



не е държавната такса - по-висока е - към 1500 на семестър, 6 семестъра - към 10тина хиляди, каквито пари в момента просто нямам - трябва да продам някоя къща или да взема кредит например.

и предварителните изпити, за които е сега записването - са само за бакалаврите в лесотехническия, за магистратурите - всичко се случва чак юли месец.

не знам до какъв акъл ще съм стигнала до тогава. в пловдив и в стара загора има баш цветарски магистратури, които обмислях миналата пролет, но ми се струваха много на далеч, ако ще чакам за магистратура - вероятно първо тях ще преобмисля. сроковете с приравнителните пак ще бъдат такива, за другите детайли не си спомням сега.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано13.03.13 08:30



дискриминация по ценз, а

- иначе така е редно- държавата вече е харчила пари да ни учи

значи почваш курс и работа и ще ти стане ясно какво искаш и какво не- млада си- за сериозна диплома, при това скъпо платена, има време

изобщо правилният път е светъл



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.03.13 08:54



10 хилки за градинарство ?????????????2
бре, има някой за освидетелстване...



пробвай това, което ти изпратих, ако искаш, разбира се.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано13.03.13 09:25



значи почваш курс и работа и ще ти стане ясно какво искаш и какво не- млада си- за сериозна диплома, при това скъпо платена, има време

изобщо правилният път е светъл


и аз така си реших в крайна сметка - да започна в обозримо време курсчето в учебния център - а и то би ми помогнало и за намаляване броя и вида на приравнителните, ако реша да правя магистратура по цветарство по-нататък, а от учебният център обещаха,ч е ще намерят много свестни преподаватели, и ще имам практики в цветарници в удобно за мен време и място, и въобще.

дано.





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.03.13 09:34



европейски програми няма ли ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано13.03.13 09:59



ако съм разбрала правилно въпроса - питаш за субсидирани по евро програми курсчета по цветарство?

има - писах горе - този вид курсове като цяло са измислени и субсидирани предимно от селски общини по европрограми за преквалификация или просто квалификация на маргинализирани трайно безработни - аз за такава няма да мога да се представя, а и да успея да се представя - субсидираният вариант покрива само първото ниво, и не бих била на индивидуален план. и трябва да чакам някоя селска община да събере и изпрати маргинали за курс, и да ме зачислят към тях - това кога би се случило в софия никой не знае, а на курс по цветарство в исперих например не мога да ходя.

в платения индивидуален курс в учебен център - ще получа повече внимание, индивидуален план, и наведнъж бих взела 3те съществуващи нива на цветарска невисша квалификация.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.03.13 11:10



какво ще те правим толкова образована , не знам


успех !

пипи - сега се сещам за Дънди Крокодила - той като има проблем, влиза в кръчмата и го казва на висок глас, после всички го обсъждат , смеят му се, черпят се по ено и накрая се стига до решение. Или втори вариант - казва на племенния вожд, той събера племето под голямото дърво и го решават за минути ..
също като тук , нали? Хубаво е да имаш племе или поне кръчма



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 13.03.13 11:11.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано13.03.13 11:54



и иронично да е гореказаното - аз пак благодаря



за учеността - няма проблеми - от доста време ми е ясно, че няма как да ми стигнат времето и силите да изуча всичко желано.

а за крокодила - и аз обичам да си имам моя си кръчма, даже си имам една съвсем, колкото и мизерна да е според някои

и на мен ми приятно да си хортуваме тук.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.03.13 12:21



погледни пак наталната ми карта - чувството ми за хумор е водещо , при това съвсем не е ирония или заяждане, просто шега ..



на кой му пука каква е кръчмата - важното е да се чувстваш в свои води и да е пълна с приятели.
снобите са в друг клуб

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано16.03.13 06:08



розичките в саксийки нали не са съвсем за еднократна употреба?

защо на едно мое подаръче му вехнат и падат листенцата само за една седмица живот у дома?



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано16.03.13 08:08



при живот на закрито - почти всяка роза е в сериозен риск. аз такива минирози си гледам в сандъчета на балкона.

