Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Юпитер  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано18.07.12 15:15



да го почета и него за баланс и в името на надеждата, амин



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано18.07.12 15:25



кой знае, може пък Юпитер да е помогнал да са съвсем леки последиците от катастрофата
да видим как ще си намеря колата в края на работния ден





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано18.07.12 16:05



и като стана дума за Плутон, Кайли, в твоя чест да постна една статия за банкерите



Банковият скандал: Наглостта побеждава

Дойче веле - 18 юли 2012, 15:35

Наглостта побеждава: този принцип приляга идеално за девиз на цяло съсловие от мениджъри и банкери. Каква е поуката за младите? Че единственото постижение, към което трябва да се стремят, са лъжите, безочието и измамите, пише Дойче веле.


Наглостта побеждава. Този принцип приляга идеално за девиз на цяло съсловие от мениджъри и босове. Сегашната ситуация в Европа затвърждава впечатлението от предишни банкови кризи, че онзи, който е причинил вреда на другите, по правило не е принуден да носи никакви последствия. Казано с други думи: той е ненаказуем и недосегаем.

Нима някой потърси например отговорност от г-н Георг Функе, който закопа цяла банка като Hypo Real Estate за сметка на данъкоплатеца? Нашите сведения сочат, че той необезпокоявано се радва на охолния си живот на остров Майорка. А какво се случи с жонгльорите от Фолксваген и Порше, които при сливането на двете фирми приложиха един гениален данъчен трик, така че държавната хазна да остане с пръст в устата вместо с приходи от 1,2 млрд. евро*?

Всичко това обаче е направо бледнее на фона на стореното отРобърт Даймънд, шеф на британската банка Barclays, който наскоро заяви, че "времето за покаяние и извинения вече е отминало". Преди броени дни стана ясно, че неговата фирма е манипулирала лихвения процент, по който банките взаимно си отпускат кредити - т.нар. LIBOR. По подобни съмнения се водят разследвания и срещу други големи американски и германски банки.

Мениджърите им обаче не са принудени дори да се извинят.

В Германия от тях изобщо не може да се търси съдебна отговорност, дори и ако се докаже, че обвиненията за измама са основателни. Всичко това е в реда на обичайната несправедливост, придружаваща днешните финансови дела, на което край би могла да сложи само една истинска революция.

Но още по-лош е моралният пример. Какво научават младите хора, които прилежно ходят на лекции в университета и активно се подготвят за бъдещата си кариера? Те научават, че за да стигнат до милионните заплати на ръководните мениджъри, е необходимо да имат съответния "деформиран характер". Едно време казваха, че постиженията трябва да бъдат съответно възнаграждавани. Тогава се имаха предвид постижения като прилежност, интелигентност, образование, познания.

Днес става ясно, че единственото постижение, към което си заслужава да се стремят младите, се състои от съвсем други неща: безогледност, лъжи, наглост и измами. Какъв е следователно европейският проблем, който ще си остане на дневен ред и след спасяването на еврото? Това е моралната запуснатост на икономическите ни елити, които дори не се опитват да прикриват тази своя черта, а самодоволно я излагат на показ.

Една Европа, която тайно е ръководена от подобни личности, не заслужава да бъде спасявана.

* Да да спести данъците , които ще дължи на държавата при покупката на Порше, Фолксваген обяви сделката за преструктуриране.



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.12 17:00



Девойки, има ли някой в София и желаещ да дойде да види Гал Сасон?
10 лева е билетчето, утре от 6 и половина.
Аз никога не съм го срещала наживо и ми е много интересно да ида, но сама не ми се ходи.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.12 17:02



Аз буквално преди няколко дена се свързах с един сайт, дето се списува уж от извънземен, напоследък вече не знам на кое да вярвам, та по принцип от месеци се носи слух, че щели да се правят много арести на банкери и силите на доброто да се справят със силите на злото, ма тук от три дена и в извънземен блог се набутах


Ми или лудвам, или светът се променя ,кво сега...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.12 17:05



И като стана дума за Плутон и Юпитер, та аз исках да се оплача и да питам ами сега пък какво?
Юпитер ми е в точна опозиция на Марс натално, пък сега Плутон почва да лази отгоре върху Юпитер, съответно квадратира Марс, а сега виждам, че и Уран така се е преместил гадината, че той пък да ми квадратира Юпитер и Марс.

Значи няма да оживея след втора такава тесла, първата дето тау квадратът Плутон-Сатур-Уран ми разгониха фамилията на слънце, луна и Меркурий, та още не мога да се оправя.
И сега как се гласиха, гласиха, и пак се натресоха Плутон и Уран.
Тоя път кажете, че няма да е страшно като преди, щото вече ще откача!!!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано18.07.12 18:18



Катастрофа?

Скоро?



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано18.07.12 18:19



Аз много искам - не заради Сасон, към когото съм доста подозрителна да призная

, но заради тематичната социалност - ако не замина до утре обед - ти драсвам и съм там, само ако сме банда обаче - сама няма да ида



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.12 19:37



ОК, аз първо му прочетох книгата за Кабала, даде ми я една приятелка. И после го издириф във фейсбук, светъл гай е, а дали е гей, ми е много интересно.



И на мен не ми се ходи сама, но пък лято е, все нещо интересно мога да си позволя да ми се случи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано19.07.12 05:42



А, тъкмо вчера имах поводи да мисля за надеждата.
Точно сега имаме точен секстил между тр. Юпитер и тр. Уран.
Бързо, бързо трябва да си изберем в какво да вложим надежди:)
И без това се разпада квадрат между Юпитер и Нептун, който се свързваше с малко илюзорни надежди:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.07.12 09:22



Може ли, може ли да си пожелая извънземен принц?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано19.07.12 10:48



Значи - няма да замина днес за никъде, та - за довечера - ще ти пиша на мейла, само да го изровя, среща някъде на операта - въпросната зала Венус според гугъл е на Дондуков към Министерски съвет, но недалече от Раковска?





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано19.07.12 10:54



Хайде на пожеланиятаааа!



Аз си пожелах две работи - един принц, естествено, желателно е да бъде земен

И нещо работно, върху което умувам и поработвах лекичко от 4 години - току виж нещо се роди до септември Макар да може ид а се отложи за следващата петилетка?



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано20.07.12 06:31



да не пропуснеш да ни споменеш, ако попаднеш на нещо интересно с тия твои контакти с разни уфолози



приятно е да знаем, че не сме сами в космоса



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано20.07.12 06:36



може - прогресивната Луна е на 29-ти градус





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.07.12 09:42



Не само в космоса, вече съм убедена, че са на земята отдавна и някои от тях влизат в контакт с нас през интернета.
Например Алайе, не знам защо, но му имам пълно доверие, че е извънземен и, щом казва, плеядинец.



И не е само той, както навремето четях непрекъснато научна фантастика, както после спрях да вярвам в извънземни, така сега в последната година и особено в последните седмици съвсем се захлестнах по извънземните, които щъкат и пишат по блогове.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано21.07.12 05:58



Ама това с „негативността“ май е малко пресилено и манипулиращо – тя си е нормално да я има :)

Извънземните, ако ги има и ако са тук, го правят защото го могат и защото им е интересно, а не за да ни спасяват от правителства или от самите нас:)

Нали щяхте да ходите на културно мероприятие с Прия – не отидохте ли?



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.07.12 09:53



Отидохме, как да не отидохме?
Залата беше учудващо пълна, пича говори нещо, ние бяхме далеч, щото отидохме малко преди започването и местата бяха заети. Накрая му стиснах ръката.
Смисълът от цялото говорене беше да ни насади, придаде и тропоса много маса, помниш ли за масата и значимостта?, та след час и половина маса за перверзиите, разврата, непочтителността, непочтенността и покварата в Библията да ни покаже, че именно от тия човеци се е родил Месията.
Демек светлината се ражда именно от покварата така както розите се раждат от мръсната миришеща тор.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано21.07.12 14:28



Супер

Пожелах си го значи - ще видим до коя крива круша ще стигнем този път



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано22.07.12 06:22



А, хубаво е щом залите се пълнят на такива лекции.
Едни момичета, преди седмица-две, ми разправяха за полупразни стадиони на рок-концерти.
Пък по света не били полупразни – може би който на какъвто хал е. Или цената на билетчето е фактор.



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано22.07.12 06:24



Чудя се защо ни е по-трудно да поддържаме позитивните нагласи и надеждата.
От астрологична гледна точка нещата би трябвало да са в равновесие, а май не се оказва така на практика.



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.07.12 11:42



Чудя се защо ни е по-трудно да поддържаме позитивните нагласи и надеждата.
От астрологична гледна точка


Щото тия неща не се поддържат от астрологични фактори, от дедо Господ или извънземните, а се изграждат бавно и методично от самия човек...както и всичко останало.
Пак си залепнала за прилепналия постулат, че трябва да зяпаш звездите, да ги броиш и да не правиш нищо повече.



