Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Уран, Сатурн и Марс  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано18.07.12 15:13



да вземат да си ходят, че не се търпи
и малкото признаци на човещина заличиха
кога ще свърши

Прия, радвам се че са те отпуснали, щастливо да е морето



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано18.07.12 15:22



освен помията в работата (дето не спира да се увеличава), вчера шофьор не можа да спре, или по-точно спря в колата ми


днес лошите случки с колата и паркиране продължиха, ведно с неприятните сутрешни работни новини

е, оплаках се



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано18.07.12 18:25



Леле

Добре, че сте цели. На работата не спря ли да й обръщаш внимание?

Колата ще бъде стегната и оперирана, и разкрасена, не я жали, а идиоти - и зад волани, и не само има навсякъде...

За човещината е жалко наистина... И аз я жаля...

Благодаря за другото - и моля ме простете, че ви надух така ударно главите... Съвсем изкуфявам напоследък. И аз се радвам, че ще живея този път, дори ми е малко учудващо как ми се заживя изведнъж...

За моренцето - още не съм сигурна, че ще наджапам, има други задачи, а и най-вече - още нямам компания, не че не мога и самичка - но някак би ми било скучно... и да не наджапам - въжделенията за него ми бяха благи

От нощес получих силна алергична реакция от контраста за вчерашния скенер, странно - друг път не съм била така, цялата се изприщих, идеше ми да си издера кожата, и щях да се позадуша малко... но взех ксизал, а докторката ми сложи и една инжекцийка медролче по обед, та сега съм по-добре, и вече съоръжена с хапове...



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано19.07.12 05:46



То когато са на радикални точки ако не ги усетиш, кога да ги:)
Пак се държиш:)
Да видим сега дали при апликацията или при сепарацията ще се проявят по-силно.
Но може и тепърва да предстоят събития. Дали ще се самоизкараш на резервната скамейка или ще останеш на игралното поле:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано19.07.12 05:48



Алергията от къде дойде – тр. Лилит в съвпад с Луната.
В Телец Лилит се свързва мунданно със земетресенията, когато се прехвърли едно налягане и се активират едни други процеси. Сигурно са ти дошли в повече някои неща.

Търси разтоварвания, да не ги търси сам организмът ти:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.07.12 09:24



Кажи деее, кажи какво ще ме направят Плутон съвпад Юпитер и опозиция Марс и Уран квадратура Юпитер и Марс...и не казвай, че ще се мре.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано20.07.12 06:52



Как пък ти хрумват такива работи за умиране.
Имай едно на ум за здравето, защото тр. Сатурн наближава 12-ти дом, но основно като превенция.
С Плутон в съвпад с Юпитер- основно хубави работи и най-много да почнеш да гледаш още по от високо на живота:)
Но е интересна тая опозиция между тр.Нептун и натален Плутон и то на радикални точки. Уважи го тоя Нептун с някое пътуване.
Обръщай внимание на ситуации на насилие - най-вече емоционално или психическо.
Това е период, в който проявяваме оправдан интерес към свръхестественото, а понякога и неоправдана ревност





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.07.12 09:45



А с Плутон опозиця Марс и Уран квадратура?
Ми на мен не ми хрумват, ама твърде скоро тау квадратът Плутон-Уран-Сатурн ми разгони фамилията на слънце, луна, меркурий и естествено и най-вече на мен лично, така че парен каша духа.
А с извънземното и мистичното, тъкмо ти отговорих в другата тема.
Брей, я глей ти.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано21.07.12 05:57



Искаш ли клише за опозицията на тр.Плутон към натален Марс- влизаш в бой с меч, но без щит – т.е. ще си в един такъв период, в който като си в колата, даже и на задната седалка да си, е много важно да си сложила предпазен колан, че не се знае какви са шофьорите или пътищата или колко са здрави и изправни автомобилите:)

С други думи- я си скътай малко бели пари за черни дни и черните дни няма да дойдат:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано21.07.12 13:46




Търси разтоварвания, да не ги търси сам организмът ти:)


Да, това ми е ясно. От миналата есен вече на няколко пъти телесата ми се опитват да сдадат багажа...