пък ако си е в работната саксийка от холандския разсадник - съвсем. там ги садят в торф, който за капсулованите условия на разсадника е добре, но за всякакви извън него може да бъде смъртоносен за рози и не само.

добре е да я пресадиш, ако не са й заминали коренчетата ще помогне - в някаква смес с пясък или перлит - да може да се оттича добре.

ако е хванала акари - и от това са й повяхнали листенцата - изрежи умрелите и я изкъпи добре листната маса. а най-добре след пресаждане и обезлистяване командировайте на открито.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.03.13 06:22



мерси - ще я пресадя по Цветница/или ще взема да я пресадя според правилата на Луната

/

ти до къде докара твоето земеделие?



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано17.03.13 09:08



има време до цветница - според мен не отлагай пресаждането. иначе и да се затрие мога да ти пратя разни шарени минита аклиматизирани към бг условия



ти до къде докара твоето земеделие?

тази дни пристигат лилиуми, туберози, глориози и други разкошни красоти, които садя и торя по балконите.

относно баш земеделските дейности - напоследък се постагнира обстановката при мен, залегнаха доста болни мамата и бабата, та те с ами на преден фокус. розите и клематисите не са забравени - шипките са засадени по балконите, присадих няколко, доста клематиси присадих и са добре, но основното количество е в изчакване, а пликовете с опаковани клонки за присадки чакат в хладилника и се моля да не изгният преди да се заема с тях

доста телевизия явно гледам тези дни - прекалено всъщност. снощи наталия кобилкина обясни, че разликата между простия аматьор и истинският професионалист била следната:
професионалистът винаги е на ниво и винаги си върши професионалните му по характеристика дейности на ниво, без оглед на неща като: заобикаляща среда, болен ли е здрав ли е, как му е семейството, на къде отива корабът и т.н.

по такива критерии аз съм един обречен аматьор във всичко, което някога съм вършила. защото винаги отчитам, дори се старая да отчитам на всяка стъпка нивата на заобикалящите условия, и според тях да залягам повече над нещо или да запокитя друго.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.03.13 11:17



В сциентологията има понятие маса и понятие значимост. Всяко нещо има и двете - значимост и маса, идеята е, че понякога се впрягаме на значимостта, а тя е просто мозъчно построение. По-важна е масата.
Например маса е един мъж, значимост е идеята колко ни е важен мъжът за живота. Колкото по-важен го изкарваме, толкова повече заряд трупаме върху него, а колкото повече заряд, толкова повече се напрягат отношенията с него и около него. Целта е да се свали заряда, за да се отнеме от значимостта, защото масата сама може да се справя и тече, накъдето и е положено...
Та в такъв смисъл отглеждането на цветя, което занимание обичаш, е маса. Идеята да си професионалист вкарва значимост в нещата, напряга ги и съответно обърква.
Спри да се занимаваш с предъвкването на идеята какъв си професионалист или аматьор, това няма абсолютно никакво значение за цветята ти, те искат да са добре гледани и пет пари не дават дали това го прави професионалист или аматьор.
Щом ти доставя удоволствие да се грижиш за цветя, просто го прави и не надграждай върху това си действие ментални значимости.
Откажи се да чоплиш в ума си какво си, това е абсолютно без значение за теб и за цветята ти, просто забрави тезата за професионалиста, човек, който обича цветята, дава максимума от себе си за тях и толкоз. Останалото е умствена конструкция от дявола.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано17.03.13 11:29



ама аз за аматьрщина/професионализъм съвсем не визирах цветята - а моите професионални житейски изживявания до сега.

пък примерът с мъжете съвсем неприложим. горките, ако трябва някой да разчита на подобна на мен - ще се затрие. всеки да се оправя със собствените си маси, столове, етажерки и значимости. или разбира се - както се е случвало до сега - да ходи да си търси жена-мениджър по мъжките маси, етажерки и значимости. каквато характеристика - и като маса, и като значимост съвсем не притежавам. туй то.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.03.13 11:36



А какво визира, останах с впечатление, че се въртиш около цветята?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.03.13 06:12



ами аз ще я пресадя и по-рано, но поне да е по-топличко - няма да и хареса на розичката в тоя студ да я местя



а за професионалистите и аматьорите- ами интересна гледна точка, но съдържанието, което е вложено, се отнася и за аматьори, които се сливат в едно със заниманието си



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано18.03.13 08:43



роза от студ не се плаши. плаши се от вътре обаче.