Нали си говорихме, че звездите предполагат, но ние разполагаме и без усилие нищо не става.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано22.07.12 17:53



те нещата си имат съответствия

- в зведите

и питам нещо за Аза и Егото:)

друг път ще те питам и за тия прилепнали постулати, че ги обичаш, пък какво точно влагаш в тях ще разберем, когато по имаме време:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.07.12 18:13



Ан, какво съответствие има усилието в звездите?
Лозето не ще молитва, а иска мотика.
Съответствието е едно, ти питаш ЗАЩО не сме позитивни, аз ти отговарям -защото не сме си скопали лозето.
И ти пак зяпаш звездите.
Прилепнал постулат е нещо, което си приела за извечна истина.
Примерно ти си приела за извечна истина, че зяпането на звезди по някакъв начин ще оправи земното ти положение.
Това е твоят прилепнал постулат.
Аз, да речем, смятам, че трябва сама да си оправя положението ,като се консултирам със звездите само по отношение на това на кое му е дошъл редът, защото за всяко нещо има време под небето. Кога да си оправям психиката, кога да си блея за принца, кога да се правя на воин.
Но звездите определят само времето на конкретното действие, а ти ги използваш за оправдание на всяко бездействие.
Те се оправдаваш с тях.
Аз ги използвам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано22.07.12 19:34



усилието си има съответствия в звездите - най -вече Марс и Сатурн

не вземай много буквално постингите - те по-скоро са опит за синхрон с емоциите на тоя, на когото казваш нещо

"зяпането по звездите" надали оправя земното положение - по-скоро е като пъзел или кръстословица - навлизане по-надълбоко в нещата, осъзнаване, ей такива неща

звездите подсказват кога е подходящо време за действия или бездействия, както и за какви

пък за прилепналите постулати - не знам





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.07.12 20:19



Ми може би заради опозицията Марс Сатурн аз знам, че без усилие нищо не става. Независимо колко са благоразположени звездите, те няма да ми разтрият гърба.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано23.07.12 05:52



А какво ще кажеш – дали тая въпросната опозиция не ни кара да хабим усилия и когато няма нужда от тях?

Но това с минималните усилия точно сега може и да ти е малко трудно да го приемеш.
С бавен транзит на радикална точка на човек му се иска да действа.
Кофти, че бавният транзит е Нептун и може и да не знаеш какви действия да предприемеш:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.07.12 12:42



Усилията биват минимални, максимални и оптимални.
За да е наред всичко, трябва да са оптимални.
Хъбард
Има процесинг на прилепналите постулати, процесинг на емоциите и процесинг на усилията.
Т.е. процесингът е разделен на 3 дяла.
И процесингът на усилията започва с горното твърдение.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано23.07.12 23:09



Чудя се защо ни е по-трудно да поддържаме позитивните нагласи и надеждата.
От астрологична гледна точка нещата би трябвало да са в равновесие, а май не се оказва така на практика.


Няма по-трудно от равновесието. И когато и обстоятелствата не ни позволяват да сме го имали трайно - някак свикваме с лашкането, със скоростите, че дори да дойде някакво подобие на равновесие - ни се струва вече странно, непривично някак...



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано24.07.12 06:25



А понякога се случва, когато сме се задържали в равновесно състояние, да си търсим неравновесното:)



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано24.07.12 06:26



Това звучи добре.
А какво казва процесингът на емоциите?



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.07.12 10:46



Много неща казва, аз процесинг на усилията не съм правила.
Но съм много навътре с този на емоциите и този на прилепналите постулати.
Ошо прави групов процесинг на прилепнали постулати на практика. Масиран групов общопланетен.
Но нерядко, казва Хъбард, постулатите са скрити под дебел слой отрицателни емоционални заряди. И не можеш да се докопаш до тях.
Основното лечение е намиране на вредните постулати и тяхното трансформиране. Обаче понякога не можеш да стигнеш до тях и се налага да поправиш процесинг на емоционалните заряди, докато откриеш достъп до постулатите.
То е същото като при зъболекар, подул се е, ама първо трябва да попиеш антибиотик да спадне отока, и чак после да се заемеш със същината на проблема.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.07.12 18:22



излиза, че има някакъв ред и степенуване, като е подходящо да се почне от процесинг на емоциите?

а къде е мястото на усилията?

и какво да е общото между емоции, прилепнали постулати и усилия, че са си насочили вниманието точно към тия категории?



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.07.12 19:28



АН, Хъбард е разделил процесивна та три, аз просто го цитирам, сигурно е предположил, че това са трите кита и всичко останало опира о тях.
Постулатите са мислите. Емоциите са чувствата. Усилията са физическото тяло.
Физическо, емоционално и ментално тяло. Нали и ти така ги делиш.

Процесинг не се прави просто така, прави се по определен проблем. Ти ми подаваш проблем, който имаш, и започваме с активна твоя помощ да чоплим откъде е възникнал проблема. В процеса на работа се налага да се прехвърляме от един тип процесинг към друг. Последователността не е философска категория, а практически път. Когато пътят завива наляво, ти не философстваш, а просто завиваш наляво.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано26.07.12 06:23



В името на надеждата да се похваля с някои нещица



Започнах подреждането и чистенето - на балконите, цветенцата и цялата къща - планирани от преди два месеца, и все проваляни до сега

И малко съм се поразработила, с план през есента да се разшири работенето, дано стане, само да има здраве наоколо



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.07.12 06:27



то и аз в името на надеждата вече две седмици се каня да отида до КАТ да бракувам една кола, пък все се бавя:) - но утре може и да предприема нещо:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.07.12 09:40



Трябва ли да са платени всички данъци по колата, преди да се бракува?
Оказа се преди 3 месеца, че на мое име се води кола на бившия ми, той не и е плащал данъци от 2000 година, натрупали са се пари, миналата година я е дал на фирма за отпадъци.
И сега няма кола, няма пари, исках да му дам пълномощно да ходи да си я бракува, той се назландисва и аз не знам какво да правя. Той я е карал и се е възползвал от нея ,сега аз ще обирам негативите.
Та много ми се иска поне да я бракувам, че да не текат повече данъци. Ама ако първо трябва да се платят старите данъци...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано27.07.12 07:14



Айде де. Отивайте бракувайте колите, да направите място за нови - нали и това си е окултна практика - освобождаване на място за нови подвизи



Знам иначе. И на мен ми е по-свикнало, и леко и тихичко последните години да си пазя нещата за бракуване, да отлагам зхвърляне и смени... Но така се задържат и други работи - като бавност, стагниране, и други старости... Дайте път на бъдещето, та да има от де да влезе и Юпитера... и аз искам да дам...

Редактирано от ponichka_ на 27.07.12 07:15.



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.07.12 07:24



като го извървя тоя път и ще ти кажа

всеки си забравя реда и детайлите като приключи - но тая кола аз съм я купувала и е на мое име и май аз трябва да ида до КАТ. Пък в данъчното май искат документ, че е снета от отчет и унищожена.

а май ще влезе в сила и закон, че си плащаш освен данъци и ГО, караш не караш колата - и май няма давност



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.07.12 07:26



да де- и аз го знам



но дали не искаме да се разделяме със старите неща или сме мързеливи

аз не съм мързелива



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.07.12 10:46



Много е трудно да се разделяш със старите удобвства, да...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано08.08.12 21:22



защо нищо хубаво не се случва


язък ми за асцендента и съвпада му с Венера, жалка работа



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 21:44



случва се де, ако не се случва сами си го бъркаме - днес направих пай със смокини



мляс-мляс

междувременно смятам до края на месеца да опукам още доктори, да се излекувам поне за следващата петилетка и да ида най-накрая на море

ти изпече ли се вече? печенето - освен канцерогенно синтезира и запаси, които после хранят с хормони на щастието, както и изобщо стоенето на ярко слънце - та и ние като цветята - фотосинтезираме



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано08.08.12 21:48



ти изпече ли се вече?

шегуваш ли се
от утре съм в първия си за годината отпуск



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 21:50



йе-йе - скоро ще джапаш!





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано08.08.12 21:51



и тъй като не съм от тарикатите в тоя живот, утре ще трябва да свърша някои работи за себе си, все пак, като да отида на зъболекар, да купя плочки, моноблок за първите ремонти, и така...



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано08.08.12 21:54





моноблокът може да почака, а зъбите може и за два дни да ги стегнете не се отказвай от слънцето



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 22:02



уоу!
блазя ти


и аз ще излизам след дни, вече нямам търпение

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.12 22:04



иха, струят позитивни слънчеви вибрации



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано08.08.12 22:44



междувременно смятам до края на месеца да опукам още доктори, да се излекувам поне за следващата петилетка и да ида най-накрая на море

вярваш или не, не съм се съмнявала в добрия изход на лечението
виж, за морето малко се съмнявам - също като моето



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 05:15



Ами общо за всички хора, покрай сепарацията на секстила между Уран и Юпитер, е някак крайно време, който е искал да попромени нещо във вярата си, да го направи.

Пак общо и конкретно, нещата в последна сметка все опират до преодоляване на изпитания на духа и личната сила.



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано10.08.12 19:25



Ами общо за всички хора, покрай сепарацията на секстила между Уран и Юпитер, е някак крайно време, който е искал да попромени нещо във вярата си, да го направи.

Пак общо и конкретно, нещата в последна сметка все опират до преодоляване на изпитания на духа и личната сила.


попроменил си
преодолявал си дълго - а, къде е наградата?



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 20:08



добър въпрос - ще питаме сънищата тая нощ





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано10.08.12 22:16



добър въпрос - ще питаме сънищата тая нощ

добре, че споменаваш тая нощ, а не предишната, че с моето рядко сънуване снощи се събудих почти с писък (е, драматизирам де - но не беше приятен сюжета, нито желан, нищо че на романтична вълна разположен)



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 06:54



Периодът тия дни е съвсем подходящ за работа или експерименти със сънища.

