Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Сънища*  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано31.08.12 23:06



Сънувах нощес. Заспах късно- то и без това е пълнолуние. Спах в легло, в което рядко спя. Обърнах възглавницата на запад. И спах с перли /вярно, тия перли много губят блясъка си с времето- днес ще видя дали не може да се направи нещо/.

Улових сън с врата, на която много красиво беше изписано името ми:)



врата (порта) - име - може и да са пречки някакви, преди големите очаквания да се реализират

не улових сънища предната нощ, имаше, но не ги отразих и запомних, въпреки че с бялото одеало добре поспах, ще провокирам тая нощ отново

има начин да блеснат перлите, потърси в сребърните магазини





Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано01.09.12 06:45



Пак смених леглото и намалих храната.
Сънувах много – преминавах от сън в сън.
Може да е защото насочихме внимание към това, може да е от помощните средства.

Така или иначе, идеята е съзнанието и подсъзнанието да се чуват и да работят в синхрон, и когато сме будни, и когато спим:)

За „вратата“ се оказа така – забавяне, пречка за нещо, което е важно. Сякаш в съня връзката минало-настояще- бъдеще е по-ясна и причинно-следствените отношения изпъкват.

А за перлите – нали се сещаш, че според поверията отразяват състоянието на организма, когато ги носим. Ще ги понося малко непрекъснато да видя дали ще се промени блясъка им.

При теб какво ново?



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано01.09.12 11:57



блазя ви, че сънувате



аз сънувах доста приятни неща напоследък. но от около седмица спрях. само онази вечер имах неприятен сън. не го запомних, но беше нещо неприятно - и някак обезкуражаващо.

това за вратата - красива, изписана, бяла и всичко - като я зърна какво усещане предизвика в теб? какво предусети да има зад нея? аз например обичам врати. и прозорци. като я прочетох твоята врата и си представих, че отвъд й бих намерила планетката на малкия принц



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.09.12 17:00





Малкия принц ? Оня с розата и лисицата ? Той не стои зад врата, той е скитник след звездите

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано02.09.12 07:22



Предполага се, че всички сънуваме и то всеки път като заспим.
Защо не помним е друг въпрос. Може би не е естествено непрекъснато съзнанието и подсъзнанието да са в контакт. Кой знае какво има в подсъзнанието



На пък е хубаво разум и интуиция да работят в синхрон, та си струва да правим усилия да помним сънищата редовно.

А за вратата- красив сън беше, макар че вратата остана затворена. Едно момиче него ден чакаше важен отговор. Пък което е важно за момичето, е важно и за мен. Даже хороскопът и беше добър за деня, пък и трайно. Е, това е от ония случаи, в които трябва да приемем, че това, което е добро в краткосрочен план, не е толкова добро в дългосрочен:)



Тема Re: Сънища*нови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано02.09.12 11:55



Той не стои зад врата, той е скитник след звездите - той да, аз съм отвъд вратата - и ако я намеря и отворя смело - ще се измъкна и аз да се поскитам из звездите... ц ц ц...



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано02.09.12 11:59




Предполага се, че всички сънуваме и то всеки път като заспим.
Защо не помним е друг въпрос. Може би не е естествено непрекъснато съзнанието и подсъзнанието да са в контакт. Кой знае какво има в подсъзнанието


в подсъзнанието - в момента - само змии и гущери :(

в понеделник почина кръстницата ми, а вчера - съвсем внезапно заминал бащата на моя приятелка. следобяд вчера бях подремнала и сънувах раждания на деца с увреждания и неадекватни родители.

тази нощ пак сънувах доста змии и гущери - не помня точно - но бяха неприятни.

ПП - а за момичето и дългосрочията - малките спънки правят пътуванията запомнящи се. дано са само краткосрочни ефектите на спънките обаче.

нещо доста скептично ми е днес.

вчера се скарах доста с мамата.





Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.09.12 12:13



Ти просто се наслаждаваш от мрънкането, затова създаваш свят, който го способства.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано02.09.12 22:01



нищо ново тия дни
пренатегнатостта, явно не помага
не разбирам много от техники на сънуване, но съм забелязала, че дори и неканено и нежелана тематика на съня е по-добра от никаква, освобождава ме някак
още по-радко ми се случва, но ми е любимо полубудното сънуване в което почти спя, а сънят се контролира от мен

, последно преди ден или два успях да задържа само няколко минути за кратко - разбира се, серията отново засягаше взаимоотношения



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано02.09.12 22:03



блазя ви, че сънувате

не сънуваме - стараем се да се случи, току виж и друго се раздвижило





Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано03.09.12 07:27



Ти си предусещаше подобни събитияот преди месеци.
Понеже стана дума за ректификация, случват се, когато тр. Юпитер е на границата на 8-ми и 9-ти дом, а тр.Слънце и Меркурий са в квадратура с У8.

За скарванията – Марс в Телец, Рак и Везни е като войник, поведен в бой без заповед.
Може би Луната повежда в бой, а Слънцето дава заповеди. Когато са в аспект в радикса, явно си съществува перманетна провокация между съзнание и подсъзнание и все търсят стиковане.
Така или иначе, скарването е адекватна и естествена реакция на такъв Марс – търси си решения и стиковане.

В живота все попадаме в сходни ситуации и модели – с времето се научаваме да се възползваме от тях или да ги предотвратяваме.

Сънищата може сега да са емоционално разтоварване:)
Аз сънувах тая нощ неща от миналото – не много приятни, нищо, че в сънищата нямаше емоции.



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.09.12 14:13



Другото се раздвижва, когато си промените съзнанието. Става много по-лесно в будно състояние, отколкото в опити да сънувате, белки нещо се случи.

Нещата моментално се раздвижват в момента, в който осъзнато във вас проблесне нещо ново и различно. В момента, в който осъзнаете нещо, което досега е оставало скрито за вас, и светът се обръща на друга страна.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано04.09.12 07:04



И в някой момент може да осъзнаем, че осъзнатите светове са бутафорен, паянтов декор





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.09.12 09:04



А кои не са?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано04.09.12 11:38



Не знам.
Осъзнаването е работа на ума, а той е ограничен.
Сънищата идват от необятното несъзнавано.

Работата със сънища или цветя идва от несъзнаваното, но със запомняне на съня и тълкуването на символиката на сънища или цветя поставяме начало на процес на осъзнаване.

Нали разбираш – да заявим, че чувстваме, усещаме или спираме ума, си е автосугестична работа на ума, докато практиката по сънуване или цветята идва от действителното спиране на ума, макар и за кратко.

В сънищата сме като децата – те в по-голяма степен живеят в настоящето и не мислят за минало и бъдеще, за причини и следствия. Те са съвсем действително в конкретен свят и той е в тях. И като така, може би я няма бутафорията:)

А дамите са с естествено силни Луни, та дори може да не знаят какво значи това да нямаш сънища или усет за цветя:)
Т.е. силните им Луни им дават предимството да са в естествен контакт с други светове- напр. с растителния или пък сънуваните светове. И това им е потребност, за която трябва да се грижат, ако искат да са цели



Така или иначе, еволюцията идва от работа за силна интуиция и абстрактен, с богато въображение, ум.
Пък еволюцията е живот, макар и в бутафорен свят:)
Защото по-лошото от бутафорията е бутафория без живот:)



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.09.12 14:02





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано04.09.12 18:42



сънувах къщата, в която съм израснала, беше стара, овехтяла, чиста и някак празна, но подредена, не помня детайли, описанието е по-скоро усещане
бяхме седнали на кухненската маса с баща ми, не съм сигурна дали разговаряхме
чудех се насън какво търсим там, тя отдавна не е наша
обичайно не са добри асоциациите, когато и преди съм сънувала къщата
в оптимално добрия вариант окраската на съня е сива, мътна, мъглива



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор Son de Nuit (bitch)
Публикувано04.09.12 22:54



Някой дали би обяснил връщането от сън с физическо нараняване? Имам някакво обяснение, за сметка на това никакъв спомен.

Инак сънувах осъзнато скоро, два съня, и двата после се продължиха в реала, което доста ме учуди. Правя връзка между сънуването и една медитация, която бях правила преди това, ном... при следващата такава сърцето ми спря да бие, и съм малко .. как да кажа, респектирана. Но тази вечер пак ще я правя.

пп: не нараняване, а белязване по скоро.

Редактирано от Son de Nuit на 04.09.12 23:07.



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано05.09.12 07:15



дали активирания натален Марс не ми провокира темите с дом, баща, а тази вечер две поредни сцени от минали две значими връзки, но като продължение
странно усещане - рядко, да не кажа никога преди не се е случвало накуп, бащата като фигура отново присъства





Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано05.09.12 08:09



Ами Марсовата енергия за всички е силна сега, пък ако активира нещо от радикса я усещаме още по-силно.
Предполага се, че трябва да е някак чиста и благородна и спонтанно да се проявява като висша.
Пък последното ще рече, че по повод връзките, например от съня, независимо дали са с баща или с други хора, няма да се търси власт над тях и няма да се допуска власт над нас.
Всъщност се търси енергията на мисълта – в смисъл, напр. външна агресивна енергия да се трансформира в градивна вътрешна чрез собствените мисли.

Аз пък тая нощ сънувах разни неясни, смътни неща. Довечера ще опитам с автохипноза с една парафинена нощна лампичка, ако нещо не обърка плановете ми:)



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.09.12 09:51



тази нощ сънувах - сватбата на сестрата - не нещо въображаемо, а както си беше - хората, приготовленията на булката и суматохата. не беше приятно.

гледах из съновниците - май не е на добро.



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано10.09.12 23:44



гледах из съновниците - май не е на добро

не е много сигурно
според П. Дако - сватбата често означава, че се осъществява връзка между несъзнаваното и съзнателното, между дълбоката афективност и разума
в твоя, конкретен случай може и нещо друго да те мъчи



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.09.12 00:46



сватбата често означава, че се осъществява връзка между несъзнаваното и съзнателното

те доста неща ме мъчат тези дни. и да - съзнателното и подсъзнателното са се позавързали, но полза от тези им дейности - неналична.

отново си мисля, че часът на мама е по-верен от общинския и ректифицирания. така поне всичко ще си седи и зрително забичкано в затворените домове.

поне марсиасването ми попремина и не съм скачала на никого последните дни.



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.09.12 09:19



те където и да са забичкани

нещата в радикса, при опозиция на тр.Юпитер към натален Нептун винаги се усеща някаква разхвърляност, разсеяност и се появяват някои нереалистични очаквания - но пък още след градус и опозицията ще поотшуми

Изобщо домовете ограничават някакви сфери на проявление /то затова има и толкова много домификации/, пък силните енергии някак се изхитрят да се проявяват по всевъзможни сфери - т.е. ако не търсим основно атракция и предсказания от астрологията, ректификацията не е ни основен проблем



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.09.12 09:49



това с нептун и юпитер много нагледно. но защо ли не при всичките ми връстници действа така?