а за другото - да. обаче в случая изнесено по доста ограничен начин, за четене от доста ограничена публика. лансирането на персони като кобилкина в публичното пространство носи някаква зловеща обреченост.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.03.13 06:58



снощи пресадих розичката и я оставих на терасата:)
А през нощта сънувах, че вече изобщо не е така богата и разкошна, но са останали няколко свежи и зелени стръкчета:)

А тая дама не я знам коя е - но ако това се усеща от посланията и, надали ще има много зрители- повечето хора естествено са ориентирани към свободата и хубавото:)
сигурно само най-висша степен на професионализъм дава свобода:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано19.03.13 07:29



браво за розичката - ще стискам палци. може да не е пищна за месец, но после цяло лято ще те радва.

а за повечето хора не съм съгласна - те търсят и харесва шорткъти към щастието. когато някой усмихнат, уверено и с облекло на авторитет им каже, че 2+ 3 ще им е равно на 10 - те го харесват, та и с кобилкина така.

а, че облеклото и авторитета на говорещия са менте, откраднати или взети на заем - рядко някой се замисля.

и да допълня - това им харесва повече, в пъти повече от някой с истинска униформа, но поопърпана от опита, от трудностите на истинската борба, който им каже например - за да имаш рози - трябва първо да разкопаеш никога неразкопавана целина, на дълбочина минимум 40 см, - междувременно оставаш без ръце, кръст и крака, защото никой с трактор или кон не иска да ти я оре срещу пари, понеже ще си счупи техниката. после да оплевиш всички супер дълбоки бурени, да наториш, засадиш микроскопичните шипки, да ги поливаш, окопаваш, ториш, пръскаш.

после, когато пораснат след година да ги присадиш, като не спираш да ги дебнеш, и после да чакаш още поне година, за да нацъфтят макар и мизерно.

на такива хората не искат да вярват, плашат се от дължината и трудностите на пътя, предпочитат да нямат рози всъщност.

или пък решават да послушат някой алтернативен лъскав млад розар, който ще ги научи, как за нула време да завъдят и накарат да нацъфтят камари рози.

та така



Редактирано от belika на 19.03.13 07:43.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано19.03.13 12:13





поздрави от Лондон

пипи - не забравяй, че ако не охраняваш шипките, една сутрин може да се събудиш и тях просто да ги няма, не че трябват на някого, просто от едната злоба и простотия.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано20.03.13 18:17



благодаря, Силвъре

Много са красиви!



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано21.03.13 06:36



„че облеклото и авторитета на говорещия са менте, откраднати или взети на заем - рядко някой се замисля.“ – може би обществото има нужда и от такива хора – да лъжат и да крадат:) – внимаваме ние да не сме от тях, за което пък си трябва интелигентност и вътрешна честност:)

После, жената може да е болна- да си има някакви мании и комплекси – да се води битка с болен човек е лоша карма – просто сменяме програмата:)
/май ти отговорих и какво мисля по един твой отдавнъшен въпрос:)/

Колкото до розите – вчера изрязах два прецъфтели цвята и останаха 4 пъпки- ако има късмет розичката, ще си цъфти:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано22.03.13 08:48





„че облеклото и авторитета на говорещия са менте, откраднати или взети на заем - рядко някой се замисля.“ – може би обществото има нужда и от такива хора – да лъжат и да крадат:) – внимаваме ние да не сме от тях, за което пък си трябва интелигентност и вътрешна честност:)


не само. ние хубаво внимаваме, внимаваме - но идват моменти, когато именно поради тези ни старания биваме дружно замеряни с камъни и бити със сопи.

хората обичат бейлис с оцветители и аспартам, не горчивка - пък била тя и напълно натурална. харесват пластичните хирурзи, които им обещават хубост и вечна младост, и мразят съдовите хирурзи, които редовно им ампутират загнилите крака, нищо че така са им спасили живота.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано23.03.13 06:23



ами да - ако сме гневни, трябва да дадем някакъв израз на гнева си- според Фройд, капсулираният гняв се превръща в депресия.