Май няма да има разтоварване скоро обаче... А и - останалите околни са по-закъсали от мен явно... Тъпо наистина... Иска мис е да можех да направя повече. В такива моменти ме е яд, че нямам нито сметката на Бил Гейтс, нито пръстена на Арабела... Или поне някаква магическа пръчка да имах... Да изпълнява желания, и излекува болните...

За капак - младомъженото сестриче - дето го харизахме на новото му семейство нещо и то - наместо да се радва ведро на младоженскио битие и благини - го дава по-смачкано и невротизирано и от мен. Преди малко беше на гости. Ц ц ц...



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.07.12 14:33



нямам нито сметката на Бил Гейтс,

то той пък направо се е скъсал да помага на бедните



най много да си купи нова яхта, че старата има само една площадка за хеликоптер и една подводница ( мъничка ена такава )




e , това е яхтата на съдружника му Пол
Октопус ......

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано21.07.12 14:55



Не е точно така, муун. Фондацията на Гейтс - с неговите и парите на Буфет правят доста чудеса за бедни и болни по света. няма аналог тази инциатива - поне не и в съвременността - като мащаби и ефекти. Колкото и корпоративност да има в нея.

Редактирано от ponichka_ на 21.07.12 14:56.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.07.12 19:56



блаженни са вярващите



тоя си дава съвестта на химическо с тия благотворителни мероприятия

ами поискай му пари, пиши му каква ти е каузата , какво толкова ще се случи ? Има два варианта - или ще ти даде пари, или няма да ти даде. И така и така нямащ пари, нищо няма да се промени към по лошо, само ще имаш шанса да постигнеш нещо ( евентуално )




"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано21.07.12 23:25



Хахаха! Ама аз не искам чужди парички, муун

Не искам някой да ми даде парички - искам аз да си ги имам, да съм си ги спечелила самичка и да си творя мои си чудеса и каузи



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано22.07.12 06:16



Това пък със сестричето от къде дойде – тр. Плутон си е в трети дом и му отиват разни проблеми на братя и сестри.

От друга страна – У3 е Юпитер, а той сега е трайно и благоприятно аспектиран от тр.Сатурн – значи си е нормално изпитание на новака – ще мине:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано23.07.12 23:38



Не знам дали е нормално изпитание на новака - моето мнение за съвместимостта на тези младоженци е силно скептично. Разбира се, времето ще покаже - но - както писах в съседство все някъде в радикса е заложено егото, с неговите въжделения, потребноси, посоки и въобще - а при тези двамата разликите са доста, при това съществени, чак дълбоки и задържащи прилики ми е трудно да открия. А да залагаш на сватба - с концепция да ти е спасителен пояс от нещо си е глупаво.

Иначе за моята си карта - вероятно е от Плутоня, откак е в третия дом - и аз не съм цъфнала, но пък посестримите и те...



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано24.07.12 06:27



То така, но ако имаме да преминем през нещо като сватба, минаваме и това не е най-страшното изпитание.
Сестра ти ще усеща това твое отношение, но може би точно такава подкрепа и е необходима.
И съвършени партньорства може и да няма – най е лесно, ако човек не им обръща много внимание:) Грижата му е той да е цял:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.07.12 08:30



Не искам някой да ми даде парички - искам аз да си ги имам, да съм си ги спечелила самичка и да си творя мои си чудеса и каузи

ей това е страшно подходящо за теб




"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано24.07.12 11:01



Хаха - пак надушвам иронийка, но аз ще си прочета лозунга, както аз го виждам цял живот:

"От много работа се гърбавее, а не богатее. Много пари се правят с акъл, не с много работене като такова"

Та така



Ти ще кажеш как е при теб работната ситуацийка

Редактирано от ponichka_ на 24.07.12 11:02.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано24.07.12 11:05



Имаш право - не съм голяма сватбена подкрепа за младоженското домакинство. Но и аз си мисля, че имат нужда от тази дистанция, която бтв - сами си пожелаха - още миналата година. Получиха я. Или ще се научат сега да движат на самоход - или не.

