Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Башарнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 12:23



Не е толкова вдъхновител, колкото друга отправна точка. Безкрайно стеснената перспектива се превръща в гледна точка.
Значи събирайки една по една различни гледни точки мога да се върна обратно към перспективата. А по-широката перспектива ми дава повече възможности.
Прочее - търси планети по разширяване на перспектива, дали не е точният тригон на Меркурий с Уран?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 13:52





"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 13:58







"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Башарнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 14:15



Да, но уви това са единствените клипове с превод на български...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано27.01.13 00:55



Ами ти се отнасяш към информацията като към поредния гуру, така леко присмехулно и отвисоко.
Аз се отнасям към информацията като към подадена ми в някакво определено време по някакъв начин с цел да ме научи на нещо ново, което не съм знаела преди.

Вследствие на това аз се уча, ти високомерничиш. Но всеки прави, каквото му е приятно. На теб защо ти е приятно да високомерничиш?


ами не, не е високомерие, защото такова проявявам само спрямо тъпотата - слабост ми е, признавам си, и ще си умра с нея

презрение е
може би като защитна реакция срещу вродена наклонност към подобни нездрави залитания, повтарям - нездрави
отговорите винаги са в нас самите, и само в нас
съгласна съм, че често имаме нужда от външна намеса, но оставам на твърда позиция, че тази инвазия трябва да е здравомислещо здравословна
това е и причината да ползвам астрологията, разбира се, не поднесена от когото не трябва

мъдростта е чувствителна струна, масовото и проявление я изкривява, да не кажа извращава, не ми харесва да се повтарям - но универсални лекове няма



Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.01.13 06:46



Хубаво, но окултни и духовни учения и учители много.
Защо ни харесва точно тоя или оня?
Каква е разликата между КК и Ошо? Защо предпочиташ Ошо – оптимистичен ти е?



Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.01.13 06:52



Постулатите са от ума. Той пък се появява в тяло с мозък и с чакри.

Кофти, че често имаме тяло и чакри, пък няма ум и постулати





Тема Re: Башарнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.13 08:27



това е все едно да питаш дали харесвам пъпеш, ако е на различни езици- т.е. ако го наречем с английското му име, го харесваме по малко, ако е "пъпеш" го харесвам повече.
същото е и с тези автори - това са едни и същи неща, изречени или обяснени по различен начин.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Башарнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.01.13 12:15



Значи постулатите пречат на всичко останало или му помагат. Специално процесингът, гледам го Башар, Ошо и моя милост сме на мнение, че първични са постулатите...В сциентологията има една скала на тоновете от минус 40 до плюс 40, човекът се движи от 0 до 4, като 0 означава смърт на физическото тяло. Прелюбопитна скала, сега ще я изровя отнякъде...ето я без картинки и на руски



Ето я в картинки, но донякъде



Та тук на тон 30 ще видиш постулатите. Помниш ли израза - на земята не се случва нищо, което да не е писано на небето.
Ето, в тон 30 пишем постулатите и после те се проявяват в тон от 0 до 4.0.

На тон 40 е безметежността, всичко знам, Аз съм. Ако обаче искаш да си играеш със съществуването, на тон 30 пишеш постулатите и после слизаш надолу да си играеш с един или друг аспект от битието.
Енергията е подчинена на постулатите, енергията е индиферентна, една и съща енергия тече през първа и седма чакра, една и съща е енергията на любовта и енергията на омразата, ние сме тези, които я оцветяваме и и даваме смисъл, а смисълът е какво? Постулат...

Енергията е електлически ток, пуснат по жицата. От уреда зависи дали чрез тока ще си сготви нещо на печката или ще си пусне телевизора, постулатите са ни ел. уредите, които използват една и съща енергия по различен начин...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башарнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.01.13 12:18



Да, Ошо казва, че битието непрекъснато ни изсипва благодат, само че ние сме обърнати канчета с дъното нагоре и не можем да я приемем, всичко, което Ошо казва, че прави, е да ни преобърне канчетата.
Значи за Ошо вселената е благодат.
За Карлито вселената е пълна с хищници и зли същества, от които непрекъснато трябва да се пази...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.