от друга страна, ако приемем, че злото е необходимо за да познаеме доброто, няма нужда да хабим много-много енергия и да обръщаме внимание на злото. После, злото има много лица, крие се зад разни маски, измисля си самоличности и легенди.

все търсим идеали, съвършенство, гаранции и сигурност, а такива няма в тоя свят. Единствено сигурна е смъртта, след като сме живи към момента:)
по тоя повод- домификацията ти изглежда съвсем наред, пък и ти скоро не си повдигала въпроса:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.03.13 12:08



Да работиш с Фройд при толкова нови техники е все едно да вадиш зъб с кариес с конски клещи при зъболекарски стол.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано23.03.13 20:32



ами да - ако сме гневни, трябва да дадем някакъв израз на гнева си- според Фройд, капсулираният гняв се превръща в депресия.

винаги съм била превърженик на тази теория, понеже съм се сблъскала и с практиката
като любител психолог

си купих и широкоразпространената "Емоционалната интелигентност" на Даниъл Голман, от скоро взех да я чета. Та, там гледам се опитват да оборят горното схващане на Фройд, но съм още в началото, ще видя дали с времето може да се потвърди другата теория, или по-скоро дали е ефективно приложима на практика



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.03.13 22:16



Интересно, и Даниъл Голман ли казва, че емоционалната ингелигентност взима в 100% от случаите връх над абстрактната логика?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано24.03.13 06:59



Преди няколко години излезе поредица с афоризми на бележити личности – красиви, тънки, черни, шагренови книжки:)

не че мислите им са винаги в съгласие с моите, но им се радвам на краткия специален подбор на думички:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано24.03.13 07:00



Има една японска поговорка:“ако се появи проблем, не търси виновника, просто го реши“ – отразява тяхната народопсихология.

А според астрологията си зависи от индивидуалния хороскоп. Най-общо хората могат да се поделят на преимуществено с богат вътрешен живот, на такива с балансиран вътрешен и външен живот и на трета група- ориентирани към външния живот. Някак естествено при хората с по-богат вътрешен живот доста чувства остават скрити. И дали е решение при проблем да се дава израз на чувства си зависи от човека.

Например, един Сатурн в Овен често се свързва със скрит гняв, който ако избухне, избухва като вулкан:) И понеже Сатурн, също като Луната работи с подсъзнанието, то явно на по-дълбоко гневът може да се свърже с космичното състояние на Луната.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано24.03.13 07:01



какво имат в предвид с това:“емоционална интелигентност“?

Но ако ми отговориш, го направи с думички- знаеш, че много трябва да съм заинтригувана за да отварям линк:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано24.03.13 11:23



не знам. дори да оставим настрана идеалите - и доброто и лошото са трудни за различаване понякога. маскират се някак.

пък за смъртта и живота - не е толкова голяма разликата и сигурността на едното или другото. щрак - и едното преминава в другото. било то издъхване или зачеване.

Редактирано от belika на 24.03.13 11:24.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.03.13 11:50



Аз ето какво имам предвид под емоционална интелигентност - човек има абстрактен ум и има емоционален ум, преди много години някъде бях чела, че емоционалният ум се нарича още рептилиен ум, тъй като бил наследен от рептилиите. Дали е така, не знам.

Човек, колкото и перфектно да разсъждава логически, колкото и да му е безупречна логиката, накрая, като да взима решение, се обляга на емоционалния си ум. Може да изведе логически една перфектна верига разсъждения и накрая, се извърта на 180 градуса и крайният извод и решение да са абсолютно несвързани с логиката, защото емоционалният ум надвива.
Това е умът, който се възпитава или не в детските години, ако детето не е получило достатъчно любов, то има недоразвит емоционален ум.

На мен ми се е случвало отдавна назад във времето да разговарям с близък и бавно и полека логически, на малки стъпки, да го водя към очевидното. След като положих доста усилия, накрая победоносно стигнах до извода...човекът се извъртя като мряна на сухо, и независимо безупречния си абстрактен логически ум и придържането към логиката, накрая извади наяве съвсем безумен извод.
Тогава зяпнах с отворена уста. Но след години прочетох за двата типа ум и всичко ми се изясни.

