Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Да назовем нещата с истинските им именанови  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.08.12 19:14



Явно темата "отварям нова тема" не е точното място за дискутиране на това що е то интуиция пък и само с използване на думата подсъзнание нещата не стават ясни затова:

От духовна гледна точка душата е свързана с подсъзнанието дори може да се каже, че са едно и също.

Чрез интуицията душата се стреми да направлява действията на човека така че той да изпълни максимално точно мисията, с която е дошъл на този свят.
Тъй като човек е роден със свободна воля, то от него зависи дали и доколко ще изпълнява това предначертание.
Тук вече влияе логиката, която е израз на свободната му воля.

В крайна сметка от самия човек зависи дали ще следва логиката или интуицията в отделните проблемни ситуации.
Най-добре е логика и интуиция да се припокриват доколкото могат.

Някой може да зададе въпроса: Защо в някои случаи мисля, че следвам интуицията, а после страдам от това.
Отговорите могат да бъдат например следните:
- Може би в някои от случаите не си могъл правилно да разграничиш интуиция от логика.
- Или недей да бързаш да правиш изводи. В краткосрочен план може нещата да не ти харесват, но в дългосрочен да са за твое добро. Както се казва "Неведоми са пътищата Господни!".

Добре е да не се бърза, т.е. резултатите да се преценяват от дистанцията на времето, макар че едва ли някой е наясно с Божествения план за неговия личен живот.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Да назовем нещата с истинските им именанови [re: paparosko]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано14.08.12 20:03



всичко обаче става все по-бездуховно наоколо. и разбираемо в голяма степен - все по-скъпо всичко, по всички медии лъха все повече пошлост от т.нар. "шоу програми и светски издания", от новините, дори в уж сериозни медии - напира продажност, поръчковост... чистотата се свърши. и не само на родна земя. тук обаче мащабите са твърде малки, приемаме всичко като през лупа - а и то е все уголемено в бездуховните си тенденции през цялата ни нова история...

опитвам да се обградя с все по-тесен кръг, уж контролирани духовни другарчета, така обаче ми се смъква имунитета... все по-рядко имам порив да се противопоставям...

днес например - чаках автобус с мама - бях на планираната операция за буцата, за която ви казах, от където ме отложиха за след месец, свалям си сакото и ми пада едно желязно левче. тръгвам да го вдигна, изкача дете с вид на първолаче - плямпащо на немски, промъква се в краката ми, вдига го, и аз мисля, че ще ми го подаде, а то си го прибира. до него - баба му - горда българка. майка ми я изглежда, а тя казва на детето си: "прибери го в джоба, ще го изпуснеш"... майка ми искаше да ги заговори, аз й казах, че не искам.

децата обичат да си намират късметчета. но това не беше намиране. няма да е било и късметче.

по повод моята буца, днес си мислих нещо. гледах предаването съдебен спор. където - по настоящем боледуващата от онко болест нана - разнищваше как да бъде спряна дейността на хоспис за онко болни в бояна, защото местните боляри не искали да живеят до заведение, в което хората умират и всеки ден идват катафалки и линейки и децата им гледали. малките деца и хората в населен луксозен квартал имали право да живеят на чисто. болните да си ги гледат по домовете или в гората.

аз пък - ако имам дете - искам да има досег и до болни и страдащи. и мисля, че това обогатява.

в предаването се пъчеше един болярин с болярката си и отрочетата си, които дружно хвърляли бомбички и пиратки по хосписа и болните. и се гордееха с това. а другите им ръкопляскаха.

не е моя работа да съдя хората. но днес прекарах часове в раковата болница. не за първи път. загубила съм двама близки от такива болести. по домовете им. и е против всякакви съвременни цивилизационни и добри човешки практики да пропагандираш такива неща. дори хитлер е бил по-човешки към своя народ. единствено спартанците и японците на времето са изхвърляли хората с увреждания. но то е било преди векове.

не хора, а вълци. каква духовност, к'ви 5 лева?!

Редактирано от ponichka_ на 14.08.12 20:05.



Тема Re: Да назовем нещата с истинските им именанови [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.08.12 22:44



Не знам какво да кажа.

Съжалявам, че се случват такива неща в живота ни, а бих искал да са наистина по-добри.

Бих искал да се радваш на живота, да се чувстваш спокойна и щастлива, да обичаш и да бъдеш обичана. Нека бъде така!