За награда по Юпитер – да успеем да сложим розови очила и така да си създадем траен и реален розов свят



ти каква награда измисляш хипотетично по Юпитер



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.08.12 12:43



ти каква награда измисляш хипотетично по Юпитер

може ли аз да си кажа - мъничко любов





Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 17:36



ще трябва да си избираме между Венера и Юпитер





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано11.08.12 18:15



За награда по Юпитер – да успеем да сложим розови очила и така да си създадем траен и реален розов свят

оу, екстра - днес гледах, гледах и накрая си купих розови плочки за банята



за наградата - по-хубава и добре платена работа
щях да кажа и за любовта, ма като гледам по-горе как си скастрила Прия, ще се въздържа поне на глас



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.08.12 18:36



честито розова баня и хубава работа


Амин, дай Боже всекиму.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано11.08.12 18:53



дано си добър пророк, Кайли, защото плочките са факт, а майсторите тепърва ще идват в понеделник - споменах розовото, защото чак пък да си правя розова баня никак не ми е присъщо



а, за работата и парите - тепърва ще се молим



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.08.12 19:05



ако и моноблокът е розов - ще те призная





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.08.12 19:06



никога! всичко или нищо





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано11.08.12 19:12



като каза тая нощ и се понапънах да се програмирам - до 5 преди първото събуждане - нищо, после си спомних, че трябва да сънувам

, и сънувах - не помня детайли, но в съня бяха брат ми и двама негови приятели (несъществуващи в реалността), бяха малко странни, не ми допадаха особено, не помня защо се бяхме събрали, сякаш за някакво празнуване, но не съм съвсем сигурна
малко след това се озовах на път за някъде уж в метрото, но влакчето беше отворено отгоре, а излезе над повърхността, та трябваше да се завия с бяло пухкаво одеало, имаше и някаква жена до мен, направляваше влакчето, доколкото си спомням

какво казва сънят? - ще си получа ли наградата



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано11.08.12 19:13



ако и моноблокът е розов - ще те призная


е, чак толкоз не можах



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.08.12 05:48



устремили сте се вие към божествена любов:)

при теб пък от къде да идва максимализъм:) - има ли го изобщо към нещо?



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.08.12 05:58



и аз така в полусънно състояние най-добре се занимавам със сънищата.
Те са си практика за връзка между съзнание и подсъзнание.
Хубав изглежда сънят.
Бялото по традиция се свързва със здравето:)

Мисля си, че сега тъкмо може да имаш повечко време и да заделяш по 10-на минути за разни лесни упражнения по йога. Да успееш да го превърнеш в ритуал. Реално и обективно ще установиш друга енергия у себе си. Лесно се забелязва, ако преустановиш заниманията, пък не си на 100% ангажирана. Не те ли ентусиазира такава идея?

Как изобщо се проявява енергията на Юпитер в 6-ти дом ? - ремонтът е ок иначе:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано12.08.12 09:25




устремили сте се вие към божествена любов:)


така ли му викат вече - политически коректно на старомомското безбрачие по причини - че момата се има за твърде високо, и от избиране и претенции по ум, белия делфин си остава с празни мрежи? докато околните моми все по някой сом са уловили?



тези дни едно другарче, и той нещо леко издивял от напредване на годините - да отбележа, че егн-то му е по-назад от моето ми ги редеше подобни за неговия филм. е, той поне е по-напред с материала, защото успя да се размножи - и макар, че скоростно се разделиха с мамата, създаде перманентни главоболия на всички околни, най-много на горкото отроче. и той се жалваше, че занапред по всяка вероятност му оставало отдаване на божествената любов

ц ц ц. не я искам такава божествена любов днес.и от такова поставено гледище - ще избера венерата. някак да ми падне от небето и да ме удари с мокър парцал по главата, моля.

при теб пък от къде да идва максимализъм:) - има ли го изобщо към нещо?

максимализъм и перфекционизъм? пак ще ме поправите за дълбоките различия помежду двете понятия... ц ц ц... към мене си, най-напред. насаден и старателно поливан и отглеждан от милите ми и себични родителски тела. не си ли личи в хороскопа?

Редактирано от ponichka_ на 12.08.12 10:21.



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.08.12 11:15



Кажи де- с кое свърза ти максимализма:) – аз бих казала с позицията на Юпитер:)
А перфекционизма- с позицията на Сатурн:)

Какви ли са предимствата на изгнанията:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано12.08.12 12:38



Кажи де- с кое свърза ти максимализма:)

най-чинно си казах още по-горе - всичко - кое къде го свързвам - ИЦ/МЦ - знаци по-напред, околни планети, и после управители в знаци, аспекти...



Какви ли са предимствата на изгнанията:)


колкото до юпитера ми - ц, него го свързвам с късметлийщината ми, куца, слабичка, засичаща, но пък като тръгне - дава стабилна щедрост.чакам я да прищракне, твърде дълго почива за мене - само за околни дава цветоноси

и сатурна го чакам - сега след като вече официално прехвърлих 35 - според индийската карта - да роди и той някой и друг камък. скъпоценен, полускъпоценен, обикновен карбонат - нещо там да върже

Редактирано от ponichka_ на 12.08.12 12:39.



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.08.12 18:23



оу, това е много логично и точно- изгнанията и паданията са в полза на другите:)

и вещиците превръщат дефектите в ефекти





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано13.08.12 09:33



не знам какво превръщат вещиците. на този етап съм проста знахарка





Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 06:51



в тоя свят надали са възможни вещиците:)

но пак нещо за специалните позиции си извела - съотношението между претенции и покритие у човека за конкретните аналогии е различно за всяка от позициите.



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 06:53



как напредват розовите плочки?:)

помним си, че храмът не е в тухлите, нали:)

излизаме си, ако тухлите не ни харесват- нали виждаш как се изправям пред стар проблем





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.08.12 09:15



в тоя свят надали са възможни вещиците:)

постулатче?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 10:13



не е постулатче - но да се върнем на тоя въпрос по-нататък - аз пътувам тия дни и с удоволствие ще разговарям за постулатите, пък да оставим другите теми за друг път, а:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано14.08.12 16:47



Мисля си, че сега тъкмо може да имаш повечко време и да заделяш по 10-на минути за разни лесни упражнения по йога. Да успееш да го превърнеш в ритуал. Реално и обективно ще установиш друга енергия у себе си. Лесно се забелязва, ако преустановиш заниманията, пък не си на 100% ангажирана. Не те ли ентусиазира такава идея?

Как изобщо се проявява енергията на Юпитер в 6-ти дом ? - ремонтът е ок иначе:)


трети ден се опитвам да вдишвам планово няколко минути



преди, докато и Венера беше в 6, си подарих едни козметични процедури, на които отдавна бях хвърлила око, но размислях
сега ремонт - оказа се, че само аз съм си мислила, че съм си купила розови плочки, ама вярно съм сложила розови очила. вчера като ги доставиха стана ясно, че са бели с едва забележими, при пречупване на светлината ефирни пеперуди, само теракота за под е с леееко розов отенък
утре - и колата ще водя на доктор

та, така - битовизми, никаква романтика, надеждите за едното пътуване следващата седмица се провалиха, сега се чудя с какво да го заместя



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано14.08.12 16:52



чудя се, дали е повторение на стария, и ако да, защо?
едва ли все е свързано с научаване на уроци - не вярвам в 100% от случаите да е банално възприетото за вярно



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано15.08.12 07:04



за дишането

При повечето хора първото, което се случва след като почне подобна практика, е да му се изостри обонянието- почва да усеща най-различни миризми повече, отколкото обикновено.
Също така усеща богатство от вкусове, дори да се храни еднообразно.
В последна сметка например ако има проблем в работата, или го разрешава по желан от него начин, или установява, че всъщност не е му важно. За принцовете- аналогично, за всичко останало- пак аналогично:)



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано23.08.12 07:33



А тия дни си мислех, че енергията на Юпитер е застраховка за риска да бъдем себе си:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано23.08.12 12:50



проверяваш си ме ти, дали и как още мърдам


не успявам да бъда много себе си в последно време, поради обстоятелства, които са ме приклещили, и сякаш изникват като изневиделица, съвсем буквално - къде го чукаш, къде се пука

А тия дни си мислех, че енергията на Юпитер е застраховка за риска да бъдем себе си:)


колкото и да го четох, това не го разбрах

не обичам притчите, но тия дни в компания някой разказа една:

„Дълги години работил един човек, замогнал се. Дошло време да си наеме чираци. Прибрал спечелените жълтици в един стар самар, отдавна непотребен никому и го закачил настрана в работилницата. Един ден, в негово отсътвие, минал пътник и помолил един от работниците да му услужи като му продаде самар за магарето. Чиракът с удоволствие решил да се освободи от стария ненужен самар в ъгъла, за което дори не взел пари. Привечер завръщайки се от път, майсторът отишъл първо да нагледа имането си. Когато не го открил, обърнал се към чираците. Не се почувствал добре от отговора, но само махнал с ръка и изрекъл „Когато не върви, не върви”. След известно време пътникът с магарето се появил, за да върне обратно самара, тъй като идвал твърде тежък за магарето му. Майсторът се усмихнал и въздъхнал „Е, когато върви, върви!”:)

Чудя се в кой от случаите е действал Юпитер, и в кой Сатурн, а може би нито една от двете, а може би натално да са му добре поставени и двете, и това е.
Ето и една друга по тоя повод:

„Имало едно време един беден човек.Всеки ден отивал в града преминавайки по дървен мост.Минавал и се оглеждал.И така години наред.Никой не знаел къде живее, с какво се храни и как оцелява.Виждали го всеки ден , на моста.
Местният богаташ също го виждал- всеки ден.Един ден решил да стори добро и се сетил за бедния човек, който всеки ден минавал по моста.
Рано сутринта се качил на колата си, отишъл на моста и оставил една торба злато за бедняка.
Същия ден, в ранни зори бедният човек отново се запътил към града с надеждата хората да се смилят над него и да събере нещичко за храна. В началото на моста се спрял и си казал :
„Минавам по този мост от години.Познавам всяка кривинка и камъче.Защо да не го мина днес със затоворени очи.”
Речено-сторено. Беднякът преминал моста със стиснати очи на път към града.