Оня ден с една приятелка стана въпрос за двата типа ум и тя ми даде друг пример - жена, която иска да си купи скъпо палто и иска пари от мъжа си, не му обяснява логично как и трябва, а го подкукуросва, че с това палто ще изглежда добре и като излизат някъде, той ще се гордее с нея пред колегите си.
Начинът, по който жените манипулират мъжете, се базира на техния емоционален ум.
Но важи за всички.

Това е във връзка и с ония нива на Башар, където най-отгоре той поставя системата от убеждения, под нея емоциите и чак най-отдолу мислите.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.03.13 05:48



"Дядо ми казваше, че всеки трябва да остави нещо след себе си, когато умре. Дете или книга, картина или къща, дори стена - която е построил, или чифт обувки, които е изработил. Или пък градина, която е посадил. Нещо, до което ръката ти се е докоснала по такъв начин, че да има къде да отиде душата ти, когато умреш.
И когато хората погледнат дървото или цветето, които си посадил, ще те видят в ......тях.
Няма значение какво правиш, казваше той, стига само с докосването си да можеш да превърнеш едно нещо в нещо, което не е било преди, в нещо ново, което ще прилича на теб, след като отдръпнеш ръцете си.
Именно в докосването се крие разликата между човека, който само коси полянката, и истинския градинар, казваше той. От косача няма да има следа; градинарят ще остане там цял живот. "
"451 градуса по Фаренхайт" - Рей Бредбъри

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.03.13 07:48



благодаря ти. много е хубаво. иска ми се и аз да не се окажа косачка. за момента обаче май съм си баш такава.





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.03.13 10:55



съзиданието...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.04.13 14:30



Алеле, толкоз цветя как ли се поддържат



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано02.04.13 15:24



ами поддържат се с помощници

сам човек - за никъде.

красиво е много. но чак толкова цветя, ако не е магазин - наистина идват в повече.

благодаря за красивата гледка



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.05.13 06:01



Дамата с розите – на моята роза след като и изсъхнаха първите цветчета, сега и се появиха нови три пъпчици.
Та се чудя дали да я поливам с малко течен тор, който май е по-скоро за листна маса, но ми е в наличост и смятам да си го ползвам





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано17.05.13 08:12



розите са лакоми на тор - с каквото и да я ториш - стига вече да се е адаптирала и да си има истински коренчета, а не само онези псевдо изкуствени стимулирани от холандския разсадник - няма да сбъркаш.

радвам се, че е добре, много да те радва



колкото до дамата с розите - това е по-заслужено обръщение за г-жа Хана

ние с теб още сме на чиновете в розения клас



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.05.13 06:32



Направих 4 л разтвор и ще я поливам – сега чакам да си припомня белички ли бяха цветчетата и





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано18.05.13 08:45



стискам палци. какъвто и цвят да е - повторният цъфтеж на холанските минита е много по-разкошен и едър от оранжерийно заложения при изкуствени условия





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.05.13 15:11



ами ти какво ще го правиш оня цял чувал с непознати цветя?

- перуника съм чувала, макар че не сещам какво беше, пък това "флокс" не съм



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано18.05.13 15:38



не е ясно. вероятно ще уморя половината, или всичките.

между другото планът с ашладисването на шипки не се състоя - шипките още са по саксии на голямата тераса, доста от тях са заминали май.



поръчвам ги, мислейки за по-добри дни, но те нещо така и не идват. поне времето се стопли, а аз по този случай пак се разболях.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.05.13 06:31



За шипките – виждаме какво се случва, когато Луната е в опозиция на всичко останало около МЦ, както е на картата.

За чувала – ако и когато им дойде времето.



Аз днес се надявам да имам възможност да поразместя моите 4-5 саксийки на терасата. Рано сутрин е най-свободно време, но пък хората наоколо спят и не става да вдигам шум.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано19.05.13 12:03



освен розичката какви са обитателите на другите саксийки?



