Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.02.13 07:08



Интересно е това, което те е впечатлило.

Излиза, че е важно да сме максимално отворени за нови гледни точки, нови разбирания, промени в мисленето и вижданията.

Отделно, Азът и Егото все можем да ги разглеждаме в още по-голяма дълбочина.



Тема Re: Башарнови [re: AH_]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.02.13 07:40



А сега като слушам по тв за проблеми със сметките за ток и във връзка с оригиналното виждане на Башар за Егото си мисля, че колкото по-добър специалист е човек в някаква област, толкова по внимателен и резервиран е в категоричните си твърдения.

Та с тока – специалисти в тая област споменават, че най-вероятно специалистите на ЧЕЗ се заиграват с напрежения и сила на тока – т.е. уредите не работят ефективно – ясно е, че е така, пък няма как да се докаже.

Геноцид от страна на държавниците /освен ако не са само глупави

/ - но пък народът е държелив
/последното да се чуди човек добро ли е или лошо/



Тема Re: Башарнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.02.13 11:06



Ами мен винаги ме впечатляват новите гледни точки. Когато са драстично различни, още повече ме впечатляват.



Интересно, каква по-голяма дълбочина за егото от тая? Егото е светът такъв, какъвто го познаваме и целият свят е нашето его.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башарнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.02.13 11:14



Питат го Башар разни американци как да се оправят с правителството, което не работи за тях. И той отговаря - ми променете го, правителството това сте вие.
Като той обаче не визира идеята, че ние ги избираме...понеже всичко външно е нашето его, то изправянето на външното означава промяна на нашето отношение към него.
Четвърто ниво на проработка на Плутон, помниш ли?
Реалности много и всички реалности са неподвижни и остават винаги неподвижни. Т.е. не можеш да оправиш реалността, в която си, можеш обаче да се преместиш в нова реалност, която отговаря на твоите въжделения. Т.е. тук играе принципът на трансърфинга - когато си в зала в музея, която не ти харесва, не можеш да промениш тази зала. Обаче можеш да излезеш от нея и да отидеш в друга, която ти харесва.
Та - премести се в реалност, в която правителството работи за теб.

Аз, казва, само ви събуждам, защото това е договорката, която сме направили аз и вашия висш АЗ, вашето истинско АЗ. Вие сте потънали в сън, но преди това сте се договорили с мен, когато му дойде времето, да ви събузя, аз играя ролята на будилник.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.02.13 12:30



Другото интересно, което казва - процесите всъщност са наша приумица, човек първо си строи къща и след това живее в нея - обаче това е само в земната реалност на последователно линейно време.
Всъщност, на практика, ние избираме сега да живеем в къща и просто живеем, после избираме да строим къща и я строим, но моментът на строене на къща по никакъв начин не е свързан с момента на живеене в нея - освен ако ние самите не решим да изпитаме тези отделни и несвързани моменти като единен процес и тогава, и само тогава се налага да построим къща, за да живеем в нея.
На практика сега ние избираме да живеем в къща и се преместваме в реалност с къща. Когато и да ни хрумне да изпитаме дейността по строене на къща, ние се преместваме в реалност, в която строим къща. Но двата момента изобщо не са свързани и нямат нищо общо един с друг.
Освен - ако ние не решим да ги свържем, за да се насладим на процеса.

Редактирано от Kaily на 07.02.13 12:31.



Тема Re: Башарнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано07.02.13 14:49



Геноцид от страна на държавниците /освен ако не са само глупави/ - но пък народът е държелив
/последното да се чуди човек добро ли е или лошо/



аз съм в период, в който категорично смятам, че е лошо





Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.02.13 15:41



„Та - премести се в реалност, в която правителството работи за теб“ – то така, но затвори ли се човек в крепост, враговете му знаят къде е





Тема Re: Башарнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.02.13 15:42



А, хубаво- трябва да си имаме всякакви периоди:) /особено, ако наталният ни Марс е силно аспектиран:)/

Че иначе, като гледа човек света през монитор, всъщност вижда само себе си





Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.02.13 16:01





"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.02.13 16:04



Питат го Башар разни американци как да се оправят с правителството, което не работи за тях. И той отговаря - ми променете го, правителството това сте вие.

може би има предвид ефекта на стоте маймуни, ако това ти говори нещо.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.