не търся предсказания и атракции. само обясне%



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.09.12 13:23



Като искаш обяснение, питай самата себе си. Никой по-добре от теб самата на едно друго ниво не знае какво всъщност се случва.
Ако търсиш друго, питай астролози, гледачки, гледай си на кафе и на боб.
Но ако наистина искаш да разбереш, нямаш абсолютно никаква друга възможност, освен да започнеш да комуникираш със самата себе си от другото ниво.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.09.12 13:49



Различна чувствителност към фонови съдържания:)
Идва от Луната, особено ако тя е във връзка със Слънцето:)
Но пък се появява философски въпрос – дали сме с различна чувствителност и оценъчна система за добро и лошо в живота:)



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.09.12 13:51



Когато задаваме въпроси на хороскопи, кафе, карти и пр., отговор получаваме не само от ума си, а и от несъзнаваното:)



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.09.12 19:22



А когато задаваме въпроси на себе си, отговорът го получаваме от този, който знае.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано13.09.12 09:38



скучна съм си вече аз. нямам много какво да си кажа



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано13.09.12 09:42



относителна категория са и "добро", и "лошо", за съжаление.

[redНо пък се появява философски въпрос – дали сме с различна чувствителност и оценъчна система за добро и лошо в живота:)

]

конкретно - не е много за мое добро моята различност. на малко им е вършила работа. и много енергия хаби, че и граници много не признава. мислила съм си някога, че това малко е с голяма важност, но май се оказва, че си е абсолютно прахосничество и безсмислено дори. а да се окажа и прахосница-камикадзе - в повече ми идва сякаш.

та така за живота и различните чувствителности.



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.09.12 11:13



Когато човек е забравил за себе си, се затваря и си става скучен.
Човек е цяла вселена, не може никога да бъде скучен, освен ако сам не се е затворил.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 12:17



аз си мисля, че всички някак сме по-чувствителни за болката, за лошото

може да е, защото когато сме здрави и радостни някакси не го осъзнаваме, но трябва да вземем да го правим:)



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 12:27



а, няма да обръщаме астрологията с краката нагоре

- с такава изострена и богата чувствителност твърдението ти е безпочвено изначално - но е подходящо за квадратирани Луни



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано19.09.12 07:48



Дами, помните ли сънищата тия нощи?

Аз имах повтарящ се сън с едно разноцветно алигаторче- демо версия/мъничко такова едно/



Но нощес сънувах едно голямо извънградско кръстовище с измрели хора. Спряхме да ги огледаме, а аз казвах тревожно на моите хора да влизаме в колата и да тръгваме, защото не можем да им помогнем, а въздухът е заразен.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано19.09.12 10:26



стана ми интересно че нареди като като равни сънища или цветя.
ама не разбрах, би ли пояснила какво за цветята?

истински цветя за които се грижим, или сънувани цветя???

че аз имам цяла градина цветя и доста ме занимават със себе си.





Тема Re: Сънища*нови [re: Xaнa123]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано20.09.12 05:25



А, имах предвид потребността от общуване с цветя в будния живот.
И то точно потребността, а не умение или професия, и точно с цветя, а не с други представители на растителния или животинския свят/там мотивацията може да е по-различна/:)

Забелязала ли си дали има връзка между теб и цветята?
Защото и да се занимаваме доста с нещо, още не значи, че има истинска връзка:)



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано20.09.12 12:04



естествено че има.

засега ме слушат, знаят че ги обичам.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано20.09.12 18:39



Аз имах два запомнящи се съня последните нощи:

1. сънувах много пари. малко странно, защото не съм по парите аз - обичам само да ги харча. в съня имах много пари, и разпределях кои грандиозни и прекрасни планове ще изпълня по-напред.

гледах из съновниците май не са особено добри предзнаменованията.

2. сънувах, че братовчед ми и майка му ми идват на гости. аз съм болна и им отварям вратата - майка му - вуйна ми - изглеждаше нормално, но братовчед ми - млад мъж, съвсем нормално изглеждащ в действителност - в съня ми беше неузнаваем - с вид на супер дебело дете с увреждания - умствени. стреснах се в съня си като го видях и им казах - нали аз съм болната, защо Росен изглежда така - и те ми казват - "той е по-зле от теб, не знаеш какви неща се случиха с него..."

беше много странен сън.

Иначе тези дни си начесох твърде грандиозно цветарската краста - ходих по работа на едно място и там има борса за цветя - в склада им се натъкнах на цели рафтове с мини рози за изхвърляне и награбих огромно количество за жълти стотинки. Взех ги не толкова заради цената, а заради тръпката да ги съживявам от сигурна смърт. Като си тръгвах и минавах през цветния пазар - продавачите на свежи цветя ми се присмиваха и ме питаха какво ще правя с този боклук. Аз им казвах - ще ги спасявам - а те - хахаха и си подшушваха един на друг.

Махнах всички петунии, латинки, космоси, калдаръмчета и други едногодишни преминаващи от сандъчетата и ги засадих дружно. Все пак най-вероятно не всички ще бъдат спасени, въпреки старанието ми.

Другата добра новина е, че послучай захладняването - почти всички рози по балконите се гласят да цъфтят з апоследно.





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано20.09.12 19:52



Но нощес сънувах едно голямо извънградско кръстовище с измрели хора. Спряхме да ги огледаме, а аз казвах тревожно на моите хора да влизаме в колата и да тръгваме, защото не можем да им помогнем, а въздухът е заразен.

имах преди време почти същия сън, изключая кръстовището, беше си обикновен широк, безлюден път - от онези редки сънища (за хора като мен, които не помнят такива), които освен че успяват да изплуват на повърхността се запечатват дълго в съзнанието
опитах да си спомня кога е било, за да свържа последващи събития - не съм много сигурна, но май има връзка с работни развръзки, незасягащи ме пряко непосредствено след, но след години - със съществен отенък, който обещава да продължава

*в последните дни-седмици явно прекалено стегнатото съзнание не позволява на подсъзнанието да изплува и по тоя повод не сънувам (или не запомням), битовизмите са обсебили ума
тази нощ ще опитам



Тема Re: Сънища*нови [re: Xaнa123]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано22.09.12 07:01



Може и да не е само щото ги обичаш:)
Последното не е потребност





Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано22.09.12 07:06



А, чудесно- докато тр.Слънце и Меркурий са в 12-ти дом, леченията на рози са много добър вариант:)
Иначе парите не са кой знае колко тревожен символ – тия сънища май са емоционално разтоварващи.

А аз 2-3 нощи съм без запомнени сънища – може да е поради много нова информация.



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано22.09.12 07:09



Предсказателният елемент в сънищата би следвало да е логически обоснован – нали по време на парадоксалния сън мозъкът обработва вече налично инфо. Но ще видим - при мен лошите предсказателни сънища са се сбъдвали на следващия ден. Ще следя обаче за събитийност, импонираща на тоя сън.

За всеки случай пътувах много стегнато с една шофьорка, която обича високите скорости и напрегнати служебни разговори по телефона, въпреки редовните глоби и моите намеци, че обичам да пътувам по друг начин:)



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано22.09.12 08:13



разббира се че е потребност.

аз ги обичам щото са красиви, и щото ми носят удоволствие да ги гледам.

а това не е много добра атестация за мен. добре ще е да ги обичам заради самите тях, иначе съм поредния бакалин дето тегли на везните Взел-Дал

кажи според теб как е.



Тема Re: Сънища*нови [re: Xaнa123]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано22.09.12 09:31



всичко, гледано без любов, умира.
важи и за розите.
моите цъфтят до Коледа



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.09.12 11:10



Любовта не е потребност?
А болката примерно е?
Откъде си развила тая философия?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано22.09.12 22:53



Но ще видим - при мен лошите предсказателни сънища са се сбъдвали на следващия ден. Ще следя обаче за събитийност, импонираща на тоя сън.

то онова, за което споменах не е лошо или поне все още не е ясно, защото не е завършил цикъла



преди удара с колата (нали си поръчах зда сънувам), сънувах нещо противоречиво, но едва си спомних откъслечна сцена на сутринта, не беше нито добра, нито лоша, но пък символична



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано23.09.12 15:50



Тези дни съм болничка, едвам ставам от леглото.

Имах два съня, които запомних, защото на сутрините ги записах, макар да сънувам всяка нощ на дълго и на широко.

1. сънувам, че садя цветя и правя сладко - което си беше приятен сън. От розите за спасяване нататък не съм садила нищо, а кухнехски неща съвсем нямам сили да се заемам.

2. неприятен сън - сънувам, и в съня си се сънувам, че сънувам, че ме изнасилват. после в съна ми се събуждам и - това изсънувано се случва на яве. беше изключително гадно.



Тема Re: Сънища*нови [re: Xaнa123]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.09.12 06:26



Трайната работа с розите е ритуал, ритъм, процес.
Ако човек ги обича, може да си ги поръчва регулярно от цветарския магазин.
Т.е. потребността е свързана и с друго, не само с обичта към розите.
Познаването на енергията, която обуславя заниманията с рози, напр., може ако не да ни предпазва от грешка, то поне да ни предпазва от повтарящи се грешки. И др.подобни:)

другото може би са изисквания към общуването



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.09.12 06:27



Чувствата, напр. да обичаш или да мразиш, не са потребности.
Но може пряко или непряко да са свързани с основна потребност:)

Ако ги бъркаме, може да си мислим, че имаме нужда да обичаме, пък всъщност да имаме нужда от друго и обичането да не се случва.



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.09.12 06:31



Вторият сън може да е освобождаващ, ако в последно време насила си се занимавала с нещо.
Пък ако е предсказателен, в смисъл, че има предпоставки в миналото сега като следствие да си принудена да свършиш нещо нежелано, то поне си подготвена и може да търсиш и нещо полезно в нежелана ситуация.


за заболяването сега колкото щеш подсказки в хороскопа, но дай да потърсим нещо, което да ползваме за ректификация- аз от пръв поглед не видях нещо за ползване



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.09.12 06:32



Добре, но кое да е символичното в парите и времето, които заделяш да оправяш ударена кола?
Може да е внушение да си особено внимателна.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.09.12 09:20



Е как да не са потребности?
Ако човек не може да обича, сърцето му става каменно и всичко останало се спихва.
Имаме нужда от това да си размразим каменното сърце и да се научим да обичаме отново.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано25.09.12 06:48



Хубаво е да обичаме- понякога даже вредните неща- напр.твърде много сладкиши



Но не е жизненоважна потребност.
Потребностите са свързани на първо място с инстинктивните неща – напр. да дишаме, да се храним, да общуваме.
И после във веригата, като следствие, идват сложните чувства като обичам и мразя – какъв въздух да обичаме или да не обичаме да дишаме и т.н. /понеже има напр. просто усещане на глад, при което ядеш нещо и без да го обичаш:)/
/това, че сложните чувства са следствие, си има добрата страна- поддават се в някаква степен на контрол от разума/



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.09.12 09:34



Любовта е нашата връзка с Бог или с висшето, като пъпна връв. Като скъсаме пъпната връв, вече няма същество и значи вече това същество няма потребности.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.09.12 15:24





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано25.09.12 18:24




за заболяването сега колкото щеш подсказки в хороскопа, но дай да потърсим нещо, което да ползваме за ректификация- аз от пръв поглед не видях нещо за ползване


Какво например?



В живота си нямам от обичайно ползваните класически събития за ректификация - сватба, раждане, бременност, смърт на майка и баща...

