Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема отварям нова тема  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.08.12 15:29



Re: ЛИНК към всички филми [re: Xaнa.]
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано 07.08.12 13:10


Хана, вземи отвори нова тема да си скубем плитките там, бе човек.
Ползвам два компа и дирът вечно ми прави проблеми при дългите теми.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ЛИНК към всички филми [re: Xaнa.]
Автор ponichka_ (член)
Публикувано 07.08.12 13:49


казвам, че можеш да превържеш раните - те може да зараснат, счупеното може да зарасне, но пак при буря и лошо време - ще си го усещаш като счупено.

Иначе може да се смесваме с всичко, но това са наслагвания с вече употребявани смески, няма как да си купим нови гащи и да получим ново дупе



Тема Re: ЛИНК към всички филми [re: Kaily]
Автор ponichka_ (член)
Публикувано 07.08.12 13:53


всичко психично подлежи на промяна и процесът е далеч по-лесен от физическата пластична хирургия например.

Разбира се, че подлежи на промяна. Но само на прекрояване, пране, закърпване. Основната тъкан остава същата.

Аз друго казвам - че не може да бъде заличено. Няма Ваниш за мозъци. И лоботомията не е свършила работа. Дори при форматиране на употребяван хард - следи остават. Нови хора няма да се преродим този живот. И с нлп, и с процесинг, и с пластична хирургия.



Тема Re: ЛИНК към всички филми [re: ponichka_]
Автор ponichka_ (член)
Публикувано 07.08.12 13:55


Хаха :) Поничката пак стана от минаващ - член



Тема Re: ЛИНК към всички филми [re: ponichka_]
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано 07.08.12 15:00


С раните е така, но психиката е по-тънка материя и зараства без проблеми и без следи. Колко пъти да ти го повтарям, бе момиче?

Край, заключвам темата, щото няма как да ви чета.

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Редактирано от Xaнa. на 07.08.12 15:31.



Тема Re: до поничканови [re: Xaнa.]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.08.12 15:34



Тема Re: ЛИНК към всички филми [re: Xaнa.]
Автор ponichka_ (член)
Публикувано 07.08.12 13:49


казвам, че можеш да превържеш раните - те може да зараснат, счупеното може да зарасне, но пак при буря и лошо време - ще си го усещаш като счупено.

Иначе може да се смесваме с всичко, но това са наслагвания с вече употребявани смески, няма как да си купим нови гащи и да получим ново дупе



какви превръзки, кви рани ти се привиждат?
и в мир и лйбов има отдаване и приемане на енергия

не че може, не че искаме или не- енергията на взаимодействието се омесва, особено между хора. също и между хора и предмети и животни и растения
кое е счупеното тук?

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Редактирано от Xaнa. на 07.08.12 15:35.



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: Xaнa.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.08.12 15:39



А такаааа
Атакааа
Чудесно




Значи това прозрение получих преди много много години точно след една среща на клуб Окултизъм, май беше с Мульо, Хуанджи, магьосниците от клуб Магия и още сума ти народ.

Та на връщане в трамвая - спомням си го до ден днешен - просто ми снизходи познанието и ме тресна по главата - много е по-лесно да се лекуват тънките тела, те са много по-податливи. И после след лечението не остава и помен от старите травми, просто тънките тела се възстановяват на 100%.
Тогава това просто дойде като знание при мен, още не бях срещнала процесинга, нещата с процесинга се развиха впоследствие и може би в резултат на това снизходило ме прозрение.

Като имаш развален зъб - ходиш на зъболекар.
Като имаш развалена част от душата - защо я търпиш и с времето се научаваш да заобикаляш отдалеч болезненото място.
Времето не лекува, времето само те учи как да заобикаляш отдалеч болните участъци и така лека полека хората стават душевни инвалиди.
Представете си човек с парализирани крака и лява ръка как се опитва да се движи, оттласквайки се пълзешком само с дясната ръка.

Ето това горе долу представлява психически днешният човек. Но понеже не може да се види на това ниво и понеже болшинството са подобни нему, той е решил, че това е нормалното състояние.
А то е лечимо и че днес мнозина го смятат за нелечимо и нормално прилича на средновековен зъбобол, който са лекували само с вадене, представете си, че днес по отношение на зъбите си имате само два избора - да търпите или да се извади.
Ето, това е нивото на разбирането на психиката на човека.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: до поничканови [re: Xaнa.]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано07.08.12 15:49



какви превръзки, кви рани ти се привиждат?
и в мир и лйбов има отдаване и приемане на енергия


Любовта е пълна уязвимост, мирът - пълна нестабилност. Вечни идилии не съществуват.

С моите балкони си живеем в мир и любов, пък постоянно ги нападат - гъби, акари, въшки, белокрилки, и какви ли не други. Случва се и аз - в неистовата си любов да с епревърна във вредител - преторяване, преполиване, неполиване и т.н...

И ето ти ги нараняванията и счупванията по балконите. Сходни мога да ти нарисувам и за хора, кучета, предмети...



Тема Re: до поничканови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.08.12 15:51



Любовта е пълна уязвимост, мирът - пълна нестабилност.
Любовта е хармония, мирът е баланс, гъбите и акарите са управляеми от твоето намерение.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: до поничканови [re: ponichka_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано07.08.12 15:55



Днес ми е ден за пръскане - забърках превъзходна смес от нови системни акарицид, фунгицид - комбиниран + белокрилко-цид



За целта и оптимизиране на идилията си закупих електрическа пръскачка за боя - пистолет. Кофтито е, че се оказа, че пръска чудно - но издава шум до небето - целият квартал разбра че се пръскаме, и вибрации за откачане на ръчички Но пръска супер скоростно.



Тема Re: до поничканови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано07.08.12 18:11



намерила си си енергийната терапия- китки и бижута - отиват ти отвсякъде



а моята е пътувания и разходки

на Кайли - битки с демони, може би



Тема Re: до поничканови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.08.12 22:54



нанай битки
ставам спокойна ,хармонична и медитираща

Е, отвреме навреме се бия де, още не мога да се отърва от тоя навик, но се сдобивам с нови и новите състояния ме привличат повече

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Xaнa.]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано08.08.12 05:40



Много интересен въпрос задаваш- свързан ли е духът с инстинктите.
Силата на духа зависи от връзката /добра или не дотам добра/ между съзнавано и несъзнавано/инстинкти/.
Силният дух най-точно се проявява чрез волята, т.е. контрол над инстинкти и разум.
Ти какво мислиш?

Защо свърза въпроса за късмета с астрологията? Защото е абстрактен, а астрологията е език за абстрактното? Е, ако не знаем езика на астрологията, има и други езици за абстрактното.
Но бих казала, че късметът сработва тогава, когато вътрешната ни нагласа и житейската ни философия са в синхрон с външните обстоятелства.
А ти?



Тема Re: до поничканови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано08.08.12 05:41



Защо му е на човек да се отървава от навици, които са му същност


Може да ги ползва за добро:)
Пък ако не са му, те сами изчезват, когато им мине времето:)
Е, освен ако не си търси битки, пък било то и с навици



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.08.12 08:30



на мен ми е интересно, че така с лека ръка отхвърляш неща като кармата или астрологията
енергийното тяло нали не се вижда само с очите?


аз не разбирам това, и не съм срещнал човек , който смислено да ми обясни какво е влиянието на планетите и защо хората все пак имат различни съдби. Това е. И усилено се говори за Нирибу , ако тя действително съществува, нали би трябвало да се отчете и нейното влияние в хороскопите на всички ? Ако я няма - оки, но ако я има ?
Писах вече , че Луната влияе пряко върху живота не само на хората, а и на цялата планета. Но Луната не влияе избирателно на няколко зодиакални знака, просто когато има пълнолуние или супер Луна, хората понякога вият срещу нея ( шегичка, не пали метлата пак )

за енергийното тяло - не знам по какъв друг начин може да се види, освен с очите и то ако си трениран ( обучен) предварително. Аз поне не мога да виждам по друг начин, освен с очите.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.08.12 08:39



Като имаш развалена част от душата - защо я търпиш и с времето се научаваш да заобикаляш отдалеч болезненото място.
Времето не лекува, времето само те учи как да заобикаляш отдалеч болните участъци и така лека полека хората стават душевни инвалиди.