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.08.12 13:38



ми аз откога ти предлагам процесинг, пък ти все минаваш по моста със затворени очи



Какво точно не върви, защо според теб не върви?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.08.12 07:43



да де- през повечето време неща ни пречат да сме себе си/хора, обстоятелства, постулати:)/ - понякога за добро:)

Я си представи човек да реши да изразява себе си като джигит на пътя или камикадзе в службата под влияние на триото Марс, Сатурн и Уран:) И без застраховка от Юпитер:)

Нали трябва да избираме на кой бог да се кланяме, докато тр.Уран на ИЦ и тр.Юпитер на десцендента действат уж в една посока:)

Тия притчи създават добра нагласа.
Дали боговете се развиват и усъвършенстват или са оставили това само на хората:)



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано24.08.12 20:02



Какво точно не върви, защо според теб не върви?


направиш две крачки - прът в краката, върнеш назад, задържаш, поемаш дълбоко въздух (през носа, не през устата, точно както учи йогата

), издишаш пак през носа

и

пак плахо пристъпваш, но този път веднъж, оглеждаш се (останал без сили), страхливо вдигаш крак за втора стъпка - и получаваш шамар, но този път неочаквано

не знам защо не върви, не виня нищо и никого, най-често себе си - природа, с една дума



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано24.08.12 20:28



да де- през повечето време неща ни пречат да сме себе си/хора, обстоятелства, постулати:)/ - понякога за добро:)

Я си представи човек да реши да изразява себе си като джигит на пътя или камикадзе в службата под влияние на триото Марс, Сатурн и Уран:) И без застраховка от Юпитер:)

Нали трябва да избираме на кой бог да се кланяме, докато тр.Уран на ИЦ и тр.Юпитер на десцендента действат уж в една посока:)

Тия притчи създават добра нагласа.
Дали боговете се развиват и усъвършенстват или са оставили това само на хората:)


има и полезна сфера на действие за камикадзетата - като например съседите ми

, чудя се кое през годините ме направи толкова сдържана, преди се кланях на максимата "и сам войнът е войн", и нищо не беше в състояние да ме спре. Страхът и апатията не са добър съветник, при това пряко вредящи на психичното и физическо здраве, тоест бездействието в случая е равносилно на самоунищожение, също като камикадзето със самоубийствения атентат

виж, по тоя повод, на пътя полагам съзнателни усилия да се владея максимално, разходвам го чрез вербална агресия

Аз години наред се кланях на Юпитер, но дойде време да отстъпи място на Сатурн, не по желание

добре, че напомни за дишането - забравям* го три дни, поради тревожност, мисли за това, какво трябва да свърша и де не забравя за деня



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.08.12 23:16



да не вървиш в погрешна посока или пък просто пътят да минава през трънаци?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано25.08.12 06:20



Дишането може да се компенсира с малък поход из Витоша:)

Подобни невписващи се идеи напомнят, че има неща, които не можем просто да си ги извикаме да дойдат в нашия свят:) Трябва да влезем в техния и, евентуално, да си ги изведем в нашия:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.08.12 13:38



значи, девойки, за мен нещата стоят така - в основата стои психическата енергия, а в основата на психическата енергия стоят постулатите - верни или грешни, полезни или вредни.
Енергията и светлината текат свободно като поток, обаче по пътя му има камъни и те го препречват и затлачват.
Това, което ние трябва да направим, е да премахнем камъните от пътя му и да го пуснем да тече свободно.
А камъните не са нищо друго, освен подсъзнателни мисли, заклещвания, прищипвания, кофти постулати или отрицателни емоционални заряди.
Цялата вселена тече и се движи, само тия врътки са неподвижни и застинали и и пречат.
Махаме камъните - енергията и светлината потичат своодно - нещата се оправят от самосебе си.

Кармата също не е нищо друго, освен неподвижни сгъстъци от психична материя по пътя на потока.
Лошите транзити не правят нищо друго, освен като с ренде да пилят тия сгъстъци на съответните места, отговарящи на съответния транзит.
Неизгладен чвор, мине рендето и пили, пили, и боли, и пищим.
Изгладено дърво, мине рендето, няма какво да закачи, не го и усещаме.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано26.08.12 06:55



на думи изглежда толкова просто - а, не е


независимо камъни ли ще ги наречем и какъвто и метод да изберем - важно е да има чисто физико-психологичен ефект, но май май не се получава

като например да изчезнат болките в гърба при четиринайстото преминаване на Сатурн върху Уран



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.08.12 07:03



то за това Кайли май няма вкус за работа с мотика - беше писала нещо такова





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.08.12 19:00



и на думи, и на дело - оправям само психични проблеми, физичните гледам да заобикалям превантивно, ако не стане - седя и се тръшкам из форумите.
Мога да намерия цаката на всеки психичен проблем при психично нормални хора.
Ама слезе ли на физически план...

ето например сега разбрах онова, което подозирах - от гадните транзити ми се клатят нервите, квадратура уран слънце и съвпад плутон юпитер, като например съм дълбоко убедена, че няма начин и марс да не е намесен, просто щото плутон му прави опозиция.
Това познание облекчава ужаса на неизвестното - все си е нещо, лекарите като не знаят от какво е, аз вече знам.

А за мотиката забравете, гениалните открития са направени от хора, де са ги карали да копат.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано26.08.12 22:04



Ама слезе ли на физически план...

физическият план-проява е скритото на психологическия, дет' си мислим, че разбираме



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано26.08.12 22:06



аз днес като се усетих, че почивката свърши и освен дишането взех да поспортувам, че знае ли се от утре





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.08.12 22:08



аз разбирам психологическия, независимо ти какво си мислиш, че аз разбирам
нали така? може аз да си мисля, че разбирам, но може и ти да си мислиш, че аз само си въобразявам, че разбирам

психологическият план е скрит, не физическия

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано26.08.12 22:55



недей ми подскача, моля те, че от утре достатъчно ще ми скачат, а аз ще се чудя как да им "устоя"



говорех за себе си



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано26.08.12 23:07



снощи четох за ефективни мерки срещу безсъние - чай от маточина с мед; запарена маточина в прясно мляко с мед, жълт кантарион с постоянен прем от един месец и т.н.

през цялото времетраене на четенето оставах с впечатлението, че нещо ми се губи - в края на статията стана ясно какво - най-помагало плуването, по-конкретно водната аеробика
последно плувах преди 4 години (даже ми беше трудно да си спомня от кога) - от тогава насам все си намирам услужливи оправдания, от типа на липса на време, излишно миене/сушене на коса, препълненост на басейните..и те така





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.08.12 08:15



Интересното е, че тр.Юпитер активира някоя сфера и разширява пространството и философията.
Като с шперц я отключва, че даже и като излезе, оставя отключено . Може и да не свърши кой знае каква работа, понеже е слабичък /няма да броим ремонта за кой знае какво събитие, нищо, че домът ни е най-съществена част от ежедневието /.

Важното е, че сякаш отвързва ръцете на управителя или планетите в съответната сфера и те си действат по-свободно и на широко – ще видим:)



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.08.12 08:16



Аз да си кажа – даже и след месеци придържане що годе стриктно към ритуала, мотивацията мине не мине време и се губи



Това е то- най-сериозните битки ги водим със себе си

Ако откриваш нови начини за поддържане на мотивацията, казвай:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.08.12 11:37



о бе да, отвързва



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.08.12 11:58



пък аз съм още една седмица отпуска



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано27.08.12 12:00



Може и да не свърши кой знае каква работа, понеже е слабичък /няма да броим ремонта за кой знае какво събитие, нищо, че домът ни е най-съществена част от ежедневието /.

аха, до вчера можеше, сега вече не може
и що така?

п.п. ремонта и аз не го броя



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано27.08.12 12:01



Ако откриваш нови начини за поддържане на мотивацията, казвай:)

Юпитер на ДС





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.08.12 16:56



ще трябва да заразявате нас, останалите





Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.08.12 16:58



Напр. когато транзитира 7-ми дом, дава възможност на всички други /родители, деца, партньори, колеги, приятели, врагове и т.н./ да нахлуят в рутината ни и да променят, евентуално, стереотипите ни:) - кофти, че е за добро или пък лошо:)



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.08.12 17:02



Че е слаб Юпитер е ясно – Луната е със сила 28К; Слънцето-19К; Сатурн-17К; Марс- 14К; Венера-11К; пък Юпитер и Меркурий са със сила по 6К.

Слаб е, но пък е на видно място при всяко по-голямо събитие, даже при смъртта. /отваря път за духа и душата да напуснат тоя свят/

Най-вероятно е виден, защото съставът му е „топло“/разширение/ и „сухо“/ напрежение/, при това балансирани. Големите събития са свързани преди това, по тяхно време или след тях с разширение и напрежение.

Със същия състав са Слънцето и Марс, но пък са твърде бързи. Големите събития винаги са свързани с факторите температура, време и налягане – така е във физиката, във вселената, у човека.