Аз не съм запознат с проблема ти, но ако е от такова естество, каквото казваш, би било добре да бъдеш определено по-оптимистично настроена, а това става с промяна на отношението към другите. Може би ще се съгласиш, че по същество нещата не са нито лоши, нито добри, а ние сме тези, които им даваме определения като такива.
Всичко, живота ни зависи от това какви са мислите ни, те са тези които правят живота ни един или друг. В една и съща ситуация един може да плаче, а друг да се смее, всичко е там някъде дълбоко в съзнанието ни.
Мислите са тези, които както могат да ни разболеят, така успешно могат и да ни излекуват.

Не напразно идва болестта, тя е един вид камбанка, която алармира, че нещо в живота ни не върви както трябва, че е време да го променим.
Животът си е наш и зависи предимно от нас самите.

Ако зная нещо малко по-подробно за състоянието ти може пък и да помогна с нещо.
Първото нещо, което мога да кажа е, че според мен най-доброто лекарство срещу рак в момента е Антималигноцит.
Второто нещо е силата на собствената мисъл, а също и мислите на близките и приятелите.
Третото нещо е природосъобразното хранене и живот изобщо, доколкото е възможно в днешно време.

Извинявай, че си позволих да напиша всичко това един вид неканен, но съм преживял проблем от подобно естество и знам, че никак не е лесно, но и затова пък са изпитанията за да бъдат преодолявани.

Лека вечер!
Бъди благословена!



Никога не казвай никога!

Тема Re: Да назовем нещата с истинските им именанови [re: paparosko]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.08.12 06:30



нещо по темата ти

всички болести водят началото си от стреса


терминът „конфликтен шок” се отнася за емоционална, тежка или тъжна ситуация, която не очакваме, за която не сме подготвени и за която няма с кого да споделим.

Ето защо от биологична гледна точка „неочакван” означава, че когато не си подготвен, ситуацията може евентуално да бъде пагубна за човек, който „не е вдигнал гарда”. За да се подпомогне индивидът по време на такава непредвидена криза, моментално се задейства една смислена биологична специална програма, създадена точно за тази ситуация.

В психиката: индивидът е емоционално и душевно разстроен.

В мозъка: в момента, в който се случва ДХС, конфликтният шок засяга строго определена област в мозъка. Влиянието от шока е видимо на мозъчен скенер (компютърна томография, направена без контрастно вещество) като набор от ясни концентрични кръгове.
Точното местоположение се определя от естеството на конфликта. Например, „моторен конфликт”, преживян като „не мога да избягам” или „загазил съм”, влияе на моторния кортекс, който управлява мускулите за движение.
Защо отделните конфликти винаги влияят на определена област в мозъка? В процеса на еволюция на мозъка, всяка мозъчна област е била програмирана със специална биологична програма, която да даде възможност на организма да се бори с една неочаквана спешна ситуация. Бихме могли да си представим една такава мозъчна програма като струпване на мозъчни клетки, които са едновременно и рецептори, и предаватели. В момента, в който конфликтният шок атакува, мозъчните клетки получават потвърждение за съдържанието на конфликта, за който са програмирани и след това предават биохимичен сигнал към съответните клетки на тялото. Връзката между конфликтния шок, мозъчната област и органа е винаги недвусмислена.



ако ти е интересно, мога да продължа. Основното нещо е - излекувай стреса и болестта сама ще си отиде.

ако не ти е интересно, съжалявам за изгубеното ти време ( около 45 сек

)

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Да назовем нещата с истинските им именанови [re: silver.moon]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано15.08.12 18:12



silver.moon,

Радвам се, че се интересуваш от доста неща и нямам нищо против да дискутираме.
В случая обаче темата, която започнах се отнася за интуицията, макар че малко се отплеснахме с проблемите на ponichka.

От друга страна би ли уточнил за каква моя тема споменаваш тук:
нещо по темата ти
всички болести водят началото си от стреса
,
в този клуб такава тема не съм повдигал.

А що се отнася до това: В процеса на еволюция на мозъка, всяка мозъчна област е била програмирана със специална биологична програма, която да даде възможност на организма да се бори с една неочаквана спешна ситуация мога да кажа, че има различни гледища по въпроса за локализирането на области от мозъка с точно определени функции.

За стреса съм съгласен, че е основна причина за болестите.

