Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За хората и гласовете им  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано23.01.13 18:45



От известно време мисля за хората и гласове им. Как понякога като чуеш глас на човек, който не си виждал и си представяш, макар и несъзнателно човека - изгледа му.

Преди седмици се запознах по работа с една жена - изключително контролиран, обработен, професионален глас на телефона. Очевидно интелигентен човек. Когато се наложи да се видим и лично - бях силно изненадана.

На прима виста гласът говореше за деликатност, фина натура.

Лицето обаче беше млада жена, с огромни килограми, неподдържан вид, груби черти на лицето.

Тогава вече ми мина през ум, че зад такъв глас стоят контрол, цензура, нарочно деликатен тон, тренирана дикция.

В процесът на обяснения при личната среща, се оказа,че не сме уточнили всичко предварително, и аз не бях съгласна с някои неща - възразих съвсем обосновано. Жената с нежния си глас, но силно категорично заяви, че нямало да стане на моята. Аз продължих да обяснявам зао аз съм права, и че просто иначе ще откажа поръчката. Тя извади мигновено един фалцет, преливащ към писък, който повече някак й отиваше на външността, но бързо се взе в ръце и се върна към нейната си - използвана и по телефона норма на глас...

Какво мислите за такива хора - при които гласът не съответства на външността, а ползван като някаква маска - професионална, или личността?

Редактирано от belika на 23.01.13 18:49.



Тема Re: За хората и гласовете имнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.01.13 19:18



Ами Демис Русос


Обичам и гласа му и него.
Аз по правило съм склонна да се влюбвам в гласове де.
И в Алайе съм влюбена.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За хората и гласовете имнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.01.13 04:50



аз съдя за хората по очите им, никога не се доверявам на глас по телефона.
никой не може да преправи очите си, можеш да си направиш 100 пластики, да си тренираш гласа, но как да си преправиш очите ?

ти още като си видяла тая жена и си хванала фалша в нея, нали ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За хората и гласовете имнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано24.01.13 07:31



Гласовете не случайно се свързват с Меркурий/ предлагат изненади/ и с Венера /може и да е с повечко килограми/





Тема Re: За хората и гласовете имнови [re: silver.moon]  
Автор huanji ()
Публикувано24.01.13 09:21



И аз гледам очите и излъчването.





Тема Re: За хората и гласовете имнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано25.01.13 04:58



трябва да минеш краткия курс на това, да четеш несъзнателните жестове на хората срещу теб.
изключително полезно нещо е.
после на 90 % ще знаеш истината за това кой е искрен с теб и кой те лъже . Обаче те предупреждавам, че те чака огромно разочарование от най близките ти хора. Имаше един добър сериал - "Излъжи ме" , ако си го гледала, ще знаеш за какво ти говоря.

Ако си гледала покер , и то на най високо ниво, ще видиш, че играчите са с тъмни очила, крият очите си, и са трениране лицата им да имат масковидно изражение, никакви емоции не можеш да прочетеш по тях .

Редактирано от silver.moon на 25.01.13 05:11.



Тема Re: За хората и гласовете имнови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано25.01.13 20:44



има високи класове лъжци, има лъжовни очи.

за мен и гласът си е съществен за оценка на отсрещната страна. и определено случаи на нарочно престорени гласове ме смущават.

колкото до лъжците на покер - това са слаби хора, според скромния ми опит. не ми представляват интерес.

и пак относно очите и лицето - има неща, които не пасват. има хора със съвършени лица, глави и всичко - според школи като дъновистката френология - би трябвало крилца да им никнат. а се оказват акита.

в такъв ред на мисли, на мен мис е струва, че оценка на гласа, ръцете - физическа структура и движения, и очите ми дава повече информация...



Тема Re: За хората и гласовете имнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано25.01.13 20:45



дали гласът е само меркурий? мислех си за луна и ац аз...



Тема Re: За хората и гласовете имнови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано25.01.13 21:33



а, какъв всъщност е въпроса
защото, струва ми се, опира до нашите "възможности" да видим отвъд и без оглед субективните си представи за това или онова



Тема Re: За хората и гласовете имнови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.01.13 00:48



да видим отвъд

първо да имаме, после да излъчим, накрая да видим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.