А болестите си вървят... И нещо ентусиазмът и силите ми съвсем намаляват Сигурно е от сезона, но няма да е само от него...



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано25.09.12 22:00



Добре, но кое да е символичното в парите и времето, които заделяш да оправяш ударена кола?
Може да е внушение да си особено внимателна.


както се казва, кажи ми, за да станем двама дето знаем



нищо не помня от съня в детайли, само общо усещане пълно с противоречия
всъщност, установих, че сънувам, но не помня, освен ако не си го задам като план - програма предната вечер



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.09.12 06:32



Да не търсим тогава чрез големи събития, а чрез малки.
Ако си родена в 13 и 30, У6 е Марс- сега тр.Марс е в опозиция на натален, т.е. на У6- подходящо време за заболяване. Тр.Сатурн е на Асц- също. Тр.Слънце на куспидата на 12-ти – също и т.н.
Но и за 12 и 39 опозицията на тр.Марс върши работа, както и тр.Слънце и Меркурий в 12-ти дом.
Гледай тия дни тр.Меркурий на Асц дали ще се прояви.
Тая дилема с часа много допринася за изостряне на наблюденията





Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.09.12 06:36



И аз не помня без предварително възнамеряване в последно време- може да сме в спокойни периоди:) - твоят може да е само затишие

- ама трябва да е добър предстоящият



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано28.09.12 21:40



И аз не помня без предварително възнамеряване в последно време- може да сме в спокойни периоди:) - твоят може да е само затишие - ама трябва да е добър предстоящият

наистина ли?
това, малко като с атмосферната температура - уж 30 градуса, а се усеща като 18
тенджера под налягане може би е най-адекватното определение за моментното (твърде дълго) състояние на заобикаляща среда и вътрешно усещане - неколцина важни неща, завързани на възел без опция за развързване, такъв застой ненагледен
отвътре напира към революционно поведение, но нещо все не достига - ей, такива загубени работи



така съм се задръстила, че и по поръчка не сънувам тия дни



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано29.09.12 09:25



И аз последните нощи не помня сънищата си. Но за довечера нямам други планове за сега, пък и без това искам повече светлина по един въпрос, така че ще ги помня.

А тия дни има някакви импулсни приливи и отливи на енергия – взаимодействие между напрегнатите енергии на Слънце, Уран и Плутон – особено днес.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.09.12 12:28



Заради уран и плутон и не само из всички сайтове на извънземни се говори, че периода от средата на септември до към 7 октомври май е много напрегнат за земята период и кабал-а ще бъде гонен до дупка.
Кабал в случая значи наборът от всички рокфелеровци, банкери, спекуланти и всякакви подобни същности от тънките и дебелите светове.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано29.09.12 22:14



А тия дни има някакви импулсни приливи и отливи на енергия – взаимодействие между напрегнатите енергии на Слънце, Уран и Плутон – особено днес.


кофти тао квадратура, особено като ти засяга МС
напрегнат и депресивен ден, без сили
има ли надежда за предстоящите дни, че предстоят ключови разговори

странна проява за пълнолуние върху ІС-МС - завряла съм се като мишка в ъгъл, спрямо едната и другата аналогия на домовете, беквално и символично



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.09.12 22:19



Няма да се плашиш, Аброуд, преживяват се и тежките транзити.
Това, което не ни убива, ни пречиства.



Гадно е, тежко е, но има край.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано30.09.12 07:13



Че какво ни пречи Рокфелер, ако е символ на богатство – едни са богати с пари, втори – с идеи, трети- с чувства:)



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано30.09.12 07:16



Сънувах нещо си- някак логично, естествено.

А енергиите на Плутон и Уран сега наистина са като черна дупка, която придърпва светлината на Слънцето в падение.

Обаче в едни конкретни случаи, ако Слънцето съвпада с натален Плутон, би трябвало да даде достатъчно заряд за ядрена реакция:) – и то за добро:)- и ще е вътрешна сила и заради ингреса на Марс в 12-ти дом:)
А заради струпването в 10-ти дом на другите планети, трябва и да е явна. Но явността не зависи пряко от личността.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.09.12 10:02



Ами изгледай някой филм поне де, колко филма пуснах в темата за света, такъв, какъвто го познаваме, а вие използвахте темата само за да си побъбрите и в нея.
Как да ти обясня това, което е изложено в много часове там, с доказателства и обяснения...Земята се намира в това положение заради големите банкери и спекуланти и на първо място Рокфелер и Ротшилд.
Ако беше гледала, щеше да разбереш, че те не само са давали пари на двете страни във всички военни конфликти от първата световна война, че и преди това, насам.
Те са създали и частната ФЕД, свалили са златния стандарт и са почнали да печатат и заливат земята с американска шума, вследствие на което икономиката се е разбалансирала, а заедно с нея и обществата, природата и всичко останало.

То не е лошо да си богат. Лошо е да си богат за сметка на всички останали.
Сегашната криза се дължи на събирането на парите у малцина и оголването и ограбването на мнозина. 0,5% от населението държи 40% от богатствата, а 70% от населението държи само 4% от богатствата на земята.

За да е здраво едно общество, богатството трябва да бъде сравнително равномерно разпределено.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано30.09.12 19:41



сънувах смъртта на майка ми

, не помня дали се самоуби като скочи от високо или бе нещастен случай



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано01.10.12 06:53



Раждаме се в различни общества, с различен социален произход, с различни възможности и потенциал, различни пътища и цели за реализация си избираме.
Не е естествено и необходимо да сме равни и еднакви.

Едни хора насочват енергията си към омраза и отричане на богатите, парите и банките, а други- към други неща :) – човек си избира към какво да насочва енергията си и какви филми да гледа:)

На който му харесва да се бори срещу богатите, да го прави, но без да се предлагат други средства на местото на парите и банките, борбата е обречена на неуспех. Хилядолетия са се доказали като необходими тия средства.

Някои хора се борят за социална справедливост като се включват в хуманитарни мисии в най-изостаналите страни. А родителите им се тревожат:)



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано01.10.12 06:56



Да не е подсказка, че се опитваш да задушиш аналогиите на Луната у себе си:) – енергията на тр.Слънце в зенита на радикса го намеква, заедно със съня:)

Но си имай едно на ум да се предпазваш от физически неразположения с предстоящия транзит на Марс – здрав дух в здраво тяло- хубав шаблон



аз пак сънувах нещо обикновено и спокойно



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.10.12 12:45



Ако ти не се занимаваш с политика, това не значи, че политиката не се занимава с теб.
И си в дълбока заблуда, че човек избира каквото и да е...само освободеният, просветленият, чистият избира, дотогава транзитите, наталът, прогресиите, програмите, заложени в нас, избират.
Ние не съществуваме, а ти си въобразяваш че даже и избираме.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано01.10.12 18:08



Нали сме съгласни, че човек е микрокосмос.
Разрешава ли противоречията, които възникват в него, ще разрешава и тия, които възникват в макрокосмоса.
И няма да има нужда да мрази или да обвинява богатите, парите и банките.

Да си богат е хубаво, а парите и банките са удобни средства – другото е манипулация и използване на масите за нечии частни интереси:)

А колкото до звездите, както пее Т.Димитрова:“дори да знаят нещичко звездите, пазят тайна“:)

и това с ислямизма и филма е пак някаква манипулация, кой знае каква



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.10.12 20:10



другото е манипулация и използване на масите за нечии частни интереси

Е именно де, не е лошо да си богат, лошо е да манипулираш масите и да създаваш войни, само за да ставаш още по-богат.
Не си ли съгласна? Да умират хора и да обедняват хората и обществото, само за да имаш ти власт и пари?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано02.10.12 06:46



Това, което ме смущава, е че сякаш се заражда мощна вълна на зараза от омраза и нетърпимост към по-богатите, към пари, институции и съществуващ ред. И акцентът пада върху омразата.
Даже не ме смущава толкова омразата към богатите и банките, колкото омразата към чуждите религии.

Който наистина вярва в някакъв бог, той не говори много за него и за вярата си- липсват му думи да опише истинно нещата. Но религиите и духовниците са власт и те се борят да властват точно чрез омраза и нетърпимост към друговерците в момента.

Така или иначе, омразата и нетърпимостта са много примитивни средства за излизане от криза. Но изпитани и резултатни, особено в близък план.

И най-много ме смущава факта, че тия настроения се разпространяват и в най-богатите, напреднали и цивилизовани държави.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.10.12 10:32



Аз говоря за рокфелер и богатите, ти го извъртя за чуждите религии и почна да говориш за тях.
Ми аз не говоря за тях.
Говоря за богатите, които ограбиха и замърсиха земята. Не виждам смисъл аз да говоря за банкерите-сатанисти, ти да ми отговаряш за другите религии, ти къде виждаш смисъла?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано02.10.12 14:16



Общото е в омразата.
Ако човек я включи във философията си, веднъж ще мрази ромите, друг път- богатите, трети път- друговерците.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.10.12 15:55



И защо реши така?
Първо аз не мразя и не съм казвала, че мразя.
Ти защо реши, че мразя, кое отношение обърка с омразата и защо го обърка?
И второ - болшинството хора на тоя свят мразят едно или друго, обаче не мразят всичко, поредната ти философия очевидно някъде издиша.

Когато скубеш бурените на розите си, това значи ли, че мразиш бурените?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано02.10.12 19:47



изразих позиция, че бурени са омразата и манипулациите, а не парите и богатството:)

ако смятах, че мразиш, нямаше да си говоря толкова време с теб

- някои чувства са заразни



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.10.12 20:20



Аз говоря за прекомерното богатство, което изяжда планетата като ракова метастаза.
Като бурен задушава красивите цветя на хармоничното общество и трябва да се изреже.
Алчността е смъртен грях, един от седемте.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано03.10.12 07:30



Алчността и лакомията си имат някои общи неща, както и различия, със стремежа към богатство.
Но кои са еднаквостите и различията не съм мислила сериозно.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.10.12 14:58



Ми какво друго е стремежът към богатство на всяка цена, на цената на унищожение на планетата и на цената на съсипване живота на хората...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано04.10.12 06:54



Ами общото при колапсите и изчезването на общества и цивилизации е несправяне с проблеми на демографския прираст и околната среда.

Иначе алчност, омраза и пр. лоши неща са присъщи повече или по-малко, за дълго или за кратко, на живите същества.

А е факт, че за последните 100г населението на земята се е увеличило 3 пъти.
Не знам дали изобщо можем да осъзнаем и оценим последствията от запазването на подобна тенденция. Не знам дали чрез справедливо разпределение на пари и богатства може да бъде решен подобен проблем.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.10.12 10:27



Аз доколкото знам средата на 50-те човечеството е било към 1 млрд, сега е към 7 млрд.
Ма не съм търсила подробности.

Но - това е едната страна на медала. Другата е алчността. Из фейсбук се носи една картинка с текст - Земята е достатъчно голяма да изхрани човечеството, но недостатъчно голяма да нахрани алчността на неколцина.

Просто нямаш информация какво са направили банкерите и спекулантите, затова не насочваш вниманието си натам.
Но аз насила не мога да ти я дам, поинтересувай се.
Писах ли, че 70% от човечеството владеят 4% от богатствата?
И тогава какво излиза - ако изтребим 70% от населението заради пренаселеност, ще спечелим 4% от изобилието?