Ти каза това, което е най съществената част от всички учения.
Така е, ако нямаме рани, няма да има и какво да лекуваме.
Въпроса е - как да изчистим старите рани и как да не допускаме нови.
В другия клуб говорим да преглед, и аз знам със сигурност от собствен опит, че това води до приключване на стари емоционални товари . Ако правилно си направиш прегледа, след това дори да си спомниш случката ( да влезеш отново в същия спомен ) там няма емоции. Има само картинки и те не те натоварват по никакъв начин.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: до поничканови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.08.12 08:48



ставам спокойна ,хармонична и медитираща

вчера намерих това
на мен ми действа страхотно, просто седнах със слушалки на ушите , отпуснах се, краката в лотус, трите пръста на ръцете събрани , затворих очи и се усмихнах на ум...
След това изкарах една нощна смяна, без да се изморя, без проблеми, като ей сега си идвам и се чувствам тонизиран, и в пълна хармония със себе си


спокоен, хармоничен и в пълен баланс



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: отварям нова теманови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано08.08.12 09:59



Планетите, положението им и взаимовръзката им символизират енергии.
А енергиите в нас и около нас ни изграждат като същества.
Проблемът е доколко точно можем да идентифицираме енергиите.
Символиката и чуждият опит, трупан с хилядолетия, помагат.
Целта на занятието е себепознание, единение между съзнавано и несъзнавано, укрепване на духа, пълноценно и интересно съществуване.

Дали не разпознаваме аурата с кожата си, а мозъкът да я превръща в цветове. С други думи дали е изключено сляп човек да разпознава аурата.



Тема Re: до поничканови [re: ponichka_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано08.08.12 11:05



Любовта е пълна уязвимост, мирът - пълна нестабилност. Вечни идилии не съществуват.

Поничке драга, пълна си до гуша с категорични утвърждения.


ами ако не е така?

тя яснотата затова е враг, ама не знам дали ме разбираш

п.п. днес пак не мога да влезна с другия ник



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано08.08.12 11:19



ами ако ще философстваме, бих казала че то всичко е Дух, в т.ч. и инстинктите.
ама от такива общи приказки файдата е никаква.
това всичкото дето го казвам, не е щото лично съм го "видяла".
то е онова което си мисля че знам.
И понеже "знанието" ми е така да се каже привнесено и преписано от някъде, гледам много много да не му се доверявам и да не му се връзвам на стройните логични схеми дето си кипри. Иначе за да пресека улицата и да наготвя мишмаша ми върши работа, ама за работите на Духа хич и не ми е полезно. Градя си някакви конструкции и току виж взема че им повярвам безрезервно, опазил ме Бог.

ами за късмета ми стана интересно как се обяснява точно от астрологична гледна точка. Знам горе долу според толтеките какво е късмета, а как е според астрологията не знам.
Аз изобщо не познавам астрологията, но съм сигурна че енергията на големите звездни източници няма как да не ни влияе.



Тема Re: до поничканови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 12:24



Защо му е на човек да се отървава от навици, които са му същност
Защото ми пречат на намерението да отида там, където искам да отида

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 12:28



Въпроса е - как да изчистим старите рани и как да не допускаме нови.
В другия клуб говорим да преглед


Аз тоя въпрос съм го решира отдавна и затова нямам въпрос, имам отговори и си работя с тях.
Прегледът на Кастанеда е подобен, дори казвам краднат, от елементарния процесинг на Хъбард. Много помага, аз предпочитам и използвам процесинга на Хъбард, по-точен е и повече ми помага.
Освен този елементарен процесинг Хъбард има още 10 000 начина за изчистване на старите рани, при различни рани ефективни са различни типове процесинг.

Образно казано - вие разполагате с плесен, в която има антибиотик, и я използвате за лечение.
Аз разполагам с цялата гама антибиотици в една съвременна аптека и се лекувам когато с който антибиотик точно ми е нужен.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Xaнa123]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 12:31



Действай, действай, тя Ан неслучайно се изсипа в тоя клуб, Духът я доведе.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.08.12 12:59



аз не знам сляп човек да разпознава аура.
Не съм виждал и сляп човек да се смее с глас и от сърце. Когато липсва едно сетиво, това се компенсира с друго, но не напълно.

Проблемът е доколко точно можем да идентифицираме енергиите.

ние СМЕ енергия


Може да ти звучи еретично, но неживата материя също има енергия. Затова ползваме кристали, камъни и други неща

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.08.12 13:20



имаш ли нещо общо с Марая ?



Така, изчетох по диагонал някои неща за тоя Хъбард , и да ти кажа, по скоро той повтаря ена стара практика за изчистване. Освен това, докато четох, видях още едно копиране на техника, взета от Хосе Силва.
Както и да е, няма значение името на техниката, важен е резултата.
А при мен има резултат.
Приятелски съвет - ти има какво още да чистиш, според моето скромно мнение, при теб все още действа палач - убеденост, както и още един - два кластера.



Редактирано от silver.moon на 08.08.12 13:23.



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 14:23



1. Марая съм я засичала в клуба на АН, тотално луда.
2. Разбрах, че е ползвала всички мои преводи и линкове и после се опитва да се прави и тя на одитор.
Имай предвид, че в България са само 3-4 човека, които изобщо са чели нещо директно от Хъбард, този клуб тук го отворих май 2003 - когато започнах да се занимавам с Процесинг, изчела съм огромно количество литература - на руски, направила съм много преводи и дори преди пет години успях да загубя голяма част от събраното, защото ми гръмна диска.
Та - аз започнах открито да говоря и пиша за сциентологията от 2003 г, Марая някъде след години е намерила материалите, които аз съм въвеждала и превеждала на български, прочела е само тях и сега се прави на незнамкакво.
Веднъж само сме разговаряли с нея по тоя въпрос, в другия клуб, тогава тя твърдеше, че намерила всичко от някакъв сайт, не помня кой беше, но после се оказа, че девойката, която ги е сложила в оня сайт, е имала добрината да пише, че ги е взела оттук.

Та - общото ми с Марая е, че аз от 10 години се занимавам, превеждам, изчитам 2 тона инфо, за да изпиша 20 реда. Марая прочете тези 20 реда и ходи да обяснява колко е велика.

Същото е положението и с Хъбард, Кастанеда и Хосе Силва - не мисли, че съм толкова проста да не сравня времево, веднъж наистина съм чела толкова от Хъбард, че съм абсолютно сигурна, че не е копирал от никой от известните ми автори, защото той пише два тома с дълбочина 2 километра, докато примерно Кастанеда е засегнал 10 крачки напред и 10 встрани. Просто си личи кой е сътворил или поне прочел 2 тона и кой ония 20 реда.

И второ, по-съществено - Хъбард е написал Дианетиката 1950 година и първите си и най-важни книги в следващите няколко години.
Хосе Силва излиза на бял свят по-късно. Кастанеда още по-късно.
Освен ако в случая времето не е проработило в измеренията на Алиса, очевидно е, че по-рано появилият се няма как да е крал от по-късно появилия се - т.е. марайкината история и тук.

Хъбард не повтаря стара практика за изчистване, просто ти си стигнал до Хъбард след като си бил при тая стара практика и през ум не ти е минало да проследиш историческата линия, а си заложил несъзнателно на тезата, че след като ти си се светнал по-късно, то и писанията на автора са по-късни.
Автоматизъм на реакциите.

И естествено че имам какво да чистя, човек трябва все с нещо да се занимава.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: до поничканови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 16:16



Тъй-тъй - хубаво нещо са такива енергийни терапийки





Тема Re: до поничканови [re: Xaнa123]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 16:21




Поничке драга, пълна си до гуша с категорични утвърждения.
ами ако не е така?

тя яснотата затова е враг, ама не знам дали ме разбираш


Пълна - не, но си имам няколко напълно утвърдени, изработени и добре узрели, с които си служа на сигурно



Ако не е така - ти ще кажеш, в моя свят не ми се е случвало моя си изкована категоричност да ме предаде.

А яснотата и познанието са вредни наистина, и не правят човек по-лек, нито живота му



Тема Re: до поничканови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 16:23



а моето ли съзнание, а не че живея на мръсна и шумна улица, праща акарите да се вихрят по розите?





Тема Re: до поничканови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 16:38



Мръсната и прашна улица е В твоето съзнание. Външният свят е част от вътрешния, разделен е на две, за да се научиш да се опозноваш и контролираш.
Няма никой освен теб.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: до поничканови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 16:46



но си имам няколко напълно утвърдени, изработени и добре узрели, с които си служа на сигурно

Именно това премахва процесингът основно.
Оказало се, че в крайна сметка всичките ни беди и кофти положения идват точно от извечните истини, които някога са ни помогнали, ние сме ги приели за извечни и никога повече не сме ги подложили на съмнение.

Фиксираната идея е представа, взета от конкретна ситуация и използвана навсякъде без каквато и да била проверка. Това е мисъл, възприета като вечна истина.
Фиксираната идея указва на област, в която човек не възприема. Той не възприема реалността, а идеята си. Заради нея проблемите в дадената област не се решават, понеже човек не ги вижда такива, каквито са. Фиксираната идея (постулат) създава видимост на пълен порядък, поради което около нея се натрупва област на неосъзнат скрит безпорядък.





Постулатите са нещо, което навремето те е спасило веднъж, ти без да мислиш си решила, че този постулат ще те спасява винаги и си го взела на въоръжение, оттук нататък никога повече не си го подлагала на съмнение.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.08.12 17:38



ок , видях само , че Марая те е копирала, и че преводите са твои.
къде практикуваш ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 18:29



Хаха! И тук изникна марулуед



Да ти е сладко

Редактирано от ponichka_ на 08.08.12 18:31.



