Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 20.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Башар  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.13 13:45







Попаднах преди броени дни на тази персона. Проявява се на земно ниво чрез ченълинг. Слушам го от часове, има преведени няколко клипа на български и има многобройни клипове на английски.


Както пише на началната страница на сайта,
Башар е многоизмерно извънземно същество, което говори чрез ченълинг, осъществяван през Дарил Анка.
Башар твърди, че идва от бъдещето и по същество представлява бъдеща инкарнация на Дарил Анка.

Това, което ми прави силно впечатление, е огромното сходство между онова, което говори Башар, и сциентологията.
Има твърдения, че Хъбард, създателят на сциентологията, е получавал посланията си от извънземни. Хъбард има толкова огромно творчество, че винаги съм подозирала да е вземал информацията си отнякъде, да му е изсипвана. Иначе няма как да създаде толкова много принципи и техники за само един човешки живот.

Освен тясна връзка със сциентологията Башар твърде много се добрижава до разбиранията на Ошо. И има същата дълбочина като него.
Башар твърди, че е от т.н. "сиви" - извънземна раса, за която по принцип се говори, че са от лошите.

Така или иначе, слушайки го от часове, установявам, че той е добронамерен, жив, игрив, с огромно чувство за хумор.
Преведените на български клипове се намират тук



Още линкове




Редактирано от Kaily на 17.09.13 10:35.



Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.13 13:47



Това е абсолютно ключов функционален принцип:

Когато вие се научите да правите повече с по-малко, тогава ще бъдете способни да правите по-малко и да получавате повече.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.13 14:53



- Мога ли да задам въпрос? Аз искам свобода от правилата....
- ...които сте наложила на самата себе си? Просто ги оставете да си отидат!
- ..защото искам да се откажа от...
- ...не, вие не ме чухте!
- напротив, чух ви!
- Въпросът е: След като сте наложили правила върху себе си, защо не ги пуснете да си отидат? И отговорът е: Защото аз не вярвам, че аз съм ги наложила сама, аз вярвам, че те идват от някой друг.
- Това е вярно, аз вярвам в авторитети и че те знаят.
- Мога ли да ви кажа една тайна?
- Моля..
- Ние изследваме вселената отдавна и откакто я изследваме, никъде не открихме такова същество - авторитет.
...смях....
- Но доколкото аз вярвам, че...
- Доколкото вярвате че, дотолкова налагате тази вяра върху себе си!
- Аз не знам дали е така..
- ...Аз обаче ЗНАМ!
- Добре, обаче ако аз съм създателят, тогава нямам извинение...
- Аааа, вие нямате извинение!...
- Защото това, на което се радвам, е извън баланса и аз не тряб...
- Аааа, а защо имате дефиниция за онова, което ви радва, че е извън баланса?
- ....аз мисля...аз мисля, че това, което на мен ми доставя радост, ще причини неприятности на някой друг...
- Но не е работа на който и да било друг каква е вашата система на вярвания и каква е вашата система на предпочитания!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.13 15:31



ВНИМАНИЕ!
ВНИМАНИЕ!
ВНИМАНИЕ!

Когато ти правиш онова, което наистина обичаш да правиш, когато ти живееш в своите увлечения, ти си на онова честотно ниво на вибрации, което прави възможно за теб за ЗНАЕШ какво наистина трябва да се прави и какво не трябва.

Единствената причина да си объркан е защото ти не си на онова ниво, което може да приеме информацията какво в действителност трябва да направиш и от какво имаш нужда.
Така че когато ти си на възможно най-високото вибрационно ниво на положителна възбуда, това ниво винаги съдържа пълния пакет с основните организиращи принципи как да навигираш в реалността, съдържа движещите сили на живота ти, той ще ти даде способността да настояваш точно там, където трябва, и да не натискаш, където не трябва...

Но ти няма да го знаеш, докато не достигнеш до тази честота.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.13 15:37



Запомни, Вселената те подкрепя независимо в какво!
И това е безусловна подкрепа.
И така, ако тя те подкрепя в твоите негативни начинания, каква би могла да бъде причината да не те подкрепя в твоите позитивни начинания?
Ей, ей, ей - ти не го заслужаваш? Ти не си достоен за него?
Аз ти гарантирам, ако ти нямаше стойност, нямаше да СЪЩЕСТВУВАШ!
Защото Творението не прави грешки.

Значи след като съществуваш, ти принадлежиш и ти заслужаваш каквото си представиш, че заслужаваш. Защото в противен случай нямаше да съществуваш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.13 22:28





Има едно основно нещо, което трябва да си спомните, относно вашия физически ум.

Най-добрата възможна версия, която може да си представи вашият физически ум, е най-ниската възможна версия, която може да предложи вашият висш ум.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.01.13 06:01



Башар не може да се коментира, поне на мен ми е невъзможно
може само да се възприема

ако имаш преведени неща, моля те, пусни ги
великолепни са, по добра пситерапия не бях срещал
благодаря

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Башарнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.01.13 11:28



Ами това е чист процесинг, с методите и средствата на процесинга, чак до приключване на кейса, когато той се развесели.
Не е психотерапия, като го слушам Башар, процесинг си е.
Каквото преведа отчасти, го пускам тук.

(не искам да се хваля, но и аз правя такъв процесинг

, е, може да е на мъничко по-ниско ниво, но ефектът е същия, неведнъж съм казвала, че вадя трънчета. Т.е. прилепнали постулати, Башар ги нарича система от вярвания, както казва - и както аз много пъти съм казвала, в основата на всичко стои някоя погрешна гледна точка, трябва да се улови и изчисти, за да потече потокът правилно.)

Значи набързо да нахвърлям що е то процесинг - има три вида процесинг - на усилията, на прилепналите постулати и на емоциите. Аз никога не съм се занимавала с процесинг на усилията. Останалите два вида се правят по следната логика - когато на човек нещо някъде не му върви, в основата на този невървеж винаги стои прилепнал постулат - някоя "извечна истина", приета веднъж завинаги за меродавна и никога неподлагана на съмнение. Целта е да се намери, да изплуна този постулат и да се преразгледа. Понякога той е обвит с емоционални заряди - вследствие на употребата му са се създали отрицателни емоции и те са го обвили по същия начин, по който гной обвива влязло трънче. И понякога не е възможно да се стигне до трънчето директно, датова се прави малко почистване на емоциите около него, докато се оголи достатъчно, за да бъде хванат (с пинсета) и изваден.
Ако забелязваш, моментално човекът отсреща се усмихва и продължава да говори с облекчение. Т.е. "кейсът" се развеселява.

Аз снощи си хванах един постулат, а непрекъснато се пощя от години, но до този дълбок основен и първичен постулат не се бях докопвала. Благодарение на Башар снощи го хванах и сега ще го преработвам, щото той е толкова основен и първичен за моя живот, че му трябва малко време.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.01.13 11:48



виждаш ли, дори на теб ти помага
процесинг на усилията - звучи интригуващо
замислих се



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Башарнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.01.13 17:13



Естествено че ми помага, аз намерих навремето процесинга, защото ми беше нужна помощ на момента по един конкретен случай. И после започнах да чистя и други неща и също да разпространявам...

Кастанеда е крал от Хъбард доста неща, много пъти съм го казмала в другия клуб, сега не се сещам да ги изброявам, но прегледът, възвръщането наличната сила и т.н. - всъщност са описани още в първата книга на Хъбард от 1950 годи под други имена и като чисти техники.
Кастанеда ги е взел, попреработил, придал загадъчност и поднесъл.
Нищо лошо, просто те не работят с оная чистота и сила, с които работят техниките на сциентологията.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.