Вчера попаднах на една интересна картинка също, виж с какво разполагат пренаселените хора и си дай сметка, че проблемът не е в тях.



Не е проблемът пренаселеността, ясно се вижда от картинката. В световен мащаб положението е още по-зле.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано05.10.12 06:27



В началото на 20-ти век- 1,5; в средата-2,5; на края-6; към момента-7 милиарда е населението.

Алчността /глупостта/ или случайността от сблъсък с метеорит могат да се явят проксимална причина или повод за изчезване на човечеството, докато закономерното следствие от трайна тенденция е нещо друго.

И най-богатият и най-бедният си имат по едно стомахче и не го пълнят със злато, нефт или ядрени бомби.
Докато за всеки има въздух, литър-два вода и шепа ориз на ден, човечеството ще съществува и ще иска разни неща, ще се бори за тях.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.10.12 12:37



Ан, разгледай снимката, която пуснах по-горе и я изтълкувай вързано с едното стомахче.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано05.10.12 23:13



нищо не сънувам тия дни, ще се наложи да се постарая, да се отпусна





Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано06.10.12 01:50



Аз пък не спя много тези дни, но иначе е по-наред положението.

Дори от десетина дни ме преследва нещо като маник вълна



Не е хубава - не зная дали някога ще стана по-хармонична и балансирана персона.

Купих си огромно количество цветя - предимно луковици - лалета, ириси, минзухари, анемонета, лютичета, зюмбюли, няколко амарилиса, а съм поръчала още. Няколко мини рози. И от форума на цветарките получих немалко. Доста от цветята посредством баща ми бяха командировани на вилата - рози и други тип зимуващи в градина, които не харесвам.

Започвам и да подарявам по-смело, защото осъзнах, че тук просто скоро няма да има място, а и аз не смогвам да се грижа за всичките.

Луковиците опаковах и пратих да се форсират в хладилника, амарилисите засадих.

Алчността и ненаситността са ме обзели с пълна сила. Консуматорство.

Сънувах сън пред 10тина дни - беше доста сложен и хаотичен, но приятен. В един момент в съня ми дойде една дама от форума на цветарките - тя е агроном и има разсадник - и ми поднесе в подарък голяма саксия с роза с три различни присадки - и трите от мечтани от мен видове рози, и трите цъфнали и с още пъпки.

Аз се озадачих и започнах да се пазаря, че не мога да приема такъв прекрасен подарък.

А тя ми казва - ама не - ние с мъжът ми я направихме за теб.

В крайна сметка алчността и в съня ми надделя и си взех розата - започнах да си я мириша - цветче по цветче - миришеше прекрасно - и тръгнах на някъде...



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано06.10.12 07:54



Разсъжденията за едното стомахче са само лична философия.
Нещо като основа, над която трябва да се надгражда със стремежи към богат с всякакъв вид богатство живот, или пък справедливост и пр.



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано06.10.12 07:55



Това прилича на прилив на ентусиазъм за изграждане на богат собствен свят- може да е проявление на ингресията на тр. Юпитер в 9-ти дом.
Пък присъщото преувеличение на Юпитер, в знака му на изгнание, си е лично специфично.
Цветята са окей, пък сигурно секстилът на тр.Юпитер към натален Сатурн е обяснение за ретровлечението към кожухчета на предци:)



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.10.12 11:05



Това не е алчност, а благодарност.
Да не приемеш дар, който ти се дава с чисто сърце, значи да обидиш даруващия.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.10.12 11:10



Не, не са лична философия.
Не можеш да си щастлив в свят, в който толкова хора са нещастни.
Аз поне не мога, ти можеш ли?
Когато милиарди не си дояждат, а малцина се разплуват, когато срещам угрижени и тъжни погледи по улицата - дори и да не знам, че целият свят е в мен и всичко ме засяга, дори да ги мисля за случайни срещи, които ще забравя след секунди, пак не мога да съм щастлива.

Живеем в свят на ограничени ресурси и колкото повече имат едни, толкова по-малко имат други и толкова по-мизерен е животът им.
Не мога да си затварям очите, от един момент нататък човек започва да живее с цялото, разбира, че не есамотен остров и няма как да се ограничи и да не забелязва страданията...

Всъщност от едно ниво разбираш, че външен свят няма, той не съществува, всичко е отражение на твоята вътрешна работа. И тогава, гледайки навън и виждайки толкова нещастие, си казваш - Боже Господи, колко съм мръсна и порочна отвътре, щом съм сътворила такъв свят отвън...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано13.10.12 14:10



Не зная от кое е, но цветарската алчност продължава



Тази нощ сънувах, приятен и странен сън - че си имам разсадник за рози.

Което си е много хубаво, но дори в съня ми се притеснявах какво ще ги правя всичките рози, при положение, че почти никой не ги иска



Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.10.12 14:14



Алчният човек не си раздава розите.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.10.12 08:11



За малко гледах тия дни някакво май френско филмче и се казваше май Творец на рози – видя ми се Сатурнова дейност- много търпение се искаше:)

Аз почти не помня сънищата си тия дни. Интересно кога и кои сънища и без специално възнамеряване за помнене помним.



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор belika (член)
Публикувано17.10.12 00:19



Ама основната работа на розите е да бъдат раздавани. Освен да цъфтят, естествено.

Пък и аз като не мога да пътешествам - поне някои рози да мога да пратя на пътешествия





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (член)
Публикувано17.10.12 00:24



Търпение се иска - да. При розите. Но има къде по-търпение-емки дейности... Да ги видим как ще изкарат зимата моите розички, че както са се разцъфтяли сега - а то си е късна есен вече - да не вземат да измръзнат...

Колкото до Сатурн - аз май все с негови дейности се ловя. С розите поне - стига да не се поболеят или измръзнат - отблагодаряването идва своевременно. Има друи дейности, с които си оставам в очакване на Годо... И ситуацията деградира, ли деградира - въпреки всичкото ми търпение и старания



А филмчето за розите ще го потърся, когато си намеря кабел за моя си компютър, благодаря.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.10.12 09:24



Аха, разбрах те кой си. То нарочно не можеш да влезеш с другото име, защото това е хубаво - като свежа роза.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор belika (член)
Публикувано17.10.12 09:37



Не бе, Кайли - същият профил си е това - просто докато забиваше вчета - натиснах на клик профил Дир.бг - информирай шефовете за проблем при входа - и смених името от кифла на белика, а входното име си е все поничка - пароли не съм пипала, защото мозилата си я помни



И сега горе в ляво на екрана си пише:

Добре дошъл: ponichka_

Ц ц ц...



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор belika (член)
Публикувано17.10.12 09:45



Относно сънищата - тази нощ не запомних много, спомням си обаче, че съм някъде с някакви хора и обяснявам най-задълбочено: "Разбираш ли - искам, просто искам да крещя!"

Не помня в каква връзка го обяснявах, нито какво ми казаха или се случи после...

А снощи за първи път опитахме домашното вино, което мътя от известно време - от около 20-30 килограма родило се грозде на вилата - получих под 10 литра розово вино. Единствено с финалното бистрене посредством специален химикал за бистрене на вино не се справих добре, и сега има лек, съвсем лек, но все пак наличен дъх

Иначе е розово, бистро, сладко и с аромат на рози



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.10.12 10:54



абе имаш доста специфични интереси и занимания


да не кажа странни



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.10.12 10:56



тая деградация има ли тенденция да стигне до:"не ми пука"

- нищо, че такава тенденция е по-скоро Плутонова, отколкото Сатурнова



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (член)
Публикувано18.10.12 09:21



така си е, странните ми наклонности са от край време. с възрастта са и поразвити, окопани, и добре подплътени с опитности не всичките, но немалко от тях... комбинацията е неособено предразполагаща към социализация и въобще интеграция каквато и да е... макар някои от заниманията/интересите ми да са типично селски-земеделски или просо кухненски



днес ще суша домати.

а вчера ходих с цветарки на флора - стъкмена на луната, и миксирана с "кожен свят" - и двете заврени в ъгъл. беше доста тъжно изживяване. ходенето просто на пазари за цветя или в някой разсадник са определено по-вдъхновяващи.

купих си малко луковички и семена, макар да не могат да се сравняват с професионалните семена, които вероятно ще дойдат след месец... някои ми казаха, че прекалявам с цветарското вманиачаване... а аз обмислям как да си купя оранжерия... по случай професионалните семена де... имаше една приказка - купих си палто към копчето, което ми беше любимо...



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (член)
Публикувано18.10.12 09:28





тая деградация има ли тенденция да стигне до:"не ми пука" - нищо, че такава тенденция е по-скоро Плутонова, отколкото Сатурнова


По-скоро не.

За сега май тенденцията е - всички, които ме смятат за странна и деградирала са невежи - и аз вече няма да си играя с такива. А вътрешно ми е известно някъде си, че преди време, ако се бях видяла сегашната аз - възраст, дела, документи и история - щях сама да си ходатайствам за изпращане в някое заведение по 12ти дом



От друга страна - съвкупно погледнато - за статуквото ми съм се борила геройски, нечовешки дори. И някъде си се гордея и елитирам с преминалите битки - не само със спечелените или завършилите с примирие, но и с провалените.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.10.12 10:59



демек имаш приблеми със самопризнанието си?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор belika (член)
Публикувано18.10.12 11:22







Тема Re: току що прочетенонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.10.12 12:34



Това, което предлагаме ние, не е точно начина, по който хората обикновено
правят себе си по-силни. Този начин работи много, много добре. Той се състои в това да си
определите среща със своето Аз и да кажете, “Обичам те, мое Аз, Ти си най-прекрасното Аз, Ти си
моето Аз. Ти си моето собствено Аз. Ти си моето най-добро Аз. Ти си мен тук, в тази реалност, и аз
те обичам. Ти си просто великолепно. Ти си номер едно. Ти си най-доброто Аз”.
Когато отдадете на самите себе си своята собствена любов така, сякаш сте кралска особа,
приемаща официалното признание от хората. Когато го правите за това свое Аз, което сте,
физическото тяло, което е на ваше разположение, всичко се променя и силата става ваша, защото
вярвате в нея и обичате това, което сте. Когато вярвате и обичате това, което сте, всичко започва да
върви по вашия път. Най-същественото е да се ангажирате да повярвате, че е възможно да
заслужавате любов. Тогава вече няма нужда някой друг да ви обича.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: току що прочетенонови [re: Kaily]  
Автор belika (член)
Публикувано18.10.12 12:48



Тогава вече няма нужда някой друг да ви обича.

Аз не вярвам - аз знам, че заслужавам лбв, и точка



Освен това - имам нужда и аз да обичам други, и мен да ме обичат други. Съвсем не искам да достигам точка, в която да нямам подобни нужди.

Той се състои в това да си
определите среща със своето Аз и да кажете, “Обичам те, мое Аз, Ти си най-прекрасното Аз, Ти си
моето Аз. Ти си моето собствено Аз. Ти си моето най-добро Аз. Ти си мен тук, в тази реалност, и аз
те обичам. Ти си просто великолепно. Ти си номер едно. Ти си най-доброто Аз”.