Тема Re: до поничканови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 18:40



Леле. Тук ме зашемети. Дали контролиращите се от мръсната ми улица успяват да живеят на друга в съзнанията си, и техните рози акари да не ги лазят??



Аз от малка не обичам баница и тестени неща. Сестрите ми са луди по баничарските изяви на мама. Това, че ме карат да ги проям, няма как да ме накара да ги заобичам. Научих се да хапвам по мъничко, за да не обидя мамата.

Ти например - ако живееш на мръсна улица с акарени нашествия и счупени тротоари, и ако не обичаш баница - ако си повтаряш, повтаряш, че живееш в парк, с широки алеи, и обичаш баница - ще се превърнеш ли в това? По-конкретно ме интересуват акарите и улицата - ще успееш ли да ги избиеш от съзнанието си, и да направиш ремонт на улицата и затвориш движението за коли в целия квартал?

Прости, но аз наистина не мисля, че някога ще го умея това.

Редактирано от ponichka_ на 08.08.12 18:41.



Тема Re: до поничканови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 19:34



Ами то не става ответнъж, става лека полека, да придобиеш пак контрол върху света си е изкуство и не се учи отведнъж. И аз не го мога естествено още, но туй онуй вече успявам да направя и променя.
Така или иначе имаш варианти, имаш избори, а освен това си създадена да бъдеш създател, творец.
Кастанедианците биха ти казали, че трябва да умееш да възнамеряваш, а това изкуство не се учи с щракане на пръсти, както си дала години от живота си да учиш тая или оная светска материя, по същия начин и възнамеряването си иска време.
Важното е в началото да разбереш как стоят нещата и да разбереш, че можеш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 19:35



В себе си :-)
В себе си практикувам.
Къде ме е копирала, аз не знам къде се вихри тя?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Xaнa123]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано08.08.12 20:35



"Знанието" си е знание, но не се ли експериментира, т.е. практикува знанието наистина ще си остане само знание.

Добре е да се ползва съзнателно силата на мисълта, защото така и така всеки човек я притежава спяща и очакваща съзнателно задействане и ще е жалко, ако през живота си всеки от нас не опита поне за известно време тази "истинска магия".



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано08.08.12 21:31



толкоз много приказки помагат ли?
заместват ли бездействието и кухината
постът не е насочен към никого конкретно, общ е, само се закачих към последния писал



Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 21:39



някои работи ги правим, защото са просто приятни. и после самата им приятност може да се окаже помощна.

не обичаш ли сладко?





Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано08.08.12 21:45



не обичаш ли сладко?

не
обичам пържено, панирано и солено
в другата крайност - сурово, натурално и без нищо

страстта към сладкото се появява рядко, съвсем като копнежа по и вярата в щастливите дни, когато кръвното е спаднало рязко





Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 21:53



ами - може да започнеш с малко повече сладичко и шоколадчета - не само прави диабет, но и храни мозъка, а и също като слънцето помага за синтеза на щастливите капчици





Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано08.08.12 22:21



мога ли да замоля поне тук да не ми цапате въздуха, че ни е кът напоследък, чистият, де
ако ще зацапваме, дори и с безславни имена - дал Бог припикани нет пространства
викам да оставим едно светло и чисто, а?



Тема Re: отварям нова теманови [re: Xaнa123]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 05:17



Вие да не би под влияние на КК да сте приели, че ум, мислене и философия са лоши думи
Аз не му схванах по такъв начин учението


какво е според толтеките късмета?



Тема Re: отварям нова теманови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 05:18



Понеже спомена къде ти е Слънцето, опитай с хороскопа си- просто е, лесно е – подготовката е за 5 мин и после ти остава само да наблюдаваш известно време. Може да установиш, че си работят нещата.

А за аурата – хора, експериментирали с растения твърдят, че последните усещат отношението и чуват думите ни- пък нямат нашите очи и уши.



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 05:19



Да- ако човек има избор, демилитаризираните зони са нещо добро.
Пък винаги има избор.



Тема Re: до поничканови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 05:20



Да- истинските битки са със себе си.
Другото е гимнастика, ако реши човек, че има време за точно такава и му е интересна.



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 05:24





аха, практикуваш върху себе си
оки, няма лошо, но друго е да помагаш на закъсалите.

забелязах, че процесинга чисти групи от проблеми, като при това има човек, който води сесиите. това при нас го няма, първо - аз сам си чистя спомените и второ, аз не чистя проблем, аз чистя спомен, напълно и завинаги.
за мен моята техника е по добра, не знам за другите как е.
но това ( процесинга) ми прилича повече на сесия на психотерапевт, който те води и после чисти. това отнема много време и е задължително да има втори човек.
дори ти, която си много навътре в нещата имаш да оправяш ( както ти сама каза) още някои неща.
по скоро ти чистиш натрупаните споразумения, отколкото спомени.
никъде обаче не видях заместваща техника - да пълниш опразненото съзнание с нещо друго, положително или каквото там ... това е грешка, ако си опразниш гардероба от старите дрехи, нали ще започнеш да го пълниш с нови ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 05:25



добра идея с храна да променим настроението си, а после само да се опитаме да позадържим доброто

днес може и да остане време да я пробвам:)



Тема Re: до поничканови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 05:25



защо трябва да воюваш със себе си ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 05:27



приказките не са ли все пак някакво действие





Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 05:30



какво е според толтеките късмета

това е 1 куб. см шанс, който от време на време се появява , и ако не си готов да го сграбчиш веднага, той си отлетява..
основното е нагласата - да си готов да вземеш това, което ти се дава. веднага, на момента. ако почнеш да смяташ всички за и против, ще е късно

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 05:33





едно е да усещаш, друго е да виждаш.

идея си нямам как да си направя хороскоп и как да го тълкувам

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 05:36



мога ли да замоля поне тук да не ми цапате въздуха

сорка, не знаех, че притежаваш въздуха наоколо...
друго си е да хленчим, че някой ни е ударил колата и шефа днес е в гадното си настроение...
това не е чат, това е клуб по интереси. на мен ми е интересно и освен това познавам Кайли от хиляди години



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: отварям нова теманови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 07:39



Вкарай си рождените данни напр. във www. astro.com на free horoscopes. Ще ти предложи страничка, на която ще видиш: View natal chart with transits.
Във вътрешния кръг са позициите на рождените планети в зодиакалните съзвездия и в едни сектори, отделени с черни линии, които символизират 12 основни житейски области, наречени „домове“.
За целите на изследването наблюдавай напр.транзитния Марс. Позицията му ще видиш от външната част на кръга.
Марс символизира основно енергията ни; инстинктите ни, които определят действията; както и най-силните емоции.
Основните житейски области най-общо и накратко са:
1. Аза
2. Парите
3. Общуване,кратки пътувания и обучения
4. Дом, семейство, родители
5. Любов, деца, изкуство
6. Ежедневие, здраве, работа
7. Другите и партньори
8. Смърт, окултизъм, секс
9. Висши обучения, чужбина, далечни пътувания
10. Реализация
11. Нови проекти
12. Изолация, болници
Наблюдавай известно време как се проявява енергията ти в сферата, която е активирана от транзитния Марс. /транзитен Марс е всъщност положението на планетата в определено зодиакално съзвездие в момента – сега е на около 20гр във Везни/
Ползата най-малко ще е в упражнение по изостряне на вниманието.

Виждаш ли аурата всеки път, когато пожелаеш?



Тема Re: до поничканови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 07:41



битките не са ли естествено и закономерно проявление и следствие на основните ни инстинкти, т.е. понякога се случва да ги водим неосъзнато



Тема Re: отварям нова теманови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 07:42



как да увеличиш шанса да видиш шанса?



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 08:13



The interpretation above is for your transit selected for today:
Jupiter Sextile Uranus, , exact at 07:23
activity period from 3 August 2012 until beginning of April 2013

впечатлен съм



ако тази прогноза е вярна, следващата седмица си избери скъп ресторант , за да почерпя

сега ще принтирам хороскопа и ще си го закача над компа

Редактирано от silver.moon на 09.08.12 08:23.



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 08:19



как да увеличиш шанса да видиш шанса?


не знам, просто трябва да си готова , или да вярваш повече на себе си.
ако започнеш да мислиш, и шанса изчезва



вярвай на 100 % на тялото си , ако ти се пие вода, пий вода, ако ти се яде сладолед, яж Ако ти се тича, тичай
ако минеш покрай тото пункт и си помислиш - абе що не вляза и да пусна ено тото, влез веднага, а не след три дни, в които си пресмятала какви са реалните ти шансове да спечелиш. ако си минавала от там 100 пъти и изобщо не си забелязвала това тото, и точно днес го видиш и си мислиш за печалба, просто си повярвай.
нали знаеш поговорката - каквото повикало, това и отговорило.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: до поничканови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 08:22



ми аз не знам за неосъзната битка при мен всичките ми битки са осъзнати и лично мои


нали знаеш, че в тая хищна вселена или си ловец или си жертва. или изяждаш или те изяждат, няма среден път
но това е много дълга тема ..

