Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:27 12.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.08.12 13:20



имаш ли нещо общо с Марая ?



Така, изчетох по диагонал някои неща за тоя Хъбард , и да ти кажа, по скоро той повтаря ена стара практика за изчистване. Освен това, докато четох, видях още едно копиране на техника, взета от Хосе Силва.
Както и да е, няма значение името на техниката, важен е резултата.
А при мен има резултат.
Приятелски съвет - ти има какво още да чистиш, според моето скромно мнение, при теб все още действа палач - убеденост, както и още един - два кластера.



Редактирано от silver.moon на 08.08.12 13:23.



Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 14:23



1. Марая съм я засичала в клуба на АН, тотално луда.
2. Разбрах, че е ползвала всички мои преводи и линкове и после се опитва да се прави и тя на одитор.
Имай предвид, че в България са само 3-4 човека, които изобщо са чели нещо директно от Хъбард, този клуб тук го отворих май 2003 - когато започнах да се занимавам с Процесинг, изчела съм огромно количество литература - на руски, направила съм много преводи и дори преди пет години успях да загубя голяма част от събраното, защото ми гръмна диска.
Та - аз започнах открито да говоря и пиша за сциентологията от 2003 г, Марая някъде след години е намерила материалите, които аз съм въвеждала и превеждала на български, прочела е само тях и сега се прави на незнамкакво.
Веднъж само сме разговаряли с нея по тоя въпрос, в другия клуб, тогава тя твърдеше, че намерила всичко от някакъв сайт, не помня кой беше, но после се оказа, че девойката, която ги е сложила в оня сайт, е имала добрината да пише, че ги е взела оттук.

Та - общото ми с Марая е, че аз от 10 години се занимавам, превеждам, изчитам 2 тона инфо, за да изпиша 20 реда. Марая прочете тези 20 реда и ходи да обяснява колко е велика.

Същото е положението и с Хъбард, Кастанеда и Хосе Силва - не мисли, че съм толкова проста да не сравня времево, веднъж наистина съм чела толкова от Хъбард, че съм абсолютно сигурна, че не е копирал от никой от известните ми автори, защото той пише два тома с дълбочина 2 километра, докато примерно Кастанеда е засегнал 10 крачки напред и 10 встрани. Просто си личи кой е сътворил или поне прочел 2 тона и кой ония 20 реда.

И второ, по-съществено - Хъбард е написал Дианетиката 1950 година и първите си и най-важни книги в следващите няколко години.
Хосе Силва излиза на бял свят по-късно. Кастанеда още по-късно.
Освен ако в случая времето не е проработило в измеренията на Алиса, очевидно е, че по-рано появилият се няма как да е крал от по-късно появилия се - т.е. марайкината история и тук.

Хъбард не повтаря стара практика за изчистване, просто ти си стигнал до Хъбард след като си бил при тая стара практика и през ум не ти е минало да проследиш историческата линия, а си заложил несъзнателно на тезата, че след като ти си се светнал по-късно, то и писанията на автора са по-късни.
Автоматизъм на реакциите.

И естествено че имам какво да чистя, човек трябва все с нещо да се занимава.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: до поничканови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 16:16



Тъй-тъй - хубаво нещо са такива енергийни терапийки





Тема Re: до поничканови [re: Xaнa123]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 16:21




Поничке драга, пълна си до гуша с категорични утвърждения.
ами ако не е така?

тя яснотата затова е враг, ама не знам дали ме разбираш


Пълна - не, но си имам няколко напълно утвърдени, изработени и добре узрели, с които си служа на сигурно



Ако не е така - ти ще кажеш, в моя свят не ми се е случвало моя си изкована категоричност да ме предаде.

А яснотата и познанието са вредни наистина, и не правят човек по-лек, нито живота му



Тема Re: до поничканови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 16:23



а моето ли съзнание, а не че живея на мръсна и шумна улица, праща акарите да се вихрят по розите?





Тема Re: до поничканови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 16:38



Мръсната и прашна улица е В твоето съзнание. Външният свят е част от вътрешния, разделен е на две, за да се научиш да се опозноваш и контролираш.
Няма никой освен теб.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: до поничканови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 16:46



но си имам няколко напълно утвърдени, изработени и добре узрели, с които си служа на сигурно

Именно това премахва процесингът основно.
Оказало се, че в крайна сметка всичките ни беди и кофти положения идват точно от извечните истини, които някога са ни помогнали, ние сме ги приели за извечни и никога повече не сме ги подложили на съмнение.

Фиксираната идея е представа, взета от конкретна ситуация и използвана навсякъде без каквато и да била проверка. Това е мисъл, възприета като вечна истина.
Фиксираната идея указва на област, в която човек не възприема. Той не възприема реалността, а идеята си. Заради нея проблемите в дадената област не се решават, понеже човек не ги вижда такива, каквито са. Фиксираната идея (постулат) създава видимост на пълен порядък, поради което около нея се натрупва област на неосъзнат скрит безпорядък.





Постулатите са нещо, което навремето те е спасило веднъж, ти без да мислиш си решила, че този постулат ще те спасява винаги и си го взела на въоръжение, оттук нататък никога повече не си го подлагала на съмнение.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.08.12 17:38



ок , видях само , че Марая те е копирала, и че преводите са твои.
къде практикуваш ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Процесинг и душевоболнови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 18:29



Хаха! И тук изникна марулуед



Да ти е сладко

Редактирано от ponichka_ на 08.08.12 18:31.



Тема Re: до поничканови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 18:40



Леле. Тук ме зашемети. Дали контролиращите се от мръсната ми улица успяват да живеят на друга в съзнанията си, и техните рози акари да не ги лазят??



Аз от малка не обичам баница и тестени неща. Сестрите ми са луди по баничарските изяви на мама. Това, че ме карат да ги проям, няма как да ме накара да ги заобичам. Научих се да хапвам по мъничко, за да не обидя мамата.

Ти например - ако живееш на мръсна улица с акарени нашествия и счупени тротоари, и ако не обичаш баница - ако си повтаряш, повтаряш, че живееш в парк, с широки алеи, и обичаш баница - ще се превърнеш ли в това? По-конкретно ме интересуват акарите и улицата - ще успееш ли да ги избиеш от съзнанието си, и да направиш ремонт на улицата и затвориш движението за коли в целия квартал?

Прости, но аз наистина не мисля, че някога ще го умея това.

Редактирано от ponichka_ на 08.08.12 18:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.