Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано23.03.13 20:32



ами да - ако сме гневни, трябва да дадем някакъв израз на гнева си- според Фройд, капсулираният гняв се превръща в депресия.

винаги съм била превърженик на тази теория, понеже съм се сблъскала и с практиката
като любител психолог

си купих и широкоразпространената "Емоционалната интелигентност" на Даниъл Голман, от скоро взех да я чета. Та, там гледам се опитват да оборят горното схващане на Фройд, но съм още в началото, ще видя дали с времето може да се потвърди другата теория, или по-скоро дали е ефективно приложима на практика



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.03.13 22:16



Интересно, и Даниъл Голман ли казва, че емоционалната ингелигентност взима в 100% от случаите връх над абстрактната логика?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано24.03.13 06:59



Преди няколко години излезе поредица с афоризми на бележити личности – красиви, тънки, черни, шагренови книжки:)

не че мислите им са винаги в съгласие с моите, но им се радвам на краткия специален подбор на думички:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано24.03.13 07:00



Има една японска поговорка:“ако се появи проблем, не търси виновника, просто го реши“ – отразява тяхната народопсихология.

А според астрологията си зависи от индивидуалния хороскоп. Най-общо хората могат да се поделят на преимуществено с богат вътрешен живот, на такива с балансиран вътрешен и външен живот и на трета група- ориентирани към външния живот. Някак естествено при хората с по-богат вътрешен живот доста чувства остават скрити. И дали е решение при проблем да се дава израз на чувства си зависи от човека.

Например, един Сатурн в Овен често се свързва със скрит гняв, който ако избухне, избухва като вулкан:) И понеже Сатурн, също като Луната работи с подсъзнанието, то явно на по-дълбоко гневът може да се свърже с космичното състояние на Луната.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано24.03.13 07:01



какво имат в предвид с това:“емоционална интелигентност“?

Но ако ми отговориш, го направи с думички- знаеш, че много трябва да съм заинтригувана за да отварям линк:)



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано24.03.13 11:23



не знам. дори да оставим настрана идеалите - и доброто и лошото са трудни за различаване понякога. маскират се някак.

пък за смъртта и живота - не е толкова голяма разликата и сигурността на едното или другото. щрак - и едното преминава в другото. било то издъхване или зачеване.

Редактирано от belika на 24.03.13 11:24.



Тема Re: Цветно земеделиенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.03.13 11:50



Аз ето какво имам предвид под емоционална интелигентност - човек има абстрактен ум и има емоционален ум, преди много години някъде бях чела, че емоционалният ум се нарича още рептилиен ум, тъй като бил наследен от рептилиите. Дали е така, не знам.

Човек, колкото и перфектно да разсъждава логически, колкото и да му е безупречна логиката, накрая, като да взима решение, се обляга на емоционалния си ум. Може да изведе логически една перфектна верига разсъждения и накрая, се извърта на 180 градуса и крайният извод и решение да са абсолютно несвързани с логиката, защото емоционалният ум надвива.
Това е умът, който се възпитава или не в детските години, ако детето не е получило достатъчно любов, то има недоразвит емоционален ум.

На мен ми се е случвало отдавна назад във времето да разговарям с близък и бавно и полека логически, на малки стъпки, да го водя към очевидното. След като положих доста усилия, накрая победоносно стигнах до извода...човекът се извъртя като мряна на сухо, и независимо безупречния си абстрактен логически ум и придържането към логиката, накрая извади наяве съвсем безумен извод.
Тогава зяпнах с отворена уста. Но след години прочетох за двата типа ум и всичко ми се изясни.

Оня ден с една приятелка стана въпрос за двата типа ум и тя ми даде друг пример - жена, която иска да си купи скъпо палто и иска пари от мъжа си, не му обяснява логично как и трябва, а го подкукуросва, че с това палто ще изглежда добре и като излизат някъде, той ще се гордее с нея пред колегите си.
Начинът, по който жените манипулират мъжете, се базира на техния емоционален ум.
Но важи за всички.

Това е във връзка и с ония нива на Башар, където най-отгоре той поставя системата от убеждения, под нея емоциите и чак най-отдолу мислите.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.03.13 05:48



"Дядо ми казваше, че всеки трябва да остави нещо след себе си, когато умре. Дете или книга, картина или къща, дори стена - която е построил, или чифт обувки, които е изработил. Или пък градина, която е посадил. Нещо, до което ръката ти се е докоснала по такъв начин, че да има къде да отиде душата ти, когато умреш.
И когато хората погледнат дървото или цветето, които си посадил, ще те видят в ......тях.
Няма значение какво правиш, казваше той, стига само с докосването си да можеш да превърнеш едно нещо в нещо, което не е било преди, в нещо ново, което ще прилича на теб, след като отдръпнеш ръцете си.
Именно в докосването се крие разликата между човека, който само коси полянката, и истинския градинар, казваше той. От косача няма да има следа; градинарят ще остане там цял живот. "
"451 градуса по Фаренхайт" - Рей Бредбъри

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.03.13 07:48



благодаря ти. много е хубаво. иска ми се и аз да не се окажа косачка. за момента обаче май съм си баш такава.





Тема Re: Цветно земеделиенови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.03.13 10:55



съзиданието...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.