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано09.08.12 09:22



мисля че според толтеките на късмета се вика лична сила.

нещо като да е трябвало да идеш в кулите-близнаци сутринта на работа, ама да не си отишъл щото си решил нещо друго, щото си се успал или щото е имало задръстване.

а как е според астрологията?



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 09:37



Не, АН, от личен опит от няколко десетилетия съм установила, че философстването замъглява реалността, писах го много пъти. Опитах се да го кажа по много начини.

Дори сега ти използваш израза "Думи". Думите са думи, правенето е правене, неправенето е неправене. Мисленето не е лоша дума. Философстването не е лоша дума, няма нито една дума, която да е лоша. Виж, реалните действия биват спомагащи пътя и пречещи на пътя.
Е, действието философстване пречи на пътя.

Късметът е въпрос на лична сила.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Xaнa123]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 10:37



мразя цитатите



— Има нещо, което сигурно досега вече си разбрал — каза дон Хуан. — Наричам го кубически сантиметър на късмета. Всички ние, независимо дали сме воини или не, имаме кубически сантиметър на късмета, който от време на врече изскача пред очите ни. Разликата между един обикновен човек и един воин се състои в следното: воинът съзнава това и една от задачите му е да бъде нащрек, съзнателно да очаква, та когато неговият кубически сантиметър изскочи, да има необходимата бързина и сръчност да го улови.
— Шанс, късмет, лична сила, както и да го наричаш е особено състояние на нещата. То е като една много малка пръчка, която ненадейно изниква пред нас и ни подканва да я вземем. Обикновено ние сме много заети или прекалено вглъбени, или просто твърде глупави и мързеливи, за да разберем, че това е нашият кубически сантиметър на късмета. А един воин винаги е готов и опънат като струна и си има необходимата пружина — съобразителността, за да го сграбчи.
— Твоят живот много ли е напрегнат? — рязко ме попита дои Хенаро.
— Според мен, да — казах аз убедено.
— Мислиш ли, че можеш да уловиш твоя кубически сантиметър късмет? — попита ме дон Хуан недоверчиво.
— Убеден съм, че го правя непрекъснато — казах аз.


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 11:53



никъде обаче не видях заместваща техника - да пълниш опразненото съзнание с нещо друго, положително или каквото там ... това е грешка, ако си опразниш гардероба от старите дрехи, нали ще започнеш да го пълниш с нови ?

Разбрал си много малко за процесинга и затова мислиш, че е такъв или онакъв. Но правилно си схванал за старите споразумения, в процесинга се наричат прилепнали постулати.
Същото прави и ОШо - чисти прилепнали постулати на практика, обаче не може да се оправя с отрицателни емоционални заряди, а процесингът го може.В моята практика се натъкнах на моменти, когато постулатите не искаха да си вървят, защото бяха обвити в дебел слой отрицателни емоционални заряди, затова се наложи да търся допълнителни техники, решаващи проблема.

Точно Ошо е единственият, който форматира диска и после не го пълни с нищо, затова е моят учител.
Т.е. проблема, който ти изтъкваш по-горе, за мен не е проблем, а предимство.
Не си падам по варианта да ме освобождават от стари споразумения и в същото време тихомълком да ме пълнят с нови.
Процесингът го прави, аз лично, използвайки процесингът, избягвам да го правя.
Искам да почистя хората и да им дам възможност после сами да изберат с какво да се запълнят.
Иначе не правим нищо, освен поредната секта...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 11:54



Да действие са.
Така например вместо да се вдигнеш и да идеш до морето, можеш цяло лято да пишеш по форумите за него.
Направо приказките са си действие...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 11:57



Като си увеличиш личната сила.
И няма нужда да го гледаш, трябва да го сграбчиш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: до поничканови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 11:59



нали знаеш, че в тая хищна вселена или си ловец или си жертва. или изяждаш или те изяждат, няма среден път
но това е много дълга тема ..


Аха, дълга е...но в основата и стои точно онова, за което писах преди малко - изтрити стари споразумения и на тяхно място Карлито сложил нови.
Споразумението, че вселената е хищническа, аз не съм подписвала.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.08.12 15:18



сорка, не знаех, че притежаваш въздуха наоколо...
друго си е да хленчим, че някой ни е ударил колата и шефа днес е в гадното си настроение...
това не е чат, това е клуб по интереси. на мен ми е интересно и освен това познавам Кайли от хиляди години


вие сте по притежанията - а други по чистотата. марули има на много места - идете, хапнете, марулско, глухарчесто - колкото щете. но не ни го натрапвайте тук.

тук сме на други растения - рози клематиси, индийски босилеци - въобще - по-трудни за захващане и нуждаещи се от постоянни грижи, пръскане, опазване от бурени като глухарчета и репеи.

а понеже сме старателни - разполагаме с всякакви активни химии за растителна защита от акари, белокрилки, въшки, червеи, гъсеници, яйцата им, ларвите им и всичко - включително и с доста силни хербециди против репеи, глухарчета и подобни никнещи, дето не ги сеем марули.

вече разполагаме и с високоскоростна електрическа пръскачка под налягане за моментално приложение на горните.

а иначе - си продължавайте с интересите.

ние можем и да си пренесем розите и клематисите в нова градинка с по-висок дувар.

Редактирано от ponichka_ на 09.08.12 15:20.



Тема Re: до поничканови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 17:26



още от първата глътка въздух почваме с неосъзнатите битки



и няма как да знаем, ако не ги осъзнаваме



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 17:30



ами не всички дами наоколо сме войни и си хленчим



но понеже малко са случайностите, та какво прави войнът, ако не си харесва шефа? - не му обръща внимание, бори се или напуска работа?



Тема Re: до поничканови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 17:33



Можем да не се бием, Битието трябва да се докосва лежерно и тогава то просто се поддава и всичко се получава без битки.
Аз с моя Марс безподобен, ти го казвам.
Преработвам себе си тотално и колкото повече навлизам в новия свят, толкова по-безмислени стават битките.

Нека го кажем така - необходима е само една последна битка със себе си, за да смениш перспективата и нагласите и. И край.
Точно както е писано за козирога, че всичко му става бавно. Пък аз реших отдавна, че бавно ще ми се получи единствено намирането на пътя как да правя всичко бързо.




Разбираш ли тънкия момент - ако имаш кибритена кутийска с 3 клечки, изпълняващи желания, какво ще си пожелаеш?
Лично аз си пожелах кибритена кутийка със 100 клечки, изпълняващи по едно желание.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 17:33



ландшафтна архитектура, а



за сега градинките са различни, растенията са различни, пък точно тая архитектура не е едноактова - направо си е продължителен процес



Тема Re: отварям нова теманови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 17:37



това може би е адитивна магия - в настоящето залагаш капан на бъдещето



ако залитаме по атрактивната страна на астрологията може да се разочароваме

гледай Марс, особено ако скоро транзитният Марс е в съвпад с рождения



Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 17:46



ох, ще те мъчи тая опозиция на тр.Плутон към наталния Марс в 8-ми дом



още дълго ще се вглеждаш в себе си и в другите действат ли, практикуват ли

иска ти се да направиш нещо, да се случи нещо, а даже не знаеш какво?



Тема Re: отварям нова теманови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 17:50



защо мисленето прогонва шанса? - той е нещо ирационално, случва се спонтанно и човек не може да го създаде?



Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 17:51



дали няма да стане като си намалим личната сила, застанем на пътя на шанса и му позволим той да ни сграбчи





Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 17:51



Как точно ще ме мъчи, колко пъти те питам? М?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 17:52



Не е вярно, нали ти го обяснихме вече - късметът може и се създава.
Късметът е въпрос на лична сила, а личната сила се натрупва и създава.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 17:53



Не, няма да стане АН.
Очевидно съвсем не разбираш.
Всеки късмет винаги се случва, когато има натрупана достатъчно лична сила. Само дето ние не осъзнаваме връзките между явленията и дори не знаем за съществуването на лична сила.

Просто където и когато е имало късмет, там е имало малко от мистичната лична сила. Тя го случва.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Xaнa123]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 17:59



според астрологията си има за всеки точка, планета, дом и пр. съответствия на късмета.
Човек може да си ги провери и ако установи, че за него работят, има основание да им се довери в конкретни моменти- понякога си разчита на късмета, пък друг път- повечко разчита на усилия.

ти съгласна ли си, че късметът е въпрос само на лична сила?



Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 18:04



ами ако за някой пътят е действието философстване



или всички трябва да сме еднакви

или тия, за които пътят не е философстване, трябва да се борят със зъби и нокти с философстващите



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.08.12 18:16



за сега градинките са различни, растенията са различни, пък точно тая архитектура не е едноактова - направо си е продължителен процес

ех, ама колко обичам да обединявам



различни са, разбира се, но всеки си има собствена - най-много да си ходи в нея, и само от време на време да си кани другарчета там си



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 19:27



философстването не е действие, карането на колело е действие, философстването кога е изобретено колелото, защо спиците са му четен брой, а колелата само две - ето това е философстване



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 19:46



че хленчете си, аз какво ви преча ?




ако дойдеш в другия клуб, поне двама юнака ще ти обяснят стъпка по стъпка какво да направиш с гаден шеф.

Лесно е, просто ти трябва друга нагласа

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: до поничканови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 19:50



това, че вселената е хищническа не е споразумение, това е указание за действие



Не искам да влизам в спор с теб, защото и двамата имаме право, просто разликата е в синтаксиса.
ти като изтриеш споразумението да не бъдеш ... какво слагаш на негово място ? нищо ? Нещо друго, като напр. ще бъда ... ?
няма празно пространство, всичко е пълно докрай .

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 19:55



ако нямаш натрупана лична сила, сто пъти ще минеш край тотото и няма да го видиш, камо ли да ти дойде на ум да влезеш и да пуснеш фиш
личната сила ме кара да се върна в къщи, защото съм си забравил телефона, а през това време на първия светофар до нас е станала катастрофа


можеше и да не се върна, можеше да продължа и да ме ударят.
това , да избереш правилното решение е лична сила.
нещо като да си вярваш на 100 % на предчувствията и на 100 % на тялото си.
така , както ти вярваш на 100 % на хороскопа си

БТВ , ще следя известно време събитията около мен и ще ти кажа истината за моя хороскоп.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 19:58



аз, като един виден розолюб и розовъд, поканен ли съм в групата ?

Питай Хана, аз имам прекрасна розова градина, и един клематос за разнообразие



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано09.08.12 20:03



Изборът е твой.



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 20:08



философстването кога е изобретено колелото,


да , и как точно да го караме

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.08.12 20:11



хващаш шефчето - и постъпваш като с гущерчето - зашиваш му очи и уста и започва да слуша





Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.08.12 20:16



първо трябва да установим със сигурност от кои растения си - клематис или репей



а за градинката поздравления - това вече е благородно занимание

какъв цвят ти е клематиса?



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 20:19



блогородно лилав
и в момента цъфти

каква е разликата според теб между клематис и репей ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.08.12 20:21



каква е разликата според теб между клематис и репей ?

с едните съм склонна да си дружа, а другите пъдя от градинката



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 20:22



ммммммм , не, грешен отговор

никакво шиене на очи
това е правил КК в опита си да вижда.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 20:23



мммм
аз уважавам е двете растения - едното пълни очите ми, другото ме лекува



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.08.12 20:32



разни хора - разни болежки / други са ми болежките, други илачите



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 20:34



ми не прави от болежките си приятели, не ги дръж близо до теб и не ги толерирай.
не им позволявай те да диктуват парада
и това е

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.08.12 20:35



а снимка?



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 20:36



на ?
моя, на клематиса или аз със клематиса ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.08.12 20:37



брай-брей - ти нямаш ли си някой приятел, дето ти е болежка? майка ти например?



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.08.12 20:37



на клематиса, естествено.



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 20:38



ох, родителите са нещо сложно, нито с тях, нито без тях
гледам да съм на поне 100 км разстояние

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано09.08.12 20:39



кк и ко са правили и правят подобни зашивания и с други цели. но това го знаете по-добре от мен





Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 20:41



никакво намерения нямам да повтарям това
моят път си е мой път и той не включва насилие и осакатяване ,дори на жаби и гущери



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: до поничканови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 20:56



А не, в случая не е така.
Вселената е благодат и непрекъснато лее благодат върху нас, само че ние някак сме изкривили канчетата си с дъното нагоре и не можем да я поемем.
Затова се променяме, за да можем да се изправим наобратно и да започнем да се наслаждаваме на тази безспирна благодат.

Както виждаш - и двамата сме прави, но на теб ти прави кеф да бягаш от хищници, на мен ми прави кеф да блаженствам.
А! Запомни от мен -

Тази вселена притежава любезното свойство да ни предоставя доказателства за всяка наша парадигма.


Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: до поничканови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 21:04



Божкееееее, жива да не бях !!


На Вселената изобщо не и пука за нас

дето вика един астроном - не може да има толкова голямо пространство и само ние в него, това си е често разхищение



Редактирано от silver.moon на 09.08.12 21:06.



Тема Re: до поничканови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.08.12 21:05



поздравления , БТВ , клуба ти живна



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: до поничканови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 21:57



Твой проблем с твоите лични постулати.
Не желая повече спорове.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: до поничканови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.12 21:58



Никога не ми е било цел

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: до поничканови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 05:46



Тия случайни грешки на м.р. и ж. р. са много сладки:)
Трябва си още практика, а





Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 05:47



Вътрешна, дълбока, скрита нужда да се провери или да се излезе от коловоза с практически действия.
Колкото по-добра е връзката с подсъзнанието, толкова по-силно се усеща нуждата.
Ако няма връзка с подсъзнанието, но трябва да се излезе, външни събития го правят вместо нас.
Случаят, вероятно, не е такъв. Просто ще се мъчиш известно време:)



Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 05:51



може би дори силата на мисълта е под несъзнаваното



Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 05:53



Обяснихте ми го значи



Толтеките са го измислили, КК ни го е казал, а от там насетне мисленето и философстването по абстракции е вредно

такова обяснение си е загуба на полезно време



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 09:13



Че защо пък да се мъча...аз точно това искам, да изляза от досегашния коловоз, ако този транзит ми помага, значи е дошъл точно навреме.

И...за да е дълбока връзката с подсъзнанието, трябва ... да се спре ума.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 09:15



Това обяснение е резултат на лична опитност.
Години преди да срещна Кастанеда съм изследвала едно явление, един феномен - защо опитваш, опитваш, обаче веднъж се получава, друг път не се получава. Хората казват късмет и приключват дотук.
Аз обаче се разрових по-дълбоко - как да се направи така, че нещата да се получават не според късмета, а винаги, когато го искаме.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 10:38



На практика се мъчим, нали.
Такава е цената.

Схематично:
- Появяваме се с основни инстинкти /някои създания остават при тях/
- Развиваме абстрактно и логическо мислене. Ако и когато прехвърлим един праг в мисленето, стигаме до връзка с подсъзнанието. При някои хора се проявява тоя етап като бунт срещу рационалното мислене и отричане дори на собствената житейска философия.
- Ако и когато прехвърлим един праг в подсъзнанието, стигаме до единение на съзнавано и несъзнавано. Проявява се като склонност към абстрактно мислене и висши инстинкти, както и като известна загуба на интерес към отделните индивиди, даже към собствената индивидуалност. А при някои хора се проявява и като гениалност в науката или изкуството.

На последния етап сме като нестабилните изотопи на радиоактивните елементи – спонтанен и произволен във времето разпад.



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 10:48



На практика се мъчим, нали.
Такава е цената.



Пак прилепнал постулат.
На практика не се мъча.
Обаче обичам да мрънкам, виж, ако си затъкна устата да не мрънкам, тогава се мъча.



А за останалото - че то е великолепно бе! Точно като завършен щрих на целия ми досегаше живот.

Може да се каже, че тоя транзит ще ми е черешката на тортата на жизнения цикъл.


Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 10:52



няма ли цена според теб



ей, и дай да поработим малко, а или днес ще я караме по един хубав тертип



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 11:32



ми аз си работя, не ми пречи
Още навремето като студентка установих, че най-добре уча на централна гара.
Когато изам разсейващи фактори, най-добре се съсредоточавам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано10.08.12 19:23



сорка, не знаех, че притежаваш въздуха наоколо...
друго си е да хленчим, че някой ни е ударил колата и шефа днес е в гадното си настроение...
това не е чат, това е клуб по интереси. на мен ми е интересно и освен това познавам Кайли от хиляди години


помолих, но гледам съм сгрешила
наблюдението показва, че хленчещите са по-силни от вадещите мечове, прикривайки хленченето зад хаотични и неопределени "интереси"
прощавай, не видях до тук нещо по-различно от раздумка в свободното време при теб, на това интерес ли му викат, или първите астрологични пориви събудиха подобно определение за себе си

и аз познавам Папата, и (но няма да завърша с многоточие. Спрях да го ползвам, за което, вярвам, ще ме разбереш)





Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано10.08.12 19:34



приказките не са ли все пак някакво действие

не мисля
приказките са освобождаване от действие
но виж, мисълта вече е действие

около мен има по равен брой две групи хора
- едните не говорят много, но са изключително резултатни с положителен или отрицателен ефект, няма значение
- вторите преживяват докато си го говорят, но резултат - никакъв

интересното е, че аз нито говоря много, нито съм ефективна





Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано10.08.12 19:39



нищо не разбрах от тази словесна салата

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано10.08.12 19:53



можеш да опиташ в Кастанеда, да ти го дообяснят, или ти на тях, както предпочиташ





Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 20:13



факт е, че се ангажира с позиция по "хленченето", пък после ни прати някъде другаде да търсим отговори



това високомерие ли е, войнско поведение ли е, демонстрация на неуважение ли е или нещо друго

що е това нещо "войнско поведение"?



