Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:55 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.04.13 21:08



Ами не са много, но познавам много човеци, които наблягат на работата и забравят за себе си, или наблягат на себе си и збравят семейството, или наблягат на семейството и забравят себе си и т.н.
Като ги изучих тия динамики и схванах принципа, веднага се усетих аз кое заради кое съм зарязала, сетих се за Левски, колкото и парадоксално да звучи, че заради родината е забравил себе си и че така погледнато всички динамики са слязли до първата, а то смисълът е, че колкото и да напъваш по трета динамика например, ако първа ти е ниско долу, трета пада до първа и почва да не върви и по трета, независимо от напъването. И за да оправиш трета, трябва да оправиш ниската...сега ще видя мога ли да ги открия тия динамики как бяха точно...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Събития и транзитинови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано11.04.13 21:13





Ами не са много, но познавам много човеци, които наблягат на работата и забравят за себе си, или наблягат на себе си и збравят семейството, или наблягат на семейството и забравят себе си и т.н.


чакай сега - тук изброи само кой на какво набляга. аз питах познаваш ли някой, който е постигнал и поддържа, живее трайно с равновесно балансирани нива на всичките 8 динамики?



Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.04.13 21:14



Чакай, намерих ги на руски, ти руски четеше ли?
Леко е по-иначе

Существует восемь фундаментальных потоков, направленных к выживанию. В Саентологии они называются “динамиками”.

ДИНАМИКА: устремление, толкающий импульс и намерение Жизни - ВЫЖИВАЙ! - в его восьми проявлениях.

ПЕРВАЯ ДИНАМИКА - это устремление к собственному выживанию.

ВТОРАЯ ДИНАМИКА - это устремление к выживанию посредством половой деятельности или детей. Эта динамика в действительности имеет два подраздела. Вторая Динамика (а) - это собственно половой акт, и Вторая Динамика (б) - это семейная ячейка, - сюда входит и воспитание детей.

ТРЕТЬЯ ДИНАМИКА - это устремление к выживанию с помощью групп индивидуумов - или как сама группа. Любую группу или часть целого их класса можно было бы считать частью Третьей Динамики. Шшкола, клуб, команда, город, нация - вот примеры групп.

ЧЕТВЕРТАЯ ДИНАМИКА - это устремление к выживанию с помощью человечества и как все человечество само по себе.

ПЯТАЯ ДИНАМИКА - это устремление к выживанию с помощью жизненных форм подобных животным, птицам, насекомым, рыбам и растениям - и как их собственный совместный импульс к выживанию.

ШЕСТАЯ ДИНАМИКА - это устремление к выживанию как физическая вселенная - и эта динамика состоит из следующих составных частей - Материя, Энергия, Пространство и Время, из которых мы составляем слово МЭПВ.

СЕДЬМАЯ ДИНАМИКА - это устремление к выживанию с помощью духовных существ и как духовное существо. Все что только имеет духовную природу, проявленное - или нет - входит в разряд Седьмой Динамики. В подзаголовке этой Динамики - такие идеи и представления как красота, и данная динамика - желание выживать при помощи всего этого.

ВОСЬМАЯ ДИНАМИКА - это стремление к выживанию с помощью Высшего Существа, или точнее - Бесконечности. Это зовется Восьмой Динамикой по причине того, что символ Бесконечности, поставленный вертикально образует цифру “8”. [ Из Краткого Словаря Саентологии, Л.Рон Хаббард]

Но сега виж най-интересното, аз неправилно го изказах

Знание восьми динамик оказывается полезным в принятии решений по правильности каких-либо действий. Правильное или наилучшее действие можно описать как то действие, которое помогает выживанию наибольшего числа динамик.
Неправильное или плохое действие можно обозначить как то действие, которое препятствует выживанию наибольшего числа динамик.


Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.04.13 21:17



Ами виж сега, всеки се опитва в по-голяма или по-малка степен, аз лично сега не се сещам, но ще помисля, хора обаче, които са по-балансирани в тия динамики, по правило са по-щастливи, по-отворени, по-дружелюбни и т.н.
И всъщност се сещам за хора с максимален баланс и знам, че с щастливи и то напук на външността си.

То че не можем да сме прецизно балансирани на 100% е ясно, но едно е да сме на 5%, друго е да сме на 80...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Събития и транзитинови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано11.04.13 21:21



аз съм човек на крайностите обаче, кайли. сал 1 8ми дом ми е пълен, и той пък да се падне телешки. - като правя нещо - давам целия си, макар и куцичък марс в телец. не мога да обикалям 8 различни хранилки и да броя постоянно къде по колко зрънца пускам.

като имам 20 зрънца например - ги пускам всичките в най-приоритетната ми в момента хранилка и толкова.



Тема Re: Събития и транзитинови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано11.04.13 21:24



пък това кой бил щастлив и кой не - са субективни работи. няма такива работи като:
- да се научим да бъдем щастливи.

всеки умее да бъде щастлив или нещастен по свой си начин. например:
мен едни работи ме правят щастлива - ако ти ги сервирам на теб, при това на камари - ти най-вероятно ще им се изсмееш.

примерно говоря.

иначе аз въпреки външните сигнали за черногледство и негативност съм с доста добър капацитет за щастливост

и доста щастие съм видяла и продължавам да виждам дори. въпреки или заради липсата на опии за баланси.



Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.04.13 21:28



Е, ти си знаеш, може така да ти харесва да живееш. Аз просто споделям варианти, щото аз пък съм на другия полюс, аз съм убедена, че всяко нещо си има цака и че няма нещо, за което да няма цака, която да изровя отнякъде и да го отключа. И затова ровя, ровя, ровя, мисля, сравнявам, пробвам и т.н. с цел изправяне на кривините.

А пък ти не обикаляй непрекъснато, просто веднъж си дай сметка като цяло в живота си коя динамика насилваш и коя занемаряваш, пък повече недей.
Ама, както казва новият ми любимец Башар

, ние само ви казваме как да го направите леко, но ако вие държите, можете да си го правите сложно, ние в никакъв случай не искаме да ви се месим.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Събития и транзитинови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано11.04.13 21:29



чета аз, ама сега ще се вечеря - след малко и ще пиша





Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.04.13 21:30



няма такива работи като:
- да се научим да бъдем щастливи.

ааа, имаааа, имаааа....


примерно мене си
аз бях едно от мрънкалата, дето винаги всичко им беше криво

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.04.13 21:31



добре, ама имаш ли нещо против да отворим нова тема, щото тая стигна 200 мнения, страниците минаха 20 и отварянето става трудно...ако искаш, отвори ти тема

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.