Т.е. с основание, когато е на радикална точка, можем да очакваме събитие.

Дали оставя отключено, когато активира някоя област- прави го, пак поради причина състав.
Но пък през отворени врати влизат и излизат добри и лоши неща.
Портиер / да проверява пропуски / си трябва



или?



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано28.08.12 09:15



Портиер / да проверява пропуски / си трябва

Сатурн не стига ли за тая работа?





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано28.08.12 14:08



Убиец на дребните радости на хората



Даже и розовите им плочки може да подмени

Или да ги прати на път от чувство за дълг



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано28.08.12 22:00



ще трябва да заразявате нас, останалите

добре, де Юпитер през АС и Луна, и възврат на Марс не помагат ли





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано28.08.12 22:04



Убиец на дребните радости на хората

Даже и розовите им плочки може да подмени

Или да ги прати на път от чувство за дълг


вярно, убива ги цял един живот
розовите плочки, обаче замени за бели с пеперудки

, повтарям - бели
прати ги - преодоляхме пътя, беше и полезен, не лек, но полезен

но входните двери все си имат нужда от филтър - положителната му страна в тая посока не стига ли? - или да я зачеркнем и нея в тоя момент



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано29.08.12 08:00



Лош портиер


Със сигурност показва категорично ограниченията на социума/външните фактори – като това да докарат бели плочки с пеперудки – даже и да ни харесват, пак сякаш остава твърда утайка - но пък сигурно може да се ползва/
Плочките са лесни- ползваме си ги.
За какво ли може да се ползва една стара къща, която някой по почти емоционални съображения държи да ремонтирва и поддържа:)

за положителната страна на портиера някакси все пак трябва да сме накарали Юпитер да се развихри - или?



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано30.08.12 21:51



за положителната страна на портиера някакси все пак трябва да сме накарали Юпитер да се развихри - или?

(почесвам се по главата, замислено) Юпитер се е развихрил, но на вътрешно ниво само, Сатурн отвън все така държи здраво, защо - не знам, изглежда като по-силен "защитен" вътрешен импулс, нещо като закърнял, затлачен механизъм, дори повреден

чудя се с какво се поправя - с реалистични необходими мечти, ясни планове или нужни желания?



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано30.08.12 22:01




чудя се с какво се поправя - с реалистични необходими мечти, ясни планове или нужни желания?


аз опитвам да работя над техниката: поправка чрез: нереалистични ненужни мечти, неясни планове + ненужни желания. има сериозен риск обаче с тези техники наместо да поправя да счупя окончателно портите, но така или иначе вече не ми харесват.

Редактирано от ponichka_ на 30.08.12 22:01.



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано31.08.12 07:47



За съвместното влияние на Сатурн и Юпитер /ако Сатурн е бил на вратата преди Юпитер/ - ще изчезне усещане за пропиляно време.
Това си е важна предпоставка да се съединят Дух и Душа:)



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано31.08.12 23:00



има сериозен риск обаче с тези техники наместо да поправя да счупя окончателно портите, но така или иначе вече не ми харесват

а, не така
дай първо да опитаме с добро

, пък после каквото сабя покаже (разбирай "каквото стане")



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано07.09.12 20:35



всичко изчезна - желанията останаха, не вярвам че отново сбърках в тях
мда - и този Юпитер ще си отиде с разочарования
язък му за бенефичната и гореща природа, за управлението на АС и т.н.
на такива като мен явно нищо вече не помага

простете идеализма ми (само това остана от Юпитер) - но не успях да се склоня към проституция, за да му отворя вратата, та да му угодя





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.09.12 07:35



Изглежда, че колкото по интелигентен и осъзнат е човек, толкова по неподвластен е на звездите, т.е. не те го управляват, а той ги управлява.
Остава обаче една най-скрита, най-дълбока същност, свързана с инстинкти, гени, емоции и чувства, т.е. с Луната, които почти не подлежат на съзнателно управление, т.е. и на дявола е трудно да се продадем, ако не е ни заложено в най-скритата същност.



Трябва ни някаква друга техника, различна от традиционните прогресии, транзити и пр.

аз май решавам нещата с пътувания и що годе смислена физическа дейност - така или иначе, всякак опозицията на Марсовете е по-силна от тригоните между Юпитери и Сатурни - но добрата страна на въпросната опозиция е, че е ден до пладне



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.09.12 10:30



Трябва ни някаква друга техника, различна от традиционните
А добрютро.


Техники предлагам бол - все още напълно безплатни.
При това пътуване можеш да правиш рядко, техниките можеш и в трамвая на път за работа. Примерно.

А че транзитите и прогресиите не са никаква техника, това ясно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано10.09.12 23:53



не ще да е интелигентното обяснението, или казваш, Меркурий да издебнем

- той и днес е силен, но кога го включваме
Слънцето след още малко ще е на ключово място, но не в най-доброто си разположение, нали?

ако Сатурн + Юпитер не могат да приобщят Марс - кой тогава?



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.09.12 09:20



мислех си за астрологична техника, но ти кажи някоя, която ти е любима





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.09.12 09:29



Интелигентността усложнява живота


Далеч по-лесно е, ако човек се радва основно на хранене и размножаване
Тогава разни нравствени и морално-етични закони остават настрана – човек си взема каквото го радва и си припка безметежно насам-натам

кой да е основният приобщител - интересен въпрос
дали да не е най-силната планета- сила, без значение в плюс или минус. Така ще е просто и лесно, но пък дали ще е вярно- трябва да се проверява
При теб с малко повече, но все пак с повече, Венера трябва да е основен приобщител по такава логика - би ли казала, че нейните аналогии винаги са в състояние да те приобщават?



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.09.12 13:14



Интересно...кажи поне една астрологична техника, която човек може да прави?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.09.12 13:58



Астрологията предлага много техники за изследване на съзнаваното и несъзнаваното – символите и мобилизират връзката между съзнание и подсъзнание – на мен любимата техника са ми транзитите, защото имат общо с масовото влияние – другите са по персонални и не отчитат влиянието на средата- пък ние живеем в общество на хора най-често:)

С други думи - наблюдаваме символите и търсим съответствия - непрекъснато практикуваме самонаблюдение - така по избор можем да спираме ума или чувствата и да видим променя ли се нещо





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.09.12 19:24



Значи единствената техника, която предлага астрологията, е самонаблюдение?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано11.09.12 23:09



Трябва ни някаква друга техника, различна от традиционните прогресии, транзити и пр.

коя конкретно друга имаш предвид в такива случаи



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано11.09.12 23:16



При теб с малко повече, но все пак с повече, Венера трябва да е основен приобщител по такава логика - би ли казала, че нейните аналогии винаги са в състояние да те приобщават?

да приобщават - да, да провокират - не
Венера е пасивна, и с право, ако и се наложи да е активна се проваля
тоест трябва провокативна, силна и концентрирана енергия, която няма как да приеме "не искам или не мога"



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.09.12 16:47



Наблюдението, самонаблюдението, анализа и синтеза са средствата, пък методите, техниките и системите ги ползват/транзити, дирекции, прогресии и т.н./.
И целта на занятието е по много начини да провокираме интуицията и абстрактния си ум, за да ни служат последните ефективно в ежедневието:)



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.09.12 16:50



Вярно, пасивна е. Но можем да ползваме аналогиите и поне за хармонизиране, доколкото можем- напр. да харчим с лека ръка трудно спечелени пари


Вероятно в такива случаи можем да разчитаме на принципите на Слънцето, което е следващото по сила, нищо, че е бързо:) – може би тренировки с амбиции за щяло и нещяло, но без привързаност, в смисъл на разграничаване на желания от потребности.

Ти избираш ли си някоя друга? – по какво ще си я избереш? – ако ще провокира може би по напрегнати аспекти?



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.09.12 16:52



Може би не нова техника, а комплексна методика – напр. значимо събитие на член от семейството трябва да го има във всички хороскопи или и в транзит към комбин.
Или енергия от общите транзити да се повтаря в транзитите към персоналния хороскоп.



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.09.12 21:02



А някоя директна техника няма ли?
Нали това те питах, има ли техники за самопромяна или само си зяпате звездите?
Тук в темата процесинг съм дала барем 200 различни техники за различни случаи.
Нали май разговорът тръгна оттам, че астрологията няма техники и това и е проблемът, че спира само до зяпането на звездите и единствената техника е да разбереш кога ще мине транзитът, че да чакаш да ти мине.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.09.12 21:31



разни техники - разни хора
само ние ли ги зяпаме (звездите)

какво значи директна техника, и ако я определяш като индиректна по-малко ефективна ли ти идва

директната извежда ли до дълбините, или остава на повърхността - като да си повтаряш (на глас) сто пъти, че нещо е нужно да се случи, пък то да не се случва

вярата ли определя посоката (директно) или нихилизма (индиректно)





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.09.12 21:36



Вярно, пасивна е. Но можем да ползваме аналогиите и поне за хармонизиране, доколкото можем- напр. да харчим с лека ръка трудно спечелени пари

вярно, тук уцели в десятката


но с удоволствие ги харча, а и ми се налага (поне така си внушавам) точно сега

Ти избираш ли си някоя друга? – по какво ще си я избереш? – ако ще провокира може би по напрегнати аспекти?


не ща да си избирам, пожелавам си най-доброто - но не става и 1/4 от него - защо?

заспалата Венера нещо следва да я разбута - това казвах



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.09.12 21:39



Може би не нова техника, а комплексна методика – напр. значимо събитие на член от семейството трябва да го има във всички хороскопи или и в транзит към комбин.
Или енергия от общите транзити да се повтаря в транзитите към персоналния хороскоп.