Ъ... Ама аз си имам кусури. И аз се случва - да засегна някого, да стъпя/кажа нещо погрешно Ако започна да си казвам, че съм безпогрешно-съвършена - значи просто да се превърна във вечен шизофреник, не че не съм ку ку, но познавам хора, които се имат за безгрешни - и това не е нещо, на което искам да приличам

Човек съм и затова имам право и на грешки, и на падания, и да ме обиждат, и аз да обиждам понякога - нали това са чувствата - сърцето - да го имаш



Тема Re: току що прочетенонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.10.12 13:45



Ако започна да си казвам, че съм безпогрешно-съвършена

Къде пише да си казваш това?

Едно е да се обичаш, такава, каквато си - същество в развитие, съвсем друго е да се заблуждаваш, че си безпогрешна и съвършена. Изглежда смяташ, че ако не си безпогрешна и съвършена, нямаш право да се обичаш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: току що прочетенонови [re: Kaily]  
Автор belika (член)
Публикувано18.10.12 13:48



Едно е да се обичаш, такава, каквато си - същество в развитие, съвсем друго е да се заблуждаваш, че си безпогрешна и съвършена. Изглежда смяташ, че ако не си безпогрешна и съвършена, нямаш право да се обичаш.


А - не така.

“Обичам те, мое Аз, Ти си най-прекрасното Аз, Ти си
моето Аз. Ти си моето собствено Аз. Ти си моето най-добро Аз. Ти си мен тук, в тази реалност, и аз
те обичам. Ти си просто великолепно. Ти си номер едно. Ти си най-доброто Аз”.


ц ц ц



Тема Re: току що прочетенонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.10.12 22:13



Ей, вземи се обичай, вместо да спориш с мен.



Що да не е великолепно това аз, толкова е изстрадало, толкова носи, толкова понася, въгленът се подлага на огромно натоварване, температура и други ужасии, за да стане диамант, дай му малко подкрепа де, удари му едно рамо.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано19.10.12 07:33



Всякакви „странни“ начинания са си разчупване на модели и стереотипи и човек трябва да си ги самоподкрепя:)

Какви са трудностите на първо четене пред оранжерията?:)

Нещо престана да си пускаш хорарчета – да не се разочарова?:) - едно от предимствата им е, че доста точно улавят емоцията, пък с приятни емоции и на големите грешки по-лесно махваме с ръка





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (член)
Публикувано19.10.12 09:16



Какви са трудностите на първо четене пред оранжерията?:)

Нещо престана да си пускаш хорарчета – да не се разочарова?:) - едно от предимствата им е, че доста точно улавят емоцията, пък с приятни емоции и на големите грешки по-лесно махваме с ръка




Не съм се разочаровала - или съм, но все още пускам хорарчета де. Просто не искам да ви тормозя с тях, защото и сама виждам, че повечето са преливане от пусто в празно.

Ето последния от вчера за оранжерията - с АЦ в последен градус:



А иначе за разочарованията - и хорарите от лятото - както всичко беше планирано, измислено и задействано - дори си закупих две професионални машини, за доста парички, чак от Русе дойде едната - почти си бях наела и магазинче, и помощничка, и мебели, и въобще...И каквото стана - беше, че и около мен пациенти се тръшнаха, и аз самата започнах да сдавам багажа и трябваше да се отдам на болките си...

И до морето не стигнах. А наистина ми се искаше да поджапам.

Сега машините стоят насред хола. Всеки ден ги виждам, и продължавам да миражирам, как някога някак ще стана на крачета и моето ателие магазинче ще се случи... А дали - наистина не зная...

Цветята са ми по-истински някак. И колкото и да ми е зле - ще намеря сили да стана да ги полея, малар и вече пресъхнали, ще намеря сили да ги понапръскам - макар и вече съвсем заболели от нещо...

Вчера насях тези кампанулки, те са ми новата любов:

[image]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQGVLVbuesbtbybMFmXPze2h3ErvouBAvVLs4JF6HgNZWaS88n5NKxjVbEK[/image]

Колкото до оранжерията - тя, ако ще е някъде, и ще е истинка, а не някакво мини, което ще си монтирам насред самотните машини в хола, в стая или на балкон - трябва да върви с време за ходене до там, с помощник, и много други работи, които не е ясно дали ще мога да си позволя... А ако ще е мини оранжерийка за игра и лична радост - става, но ще бъде като кукленска къщичка, а тя моята къща и без друго е пълна с какви ли не радости на куклата-принцеса, машините последно, включително... Доста от тях изоставени да прашлясват в някой ъгъл...
Ето я кукленската оранжерия, на която вече съм хвърлила око, тя върви обаче с двойно по-скъпа система за капково овлажняване на разсади, осветителна система, и отопление:



Редактирано от belika на 19.10.12 09:19.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор belika (член)
Публикувано19.10.12 09:23



Ето я кампанулата, че снимката нещо не излезе в предните излияния:





Тема Re: току що прочетенонови [re: Kaily]  
Автор belika (член)
Публикувано19.10.12 09:27





А за Кайли поздравче с "мерцедеса на камбанките", чиито професионални семчици вече са поръчани:



Редактирано от belika на 19.10.12 09:29.



Тема Re: току що прочетенонови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.10.12 09:39





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано20.10.12 07:17



Нямам добър отговор защо често се случва да не довършим начинанията си – може да е защото загубваме интерес, или пък ни се изчерпва ентусиазмът, или се променяме, или мечтата не е била истинска.
Истинската мечта е като истинската битка- в последната няма враг, победител или победен- има само живот или смърт.

За картата на оранжерията- и вън от правилата за интерпретация на хорарна карта – проблеми с финансовото обезпечаване /планети във втори дом/ и евентуална външна помощ/Венера в 8-ми дом/ - нещата може почти на шега да се случат- Хирон във втори дом.
Даже само мисълта за тях е полезна, радваща и ентусиазираща- Юпитер в 5-ти дом.
Начинанието ще разшири философията/планетите в 9-ти дом/ и ще е източник на енергия/Марс в 10-ти дом/.

Какво мислиш?



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (член)
Публикувано20.10.12 10:31



Даже само мисълта за тях е полезна, радваща и ентусиазираща- Юпитер в 5-ти дом.
Начинанието ще разшири философията/планетите в 9-ти дом/ и ще е източник на енергия/Марс в 10-ти дом/.

Какво мислиш?


Така е. Точно тези дейности - цветарските наистина ми се отразяват терапевтично. И някак успокояващо...

А какво ще се случи - и с цветята, и с мен, и с евентуална оранжерия = ще видим, предполагам...

За сега се радвам на супер мини оранжерийката си, нещо такова, но в синьо - в нея в момента се вкореняват няколко лавандулки и никнат първите бели семенца на камбанки:



Благодаря за тълкуването на хорара!



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.10.12 13:39



Страховете са полезни. Те ви помагат да внасяте корекции, за да не загубите живота си. Освен
това, те ви показват и разрушителните мисловни стереотипи, които имате. Щом ви обземе голям
страх, трябва да го разгледате, за да видите “Дали животът ми е в опасност, или самия аз си
създавам определена реалност, или се подавам на общото внушение?” Трябва да се научите да
различавате всичко това. Как се научавате да различавате това? Като поглеждате към себе си и се
питате: “Откъде идва този страх? За какво става въпрос? Проверете. Вгледайте се в себе си.
Вгледайте се в своите сънища, за да видите какви страшни неща сънувате. Понякога, когато части от
вас самите, които имат по-голяма информация от самите вас, когато тези части искат нещо, а вие го
пренебрегвате
, то идва при вас в съня ви така, че да имате някакво предчувствие и да вземете мерки
да не предприемате нещо. Всички събития са предвидени така, че да ви осигурят максимално
израстване. Ако съумеете винаги да помните това, всичко ще стане много просто.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано21.10.12 06:56



Има едни практики, които се ползват в институти за изследване на сънуването.
Само с малко воля човек лесно може да ги провери, но трябва да има проблем с помненето на сънищата, т.е. да иска да ги помни, пък да не може.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано21.10.12 06:58



Мотивацията за едно начинание си му е животоопределяща.
Пък тя май е различна за оранжерията и магазинчето.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (член)
Публикувано21.10.12 10:46



Мотивацията за едно начинание си му е животоопределяща.


не само мотивацията - но и да... а колебания във вътрешните фактори и приоритети винаги има....

просто багажът ми е голям и тежък, и от него не остава много товароподемност свободна за мои си начинания сякаш.

Пък тя май е различна за оранжерията и магазинчето.

сякаш да - за магазинчето е по-профит ориентирана, докато с оранжерийните дейности май повече задоволявам собствени си празнини...



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.10.12 13:13



Е аз не мога да ги помня.
Ама и не искам.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано22.10.12 16:08



още Омир май беше писал нещо в тоя дух- дългът е най-силната мотивация на човек /и имаше в предвид дълг към себе си, но понякога дългът към близките е всъщност дълг към себе си/



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано22.10.12 16:08



не ти е интересно или по друга причина?



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.10.12 16:53



Не ми е интересно, не виждам нищо интересно да си спомням сънищата.
Предпочитам и ми е по-лесно да сънувам наяве.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано23.10.12 06:27



Аз пък цяла нощ сънувах и ми беше интересно.
Чудя се дали има общо с ударната доза продукти на Сушард и Милка, които поех вчера



И ми пропусна въпроса за извънземните. Ако допуснем, че има извънземен разум на Земята, как си го представяш?



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.10.12 11:30



Не си го представям, той сам се разкрива, извънземни има и са от различни пластове и раси, и се занимават с различни неща.
Твърдят, че има раса под земята, има плеядинци, има орионци, има братство на светлината, има каквото си поискаш. Алайе казва, че те са всъщност онова, което сме възприемали като ангели преди.
Та - според мен ние живеем на трето ниво, а четвърто ниво примерно ври и кипи от живот. С появата на интернет, извънземните получиха нова възможност да ни говорят, преди това я нямаха, сега се скрият зад някой ник в интернета и си провеждат кампаниите. Понякога се оповестяват, друг път - не.
Трети използват земни ченъли за връзка, Сал Ракели бил тия дни в София, впрочем, ето новото му послание -



С две думи - дейността на същества, по-висши от човеците, си я представям като врящ и кипящ от дейност и вибрации казан, за който ние си нямаме и най-малка представа, но който непрекъснато и директно влияе на земното общество.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.10.12 07:25



Странното поведение на разни същества може да се обясни с мутации и промени, но може да се търсят и други обяснения.

В нашия материален свят енергията е по-ефективна чрез материален носител.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано31.10.12 10:10



цяла нощ сънувах орхидеи. събудих се по едно време, понадрасках за орхидеите, легнах си отново и продължих да ги сънувам. садих ги, редих ги, едни нацъфтели - всякакви. беше много хубаво





Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано31.10.12 13:44



Мисля си, че трябва някак да ползваме сънищата си, както си ползваме ръцете или краката, очите или ушите:)



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано31.10.12 14:26



Ами - опитваме да ги ползваме, но още се учим

Я подшушни как да ползвам този сън?

ПС: Във втория дубъл на съня с орхидеите и вие редихте с мен - Кайли и Аброуд, и други хора имаше разни - беше шарено и разхвърляно с много орхита навред - като на картинката с мацаниците на кайли

Редактирано от belika на 31.10.12 14:28.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.10.12 15:29




Виждаш ли, че процесинът все пак ще проработи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано01.11.12 06:31



Не знам:) - може да е като с очите- отваряш ги и виждаш. Или като с краката- понякога едвам ги местиш, друг път тичаш.