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 20:29



що е това нещо "войнско поведение"?

Ходиш надут като пуяк и стреляш всичко наоколо с езика си. Кой надвие, е по-по-най воин.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано10.08.12 20:32



Когато се говори за съзнателно използване силата на мисълта се има предвид точно това - да накараш съзнанието да въздейства на подсъзнанието за изпълняване на определено задание.

Съзнанието нарежда, а подсъзнанието изпълнява. Подсъзнанието е това, което има връзка с всеобхватното енергоинформационно поле. То не се интересува от това дали крайният изход е правилен или неправилен, а се грижи единствено за намиране на подходящите връзки с цел осъществуване на заявеното намерение.



Никога не казвай никога!

Редактирано от paparosko на 10.08.12 20:34.



Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано10.08.12 20:46




Съзнанието нарежда, а подсъзнанието изпълнява.


аз пък си мислех, че е съвсем наопаки основната схема. макар и не толкова директно или видимо.



Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 20:59



Ако искаш да възнамеряваш, трябва да се научиш да го правиш по начина, упоменат по-горе.
За подсъзнанието и съзнанието има перфектен текст на Авесалом Подводни, аз дори трябва някъде да съм го вкарала целия на руски и да съм превела туй онуй.

Да





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано10.08.12 21:06



благодаря, Кайли. аз говорех за как обаче се случва при човеците, които не се казват Подводни или Хъбард.

ти познаваш ли лично някой, който си командва съзнателно подсъзнанието?



Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 21:11



аз например в повечето случаи вече си го командвам

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано10.08.12 21:15



и как е усещането? не е ли някак скучно да си лишиш личността от по-дълбокия й и мистериозен пласт?

Редактирано от ponichka_ на 10.08.12 21:16.



Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 21:18



Хич даже точно наопаки е.
Не лишаваш, а се сливаш с мистериозността.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано10.08.12 21:20



като й сложиш кормило?





Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано10.08.12 21:25



аз си оставам "За" мистериозността, че я бях позагубила от чисто женска гледна точка в последно време - грешка, голяма грешка



*отвъд романтиката - може и да си говорим за разбулване на тайните



Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 21:29



Като се науча да я управлявам, а пък съзнанието си обогатявам с цялото подсъзнателно. И ставам едно.
На теб по-добре ли ти е подсъзнанието ти да те влачи насам натам като листо на вятъра, това ли е целта на развитието ни?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 21:31



че тя не се губи, точно обратното, девойки.
Светът става мистерия. Сега светът се е заклещил в логиката ни и ако кажа, че си разговарям с извънземни, веднага логиката ви ще ме обяви за луда.
Точно в съвременния свят няма грам вълшебства, феи, ангели и еднорози, защото съзнанието ни приема, ни предава.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано10.08.12 21:36



защото съзнанието ни приема, ни предава

чие съзнание-подсъзнание

всъщност, говорим си за различни неща, но как да е





Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 21:37



Ами отговарям ти, че светът сега не е мистериозен и не е вълшебен. И няма какво да се изгуби при сливането на съзнание и подсъзнание, защото точно тогава съзнателно ще започнем да възприемаме вълшебствата, които сега подминаваме.
А вълшебствата са на всяка крачка.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано10.08.12 21:42



а, аз ти казвам, че съм на вълшебна вълна, пък не ме спохождат вълшебствата, а толкова ми се иска
с две думи - за романтика ви говоря, а вие на материализъм и общовселенско го обръщате



Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано10.08.12 21:47



ако не бяха романтиката, магията и неизвестното - дори в минимални дози - да съм се гътнала 300 пъти. не искам да имам кормила и копчета на всичко, скучно ми става и ми тежи.

и в материален, и в нематериален план





Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 21:56



Наскоро прочетох страхотна реплика във фейса - където има голяма любов, винаги има магия.

Щом си на вълна вълшебства, ще започнат да ти се случват.
И аз съм на такава вълна, отдавна съм, но ми се случват чат пат.

Занапред се надявам да се отприщят и да потекат, все пак 2012 сме.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 21:58



и да искаш, не можеш да имаш копчета за всичко, можеш само някои неща да управляваш и други да пооправиш, НО винаги с Божията милост, а тя е независима от теб.
Можеш да я измолиш обаче - и това си е чиста магия.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано10.08.12 22:06



но, обърна ли внимание на емблематичността на клипа, който пуснах, съвсем в синхрон със Сатурн
цената се плаща или предстои да бъде платена
ако си я платил - сега си ти





Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 22:13



е, аз моята цена вече съм си я платила, 40 години учене и глад, бой, стрижене
Сега ще си получавам наградките.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.12 22:28



А от друг ъгъл погледнато - всичко си има цена, да.
Ако искаш магия и мистерии - готвиш се цял живот за това и не живееш живота, който живеят другите. Т.е. лишаваш се от така наречения нормален живот.

Ако пък искаш нормален живот, накрая нямаш магии и мистерии.
Човек може да има всичко, което си поиска, стига да е готов да плати цената за това.
И всяко нещо се явява едновременно цел и цена. В зависимост от смяната на перспективата.

В случая нормалният живот е цена в първия случай и цел във втория.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.08.12 05:38



да ми дообяснят какво ?
че това да хленчиш е супер ?
процесинг, бейб, изчисти си позициите

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.08.12 05:44



Съзнанието нарежда, а подсъзнанието изпълнява. Подсъзнанието е това, което има връзка с всеобхватното енергоинформационно поле. То не се интересува от това дали крайният изход е правилен или неправилен, а се грижи единствено за намиране на подходящите връзки с цел осъществуване на заявеното намерение.

значи, приемаш, че има всеобхватно енергоинформационно поле ? Това твое прозрение ли е или имаш допълнително научно инфо ?

за едно си прав/а - това, на което си даваш заповедите, не се интересува от крайния резултат, т.е. каквото повикаш, това ще ти се отговори. Нали затова се казва, че най много сълзи са изплакани от сбъднати желания ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.08.12 05:49



ти пак ме бъркаш с някого, аз просто попитах госпожата дали притежава въздуха наоколо ..
резонен въпрос, нали ?
да, високомерие е , и какво сега ? ще ме напляскаш ли ?



а пропо, ти разбра ли нещо от поста и ? ама честно ?

Редактирано от silver.moon на 11.08.12 05:50.



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 06:49



Ами има мощно магическо оръжие – чувството за хумор – но може да не е в арсенала им, защото то е соларна магия, т.е. магия на Аза, пък те се борят с него





Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 06:51



Разбрах, но може да е, защото ние си говорим от 10-12год и за нас това не е „хленчене“, а рапорт за фактическа събитийност и чувства, които повече или по-малко съответстват на енергии, символизирани от едни планети.

По тоя повод, когато Кайли говори за ушите си, това не е само оплакване.
Когато човек се захване с едни практики, сетивата му се изострят – напр. съвсем реално, действително и обективно усеща разни миризми. А ако има проблем с някое сетиво, започват процеси на самоизлекуване или изостряне на проблема, което ни кара да потърсим чужда намеса.



Тема Re: отварям нова теманови [re: silver.moon]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано11.08.12 08:46



значи, приемаш, че има всеобхватно енергоинформационно поле ? Това твое прозрение ли е или имаш допълнително научно инфо ?

Да, приемам, че съществува такова фино енергоинформационно поле или тъй нареченото Акаша, познато от древността.
В научните среди е познато като "етер" и е било на мода по времето на Айнщайн.
В последно време някои просто го наричат Енергийното поле на вселената.

И тъй като това поле по принцип е фино поле и не е възможно все още да бъде регистрирано със съвременните научни средства, то за всеобщо научно признание не може да се говори, като се има предвид, че болшинството от учените са твърде материалистично насочени, а за никой не е тайна, че в науката властва консерватизъм, закостенелост и бюрокрация.

По въпроса скоро излезе книгата "Енергийното поле на вселената" и трансформацията на човешкото съзнание от Дейвид Уйлкок.



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано11.08.12 09:23



Принципно функцията на съзнанието е да управлява чрез мислите подсъзнанието и в крайна сметка да се реализират "реално" тези мисли или "каквото мислиш - това и става".

Въпросът е искаш ли да живееш осъзнато, което означава съзнателно да сътворяваш своята "действителност", т.е. да не се оставиш да те движи течението, а ти сама да направляваш движението си?

Най-добре и най-бързо се виждат практически резултатите от силата на мисълта и Закона за привличането, когато човек практикува някой енергиен метод на лечение.
Енергийните методи на лечение не се използват само за лечение, а напротив, могат да се прилагат за разрешаване на всякакви проблемни ситуации.