много е вероятно и да бъркам, но все си мисля, че и това е налице, при това съвсем очевидно



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.09.12 22:18



не разбрах питаш ли или спориш?
ако питаш, да ти отговоря, ако спориш, аз нещо напоследък се отдръпнах от тоя род инициативи...преодолях го с техника



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.09.12 22:29



излишният спор го преодолях по естествен път, без техники


спорът си е в теб и затова така го виждаш, никакви техники (на повърхността) тук не помагат

питам



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.09.12 23:12



Директната техника е да фанеш бика за рогата.
Като имаш проблем с Венерата, примерно, да не риеш из целата астрология и да дириш аспекти, прогресии, връзки и други закачалки за шапката си, ами да проучиш основно характеристиките на Венера и да намериш коя точно на теб лично ти куца, след което да намериш подходща техника и да я отработиш.

Примерно - казвам го напосоки, не съм спец по астрология, както знаете всички.

Имам проблем с Марс, чула съм аз от АН, ок, Марс какъв е - изчитам, намирам характеристики всякакви - аха, лесно избухва, ето тука ме хванахте.
Значи дай да видим сега как да се справя с тая избухливост, вадя тефтерите и книжките и чета, ако не се сещам на прима виста.
И си намирам техника - всеки път, като ми се издуят бузите, натопорчат рогите и от ноздрите ми почне да излиза пушек, да броя бавно до 30 и после да реагирам.

Втора техника, намирам си дразнител, заставам срещу него и се оставям да ме дразни до полуда, докато аз осъзнавам дразненето и се занимавам само с осъзнаване, грам реплика срещу него.

Трета техника ... и прочее.

Това е най-общото, не ми върви в любовта, откъде идва това, аха Венера непреработена, управител на 7 на всичко отгоре, я чакай да видим какво пишеше Подводни за Венерата, лошото е, че сайтът му стана платен, а там имаше много интересни обяснения и на мен ми вършеха работа.
Аха, липса на умение да отдавам любов, желание да получавам. Или липса на умение да получавам и да отдавам любов, аха тренировки...оня ден един приятел ми иска техники - той пък с някакви контактьори се занимава, казали му да медитира и да отдава любов, а аз му го казвам от 2 години, ма йок, сега от тех го получил и го вденал. Обаче не му се получава техниката, какво да прави.
Измислихме нова, първа стъпка, усмихна се и продължи по живо, по здраво.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 08:19



Какъв е тоя мерак само проблеми да решаваме



Вярно, това е една от практичните страни на астрологията – чрез самопознание и познание за света да избереш кога да засееш житото, например

Чарът и е в наблюдения и търсене на съответствия – като да гледаш с микроскоп или бинокъл – нещата са по-различни – нещо като желание за подтекст в разговора със света, за многопластовост, за нюанси:) – търсенето на хармония и на границите на свободната воля и детерминизма – създаване на нагласа, че животът е приключение, а не нагони – ей такива неща са в същността на астрологията



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 08:22



Ако не свършат работа опозицията и квадрата на бързите транзити, може би Уран в секстил – сега е само полъх, предусещане:) – интересното е, че транзитите на Сатурн и Плутон по-често дават завършек, докато тия на Юпитер и Уран са време на зараждане на нов процес.

И още – енергията на Юпитер може и да не я допусне един стегнат и аналитичен ум, докато енергията на Уран минава през несъзнаваното и желана или не, просто се проявява:)

Пък Юпитер и Уран ще действат в една посока, та ще видим –а, и Венера се усеща в ежедневието, което пък е най-хубавото, когато е хармонично аспектирана от бавен транзит





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 08:38



тоя въпрос ме занимаваше последните дни по неприятен повод, та ако установиш нещо конкретно, казвай.

значи в хороскопа на детето /мъж на 35г/ имаме съвпад на тр.Сатурн с натална Луна/момчето чака бебе/ и нищо друго не подсказва за сериозен здравословен проблем. Но от около седмица-две е загубило гласа си без други симптоми на настинка или вирус. А майка му се притеснява, защото бащата е починал от рак на гърлото. В хороскопа на майката тр.Сатурн е в 5-ти дом, но няма други подсказки за проблеми със здравето на детето. Би следвало да приемем, че за майката това са нормални страхове, а синът и трябва да се учи на отговорност към собственото здраве - и без това ще става баща:)

Такива семейни картини си искат още изследвания.



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано13.09.12 09:26



по въпроса за любимите техники - напоследък любими са ми дашите. не по някаква друга причина, а защото най-съвпадат като ефекти със случващото се. раху голяма даша - от 1998 година, като раху-то - без оглед дали мамата е права, или общината е права - все си е в съвпад с ац-то. после - кой е бенефик и малефик към лагната и към луната + кой с калко точки е шад балата-та + кой с какъв статут е в навамшата + кой с какъв статут е в рази-то + по принцип раху дашата си е смъртоносна почти, и да не доведе до фактическа физическа смърт.

друга застъпваща се по гадости техника е саде сатито, но - не само нормалното саде сати - сатурн към луната, а и саде сати към лагната.

и така - горе долу намерих обяснения за всичките гадости, реални-съзнателни и имагинерни - ненапълно осъзнати.

ц ц ц



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.09.12 11:07



Проблемите са камъни, пречещи на потока да се движи свободно.
Когато някой почне да мрънка тъдява, че нещо не върви, очеизвадно има камък, застанал на потока и пречещ му да тече свободно.
Писала съм го и преди - транзитите пилят, като ренде дърво, там, където има неравности, като мине рендето и пили, раздават се кански ревове и дискомфорт.
Това са въпросните проблеми, които ако се установят, могат да се преработят, т.е. пътят на рендето или на потока да се освободи и всичко да потече плавно.
Ако няма ревове, значи няма проблеми и тогава няма нужда от решаването им.
Не виждам как можеш да изживееш авантюрата на живота с два счупени крака, първо трябва да ги излекуваш.
Трън в петата и край с авантюристичните разходки, вадим трънчета всякакви.
А ти предлагаш да си сменя нагласата и да тичам свободно с трън в петата?

Ясно стана едно - че астрологията няма никакви техники за решаване на проблеми, само общи нагласи. Това ми беше и пойнтът от самото начало.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.09.12 11:12



Това не са техники, не заимствайте думички от другаде да ги присламчвате към астрологията.
Техника е да почнеш да правиш някакво дишане например, техника е да правиш упражнения, техниката е твоя лична активност, не някакви си даши.
Къде е твоята лична активност във въпросните даши?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.09.12 11:16



Ето например поничка си гледа рози, поничка не виси денонощно да гледа транзити на Сатурн и даши, тя чете, копае, слага им там разни полезни вещества, подрязва ги, разсажда ги, нещо прави с тях - активно.
Т.е. поничка има техники за розите.
А вие нямате техники сами за себе си.
Що поничка не скръсти ръце, да остави розите на самотек и само да зяпа в планетите кога ще мине транзитът на Марс, че да си се оправят розите самички от гъбички, ми търси с какво да ги пръска.
Вие не търсите с какво да се пръскате и как да се подрязвате, а изобщо не разбирате, че изисквате същите грижи - практически и директни, като розите.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 12:09



А, ето го препъникамъчето


Когато човек мрънка и се оплаква, от неастрологична гледна точка е проблем,който трябва да се решава, а от астрологична- съответствие на някакви енергии:)
Значи ако ми говориш сега за принц, ще си мисля, че си в синхрон с влиянието на тр.Юпитер в 7-ми дом. /а не че това ти е проблем:)/
И още ще си мисля, че ако сега целунеш жаба, може и да се превърне в принц
Пък по-нататък, ако целунеш принц, може и да се превърне в жаба



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 12:10



Ами индийската астрология се родее с източните философии – при тях е нормално да има живот и смърт, здраве и болести, радост и тъга – необходими са едни на други, за да се разпознават:)
Акцентът пада върху приемане, докато западната астрология търси повечко противодействие на нежелани ситуации или засилване на желаните:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.09.12 22:01



Ми за мен синхрон има само с позитивните енергии, като ме убива камичето, не ща да се синхронизирам с него, вадя го.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано15.09.12 07:12



добре, но преди това го изследваме, проучваме по различни начини- да не се окаже, че вместо да го извадим, го забутваме още по-навътре



пък начините са различни и различните хора имат различни предпочитания- някои предпочитат астрология, други процесинг



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано15.09.12 11:43



затова значи със западната астрология по-трудно се родеем - старанието/обещанията на някои про западни астрологеещи да станат баш свръх човеци посредством астрологични техники винаги са ми напомняли на нещо ромско... Пък те индийците нали били роднини на ромите... Или беше иначе - ромите били изгонени като некачествени от баш индийците..?



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано15.09.12 11:46



поничката доста лесно праща розите на смърт като престане да ги полива/пръска/поглежда въобще. Миналото лято така с еполучи. Доброто на розите е, че са доста стабилни - големите де, и по-трудно се довъшват, дори в лабилни ръце като моите...

колкото до грижите за мен - да, права си напълно. за съжаление нямам време и енергия д аполагам такива за себе си. вероятно от липсата на грижи идва текущото разпадане. другата му причина е напредването на амортизацията и възрастта...



