Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Животът  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано21.11.12 21:48



Днес съседите - нови от две години, но с психика на катунарско семейство - само пример - в центъра на София те варят туршия и пекат чушки пред блока

. Много. От 7.00 кучето ми - дакел не спира да нервничи и лае - погледнах пред вратата - огромният ротвайлер, който съседите отглеждат незнайно защо пред вратата си.

Успокоявахме се с моето куче, но то не става - просто не може да трае. Накрая им звъннах на вратата и ми казаха - "тя е във входа, само, когато е на гости - т.е. през половината време от общото, мама не я пуска вътре. Освен това тя е пред нашата врата, не пред вашата"?!?!

Ама вратите са една до друга?!?!

Казаха ми още: няма да ни правите забележка, защото и вие имате дакел, и той лае, и ще ви викнем полиция като залае следващия път?!?!

Щях да падна. Ами да ми викат полиция - дакелката ми е инвалид - със счупено кръстче, не излиза навън, и съвсем не е от най-лаещите на фона на другите кучета от околни апартаменти. Мразя конфликтите, наистина мразя и стискам зъби до тотално преливане на чашата.

Май наистина ми е време да се преселя в някое истински диво място, където съседи няма да имам.

Други две бройки от съседи в нашата скромна кооперация са си монтирали климатиците да текат към коридорчето, минаващо покрай гаражния вход, и водещо към... входа на кооперацията.

Лятно време - поне само е мокро. Зимно време стават едни жестоки ледникови наслоявания - коридорчето е широко към 2 м. и е дълго към 5 - цялото е заледено, но не равно като ледена пързалка, а на едни височини... Мамата си трака...

2 пъти на събрания им обясних, че така просто не може, все някой ден някой ще се пребие жестоко... Нищо. Вече години на ред.

Наистина не разбирам. Живяла съм в чужбини - идиоти има на всякъде, навън обаче поне законите се спазват. Ако си монтираш климатик или парно да текат навън - глоба. И няма да повториш. Ако отглеждаш ротвайлер във входа - същото.

Ако си монтираш отдушника на кухнята във... вентилационната тръба на тоалетната - и омирисваш на мазна пържена манджа с лук, месо, свинско, кисело зеле тоалетните на целия щранг

И така, питането в главата ми е - наистина ли всичко е толкова прецакано? Няма ли начин всички да се уважаваме малко повече? Статуквото кипящ тарикатлък, прецакай другарчето, с нахалство и простотия напред е безумно.



Тема Re: Животътнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.11.12 22:31



Тук в България - всичко е прецакано. Съвсем наистина. Необратимо.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Животътнови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано21.11.12 23:49



Май наистина ми е време да се преселя в някое истински диво място, където съседи няма да имам.

велкъм ту май върлд


аз откога пея тая песен, щом на себе си омръзнах, но знам, че ще го успея все в някакъв момент



Тема Re: Животътнови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано22.11.12 07:31



Това със съседи го чувам честичко в последно време – може да е мунданно проявление на Юпитер в изгнание, при това ретрограден. Значи не е толкова страшно, освен в конкретика на войни между съседни държави.

Решението може да е пак по Юпитер- човек си избира ентусиазираща го кауза и си се бори колкото може или колкото иска.

Сигурно дълго продължилата световна икономическа криза се трансформира и в духовна – усеща се общо цинично отношение към себе си, към другите, към живота.



Тема Re: Животътнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.11.12 11:27



Ами, то не е отсега. Аз няколко години патех от съседи, не съм спала, щех да ги убивам, 20 посещения на районното имам...това със съседите не е по Юпитер, ни по планета, то иде от факта, че държава нема.
А що нема държава, това вече ти го обясни.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Животътнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано22.11.12 12:25



Тия, които от години са с лоши съседи, са друг случай.

Имах в предвид, че в последно време и тия, които общо взето имат добри съседи, напоследък се оплакват- за това го свързах с положението на Юпитер в трети мунданен дом.

Кофти, че няма добро решение.
Ако съседите са психически болни, то някой вече ги е наказал или благословил – няма да трупаме лоша карма като се занимаваме с тях- проработваме Юпитер- разширяваме съзнанието си над малките неща.

Пък ако са арогантни тарикати, трябва да се реагира – и пак е кофти, защото за да има шанс борбата, трябва човек да е на същото ниво. Пък си е гадно и вредно да се общува с такива хора, а да не говорим да става човек като тях.

Защо нямаме държавност- кажи ти, пък може с реплики и дуплики да стигнем до що годе приемлив извод





Тема Re: Животътнови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано22.11.12 13:10



Това е ужасно, ужасно, ужасно!

Аз може да не съм най-социалния човек, но имам нужда от да бъда част от обществото, и се имам за толерантна към различности. До неотдавна проблеми със съседи наистина не съм имала. Тиха съм, спазвам ограничения, срокове и норми, а и доста висок ми е прагът на търпимост, и никого не съм настъпвала по неговата територия.

Но това озверяване, което се разпростира из хората наоколо последните години наистина ме озадачава и дърпа към отшелничество.

И какво излиза? Издивялите посредством дивотията си прогонват кротките?





Тема Re: Животътнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано22.11.12 13:11







Тема Re: Животътнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано22.11.12 13:16



Това със съседи го чувам честичко в последно време – може да е мунданно проявление на Юпитер в изгнание, при това ретрограден. Значи не е толкова страшно, освен в конкретика на войни между съседни държави.

Нека оставим на страна такава генерална емпатия и мунданност.

Малките камъчета обръщат големите коли. В мунданен план важи същото.

Решението може да е пак по Юпитер- човек си избира ентусиазираща го кауза и си се бори колкото може или колкото иска.

Валидността на този съвет ме съмнява. Предвид горното - или просто докато се самоизяде, защото в подобен контекст борците за истински общи каузи са чисто обречени.

Сигурно дълго продължилата световна икономическа криза се трансформира и в духовна – усеща се общо цинично отношение към себе си, към другите, към живота.


Съвсем, съвсем не съм съгласна. Икономическата криза е следствие от упадъка на моралите. Не моралният упадък в следствие на икономическия. Справка - световна история





Тема Re: Животътнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.11.12 16:43



Кофти, че няма добро решение.
А има, как да няма, нема нужда да откриваме топлата вода я!
Наказания за шум, глоби, в Германия да си оставиш детска количка на площадката между етажите, през която никой не минава и да те натопят съседи - 400 евро глоба.
В Испания наскоро четох драстично повишение на глобите за шум - стигаха до няколко хиляди.

Тук викнеш 1 път полиция, 2-и път и на третия ти каже, че вече ги е предупредила и няма какво повече да прави.
Като кажеш да ги глоби и полицията ти заявява, че не може, щото после ще обжалват и ще се разкарват из съдилища с години.

Как в Испания и Германия може, тук не може?
Така са създадени законите, че да настъпи свободия, разврат и разсипия.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.