Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Събития и транзитинови  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.08.12 16:43



December 3rd, 2012 – Planets Align With Giza Pyramids For The 1st Time in 2,737 Years


Planets inline: Mercury / Venus / Saturn
Im curious, Do any of my or BIN’s readers out there know of any occult or NWO significance with this event? The London Olympics were as ceepy as the denver international airport, the weather is all jacked up, war fever has gripped the nations of this world and of course its 2012! so let me know in the comments below if you know of any symbolic or material significance with this alignment, any input is appreciated. -Mort

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Редактирано от Kaily на 27.12.12 19:22.



Тема Re: 3 декември 2012 - Меркури/ Венера/ Сатурннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано25.08.12 06:26



Необремеността с конкретни астрологични постулати си върви с предимството да провокира интуицията и творческото мислене:)



Тема Re: 3 декември 2012 - Меркури/ Венера/ Сатурннови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано25.08.12 08:23



http://blogs.discovermagazine.com/badastronomy/2012/08/20/planetary-alignment-pyramid-scheme/


The first thing I did when I saw this was ask: is there really going to be a close conjunction of three planets on December 3rd?

The answer is yes! Mercury, Venus, and Saturn will all be within a relatively small distance of each other in the sky on that date. This isn’t a particularly tight configuration like Venus and Jupiter were earlier this year – in this case, they’ll be 14 degrees apart, nearly 30 times the width of the full Moon on the sky – but it’s still pretty nifty.

The second thing I did, though, was ask myself: will they really look like that in the sky as seen from Giza?
The answer this time is no. I used the software planetarium program SkySafari to show what the three planets would look like in the sky before sunrise on December 3rd as seen from the location of the pyramids, and got this:


Когато видях това, най-напред се попитах: Ще има ли наистина близък съвпад на трите планети на 3ти декември?
Отговорът е да! Меркурий, Венера и Сатурн ще се намират на относително близко разстояние една от друга в небето на тази дата. Това няма да бъда обаче особено близкия съвпад, на какъвто бяхме свидетели по-рано тази година между Венера и Юпитер - в сегашния случай разстоянието ще бъде 14 градуса - около 30 пъти ширината на пълнолунието, видимо в небето - но все пак е доста видимо.

Вторият въпрос, който все пак си зададох, беше: Ще изглеждат ли наистина така, погледнати от Гиза?

И отговорът този път беше: НЕ!

Използвах астрономичния софтуеър SkySafari, за да проверя как ще изглеждат трите планети в небето, преди изгрева, на 3ти декември, погледнато от конкретното място в Гиза - мястото на пирамидите, и получих това изображение:




После може още малко да поровя. Отговорът за сега е - НЕ - това са измишльотини покрай едно астрономично явление, все още с неясна символика



Тема Re: 3 декември 2012 - Меркури/ Венера/ Сатурннови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.08.12 07:16



ако уфолозите са си избирали дата и място за среща, то добре са ги избрали



звездите там сигурно винаги са такива, каквито ги възпява Вапцаров/е, той пее за Фамагуста, но Египет е на малка приятна разходка с корабче:)/

пък на тая дата Слънце и Юпитер са в опозиция - тъкмо като за среща на нашето съзнание с чужд разум и култура



Тема Re: 3 декември 2012 - Меркури/ Венера/ Сатурннови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.11.12 16:56



Да не отварям нова тема ... току що погледнах и ...новолунието сега ми е точно на асцендента.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: 3 декември 2012 - Меркури/ Венера/ Сатурннови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.11.12 21:58



Ти, мани, че е новолуние, ма направо си е пълно Слънчево затъмнение





Тема Re: 3 декември 2012 - Меркури/ Венера/ Сатурннови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.11.12 22:00



Е да бе, из фейса го пускат усилено от няколко дена и що ли ми требеше да погледна на мен къде ми иде.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: 3 декември 2012 - Меркури/ Венера/ Сатурннови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.11.12 22:26



Преди две седмици тръгвах да заглеждам друг хороскоп, в базата ми данни под буквата К, отворих го, позачудих се за градуса на АС и точния съвпад със затъмнението, малко по-късно се усетих, че съм отворила твоята карта, ако това ти са градусите, де
но ако са това - сега ти е последният шанс за любимата ти "трансформация" по пътя към любим мъж, но никак няма да стане без разчупване на закостенели форми и поведение, поддържани с години - имаш на разположение около 6-8 месеца





Тема Re: 3 декември 2012 - Меркури/ Венера/ Сатурннови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.11.12 22:44



а, че аз се чупя от има нема 40-ина години вече...толко чупки съм прекарала, че ако беха злато, да съм направила златен обков на земното кълбо


значи да го причаквам вече?
ще вървя да си търся халка

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: 3 декември 2012 - Меркури/ Венера/ Сатурннови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.11.12 22:59



жалко, че не си ми реално насреща, че противно на любимата ми англо-саксонска природа, с чиято редовно си противореча, та да ти ударя няколко шамара, белким се усвестиш (за да те успокоя, ще спомена, че много бих се радвала и мен някой добронамерен да ме шамаросва в тая връзка от време на време, връщайки ме в правия път, но го загубих..по пътя

)

с объркани думи - опитвам се да кажа, че следното: а, че аз се чупя от има нема 40-ина години вече...толко чупки съм прекарала, че ако беха злато, да съм направила златен обков на земното кълбо съвсем не е меродавно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.