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.09.12 12:00



Е добре де, обаче аз те питам как го вадиш и ти все ми обясняваш как го проучваш или се синхронизипаш с него.
Нали това питам вече няколко месеца - как го вадиш?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.09.12 12:02



Каква възраст бе девойко? как ти е доста по-напред с материала, пък такива работи не и минават през главата.
Разпадам се и се амортизирам не от годините, а от липсата на хигиена към себе си - психическа.
Ако си занемариш розите и след три месеца те се сапихясат, ще си кажеш ли, че са си заминали от преклонна вързраст, ама как може такива работи да ти ги ражда главата.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано16.09.12 21:03



Ако не свършат работа опозицията и квадрата на бързите транзити, може би Уран в секстил – сега е само полъх, предусещане:) – интересното е, че транзитите на Сатурн и Плутон по-често дават завършек, докато тия на Юпитер и Уран са време на зараждане на нов процес.

няма как да свършат работата, която не могат да свършат точно в тоя момент, и всички знаем това, нали



и съм солидарна с общия смисъл на това от Поничка:

затова значи със западната астрология по-трудно се родеем - старанието/обещанията на някои про западни астрологеещи да станат баш свръх човеци посредством астрологични техники винаги са ми напомняли на нещо ромско... Пък те индийците нали били роднини на ромите... Или беше иначе - ромите били изгонени като некачествени от баш индийците..?




Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано16.09.12 21:10



тоя въпрос ме занимаваше последните дни по неприятен повод, та ако установиш нещо конкретно, казвай.


само казвах, че и при баща ми Сатурн скоро пресече радикална точка(обратна на моята), след като съвпадна няколко пъти с Луната, а Юпитер ще се задържи задълго в 11, дори и часа да е по спомени на 91 годишната ми баба, комбинът също ще е засегнат откъм тая страна, но по-късно догодина



при майка - съвсем няма как са знам
брат ми - не е предмет на меродавност



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано16.09.12 21:21



трудно ми е да вярвам във феи, ако не са ми точно в тоя момент в подсъзнание, което обаче само интуитивно влиза там



иначе, за доста практично ориентиран човек като мен - техниките на повърхността не вършат работа, за жалост, забелязала съм, че и при тези с по-бурно въображение също не върши, тоест нужна е топла връзка с позсъзнанието, друг е въпроса, че при мен то вади неуправляема болка или предсказания, които не мога нито да приближа, нито да откажа, в зависимост от природата им - нямам идея как да ги управлявам, убедила съм се, че не става с повтаряне на една и съща фраза-мантра сто пъти пред или зад огледалото

възможно е да трябва усърдие и постоянство с техниките - нещо като йогата, но все си мисля, че нещо съществено ми се изплъзва, а и далеч не вярвам, че можеш всичко или повечко в себе си да подобриш, по принцип - опираме до приемането и развиването, на това в което те бива тъй или иначе, я не да гониш михаля, дето никога няма да стигнеш



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.09.12 21:28



нищо не разбрах, вие с АН вече нищо не ви се разбира, бъди здрава.
Ако речеш да изкажеш кратка, ясна и стройна мисъл, ще продължим.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.09.12 08:23



То си е изведено в книгите след хилядолетни наблюдения:)
Прилагаме техниките за изследване, описани в книгите, и търсим себе познание.
Т.е. астрологията е наука, насочена не толкова към самоманипулация за реализация на желания, а по-скоро към търсене на несъзнавани потребности и потенциал, които се оказват решаващи в живота:)



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.09.12 08:24



Трудно ти е да ни разбираш, защото по рождение си ориентирана към действия и практики, които да дават непосредствен и видим резултат. /идва от позицията на Марс в радикса:)/

А продължителните занимания с астрология създават нагласа за радвояване на съзнанието- то едновременно успява да участва в действието и да остава страничен наблюдател. /ние с Аброуд и Прия сме с Марсове по другата главна ос на Марс:)- избираме други практики:)/

Но раздвояването е нож с две остриета





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.09.12 08:29



И да вярваме, и да не вярваме, каквото има да се случва, то се случва:)

Така или иначе, човек си изяснява степените на свобода и значението на всичките си житейски стремежи, когато тр.Сатурн е в 10-ти дом и особено в съвпад с Уран :) – а, и ги приема

/не че е леко, но Юпитер помага, дори да преекспонира желанията:) - не допуска големи драми:)/



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.09.12 08:33



И да са изгонени, се родеят



Като спомена индийци и роми заедно, се сетих, че познавах 6 години едно индийско момче. То, докато учеше медицина, живя при нашата баба и стана почти член на семейството.
Та потребността им от самобитност, уникалност и свобода изглежда по-силна от желанието им за интеграция и адаптация. Т.е. те са различими, независимо в коя държава са и с какъв социален статус са. Т.е. заложеното по рождение е много силно при тях.

И ако човек усеща за себе си, че заложеното му е твърде мощно, то някак естествено предпочита индийската астрология. /осмодомната Луна, вкл.мунданна или слънчева, има нещо общо/



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано17.09.12 08:36



Ако те притеснява липсата на час на раждане, можем да компенсираме с мунданна и слънчева домификация. Основните енергии се проявяват на различни планове, но се проявяват в някаква еднаквост.

И сякаш има твърде много предопределеност в хороскопите, в които две или три домификации съвпадат:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.09.12 09:14



Откак се помня, демек от 11-12 годишна възраст, все съм с раздвоено съзнание (и раздвоен език

)
Явявам се в ролята на наблюдател, но едновременно се явявам и в ролята на деятел.
Т.е. разбирам ви едната страна на шизофренията , това, което не мога да разбера, е, защо не практикувате и другата страна на раздвоението.
Казано е, че ако искаш да имаш монета, трябва да вземеш и двете и страни.
И едната ти трябва, и другата.
Вие защо не щете да вземете и другата страна на монетата? Който иска да вземе само едната страна на монетата, няма монета...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано18.09.12 08:12



Че що – ние си вземаме каквото ни хареса:)
Но харесваме астрологията – да гледаш звездите е като да гледаш класически балет- и в най-неумелия танц има красота:)
Харесай и ти символичното, абстрактното, скритото, едва доловимото изказване:)

Например, дали сега политиците използват изкуството да ни отклоняват вниманието от икономическата криза , преувеличавайки значението на някакви религиозни сблъсъци, или човечеството сериозно е провокирано от високи цели и идеали.

Така или иначе, ситуацията е нормална като за точен квадрат на Уран и Плутон – най-малко бунтарството е налице:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.09.12 11:02



Е аз нямам нищо против да зяпам звездите - на карта, в тиха ясна нощ на небето, всякак.
Питам, като имате проблем, защо не си го решавате, а продължавате да зяпате звездите, е това питам.
Не става въпрос да им се наслаждаваш.
Става въпрос, защо като имате проблем, не го решите, ами продължавате да зяпате звездите като зомбирани.
Е това наистина не разбирам.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано19.09.12 00:00



Питам, като имате проблем, защо не си го решавате, а продължавате да зяпате звездите, е това питам.

eй тъй, зяпайки звездите, се питам - е ли е възможно да си решиш всеки проблем, дето си решил, че ти е проблем





Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано19.09.12 07:46



Нали от много време на тоя въпрос ти отговаряме:) – гледаме на проблемите на първо място като на съответствия.

Т.е. не се втурваме да вадим тутакси „трънчето“, а търсим причините и следствията – искаме да видим общата картина и ни е интересно да го правим с помощта на астрологията:)
Докато правим тоя анализ се мобилизираме и физически, и психически, и емоционално и „трънчето“ изчезва.

Понякога не бива „трънчето“ веднага да се вади. Представи си, че е в дясната ти ръка – докато те боли, не я ползваш, а междувременно развиваш умения да работиш с лявата- това си е интеграция на нова енергия:) като интегрираме каквото трябва, „трънчето“ се изхвърля:)

Впрочем, същото правиш и с процесинга, но понеже сме различни, едни хора харесват астрология, други процесинг, трети - психотерапия, регресия и пр:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.09.12 10:08



С две думи - философствате си, щото си нямате проблеми. Ако пипнете горещ котлон, веднага ще си решите проблема, отскачайки с все сила от котлона. Няма дори да се замислите за момент от кой транзит ви е дошло.
Значи просто нямате проблеми и си ги създавате, но така създадени, тия проблеми не изискват решение и затова вие си блеете из звездите.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано20.09.12 05:28



Е, животът не е само в проблемите, нали:)
Но пък без тях не може:)

И май не успях да те убедя, че философстването до създаване на стабилна житейска философия е жизнено важно


Научи ли се човек да си изгражда нужната му в конкретен период житейска философия, проблемите понякога се решават кажи-речи от самосебе си:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.09.12 09:32



Аз не говоря за периода, когато човек се е научил, тогава и баба знае.
Говоря за времето, когато човек не може да стигне до научаване.
Образно пак ще ти го подам - 10 човека пипат горещ котлон и се изгарят леко, те развиват философия да не пипат котлоните и всичко е наред.
Обаче един се е опарил доста яко и преди да развие каквато и да било философия, трябва да се намаже с мехлем и да се пази.
Не можеш да лекуваш тежко изгаряне с позитивна нагласа.

А когато някой с години си бае и мрънка на определена тематика, най-често се е опарил жестоко и има нужда освен от позитивна нагласа и от конкретни действия.