Аз самата имам нужда от подкрепа, без да съм младоженка, или староженка - не че бих я приела де





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.07.12 13:54



аз имам толкова пари, колкото мога да понеса, без това да ми причинява дискомфорт



ако си спечелила от тотото, напр. какво ще направиш с тези пари ? Представи си милиони, които са само твои.
Аз знам какво би направила ти - ще ги раздадеш до стотинка, защото това е твоята кауза- да помагаш на бедните.
толкова е погрешно това, че дори Оня от горе не желае да ти помогне - един съвет от мен - не играй тото, няма да спечелиш

Ох, забравиш - ти първо си правиш хороскоп, после пускаш фиш

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.07.12 18:16



че ти си си силна - родена със секстил между светилата - кой да ти даде по-голяма подкрепа





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: silver.moon]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано24.07.12 23:04



аз имам толкова пари, колкото мога да понеса, без това да ми причинява дискомфорт

Брей-брей. Пък на мен парите като такива ми причиняват дискомфорт. И имането им, и нямането им - без оглед на количествата. В тази връзка - имането им си е за предпочитане.



защото това е твоята кауза- да помагаш на бедните.

Не. Моята кауза е да изглаждам несправедливости и да помагам на слабите. В тази връзка - простото даване на едни пари за един проблем - не решава проблема. Та - не - нямаше да раздам парите си на бедните.

И да - тото, игри на късмета и хазарт не играя, и не очаквам от там да ми дойдат милиардите Тези игри не са измислени, за да стане някой с тях милиардер, пък някой като мен - съвсем не. По-скоро ще заложа на дейността на Армани - с него сме родени на една дата

Редактирано от ponichka_ на 24.07.12 23:04.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано24.07.12 23:21



Да бе, секстил-не секстил - стара луница, марсиасала





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.07.12 10:04



Пък на мен парите като такива ми причиняват дискомфорт.
Това не е хубаво. Всяко нещо, всяко отношение трябва да се изглажда, докато го надскочиш.
Крайната цел е парите, дали ги има или ги няма, да можеш да се чувстваш спокойно в ситуацията.
Процесингът има една дума - конфронтирам, тя там значи да се чувстваш спокойно в присъствието на...

А ти не можеш да конфронтираш нищо, свързано с парите.
Което можем да конфронтираме - владеем.
Което не можем да конфронтираме - владее нас.

Може да се каже, че си надскочила парите, чак когато започнеш да конфронтираш която и да е ситуация с тях.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано26.07.12 05:59



Аз не мога да надскоча всички неща... А има и някои, които просто не искам да надскачам, а и не мис е е налагало, в интерес на истината...

Неприазънта ми към парите например... Презирам ги на някакво ниво... Просто не мисля, че количеството им е определящо за истинската стойност, истинската цена на най-съществените неща...

Ще дам пример - ще работя аз за някакви хора. те ме наемат за една работа. Работата обаче е идеалистична, в полза на обществото, вид кауза да я наречем. Но трябва да подпиша договор, и да си кажа цената. В такива момени изпитвам - не е точно срам, а по-скоро някаква гнус. Не защото не мисля, че моята работа е достатъчно качествена, или защото не си знам цената, и т.н. - а по-скоро, защото смятам, че : от една страна цената ми е толкова голяма, че те не могат да си я позволят, а от друга - самата работа, която ще свърша е с идеалистичен елемент.

Такъв момент обаче имам не само, когато съм работила по каузи, и за търговски дейности ми е неприятно да си слагам конкретни цени. Хубавото е, че някак до сега по пътя все се е намирал някой, който да ми даде прилична цена, и аз да не умра от глад.

