Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:22 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Един нов свят - или за вяратанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.07.12 13:51



Все едно и също си говорим...
Не трябва да изключваме ума, обаче трябва да го ограничим...
Умът е станал наш господар, а трябва да бъде просто наш слуга.
И да не го използваме повече от необходимото.
Аз например изполвам ума си за ежедневни неща и чат пад да си прегледам общите нагласи и философии - ама само чат пат.


За основните посоки използвам само знаците на духа.
Защото съм установила, че когато умът ми е пълен, не виждам знаците на духа, а виждам само, което съответства на бръмбарите в главата ми.
Мога или да следвам духа, или да следвам бръмбарите си.
А тръгна по бръмбарите, а Духът си заминава.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Един нов свят - или за вяратанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.07.12 13:52



не става, в Симеоново мързел като мен не може през вечер да се мъкне, за да пие по чаша чай или сок с приятели.
Трябва да е с удобен достъп.
То из Симеоново и баба знае.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Един нов свят - или за вяратанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано31.07.12 06:00



С ума може и да не стоят точно така нещата.
Според специалистите във въпросната област достигаме някакъв максимум в интелекта си на 11 годишна възраст.
После трупаме още знания и умения, ползваме в ежедневието инстинкти, рефлекси и интуиция/т.е. подсъзнанието/, което не е точно интелектуална дейност. Интересното е, че това се отнася и за хората, които цял живот се занимават основно с уж умствена дейност.

Т.е. може и да е малко самонадеяно твърдението, че наистина всички хора в зряла възраст ползват ефективно и развиват интелекта си.

Казват, че ученето на нови езици помага:) Явно някои хора интуитивно развиват ума си:) Може да има нещо общо с онова животно, което не разбрахме само ли е или самотно:)



Тема Re: Един нов свят - или за вяратанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано31.07.12 06:01



Е, щом знаете какво търсите, ще го намерите.

А вчера си мислех, че не е сигурно дали извънземните са на земята, но с тия темпове на нарастване на броя на хората на планетата, след някое столетие закономерно ще сме изправени пред задачата да си колонизираме ние нова планета:)
Мислех си, че и ГМО са закономерен етап.



Тема Re: Един нов свят - или за вяратанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.07.12 09:28



Ми, както казах, аз следвам Духа, ти следваш бръмбари.



Подсъзнанието надолу опира до колективното подсъзнателно, подсъзнанието черпи инфо от колективното подсъзнателно и се ражда развито, просто щото корените му не са в човека.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Един нов свят - или за вяратанови [re: Kaily]  
Автор Хана123 (непознат)
Публикувано31.07.12 12:17



Калинко, ми тя светлината си пътува, и много бърже даже
на мен не ми трябва да имаш къща че да съм с теб.





Тема Re: Един нов свят - или за вяратанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.07.12 13:03



Не е сигурно дали извънземните са на земята само на широко затворените очи.



Иначе светът гъмжи, ама буквално гъмжи от доказателства. Много хора обаче предпочитат да вярват само на официалните доктрини и щом правителствата не са обявили нещо, значи не съществува...впрочем оня ден попаднах в ютюб на пизнания на канадски министър и висши американски правителствени нам си какви, в които те самите потвърждаваха наличието на извънземни, ама постнах линковете някъде из фейсбука, щото не бяха преведени.

Потърси информация и ще се убедиш.
Освен ако не изхождаш от принципа, че ако мин.пред и президент не са го изявили, значи не съществува.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Един нов свят - или за вяратанови [re: Хана123]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.07.12 13:04



Е така е, ама без къща няма курабийки.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Един нов свят - или за вяратанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано01.08.12 05:52



Изобщо не знаем какво има в подсъзнанието, ако умът не е на ниво и не го изкара на повърхността:)
Подсъзнанието е неограничено в сравнение с ума.
„Слабото звено“ е умът.
Затова трябва да се работи за ума:)



Тема Re: Един нов свят - или за вяратанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано01.08.12 05:53



Оставяме настрана официалните доктрини.

Умът може и да казва, че е логично и естествено да има извънземни, но докато опитът на човек не потвърди нещо, или докато опитът дава противоречиви резултати, човек не знае.

Какво те смущава в такава постановка на житейска философия



Чудесно е, ако ти имаш опит с извънземни:)
Но до тук моят опит се обогатява от факта, че когато тр.Нептун е на ИЦ, човек търси да наеме къщичка за извънземни:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.