В крайна сметка животът ни е една "истинска магия", тъй като непрекъснато съзнателно или несъзнателно, посредством силата на мисълта, ние го сътворяваме.

Затова се и казва: "Каквото сам си направиш, никой друг не може да ти го направи!"



Никога не казвай никога!

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.08.12 09:43



Е че ко му е, и аз обожавам да мрънкам.
Помага за разтоварване на напрежението и носи удоволствие.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.08.12 09:51



Принципно функцията на съзнанието е да управлява чрез мислите подсъзнанието и в крайна сметка да се реализират "реално" тези мисли или "каквото мислиш - това и става".

астрологично не им е такава зависимостта, нито функцията. меркурий - разум, осъзнатост - не му е работа да командва луна - дълбока същност, неосъзната.

и принципно - луната е на класове по-важна от меркурий - той зависи и се вълнува от множество неща - образованост, класа, възпитание, материален статут, докато луната или си е хубава и дълбока, богата - по натура - нея не я касае задължително колко парички има в сметката, или колко дипломи в биографията - касае я да има гуш, да си е в нейната хармония - и ако тя си е в хармония - командва останалите хормони на организма - и всичко си идва на мястото, да я наречем хипофиза.

ти може да искаш да живееш осъзнато - защото неосъзнатата ти луна те плаши, или не ти харесва на къде те дърпа, или нещо си там. но - повярвай ми - има и други модели луни - безстрашни, богати по натура, и внасящи много повече сигурност и стабилност, несравними с това, което един осъзнат разум - меркурий въобще някога би могъл да проектира.



Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 10:00



Да, но ако погледнем профила на ника, ще видим, че най-вероятно не е съвсем на „ти“ със символиката на планетите.

И щом сме решили да си обосновем позицията, ще трябва да ползваме същата логика, но с други думи и термини





Тема Re: отварям нова теманови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 10:01



Възможно ли е да сме трайно в среда, с която периодично да не сме в състояние на равновесие:)

Ако не е възможно, значи е закономерно въпрос на време от неравновесното състояние да минем в равновесно:)



Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.08.12 10:27



Ама това, че астрологично нещо не е по твоите схеми, още не значи, че то не е такова в действителност.
Доводът ти е науковъден.


Понеже науката не е открила още еди си какво, то не е възможно.
Може пък да не познаваш изтънко астрологията, може пък намесата на по-висша планета примерно да променя причините и следствията на по-ниските действия, много неща може...
Нищо не е невъзможно, самото съществуване на този свят доказва, че всичко е възможно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.08.12 11:43



ъ... но аз вече го опитах това още в предното си мнение, преди да разгледам профила дори...

след като го разгледах обаче - и изчетох разни мнения за антималигноцит - се отказвам официално от допълнителни опити по разяснения на моите доводи по темата.

не са ми по възможностите.



Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.08.12 12:01



Понеже науката не е открила още еди си какво, то не е възможно.

ами... тук не зная какво да кажа, честно.

човеците са живели, любили са се, гледали са звездите, раждали деца, страхували се, умирали, творели и дишали въобще покрай земята и звездите хилядолетия наред.

и астрологията си е работела през цялото време.

опознай себе си, за да се научиш да обичаш. първо себе си, после каквото и да е друго. да се приемаш. и после всичко.

теориите на нови духовни, окултни или езотерични науки, лягащи на схемата: ти можеш да бъдеш сам бог - съзнанието ти е всесилно - прати го с тренировки, ако не ти харесва нещо в теб или в света - да започне то да му заповядва - и така да промениш всичко според себе си, а не себе си според всичкото - е някак грешна, според мен, а и от историческа гледна точка.

и е базирана не на друго - а на страх от собствената същност. колкото и да тръбят друго - че опознавали и признавали собствената си същност, че нея пращали да командва рулята - не е така, пращат на командния пулт някакви свои комплексирани въжделения, стъпили на страха от това, че иначе биха били обречени да са куци комплексари - каквито са били преди великото си просветление.

Може пък да не познаваш изтънко астрологията, може пък намесата на по-висша планета примерно да променя причините и следствията на по-ниските действия, много неща може...

астрология се учи цял живот. аз съм към средата на моя - или към края му - зависи от гледището - и не, наистина не я знам изтънко, макар, че съм полагала известни усилия за изучаването на отделни нейни страни откак съм научила буквите, че и преди това - гледайки разни картинки във вехти книжки от прабаба ми.

всъщност аз нищо конкретно не познавам съвсем изтънко, и изобщо не съм претендирала за такива ми изтънки познания - просто споделям гледища от моето балконче, мърляво.

Нищо не е невъзможно, самото съществуване на този свят доказва, че всичко е възможно.

за мен пък има невъзможни неща. и мисля. че ако си познавам достатъчно добре възможностите и невъзможностите - ще знам и мога повече.

например - не мога да нося вече 11 литрови опаковки с минерална вода. преди можех, вероятно с тренировки отново бих могла, но лекарите казаха, че егн-то, килограмите ми, гените, и пола ми най-вече не са предназначени за подобни експерименти. решенията ми са две - да си купувам по-малки и леки опаковки, или а си намеря мъж, който да натоваря с носенето на 11 литровите туби, с които съм свикнала.

женското начало - тъмната страна - подсъзнанието - луната - лилитт - от край време са били леко табу и мотив и порив да им се сложи кормило, лед лампа и т.н да бъдат усмирени и да им се сложа етикети - и управление - не може обаче да управляваш брезкрая на океана и космоса. и не е нужно да искаш дори да можеш.

безкрая плаши - знам.

но мъжкото начало - съзнанието - науката - осъзнаваното - слънцето - меркурий - макар и по-силни, светли, и уж, можещи - в материалната и осъзната реалното на човеците - могат да бъдат куци, неможещи и импотентни - в ред други ситуации, несъизмерими с безкрая и тъмнината на дъното на океана.

горното от етноложко - фолклорно и историческо - цивилизационно гледище.



Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано11.08.12 12:16



Няма разминаване.

Тъй като всичко във вселената (света) е взаимосвързано, то както ние хората, така и планетите и звездите си влияем едни на други и не случайно, тъй като няма случайности, нещата са такива каквито са или са следствие на всички тези сложни взаимовръзки в природата.

Но практически тъй като мислите са енергия, която задвижва творческия потенциал във вселената, количественото им натрупване в крайна сметка води до качествени промени на заобикалящия ни свят, който представлява нашата "реалност" скрита някъде там в дебрите на съзнанието ни.

Моментното положение на планетите може да повлияе за избора ни при вземането на едно или друго решение, но то не изключва действието на силата на мисълта, напротив тя е причината за действителното задвижване на процеса на изпълнение на взетите решения.



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 12:40



Ти пък се отказа без бой



Да разграничим обаче съзнание/Слънце/, т.е. възпроизвеждане на обективна или субективна реалност, от разум и мисли/Меркурий/, т.е. способност за логическо и абстрактно мислене.
Астрологически несъзнаваното/Луна/ е по-силно от съзнаваното/Слънце/, а то пък е по-силно от разум/Меркурий/. И тогава е вярно, че без чужда помощ Слънцето не може да командва Луната.

А пък в живота наистина може и да изглежда, че съзнанието командва подсъзнанието, но то е не защото съзнанието е по-силно и наистина го командва, а защото се случва или да действат в една посока, или да не „чуваме“ подсъзнанието:)



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.08.12 12:45



тъй-тъй



обаче както знаем - слънцето и меркурий са дупе и гащи, и дупето е голо без гащите си, пък гащите - непотребни - ако го няма дупето



Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 13:06



и още повече- дори да съберем силата на Слънце и Меркурий, получаваме 26, пък Луната е над 27



което добре се връзва с факта, че поддържаме жив организъм в състояние на мозъчна смърт, т.е. разни рефлекси /подсъзнание, Луна/ си действат и без команда от съзнание



Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано11.08.12 13:15



Виждам, че си говорите основно за астрология.
Имам някои въпроси:

Астрологията само с влиянието на обектите от слънчевата система ли се занимава или кръгът и е по-широк?

Колкото едно тяло е по-далеч, толкова по-малко е неговото влияние - става дума за физическо влияние. Това важи ли погледнато в астрологически аспект?

А влияят ли по-малките обекти, като например астероидите, кометите, когато се приближат?



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано11.08.12 13:25



Ако ми позволите да се намеся:

което добре се връзва с факта, че поддържаме жив организъм в състояние на мозъчна смърт, т.е. разни рефлекси /подсъзнание, Луна/ си действат и без команда от съзнание

Така е, подсъзнанието отговаря за инстинктивните и рефлекторните процеси в живия организъм и това е добре, защото какво би станало, ако би трябвало съзнателно да контролираме всички системи в организма, като дихателната, нервната, кръвоносната, лимфната и т.н., не ми се ще и да помисля даже.

От друга страна обаче, живот без съзнание, живот ли е? Например човек изпаднал в кома?
Според мен това не е разумен живот, а по-скоро вегетиране.