Разговорите обаче са концентрация на вниманието и тренировка.

С малко въображение можем да допуснем, че сънищата са мост между паралелните ни съществувания. Ще излезе, че си доста целенасочена с тоя растителен свят:)



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.11.12 07:47



Преди седмица установих, че ми няма кутията със златните бижута. А у дома влизат доста случайни хора.
Пък нощес сънувах, че си намирам бижутата:)

И ще ме разочарова тоя път сънуването, щом не ми свършва работа, когато искам нещо от него





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано11.11.12 20:49



сега, с тромавия си изказ ще се опитам да разкажа



нощес, сънувайки сън с неприятно усещане, още повече като продължение на този от предишната нощ, си повтарях (на сън), че трябва да го запомня, за да ти го разкажа на другия ден, но безуспешно...Дори бях забравила, докато не прочетох поста ти. Добрата новина е, че със сигурност сънувам, но не помня. Лошата, че в този сън бях пленник, отвлечена, заедно със семейството* или нещо такова, друго не можах да възпроизведа.

Сънят може и да подсказва, че ще я намериш или поне ще я заместиш с еквивалент. Разбирам те - би ми било доста неприятно да ми изчезнат бижутата, не само заради материална интерес, какъвто е случая със златото.

п.п. Продължаваш ли с йогата всяка сутрин?
аз се старая, макар да съм на ръба на силите - емоционални, психически, интелектуални, работоспособни, не намирам и изход, нямам вариант за по-дълго да легна, да зарежа всичко и да почивам



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.11.12 06:30



Със сънищата като с астрологията - ако е за хубаво, я се случи нещо, я не, но ако е за лошо – доста по-често се случва


Интересното с моите сънища беше, че преди 10-на дни трябваше да пътувам и през нощта имах тревожен сън- бяха изпотрошени стъклата и съсипан пода на стаята, в която някога спяха децата.
Като се прибрах след пътуването започнахме размествания и малък ремонт и установих, че я няма кутията със злато- в нея бяха основно подаръци на децата, събирани 30 години от раждането им. Коментарът на моите хора беше, че много пъти са казвали, че на тая кутия не и е мястото в къщи:) За мен остана разочарованието и урок:)

И твоят сън е тревожен. Общото в хороскопите ни е силно действащ тр.Сатурн към натални планети.
Събитийността е предизвестена и от Сатурн и от сънищата. Не че е особено драматична, но е натоварваща и не много ентусиазираща – моите хора си имат грижи с работа и изпити.

При неприятни външни обстоятелства май най-изгодната позиция си е позицията на наблюдател:)



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.11.12 07:26



току що възобнових йогата - бях я занемарила последните 2-3 седмици.

ще е малко плаващо времето и още малко, но няма да я пропускам





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано13.11.12 00:33



Със сънищата като с астрологията - ако е за хубаво, я се случи нещо, я не, но ако е за лошо – доста по-често се случва

мдаа, знаеш ли, напоследък използвам алтернативни методи в ориентирането, но и картите мълчат, съвсем буквално, нямам идея защо, но със сигурност е важно, след като при всяко подреждане (на картите), отказват да говорят, с ясно подчертани и категорични сигнификатори, това продължава няколко месеца, трябва да има причина, също като при твоя сън, но каква





Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.11.12 07:01



Може да се уравновесяват две енергии.
Едната символизирана от трайната квадратура на Уран и Плутон, тласкаща към промяна.
Другата – от Юпитер в изгнание, при това ретрограден, търсеща комфорта на познатото.



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.11.12 16:31



Къде бяхте цветарките бе, че ви затрих.





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано13.11.12 19:44



Другата – от Юпитер в изгнание, при това ретрограден, търсеща комфорта на познатото.

нали не казваш, че ще се задейства едва като влезе в знака си на екзалтация



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано13.11.12 19:45



много хубаво това, дори за непрофесионално око като моето





Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.11.12 06:50



А, що – действа си сега и още как - според мен е различим и в личен и в световен мащаб – даже с тия урагани и наводнения на юг. И не е речено да е все за лошо – кое да му е лошото на комфорта, напр.:)

Проявяват си се планетите в специални позиции по специален начин:) – най-лесно се разпознава Марс, защото го има във всяко събитие, действие, вкл. емоционално и ментално. Даже в тесните граници за писане в тоя клуб не различаваш ли Марс в Телец, Рак и Скорпион:)

Потърси проявленията на Юпитер за себе си сега и ще ги забележиш. За някои хора сега даже може да е по-лесно различим, отколкото когато екзалтира.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.11.12 17:15



Че какво му е на Марс в рак бееее!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано14.11.12 22:35



А, що – действа си сега и още как - според мен е различим и в личен и в световен мащаб – даже с тия урагани и наводнения на юг. И не е речено да е все за лошо – кое да му е лошото на комфорта, напр.:)

Проявяват си се планетите в специални позиции по специален начин:) – най-лесно се разпознава Марс, защото го има във всяко събитие, действие, вкл. емоционално и ментално. Даже в тесните граници за писане в тоя клуб не различаваш ли Марс в Телец, Рак и Скорпион:)

Потърси проявленията на Юпитер за себе си сега и ще ги забележиш. За някои хора сега даже може да е по-лесно различим, отколкото когато екзалтира.


струва ми се, че не говорим за едно и също действие, активация и т.н.


вярвай ми, чудесно разпознах Марс точно днес - болна съм
но все така ми се ще да разпознавам Юпитер, не Марс, ако правилно ме рабираш



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.11.12 22:56



Девойки, таз китка как се казва бе?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано15.11.12 06:49



Нищо му няма на Марс в Рак.



Жена с такъв Марс прилича на кокосов орех- здрава, влакнеста, кафява външна обвивка и бяла, фина, сантиментална и романтична вътрешност



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано15.11.12 06:51



Е, да – приятно си е да усеща човек Юпитер и Венера.



Пък точно сега, заради аспекта на тр. Юпитер от Близнаци към наталните Венера и Юпитер, може би е нещо като нефокусирано желание да не се води един и същ живот:)



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано16.11.12 12:44



Мисля, че е някакъв вид Plectranthus.

А оранжерията е хубава, благодаря, Кайли





Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.11.12 10:25



Сънувах шарен сън, но най-запомнящото се от него беше - шоколади, много шоколади





Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.11.12 12:07



сънят с шоколадите ли ти даде енергия да пишеш пост, за който казваш, че е нямало смисъл да пишеш





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.11.12 12:11



И вас да почерпя с мъничко шоколадчета, какво толкова



Нищо, че може да ви се сторят нагарчащи, с неправилни рецепта и произход на съставките и бъркането

Редактирано от belika на 26.11.12 12:12.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.11.12 12:13



аз май от вчера си мисля, но по-скоро за едно руло и то реално, а не виртуално





Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано26.11.12 12:15



и защо да ни се сторят такива? - аз предпочитам сладки, млечни, пред натуралните шоколади





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.11.12 12:17



Добре сте дошли, знаете. Пък за рулото - ще измислим нещо по-така. Ще го вземем от професионалисти, ако се налага



Време е за коледни рула с ангелика и марципани



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.11.12 12:18



Защото аз съм си все по натуралните горчивки, но специално за вас ще сипем захар и сметана





Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано02.12.12 09:48



Сънувах, че получавам писмо. Беше приятно и желано писмо. После си сънувах цветята - новата вълна от пасифлори, които се вкореняват в момента, че са нацъфтяли. Поне на сън







Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано03.12.12 07:06



и аз имам по няколко сюжетни линии в сънищата и то с продължения. Снощи сънувах, че ще спра да играя шах, за който си плащам:) Запознавам се в последно време по отблизо с едни закони и правилници относно водите и си мислех, че това е най-скучната възможна материя и трябва да се откажа да ги чета.

Но няма

А вчера за малко се заслушах в предаване за сугестологията – касаеше обучение по чужди езици. Но техниките се отнасят до извличане на информация от подсъзнанието – сходство със сънуването.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано03.12.12 10:19



Мен ме привличат по-осъзнатите неща. Сугестологичните съм виждала как при разни хора се явяват ножове с по няколко остриета.

Играете шах, за който си плащате? Хм... Сравнително мъжко занимание



А законите и правилниците за водите не са скучни според мен. Както и другите за природните ресурси и културни наследства. Тъжни са много обаче. Не само на местна територия, но в България са особено тъжни за мен такива материи. Нещо като законите регулиращи здравеопазването.

Аз пък си имам астро предсказание, че ще ставам все пак велика. И че слънчевата даша, която съвсем скоро ще ми дойде ще донесе движение в работата.

Та така с приключенията, Кайли Чакам дядо Мраз да ме побутне по професионалната пързалка на чудесата.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.12.12 13:53



Ама що човек трябва да спи, че да си извлича от подсъзнанието? Аз това си го правя съвсем съвсем нормално и посред бял ден и когато си поискам.
И не сънувам.

Белика, ние с теб сега ни чака страхотен живот.


Пълен с приключения и чудеса.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано03.12.12 19:11







Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано04.12.12 07:15



Разликата е следната:
- В единия случай се опитваш да извлечеш инфо от несъзнаваното/неограничено по обем/ чрез несъзнателни методи /неограничени/, какъвто е сънуването.
- В другия – извличаш инфо от несъзнаваното чрез съзнателни методи/ограничени/. Т.е. от несъзнаваното извличаш толкова, колкото ти е съзнанието или ума.
По тая причина дълго време ти казвах, че трябва да се развива ума и съзнанието. Даже не знам дали ме разбра и си спореше заради любов към спорта





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.12.12 09:40



Не е точно така, Ан, и в двата случая извличам от несъзнаваното чрез свръхсъзнателни методи, изключвайки ума. То това е цялата философия на сънуването - да се изключи умът, за да се даде пространство на под- и над-ума.
Просто вие не умеете да го изключвате активно и затова се налага да спите, че така да го изключвате по естествен път.
А пък аз мога да го изключвам и без да заспивам.

А каква връзка има развитието на ума и изключването му с цел получаване на информация вече ти ще ми кажеш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано05.12.12 06:43



Никакво инфо не можем да възприемем или възпроизведем, нито от несъзнаваното, нито от свръхсъзнаваното, без понятията в ума

Трябва ни приемник и това е умът – може да е сбъркан, лишен от логика и пр, но си трябва
Без ума остават само рефлексите на физическото тяло, а то е още по-ограничено от ума.
Инфото от нематериалните ни тела се свежда във физическия свят пак чрез ума.
С един и същ сигнал единия ни телевизор хваща 50 програми, а другите- по 100



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.12.12 09:22



Тази нощ сънувах, че съм някъде в чужбина. Някъде, където живея сама, но имам приятели. Денят привършва, много съм уморена от работа и пътуване. Отивам аз в любимия си бар, поръчвам си бира на бармана, който ми е приятел и си взимам кутия цигари. Отправям се към входа да изпуша цигара навън. Нямах цигари, а исках да изпуша една по-бързо с бирата в ръка.

