Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Животътнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.11.12 06:32



Може би не ме разбираш, защото не приемаш, че производствените отношения са следствие от развитието на производителните сили.

А това е очевидно – помисли за отношението, морала, етиката към света на човек, получаващ блага на готово или чрез кражби и далавери, и на друг, получаващ ги вследствие на труда си.

Дори историята на Бг за последните 20-на години е доказателство за това, но за радост си млада да правиш сравнения от собствен опит:)



Тема Re: Животътнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.11.12 06:35



Ако не си смъртно уморен, носиш си дърва и вода, а умът ти се шляе накъдето пожелае

– към добри или лоши неща, вкл. и към това що за безсмислен труд вършиш

Нещата пак опират до философията

Според Ведите, резултатът от действията ни трябва да е посветен на нещо висшо- Бог, Вселената и пр.
Представи си, че правиш сладкиш, но не за теб, не за семейството ти или за да го продадеш, а за Бог. Представи си, че си миеш лицето не за да се освежиш, а за Бог. Представи си, че което и да е действие в живота ти, е посветено на Бог.

Предполага се, че с такава философия в резултат на действията си достигаш до състояние, наречено „ освободен от всички обозначения“. Действията, които извършваме за себе си, за семейството, за фирмата, за държавата и т.н., са обозначени: „аз принадлежа към това семейство, или фирма, или класа, или форма на живот и пр.“

Ако се освободи човек от обозначенията, той се слива със сладкиша, с дървото, с водата, с Вселената или Бог. А това е съвсем друго съществуване.



Тема Re: Животътнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.11.12 09:38



Развитието на реалността е следствие от развитието на съзнанието.
И производствените отношения не са следствие на производителните сили.
Още от древността философите са се разделили на материалисти и идеалисти. В зависимост от това кое приемали за първично.
А всъщност битието и съзнанието са две съставни части на едно по-голямо цяло, по-често развитието на съмнанието дърпа битието, но чат пат е възможно и обратното.
Като съществото ти е усмихнато, на лицето ти цъфва усмивка.
Понякога обаче можеш, разтягайки устните си в усмивка достатъчно дълго, да предизвикаш вътрешна радост. В 99% е обратното.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Животътнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.11.12 09:41



При теб нещата опират до философията, защото си абсолютно тотално неспособна да спреш ума и смяташ, че всичко живо е потопено във философия.
Ти не познаваш друга реалност, освен та яс философията.
Затова си мислиш, че всеки живее в нея.
Не е така.

Предполага се, че...
Който мисли, предполага, който не мисли - разполага.

той се слива със сладкиша, с дървото, с водата, с Вселената или Бог. А това е съвсем друго съществуване.

За това говоря.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Животътнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.11.12 10:21




Може би не ме разбираш, защото не приемаш, че производствените отношения са следствие от развитието на производителните сили.


АН, с цялото ми уважение но това е твърде опростена теория, с твърде опростени взаимовръзки за зависимости производствености/морали, поради което и в по-научен план са някак... как да кажа - в известна степен несериозни.

На Капитал на Маркс и на Политикономия ми напомнят, но и двете школи, или те са всъщност една и съща - вече са доказани като силно клатещи се.

А това е очевидно – помисли за отношението, морала, етиката към света на човек, получаващ блага на готово или чрез кражби и далавери, и на друг, получаващ ги вследствие на труда си.


Не, и тази взаимовръзка е различна - познавам упадъчни акита, изкарващи си цял живот парите с усилен труд, и бленуващи да им падне нещо от далаверка, и по втория начин. В резултат - и в отношенията си към света, и в комуникациите си към хората моралите, които проявяват подобни персони, изкарали парите си с тежък труд - не са никак морални.

Има и трета една категория хора - изкарвали пари с не толкова тежък труд, по стечение на обстоятелствата, не така озлобени от света, не с толкова порочно съзнание с доста по-здрави морали. Това говорех по-горе в онзи дългия пост, но явно имаме различни гледища за хората и моралите.

Дори историята на Бг за последните 20-на години е доказателство за това, но за радост си млада да правиш сравнения от собствен опит:)




Аз намирам доказателства повече за това, което аз казвам, и не мисля, че е от възрастта ми. Иначе в бг маса хора са порочни и търсят далаверката, без оглед те самите, или цялата им рода далавераджии ли са или са такива само в мечтите си. И това си има също исторически корени.

В общия случай трудът не краси човека. Особено ако човекът няма сензори да разбере сладостта на пари, изкарани с труд, и солеността на пари, изкарани по нечестен начин.

Този ми пост беше съвсем безпредметен, но сънувах шоколади, много шоколади, за които съм на път към темата със сънищата да ви се похваля, та тук просто минавайки :)



Тема Re: Животътнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.11.12 11:58



Добре, отношението ти към едно цвете, което сама си отгледала, същото ли е, както ако си го купиш в готов вид от магазина?





Тема Re: Животътнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.11.12 12:05



хайде, пак се захвана с мен - какво съм тотално способна и неспособна



заставаш на някаква позиция- ами аргументирай се

значи казваш:"И производствените отношения не са следствие на производителните сили."

аргументирай се с пример или логика.

за примера ти с усмивката ще кажа, че с раждането си започваме с инстинктивни действия /производствени сили/. Умът и съзнанието /морал, етика, естетика/ ще се проявяват по-късно.
В зависимост от отношението на света, което получаваме към нашите производствени начални сили, можем да стигнем до усмихнато същество и да имаме усмихнато отношение



Тема Re: Животътнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.11.12 12:20



Да не смесваме цвете- и дете- производството с паричните покупателно-продавателни възможности на реалите





Тема Re: Животътнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.11.12 13:44



Първично е съзнанието, когато съзнанието е готово, се появяват материалните реалности.
Дори време няма, времето е илюзия, измерва се сема степента на развитие или неразвитие на съзнанието.

Значи първо се развива общественото съзнание, то побутва ноосферата или сферата на причините и оттам се изсипват нови изобретения, едновременно по цялата земя, което обяснява защо често едно и също изобретение внезапно се изобретява от няколко човека едновременно, или едно откритие се прави едновременно в Австралия и в Европа и после спорят за авторство.

Всичко е готово и записано в ноосферата, всичко вече съществува в безвремието, където няма минало и бъдеще, а всичко е едновременно тук и сега.
Единственото нещо, което се движи, е съзнанието и според степента на осъзнаване можеш за използваш всичко, намиращо се около теб, а това е Цялото, Всичкото, Всичко измислено и изобретено сега, в миналото или в бъдещето.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Медитациятанови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.11.12 14:27



Насам народе, утре от 6 и половина безплатна



Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.