Нямам против да дискутираме по въпроса, но може би в друга тема.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Да назовем нещата с истинските им именанови [re: paparosko]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано16.08.12 06:17



„От духовна гледна точка душата е свързана с подсъзнанието дори може да се каже, че са едно и също.“

Имат важни еднакви характеристики – напр. са необятни и непознаваеми, но надали са едно и също.
Душата се формира върху подсъзнанието, но може би включва и някаква съзнателна опитност.
Общо взето щом подсъзнането е неограничено, всички имаме еднакво такова. Пък по душа сме различни.



Тема Re: Да назовем нещата с истинските им именанови [re: paparosko]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано16.08.12 09:45



Благодаря ти, Папароско



тези неща в животите на почти всеки се случват. не мисля, че нещо аз съм карък, та да се случват на мен само. проблемът е, че наистина се случват в известна степен, защото начинът ми на живот кара тялото ми да праща сигнали, че и то, и душата са към предел и искат промяна. промяна обаче няма да бъде дадена, преди започнатият цикъл да бъде завършен. не съм от войните, които се дават на края на дунава. ако преди това ще се давим от схванат мускул - така да бъде, но заден към края на плаването няма да дам.

и на теб пожелавам здраве, и благословеност - вчера беше хубав празник за християните и аз го изкарах по чудесен начин

не зная кои са истинските имена на нещата въбще. не зная и кои са изтинските неща въобще, с малки изключения, които съм успяла да науча. но за себе си, от моите балкончета, най-вероятно съвсем не валидни по принцип.

за антималигноцит - прости, но не харесвам неща, нарочно натиквани в мистериознозност. освен друго - аз съм и юрист - обичам точни правила, и спазането им, и мисля, че те са в полза на всички. в идеалния вариант, но и в реален, с всичките възможни ущърби. авторът на това нещо - антималигноцит - хем лъже болни хора, което си е чист грях, хем не иска да спази правилата - и да каже какво има в илача, който дава на болните. така не е право. аз съм от правоверните - по широкия път, само така стават нещата. нямаш право да искаш специален кортеж с шорткъти специално за себе си.

има едно филмче, с едно мото на края:

"there's no shortcut to happiness"

и за онколекарствата мисля същото - няма шорткъти за тях. или поне з атези, които аз ббих ползвала за себе си. иначе - каквото е писано. и без друго вече имах премного от почти всичко в този живот. и хубаво също.



Тема Re: Да назовем нещата с истинските им именанови [re: paparosko]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано16.08.12 13:17



имах предвид - "да назовем нещата с истинските им имена "
това е. нищо лично.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Да назовем нещата с истинските им имена [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.08.12 17:06



промяна обаче няма да бъде дадена, преди започнатият цикъл да бъде завършен
Живееш в измислен свят, не искаш промяна, затова тя не се случва, и колкото повече време минава, толкова повече потъва и тялото, и душата ти.
Кажи - СТИГА!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Да назовем нещата с истинските им имена [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано16.08.12 20:27



Уважавам твоето право на избор.

Има един духовен принцип - не се стреми да помагаш на човек без да имаш съгласието му.

За Антималигноцит виждам, че не си наясно с истинското състояние на нещата, пиша така, защото е използван в моето семейство и съм запознат достатъчно добре и с историята и с действието му. Мога отново да кажа най-отговорно, че според мен в момента Антималигноцит е най-доброто лекарство срещу рак.
А кой има изгода да не се регистрира в България, а и не само, вече и на децата стана ясно.

По повод правилата, за които говориш и на които държиш - започна да ми се изяснява причината за проблемите ти. Явно си се вкопчила здраво в правилата затова ти трябва освобождаване. Не се страхувай да искаш каквото ти решиш, че заслужаваш, а по принцип всеки човек заслужава всичко, което може да се сети да поиска.

Правилата, ах тези правила и тези ограничения, е, не може да караме изцяло през къра, но правилата са измислени от хората и за хората и както са измислени така могат и да се променят или престъпват.

Има граждански има и човешки правила и закони.
Та както казах освободи напрежението и искай каквото ти е на сърцето, не се съобразявай толкова с правилата, живей живота такъв какъвто го желаеш, дори и да пристъпиш някои правила.
Както е казал Бог "Искай и ще ти бъде дадено!". То е обратното на това, което твърдиш нямаш право да искаш специален кортеж с шорткъти специално за себе си Напротив ти си ЧОВЕК и имаш право на всичко, за което можеш да се сетиш.
Човек не е възможно да постигне само онова, което не е поискал - така се казва, защото за да постигнеш нещо трябва първо да го поискаш, а после да действаш за реализирането му. Трябва да опитваш...

Усмихвай се!



Никога не казвай никога!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.