По пътя към входа с бирата и цигарите обаче ме засичат група хора, които седят и пият.

Навън е светло.

Сред тези хора се оказа, че имам познати. Една много стара приятелка от училище, на която дори кумувах, но не съм виждала от години и мъжа й.

Спирам се за малко при тях и се оказва, че в групата им има две жени - близначки - хубави момичета, но ме напада едната - не разбрах защо. Започваме да се бием. Бием се като в американски екшън. И аз нямам проблем с това???

Никога не съм се била с никого. А тези двете не разбрах какво са ми направили дори и защо ще се бия с тях.

Е, беше ми приятно да я набия. Сякаш бях Мила Йовович в някой от кретенските й филми с бой. Жената искаше да ми вземе бирата, отскубна се от мен, взе ми я и я отвори. Аз отново я хванах за косата, и й казах - разкарай се, ако обичаш - бирата си е моя, и цигарите, аз сега бързам - отивам да пийна малко бира и да пуша навън.

Повалих я, взех си нещата. Когато излязох навън обаче бирата беше топла и съжалих, че не съм й я дала.

Много странен сън.

Редактирано от belika на 05.12.12 09:23.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.12.12 10:46



Мдам, ще трябва да се научиш да правиш неща, които си мислела, че ти е забранено да правиш.


Например да се грижиш за себе си преди да се грижиш за другите и други такива.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.12.12 10:48



Ставаше въпрос за сънуването и какво прави то и как аз мога да правя онова, което вие можете да правите насън, но аз мога да го правя наяве.
Къде заби пак в ума, много те тормози тоя ум, все около него се въртиш.



Ти сънуваш, за да ...
Е, аз нямам нужда да спя и сънувам, за да...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано06.12.12 06:16



Сънувам, защото понякога се случва да мога на сън невъзможни, невъобразими, интересни неща

– в будния живот мога да си ги представя след съня, но не мога да ги направя и усещанията са други

Да се откажа от сънищата ще рече да се откажа от много съществена част от живота си – понякога си мисля, че истинският живот е в сънищния свят:)

Учудвам се, че не желаеш да положиш малко усилия и да свършиш малко работа , след което ще обогатиш живота си. Понякога човек си сънува самопроизволно, но в повечето случаи просто трябва да си плати- напр. с малко работа, за да ги помни. Пък умът и съзнанието изследват тая работа и са важни.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано06.12.12 06:17



Бих поделила сънищата на три вида.
В първия- сънища, в които сме в състояния или извършваме действия, които вършим и в будно състояние – както моят сън с шаха.
Вторият вид - в будния живот не сме в подобни състояния и не вършим подобни действия- като твоя с боя.
Третият- в будния живот не можем да вършим такива неща- като да летим, например.

Аз най-често имам сънища от първия вид и някои от тях са предсказателни. А най-харесвам третия вид.

При твоя сън, както казва Кайли, може би става въпрос за интегриране на нови качества.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.12.12 09:21



Каква работа да свърша? Аз също не сънувам или поне не помня сънищата си, или много рядко ги помня.
Но за сметка на това сънувам наяве.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано06.12.12 09:29



Да, по всяка вероятност е нещо такова... Дали обаче в реалността ще имам дръзновението да скоча на бой за себе си се съмнявам...



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано06.12.12 09:32



Интегриране на нови качества, особено пък войнствени физически такива в напредналата ми възраст ми се струва доста далечно.

Ще видим вероятно... Или пък не. Струва ми се, че отново в реалността ще се огранича с периодична вербална агресия, и то рядко насочена към основните дразнители.



Бъзла-бъзла.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.12.12 10:37



Е то не се има предвид физически да скочиш.
Стига ти да вземеш решението да бъдеш дръзновена и да се обичаш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.12.12 10:38



Девойко, стига с тая напреднала възраст, сугестираш се.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.12.12 06:49



Сънят с физическия бой надали е буквален. Аз поне рядко имам буквални сънища. Но пък двата буквални, които много добре помня, са били за предотвратени ПТП и то след като имах един символичен сън за ПТП, което не предотвратихме.

Но физическите действия в някакъв вариант могат да са „спусък“ за интегриране на нещо си. Защо не тренираш нещо- може даже да са танци. Не че имаме много време – но дори веднъж в седмицата да са, то си е „спусък“. Все нещо трябва да предприемаме след подсказки от сънищата.



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано07.12.12 06:52



Има разлика между присъствие в сънувания свят и сънища наяве.
Вторите се получават след контролирано спиране на ума, като това спиране е извършено пак от ума.
Е, дали не ни лъже понякога умът, че се е спрял.

Всъщност, не съм сигурна, че който не помни сънища, трябва да върши работа за да ги помни. Понякога подсъзнанието има сериозна причина да не се свързва истински със съзнанието, както това се случва при помнене на живота в сънищата.
Най-често това са непреодолени травми и кошмари от сънищата. Пък както казах, животът в сънищата може да е доста истински, отделно да влияе върху живота в будно състояние.

От астрологична гледна точка за теб не са толкова важни сънища. Пък двете дами с осмодомните Луни нямат голям избор- трябва да си работят със сънищата.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.12.12 09:42



Нямам думи.


Значи наяве умът спира ума, а насън дедо Боже спира ума.

Умът не може да спре сам себе си, Ан.
Трябва свръхсъзнанието да го спре. Барон Мюнхаузен не важи.
Ако си изградил канали за въздействие върху ума, ... какво да ти говоря и как да ти го обясня, а? Все едно ти не си учена да ходиш и цял живот се движиш в инвалидна количка, задействайки механизма и с ръце. И се появявам аз и ти обяснявам, че има и друг начин да се придвижваш, а именно ходейки с крака. И ти почваш да ми обясняваш защо така не става.
Ми опитай де, просто опитай да се свържеш с подсъзнанието или свръхсъзнанието наяве.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано08.12.12 06:08



Вероятно в мозъците ни има различно понятие за „свръхсъзнание“.
Аз приемам определението на йогите, според което свръхсъзнанието е обединение на собственото съзнание с всемира, като това състояние се характеризира с пълно сливане с всичко навсякъде, със спиране на сърцето и дишането.
Това се постига с физическото тяло след заповед от ума и в състояние на медитация. Тя пък се постига след десетилетия практика с дишането и физическото тяло. /и не става някога да си го практикувал- иска се постоянен къртовски труд- това ще ти го каже всеки, който поне малко, но истински се е докосвал до тая материя/

Стъпиш ли трайно на тая писта, ти стават тотално безинтересни и загуба на полезно време разговорите за съседи, деца, принцове и извънземни.

Другото е сугестия или маска на интересен из клубовете – не че е лошо, пък и е задължителна начална стъпка



Можеш ли да спираш сърцето си?
Какво е твоето понятие за свръхсъзнание?



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.12.12 13:23



Свръхсъзнание е директно черпене от съзнанието на всемира, когато си спрял ума.
Да изключиш ума от контакта и да се подвключиш към съзнанието на висшия Аз или на Всемира.
Пак се пречупва малко собствен ум, но той не е меродавен и общо взето е контролиран тихо да си скимти в клетката.
Свръхсъзнание се постига чрез използване на собственото съзнание за непрекъснато осъзнаване.
Собственото съзнание не е равно на ума.
Имаме
съзнание - себеосъзнаване и осъзнаване - свръхсъзнание.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано09.12.12 06:45



Нали не мислим, че инфото, което смятаме, че получаваме от подсъзнанието или свръхсъзнанието винаги е вярно и правилно за нашия реален, действителен, физически и материален свят?

Тук и сега оперираме със съзнанието. За него трябва да се грижим.

Трайното пребиваване на ума в подсъзнанието или свръхсъзнанието, даже загубването му там, обикновено наричаме кома или лудост



Пък си имаме задачи, задължения и отговорности тук



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано09.12.12 07:30



трябва ми специалист, който да ми обясни с пет прости приказки що е то "суапова" сделка и кога я ползваме

- май става въпрос за бъдещи плащания, ама такива са много от дейностите на банките



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.12 15:14



Напротив, мислим


Писала съм го отдавна -
Убедила съм се с годините, че инфото на мозъка ми пет пари не струва пред инфото, получавано извънмозъчно и затова се придържам към извънмозъчното
От 20 или 30 години наблюдавам този феномен и ти няма да можеш с думи да преобърнеш опита ми, понеже е важен опитът

Трайното пребиваване на ума в подсъзнанието или свръхсъзнанието
Ти едно си знаеш, едно си баеш
Къде съм казала, че умът пребивава там АЗ пребивавам, не умът
АН, опитай се да разбереш, че аз съществувам и без ум и че АЗ осъзнавам и без ум

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.12 15:38



Тоест демек
има едно множество наречено АЗ
и има едно множество наречено УМ
и има едно множество, наречено СЪЗНАНИЕ

е, трите множества не се припокриват, ето виж тия ткри кръга и се абстрахирай от какво пише на тях, това намерих из нета, това поствам
Трите кръга са аз, ум, съзнание



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.12 15:41



Тук и сега оперираме със съзнанието. За него трябва да се грижим.

Вашият център на съзнание е само малка част от вашата битийност. Това е тази част, която осъзнавате най-добре и която сте свикнали да отъждествявате със себе си. Но това не е най-умната ви част. В подсъзнанието се намират невероятни сложности, които излизат далеч извън настоящите ви съзнателни способности дори за разбиране. Съзнателно вие можете да проследявате не повече от 3 до 7 единици едновременно, в същото време подсъзнанието жонглира с милиони единици информация едновременно. Не си мислете, че на сегашното си ниво можете да поемете отговорност на съзнателно равнище за всичко това. Пък и няма необходимост-то и така функционира безупречно.
В много ваши части извън съзнателното ви ниво има построени защитни механизми, които не ви дават възможност да повредите несъзнателната част от себе си съзнателно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано09.12.12 17:49



няколко вида са, но основната идея на суапа е да те обезпечи срещу бъдещи рискове от промяна в цената при периодични плащания - лихвени, лихвени+обмяна на валути отново при периодични плащания, промяна в цената на стоката (срещат се рядко и обичайно касаят петрола), кредитни плащания (при лоши кредити) и др.

най-често срещани са сделките за лихвен суап, когато с днешна дата си "купувам" фиксиран лихвен процент, тоест разменям плаващия пазарен с фиксирания за определен период от време (на теория до 15г., но рядко за повече от 5-7г., тъй като е много скъпо и не съвсем адекватно при прогнозиране). Обичайно касае дългосрочното финансиране, освен ако нямащ вътрешна информация за скорошен трус на пазара и си решила да спекулираш



например - тегля кредит при пазарно предлагане на плаващи ценови нива от 3M Euribor/Libor + надбавка (което би означавало на всеки три месеца лихвеният процент да се променя на база измененията в котировките на реферетнтите курсове на междубанковите пазари за съответната валута (Libor, Euribor, Sofibor и т.н.), решавам че се застраховам от ново покачване (каквито бяха преди кризата) и фиксирам основата, за което естествено плащам съотвената цена за разликата, изчислена върху главницата на кредита



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано10.12.12 06:15



мерси


Като за всяко нещо си трябва знание от А и Б – трудничко ми е да разбера необходимостта и предимствата на тоя финансов инструмент, но като защита от риск е ясно защо се ползва от национални доверителни фондове.