Не напразно Декарт е казал: "Мисля - следователно съществувам!"



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.08.12 14:12



ми изборът е твой
Щом не ти пречи прилепналият постулат, че астрологията не разрешавала еди си какво, ползвай си го на воля.

Нали знаеш как се правят откритията - всички знаят, че нещо не може да стане, но винаги се намира някой, който не го знае и той прави откритието....

И за историята - никой не може да влезе два пъти в една и съща река, битието непрекъснато тече, една врата се отваря в тънките светове, друга се затваря...по-скоро нещата никога не могат да се повторят, отколкото нещата никога не могат да бъдат различни.


Но, както казах вече, всеки има свободна воля да избира сам света си. Щом точно тоя ти харесва, халал да ти е.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.08.12 14:52



Но, впрочем, има още един момент... ако ти сама не избираш твоя свят, то това не означава, че някой друг не го случва...затова пи древните храмове пише "Познай себе си".

Светът не винаги тече сам за себе си, всъщност има същества, които го създават, та онова, което за теб е мистично несъзнателно, на практика по-често е създадена от някой друг перспектива..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.08.12 15:16




Take me higher
Take me higher
You take me higher
You take me higher

You're the real thing
Yeah the real thing
You're the real thing
Even better than the real thing




Редактирано от ponichka_ на 11.08.12 15:17.



Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.08.12 15:57





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 17:34



може би няма голямо значение кога кое поема контрола - съзнание или подсъзнание

по-важно е да са стиковани - в противен случай човек отдава способностите си на живот, в който просто участва, без да го засяга



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано11.08.12 19:47



Така е.
Важен е балансът.



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.08.12 05:46



проблемът е, че на моменти и разумът, и интуицията ни подвеждат:)

дали има коректив:)



Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано12.08.12 09:51



Имам някои въпроси:

Астрологията само с влиянието на обектите от слънчевата система ли се занимава или кръгът и е по-широк?

Колкото едно тяло е по-далеч, толкова по-малко е неговото влияние - става дума за физическо влияние. Това важи ли погледнато в астрологически аспект?

А влияят ли по-малките обекти, като например астероидите, кометите, когато се приближат?


всички обекти влияят. с различен интензитет, и в зависимост от ред фактори - близост до осите, съвпади с планети и точки, и т.н.

по примерен ред на номерата - оси, домове, знаци, планети - от вътре навън, небесни точки - астероиди, звезди, галактики, фиктивни лични точки - лунни и планетни възли, астероиди, фиктивни планети, междинни точки между планетите/оси/етц... обаче: ако не можеш да видиш нещо с основните - да кажем да изкараш една мелодия - макар и в опростен вариант на 5 струнна китара, няма да можеш и на хиляда клавирен орган да я изсвириш. въпреки гигантските му симфонични възможности - сравнени със скромната китарка





Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.08.12 12:51



Има.

Бог никога не ни подвежда.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.08.12 18:19



какво друго е бог, освен коректив?



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.08.12 18:24



Имаше една приказка навремето, горе долу такава - И дори да измислим най-силният компютър, който да може да отчете движението на всяка малка частица в тази вселена, всички взаимодействия в цялата им сложност и да се опитаме да прогнозираме бъдещето, този компютър няма как да отчете фактора Божия милост.

Много ми хареса.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано12.08.12 22:51



Разумът или логиката може да те подведе, но доколкото съм запознат не и интуицията. Интуицията идва от подсъзнанието, което има скрита, неявна връзка с енергоинформационното поле, т.е. с всичката налична информация.

Друг е въпросът какво бихме могли да наречем интуиция?
Някои казват, че интуицията е това, което ти идва или проблясва като отговор за решаване на даден проблем още в първия момент, в самото начало. След това нещата се поемат от ума и започва логическото разнищване и анализиране.

Интуицията се свързва обикновено както с подсъзнанието така и със сърцето, съответно с чувствата и емоциите. Така че не е чудна правилността й - вътрешните чувства и емоции не могат да се подправят.



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано12.08.12 22:58



Благодаря за информацията!

Малко съм объркан, тъй като не съм се занимавал с астрология, но съм съгласен с твърдението, че е добре нещата да вървят по реда си - да не се опитваш да хванеш бика за рогата.

Изглежда астрологията е интересна метафизична наука, би ли ме насочила към някои базисни материали?



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.08.12 06:04



Нямам определение за бог, което що годе добре да описва понятието и представата ми за него.



Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.08.12 06:05



Дори да оставим настрана какво точно разбираме под интуиция, пак стои въпрос защо тя не може да ни подведе. Отделно, че често не „чуваме“ вярно интуицията.

Всякак обаче тя е свързана с подсъзнание и рефлекси. А рефлексите ни подвеждат.
Ще дам битов пример – виждаме пламък във фурната – първата реакция, условен рефлекс почти, е да залееме пламъка с вода. Но това е грешна реакция- стъклото на фурната от рязката смяна на температурата се троши. Ако вместо с вода бяхме потушили пламъка с влажна кърпа, нямаше да има материални загуби. Трябвало е да задействаме разум и условни рефлекси заедно.
Подобен пример е и натискането на спирачки при висока скорост и хлъзгав път.

Дори да приемем, че сме си създали безпогрешни условни рефлекси, могат ли те да обхванат многообразието на новите форми на стари неща.

Приемаме, че интуицията е свързана с емоции. Те пък още по-често ни подвеждат.

Всякак си трябва коректив и да не е почти абстрактен като бог.



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.08.12 09:13



Условният рефлекс не е интуиция и не е безусловен рефлекс.
Защо го наричаш интуиция?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано13.08.12 09:31



в този сайт ако четеш английски - има доста безплатни услуги - натални карти, статии, безплатни разчети на хороскопи, astro.com

ако не си чел нищо по астрология до сега - на български език - книгите на линда гудман - са простичко и приятно написано за начинаещи, макар и затормозяващо някак за по-напреднали - има ги в спиралата, доколкото си спомням

секцията в уикипедия за астрология на английски - вече има немалко добри материали - за история на астрологията, различните школи, планетите, знаците, аспектите и т.н.

има и един сайт - http://www.cafeastrology.com/ - в който също има немалко астрологични материали за безплатно четене на английски.


на руски има камари за четене също.



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.08.12 16:55



обещах да те информирам относно хороскопа, който си направих
е, до сега нищо , ама съвсем


отчаян съм, а такива хубави неща пишеше .....


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано13.08.12 23:59



Според мен грешиш.
Интуицията не е свързана с рефлексите. Рефлексите както и инстинктите обикновено са животоспасяващи или свързани с продължаване на живота. При тях няма място за логическа мисъл и разсъждение.

Интуицията е свързана с отношенията между хората, хората и животните, хората и растенията изобщо някакви отношения, като тук вече имаш достатъчно време и за разсъждения. Затова и понякога се питаме дали да действаме според логиката или да се доверим на интуицията.



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: ponichka_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.08.12 00:03



Благодаря за информацията!



Никога не казвай никога!

Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано14.08.12 04:23



ква логика има в това да се влюбиш и после да ревеш , щото любимия е драснал по други кифли ?
много съзнателно действие



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано14.08.12 04:25



Ан, интуицията изключва напълно емоциите.
каква логика има в това, да ти стане страшно, когато трябва да се качиш на самолет, после да откажеш билета и да се окаже, че точно този самолет е претърпял авария ? никаква логика, чисто знание, извън разума ни.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 06:29



Корените на интуиция, инстинкти, рефлекси са в подсъзнанието.
Юнг дава съвсем есенциално определение за интуиция: „възприятие чрез подсъзнанието“.
По тоя повод- как разпознаваш „прилепналите постулати“?
Ако ти се разсъждава абстрактно върху тях, отвори нова тема, но не ме пращай да чета – може би, ако ми стане интересно и имам повече време ще изчета неща:)



Тема Re: отварям нова теманови [re: paparosko]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 06:33



когато неща имат общ корен, повече или по-малко са свързани:)

от там и практиките за съзнателното им развиване са близки или общи:)



Тема Re: отварям нова теманови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 06:41



интуицията има връзка с емоциите, доколкото се явява предишен неосъзнат опит.

но всякак става - който както и каквото си харесва.

Мога да отида и по-далеч в обосновка, но ако ценностната ни система е различна, пък тя е, до никъде няма да стигнем и е загуба на полезно време- знаем го това от много години, нали



Тема Re: отварям нова теманови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.08.12 09:05



То по тая логика и съзнанието и подсъзнанието имат общо корен и всичко се оплита.
Защо тогава делиш на съзнателно и подсъзнателно?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: отварям нова теманови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 10:16



обединяват се и не се оплитат- но пак е хубава и сериозна тема и нея я оставям за друг път



Тема Re: отварям нова теманови [re: silver.moon]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.08.12 18:45



Не разбирам какво общо има това, което пишеш с моя постинг?

Уточни, ако не те затруднява.



Никога не казвай никога!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.