Аз не философствам, АН, минала съм по тоя път. Премахвала съм много трънчета само с промяна на нагласата, но за някои трънчета съм имала нужда и от пинсета.
Обаче когато си сред 10-те леко опарени, не можеш да разбереш силно изгорения и илачите, които му предлагаш, са му неадекватни.
Ако помагаше само позитивната нагласа, отдавна да е помогнала. Но освен нея трябва мехлем, а понякога и скалпел. Или пинсетка.
Разбираш ли, че хората без проблеми не пишат с години за проблемите си. Човек никога не говори за здравето си, говори за болестите си.
А болестите не винаги се оправят с елементарна смяна на нагласата, има си нужда и от техники.
Който ходи на йога, не виси там само да си прави позитивна нагласа, има стойки, асани, мудри. Що не затвори очи и просто да се позитивира?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано20.09.12 18:44



май не.



а гледането на балета на звездите определено облекчава, че и ни прави мечтателни и чувстващи се незначителни прашинки пред безкрайната звездна сцена. та проблемите ни - почти изчезват.

Редактирано от ponichka_ на 20.09.12 18:46.



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано20.09.12 20:22



С две думи - философствате си, щото си нямате проблеми. Ако пипнете горещ котлон, веднага ще си решите проблема, отскачайки с все сила от котлона. Няма дори да се замислите за момент от кой транзит ви е дошло.
Значи просто нямате проблеми и си ги създавате, но така създадени, тия проблеми не изискват решение и затова вие си блеете из звездите.


следващия път, когато решиш да ме наругаеш, иронизираш, покровителствено-мило да се отнесеш - наум, наглас или в писмена форма, направи го, няма нужда да си триеш мнението


може да помогне на мен, а може и на теб

няма как да сме еднакви, пък ако някъде твърде много се дразним от еднаквост - добре би било да се замислим над нея, не че непременно се налага да я променяме, но със сигурност е наложително да я разберем и приемем, ако е възможно с мъдрост, ако не - кой както може

аз отдавна търся формула за тия неща, но не става, нито има универсална техника

п.п. ще продължа с мрънкането, впрочем, както се казва добър начин да ме провокираш да го удължа, за което искрено ти благодаря, друг въпрос е какви и колко проблеми действително имам - тук важи онова правило за стоте тояги и чуждия гръб, ведно с чуждата камбанария, жалко че не го практикувам туй срещу и около мен, та да съумея да го разбера докрай



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано20.09.12 20:23



...че и ни прави мечтателни...

прави ме мечтателна, да



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.09.12 20:45



Нямаш 100 тояги, ако имаше, щеше да запретнеш ръкави и да ги разкараш.
Нали знаеш оная приказка за неволята. Докато ножът не опре о кокала, все се вика неволята и се назландисва човек.
Назландисването е знак, че човек сам си създава проблеми, може би от нямане какво друго да прави.
Процесингът казва, че човек има нужда от проблеми и ако няма достатъчно, започва да си създава собствени проблеми.
Проблемът е важна част от живота и необходимо условие за него.
Пример - футболът е игра на 22 играчи и една топка. Ако имаше по една топка за всички, нямаше да има игра.
За да играе духът, слязъл на тази земя, той има нужда от проблеми. Всяка игра се състои от свобода в определена доза и проблеми в определена доза. Няма ли проблеми, няма игра.

Така че - имам приятелка, наскоро разбрах, че има рак, веднага е назначила операция, всеки ден се моля за нея и помагам, с каквото си мисля ,че помагам.
Но виж, тя има проблем и незабавно е тръгнала да го решава.
Назландисваш ли се, просто си създаваш отново и отново любимата игра.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано20.09.12 21:01



Но виж, тя има проблем и незабавно е тръгнала да го решава.

благодаря


за едно и също иде реч
и отново поддържам теорията и практиката за невъзможност на тоя свят всичко да си решиш и промениш по своя мяра - има неща, които просто трябва да приемем и толкова, после или по-първо да разберем защо ни се налага да ги приемем
не е казано, че начинът винаги и по-добре е само и единствено да се втурнем да борим вятърни мелници, при все, че енергията би била по-полезна, ефективна и удовлетворителна някъде другаде



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано20.09.12 21:15



отделно, че има случаи за които по-подходящото поведение е да се снижиш, не че е леко и няма как да не мрънкаме, където и до където те понесат





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.09.12 22:04



Аз не казвам, че всичко трябва да се решава, пази Боже!
Казвам, че ако камичето ме убива, ще го извадя.
А ако не го вадя, значи не ме убива, ами просто обичам да мрънкам.
И стигнах до извода, че вие си мрънкате, защото си го обичате.
Аз, впрочем, също обичам да мрънкам...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.09.12 22:06



И се пак, държа да осъзнаете, че нямате проблеми.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано20.09.12 22:55



И стигнах до извода, че вие си мрънкате, защото си го обичате.

от друга камбанария - погрешен извод

А ако не го вадя, значи не ме убива, ами просто обичам да мрънкам.

възможна грешка е изваждането, защото може да не е точно трънче, и не точно да те убива - а, може да не си разбрала, чисто и просто - да не си разбрала, сигналите са по-често объркващи и неясни, ако не бяха, то със сигурност нямаше да водим този разговор

, макар и виртуален



Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано20.09.12 22:57



И се пак, държа да осъзнаете, че нямате проблеми.

същото мога да кажа и за тебе



*между другото, защо ми говориш на Вие



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.09.12 22:59



а, щото много се тръшкате тъдява, не си само ти
като оплаквачки сте и се почешкате една друга



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.09.12 23:02



Не е така, удавник за сламка се хваща, не сте удавници вие, нали ви наблюдавам.
На вас и въже човек да ви подаде, ще почнете да му дирите транзитите и управителя на асцендента.
Един удавник ще се хване за въжето, вие никога.
Нали си правих експерименти с вас



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано22.09.12 07:00



То е щото акцентът пада върху съответствията, пък за добрите май не сме склонни да се хвалим:)
Но нямам добър отговор дали наистина и защо сме по-чувствителни за проблемите и лошото.
А от астрологична гледна точка май има превес към „лошото“ – може да е, защото проблемите са двигател на колата, пък хубавото е комфортно купе:)

Колкото до малко йога – в последно време съм склонна да я препоръчвам като панацея за щяло и нещяло





Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.09.12 11:09



Но нямам добър отговор дали наистина и защо сме по-чувствителни за проблемите и лошото.

Защото лъжица катран разваля кацата с мед.
Защото ако целият ти организъм е в ред, обаче те боли само малкото пръстче на лявата ти ръка, ще ти е некомфортно.
Защото тази вселена тече и се движи, така е създадена, всичко в нея е движение.
Обаче физическите и психическите болежки са застинали нетечащи парченца в тази вечно движеща се вселена.
И те трябва да бъдат приведени отново в движение, защото иначе спират хармонията на потока и това се възприема от съзнанието като липса на комфорт.
Така е създаден човекът - болката предупреждава за заболяване, а то е вредно за човека. И затова болката показва къде трябва да работим, за да премахнем болестта. Ако нямаше нужда да се премахва застиналото парче, нямаше да има болка и нямаше и да ни пука.

Но виж, да се радваш на болката и да си я отглеждаш, вместо да лекуваш проблема, да се ръчкаш с пръст у раната и да твърдиш, че това е естественото състояние на нещата - такава философия за първи път срещам. И извънредно се изумявам.
Но хора всякакви, мазохисти също имат право да се радват на живота - поне докато им писне да живеят в ниски честоти на вибрации.
Навремето по един друг повод един приятел ми беше дал такова образно обяснение - който цял живот е свикнал да се храни с умрели прилепи, няма да хареса амброзията...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано22.09.12 22:46



като оплаквачки сте и се почешкате една друга


стига бе, и ти ли





Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.09.12 06:36



Това е отговор, но има някои критични моменти.
Трайното състояние предполага равновесие.
На повърхността човек го боли ръката или ухото, но е интересно скритото уравновесяващо.
Впрочем, по-сложно е, когато на повърхността виждаме безметежно доволство.



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.09.12 09:25



Блаженството означава, че целият течеш заедно с битието и не му се съпротивляваш. Първо ти си течащ и нямаш застинали бучки и второ - течеш не накъдето си наумиш, а в синхрон с битието.
Блаженството ми е цел.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано11.10.12 18:15



Май трябваше да пиша в тема за Венера, или в тема за Луна - че моите юпитеровщини напоследък са доста елементарни - но : цветарската ми алчност набира все по-големи размери - снабдих се със стабилно количество гигантски луковици от амарилиси, килограми лалета и други подобни, а днес суша домати във фурната и всичко мирише - ли мирише вкусно



Забравих да добавя, че отново ми гръмна компютъра - или само адаптора му - от изгорял контакт и бушон, та пак съм с резервния.





Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.10.12 07:32



Лакомия, алчност, ама не точно



Значи грубо имаме физическа и психическа сила.
Ако фокусираме физическата си сила, с един удар, с една ръка трошим много тухли.
За психическата сила също ни трябва фокус.
Ти използваш цветята.
Не можем да държим много сила в нас- ще се пръснем – трябва да е в движение – изразходваме я, набавяме я и така:)

А с техниките – новото телефонче взе да ми прави номера- пробвах старото и то незнайно защо проработи – квадрат Уран /Плутон, но Плутон под управителство на Сатурн:)



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано13.10.12 14:12



Съжалявам за новото телефонче - дано е била временна засечка



При мен сякаш силата наистина се е претрупала и иска да излезе като от тенджера под налягане. Дано само не помета някого с горещата пара



Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано14.10.12 08:13



Е, нали и производителите на техники трябва да работят, че иначе няма излизане от кризата



А при теб компютърчето е направило проблеми при съвпад на тр.Меркурий с н.Уран, а при мен- при съвпад с н.Нептун:) Та ще изчакам няколко дни и ще предприема нещо за тия телефончета:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.