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано10.12.12 06:17



Така е, но каква полза тук и сега, ако умът след дълбока медитация, след състояние на безсъзнание или след дълбока упойка, не се прибере в общата част на окръжностите или поне в собствената си окръжност.

Пък той някакси не е много склонен- нещо го придърпва другаде



И аз ти говоря от опит



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано10.12.12 10:34



ей, човек и при въпроси трябва да ти вади с ченгел думите от устата



за националния доверителен еко фонд ли става дума и суаповата сделка с Швейцария или интуицията ми е не е сработила?

ако е това, тук става дума за кредитен суап (рядко се среща), тоест защита срещу риск от непогасяване на дълга, поради което швейцарците се застраховат от т.н. credit default risk, но в същото време, за разлика от елементарната застраховка или кредит, при настъпване на събитие могат да се облагодетелстват, тоест да печелят от актива в който са вложени парите и доколкото разбирам от продажбата на квоти?



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.12.12 11:08



Ми ако умът не се прибере, друг ще поеме контрол над ситуацията и по-успешно ще се справи от ума.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано11.12.12 06:40



Кой друг?
Понеже каза:“ Къде съм казала, че умът пребивава там АЗ пребивавам, не умът“, при трайно пребиване в подсъзнанието и особено в свръхсъзнанието, даже Азът изчезва.



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано11.12.12 06:45



По повод тоя фонд питах


Моите хора само си спомниха, че са учили за такива сделки
Освен да си учил нещата, /които после лесно забравяш и даже като си ги припомниш, пак не са съвсем понятни/ си трябва и работа поне в близка сфера



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.12.12 09:32



малкият аз изчезва и на негово място се появява космическият Аз.
Напоследък все по-често се улавям заместена.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано11.12.12 13:05



трудно е да се каже за кого е по-изгодна сделката и дали се подчинява на win-win стратегията, без да се знаят конкретните параметри на суапа (ако изобщо е оформен като credit default swap, тоест като финансова сделка), който следва да е като вторичен договор към основния за финансирането
ако ти е важно и имаш детайли и желание, прати ми ги на пощата за по-конретен отговор



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано12.12.12 05:46



Оу, мерси, не е ми толкова важно.



Тая нощ сънувах, че се занимавам с някакво предно стъкло за кола. Любезно ме размотаваха и имах чувството, че нещо не е както трябва и следва да изляза от ситуацията. Не е много окуражаващ сън за тия дни. Довечера ми трябва друг сън.

ти сънуваш ли тия нощи?



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано12.12.12 05:47



Ами това е чудесно.



Ние, останалите, ще трябва да разчитаме на подсказки от интуиция, звезди и сънища, а умът трябва своевременно и що годе вярно да ги интерпретира.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.12.12 09:33



Баси, аз пък, дето не сънувам, тая нощ много неприятен сън ме хвана, сънувах умрели хора, ама много, наредени под земята на етажи от тунели, виждам ги, не са разложени, просто е неприятно, а аз се опитвам да летя нагоре през тунелите и да изскоча над земята. Като междувременно трябва да ги изнеса и тях, а те си лежат с цели тела, но чистак мъртви.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.12.12 23:08



ти сънуваш ли тия нощи?

там е проблемът, нищо не сънувам, при все възнамеряване много поредни няколко седмици, трябва да има причина, но не знам каква

*днес поради съвпада на Марс със Слънцето имах ужасен ден - конфликти, които не успях да избегна колкото и да бях вътрешно предупредена, нещо като да говориш и насреща да виждаш изкривени думите си, неприятно, много непирятно - изглежда като някакви невидими сили да се съюзили срещу теб

, чак не е за вярване откъде и как дойде



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано13.12.12 05:41



ако не е свързан с масовото внимание към катаклизми, може да е според традиционните съновници - гледа ли те какво казват? Аз много ги уважавам.

а тая нощ сънувах едно детенце- ще видим днес как стоят нещата



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано13.12.12 05:48



и най-вече Марс в опозиция на Луната

Уважи го с нещо тоя бог

и пак внимание за тр.Сатурн- той пък в опозиция на наталния Марс

тр. Юпитер трябва поне за теб да работи, нищо, че е там, където е - нищо ли няма по тригоните- поне като надежда?



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.12.12 15:39



Е ама аз не съм сънувала катаклизъм.
Сънувах всички вече умрели по една или друга естествена причина.
Нещо ми се мотае из главата, че живите ще правим прехода, ами вече умрелите нали и те требе?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано14.12.12 00:04



и най-вече Марс в опозиция на Луната

Уважи го с нещо тоя бог

и пак внимание за тр.Сатурн- той пък в опозиция на наталния Марс

тр. Юпитер трябва поне за теб да работи, нищо, че е там, където е - нищо ли няма по тригоните- поне като надежда?


горката ми Луна, доста пострада напоследък, освен че си е многострадална по дифолт
никак не се сещам как да го уважа тоя бог, освен че се изпокарах с все който не трябва, че дори си потърсих агресивно и преднамерено белята с едни цигани



да ти кажа, този път дори и за мен е невероятно, при наличието на всичкия ми песимизъм по раждение, но не - само напрежение и спънки, луда и необяснима работа

все пак сънувах снощи, но не успях да запомня, имаше елементи на автомобил и въртене в кръг..., някакъв парк, не много като за коли и движение



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано14.12.12 06:00



Другите измерения и за живи и за мъртви би трябвало да са динамични състояния.

Но да сънуваш умрели по традиция са предстоящи срещи с живи хора:)



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано14.12.12 06:06



А, тоя етнос все успява да провокира най-първичното у хората



За мен сънищата с транспортни средства все имат отношение към работата.

Мисля си, че се ориентирам в света чрез разум, интуиция, астрология и сънища. На 100% се доверявам на сънищата. Предимството им е, че разполагат с всичкото инфо. Недостатък- не винаги това, което е важно за съзнанието, е толкова важно и за подсъзнанието. Пък и сънищата искат и способност за контрол.

Еднакво се доверявам на разум и интуиция. Недостатък на разума е, че е ограничен и че не разполага с всичката информация. Предимство на интуицията е, че разполага с всичката информания, но не винаги сработва.

Астрологията - нейното предимство е, че разполага с всичката информация, обективна и безпристрастна е, в генерален и дългосрочен план е винаги вярна, но в краткосрочен е като тото- вероятност на случайността. А недостатък е, че лошото най-добре да не се мисли и изрича, пък в живота доброто и злото са по равно. Тоя недостатък може би се неутрализира чрез внимание към баланса в изказа, защото не е редно да си затваряме очите за лошото. Пък преекспонирането на доброто може да го влошава.



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано14.12.12 10:28



Ц ц ц... При мен пък продължават някакви романтични сънища. Без всякакво основание в реал ността.

Тази нощ сънувах, че се залюбвам с един човек, когото познавам съвсем бегло, бил ми е симпатичен, но определено нямаме общо. В съня обаче всичко беше много красиво и слънчево, и естествено някак...

И подсъзнанието ми нещо дава фира





Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.12.12 11:17



Акъла ти дава фира


Вярвай на подсъзнанието, не на акъла.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано14.12.12 12:13



И акъла де, и той дава фира, тук не оспорвам





Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.12.12 13:51



абе я се усмихнете, какво сте се завайкали, е го де е 21-и, избавлението иде!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано14.12.12 22:46



Астрологията - нейното предимство е, че разполага с всичката информация, обективна и безпристрастна е, в генерален и дългосрочен план е винаги вярна, но в краткосрочен е като тото- вероятност на случайността. А недостатък е, че лошото най-добре да не се мисли и изрича, пък в живота доброто и злото са по равно. Тоя недостатък може би се неутрализира чрез внимание към баланса в изказа, защото не е редно да си затваряме очите за лошото. Пък преекспонирането на доброто може да го влошава.

ей с това, въобще не можах да разбера какво казваш или намекваш?





Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано14.12.12 22:51



Ц ц ц... При мен пък продължават някакви романтични сънища. Без всякакво основание в реал ността.

Тази нощ сънувах, че се залюбвам с един човек, когото познавам съвсем бегло, бил ми е симпатичен, но определено нямаме общо. В съня обаче всичко беше много красиво и слънчево, и естествено някак...

И подсъзнанието ми нещо дава фира


сънищата ти в тоя им вид показват копнежа и липсата, няма активно действие, има много емоция, резултатното действие следва да се покаже от друго



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано15.12.12 07:15



Разсъждавах за случаите, в които случващото се или неслучващото се според разума е добро, а според астрология и сънища- не е. Както и за обратното.

Най-близките отговори са:
1. Грешка на разума или грешка в интерпретация на сънища и хороскоп;
2. Оценката за нещата в краткосрочен план и дългосрочен план е различна.
Сещаш ли се за други отговори?

И ти тутакси по-горе посочваш съществена характеристика на сънищата, която ги дискредитира като пригодни за оценка

Впрочем, същата характеристика имат и хороскопите



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.12.12 10:40



Девойки, що не отворите нова тема, тая мина 200 поста и се следи трудно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано15.12.12 12:49



То няма никакво действие. Марс в Телец отказва всякакви действия напоследък. Вкоченил се е от замръзване.





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано16.12.12 19:25



Разсъждавах за случаите, в които случващото се или неслучващото се според разума е добро, а според астрология и сънища- не е. Както и за обратното.

Най-близките отговори са:
1. Грешка на разума или грешка в интерпретация на сънища и хороскоп;
2. Оценката за нещата в краткосрочен план и дългосрочен план е различна.
Сещаш ли се за други отговори?


ако правилно съм разбрала случаите, които коментираш, според мен трети вариант е
3. депресираният човек нищо не го лови - нито хороскоп, нито сънища

бих се радвала тезата ми да бъде оборена със замах

И ти тутакси по-горе посочваш съществена характеристика на сънищата, която ги дискредитира като пригодни за оценка
Впрочем, същата характеристика имат и хороскопите


нищо такова не казах за сънищата, споменах моето виждане за съня на Прия, в него нямаше нещо, което да подсказва динамика и случване, а само цветове удавени в емоция

*снощи, например, усетих трус насън, после преминаване на ток през тялото, и нещо като обладаване от зли/някакви духове, със сигурност съм сънувала и друго, но описаното ме събуди и изглеждаше твърде реално



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.12.12 20:40



ъхъ, и аз усетих две нощи трус и се събудих и се люлееше
А по вестниците нищо, значи не е имало трус...

21 декември иде, злите енергии са се активирали на макс и са много злобни

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.12.12 06:30



А, ако свържем депресиите с хормонално състояние /нещо първично като инстинкти, нагони, хормони/, то тя ще е съпоставима по сила с енергиите, символизирани от сънища и звезди:) значи наистина на моменти може да е по-силна от тях:)

Пък като говорех за съществена характеристика на сънища и хороскопи, имах в предвид, че те на първо място показват енергии, които ни действат, и после събитийност:)



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано17.12.12 18:30



нощес сънувах, че съм на вилата. от години вече не съм ходила там, защото няма кога да стигна.

бях в градината, посред зима и дряновото дръвче - по-скоро храстче беше цъфнало в целия сняг и лед наоколо. беше много красиво обаче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.