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано20.05.13 06:58



Вчера нищо не свърших по цветята, и днес сигурно няма.
Иначе имам роза, мушкато, съкъзче и 2-3 други, на които не им знам имената. И май са ми множко, щом не успявам да им обръщам внимание.
Ти оздравя ли?



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано20.05.13 19:13



значи имаш доста цъфтящи цветенца. ще излезеш накрая една баш цветарка под прикритие



моите божурчета още не са пристигнали. а бяха казали, че днес ще са при мен.

не съм оздравяла. днес ходих по лекари, но утре пак ще трябва да ходя.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано20.05.13 20:41



Аз съм си наумила да експериментирам с цветята, но за целта трябва да съм по-друго състояние.


А тия седмици съм ангажирана с разнородни задачи и цветята само ги поливам.


Да се надяваме, че скоро изведнъж ще оздравееш – поне някаква работа да свърши Юпитер, като го пратихме в 8-ми дом



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано21.05.13 10:55



при мен май винаги положението ще си остане работно. голямата тераса е твърде неугледна все още, да ви представя поне текущата картинка с малките

















Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор abroad. (-)
Публикувано21.05.13 21:53



уау, аз искам от тия жълтите





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: abroad.]  
Автор belika (deleted)
Публикувано21.05.13 23:01



разбира се





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано21.05.13 23:04



страхотни тераси, дай и голямата де



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано22.05.13 06:20



красиви са твоите цветя



Това, което свърших вчера, е че сложих завеска, т.е. слънцезащитен чадър на сакъзчето, защото ми се струваше, че му идват в повечко светлината и жегата.
Ще го видя идната седмица и ако не помага чадъра, ще мисля друго.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано25.05.13 08:02



пък по моята розичка се появяват едни малки зелени гъсенички и и ядат листенцата. Няма ги по другите саксийки.

Дали да продължа да подхождам хуманно и механично да изхвърлям гъсеничките или трябва да подходя радикално химически и да и напръскам листата с някаква отрова?



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.05.13 09:29



според мен ти трябва пръскане, иначе цвят би бил малко вероятен



с ръце махаш видимото, но яйцата не са видими винаги, както и родителите.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.05.13 09:51



Хуманно за кого? За розите или за гъсеничките...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.05.13 11:41



в случая хуманно е употребен като антипод на високотехнологично - отровно, и прочие с възможни деривати от отровата.

защо пак се хващаш за думата? дребнаво е, струва ми се. така творчеството се скъсява до тълковен речник на гърба на роман. дискусията няма крила, а мънички крачка, с патерички. изобщо - не е вдъхновяващо.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.05.13 11:44



при вчерашната бг аудиенция във ватикана, папската администрация отказала да допусне александрина пендачанска и явор гърдев до папата, з асметка на което с отворени обятия приветствала евентуално - или сигурно пристигане на марин райков като посланик на бг там.

ц ц ц



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.05.13 13:17



защо пак се хващаш за думата?
Щото се заяждам с АН, нали тя каза, че опозицията Марс-Юпитер може да се обслужва с физически упражнения, а може и с философски спорове. Е, аз избрах онова, което ми е по-....вълнуващо.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.05.13 06:01



наръсих листата на розата с разтвор на медикс, докато миех пода - ще видя дали ще има ефект



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.05.13 06:03



ами пробвах първо по схемата:“ и вълкът сит и агнето цяло“





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.05.13 06:05



и казаха ли защо?

уж трябваше новият папа да е по-разкрепостен



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.05.13 06:07



чак не ми се вярва, че физическата дейност толкова не ти идва от вътре





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.05.13 12:25



Е сега и аз лекичко преигравам, иначе къде е играта...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.05.13 06:38



Знам, но все си имам едно на ум, че всички тук пренебрегваме физическата култура, пък тя е в корените изобщо на успешността и благополучието на една нация





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.13 10:10



...дали?....

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.09.13 19:43



The seeds you plant within yourself are what you see growing in the
garden around you. If you do not like the flowers you see growing, then change
your order of seed. Plant something different, and then something new will grow.
The inner is the outer. If the outer is not the way you prefer it to be, change the
inner and the outer will follow.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.