Истината обаче е, че никога работата, която съм вършила не е имала връзка с това какво ще спечеля, и дали изобщо ще спечеля. не съвсем буквално, но горе долу е така...

Да го нарека някаква хигиена. И без друго твърде много подбирам с коя работа изобщо да се захвана, да ми уйдисва на всичките морали, принципи и какво ли не...

За конфронтирането добре - но имам хубав голям списък със стойностни неща, за които да се конфронтирам, и парите още не са сред тях, ако ги наближа ще си говорим там





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.07.12 06:32



парите и без това не личи да са ти тема:)

имаш си теми по 10-ти дом, което си е не по-малко интересно





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.07.12 09:42



Ти май не разбра какво е конфронтирането. Конфронтиране означава да се чувстваш спокойна в присъствието на...
Т.е. няма нужда да конфронтираш хубавите неща.
А трябва да конфронтираш лошите, защото в противен случай те те владеят.
Така стоят нещата в тая вселена - или ти се чувстваш спокойна в тяхно присъствие и ги владееш, или не можеш да ги конфронтираш и те теб владеят.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано27.07.12 07:12



Много, ама много щастлива ще бъда, ако най-накрая след 4 годишно самоизбрано изгнаничество побутна 10тия дом.

Вчера получих подъръче цветарско с цяла камара резници клематиси, множество невероятни сентполийки листенца - всичко за бъдещи вкоренявания, и мини розичка с цвят, и сестричето подари цял клематис в лилаво с цветенце онзи ден - изобщо - цветята напредват - но още не съм сигурна - за сега май ще ги пратя и задържа по 5тия дом, пък 10тия ще запазя за герданите, или някак ще опитам да побутна всичките дини под една мишница, но в комбинация с останалите багажи грамадански, които трябва да си бутам така или иначе във времето - рискувам да изпусна, счупя някои от дините и накрая пак нищо по 10тия дом да не излезе на светло... Ех... Много сложно... А се чувствам и малко стара, и поизморена... До къде ли ще докара вдъхновението този път? Разчитам на бъдещата ми пр. Луна в Дева да удържи някак фронта... Но това не е много за разчитане май...



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.07.12 07:37



ами понякога много се преплитат при някои хора 5-ти, 6-ти и 10-ти дом.

тия дни за един друг въпрос, докато видимо всичко си стоеше що годе добре по 6-ти, 10-ти и 7-ми дом, след питане и питане, се оказва, че най-добре се връзва по 5-ти дом като изкуство и хоби.

но цветя ти отиват на Слънцето и асцендента, пък бижутата- на Луната, МЦ и Слънцето

пък може би най си ти отива основната професия



бижутата и цветята се съчетават, но къде да е мястото на професията ти



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано23.08.12 13:17



тия тримцата, сега като съм в почивка, се прехвърлят върху дома и родители



как пък не успя нещо по ДС да се закачи или по 5-11



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.08.12 08:08



по опозицията, а може и заради транзитния Уран

Надали можем да се разминем само с малък ремонт в къщи, докато тр.Уран е на ИЦ .
Пак разчитаме на Юпитер.
И още нещо- различните периоди от раждането до смъртта са подчинени на отделните планети.
И е факт, че например в детска възраст аспектите към натален Меркурий са събитийни.
В млада възраст /да речем до около 42г, т.е. Уранова опозиция/ - към Слънце и Марс и т.н.
Отмина една квадратура между тр. Сатурн и наталното Слънце. Пък тр.Плутон при ретроградното си движение влиза в орбис на тригон с Марс.


Ти какво направи с дишането?
вчера, докато говорих по скайпа с едно момиче в Дания, направо усетих парфюма му - мотивация да се поддържа ритуал, който на моменти става малко досаден:) - я да се захвана с него:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано24.08.12 20:39



да, да, малък е ремонтът, но на чужд гръб, шегувам се



тр. Плутон е в орбис на нат. Марс от години, сега има съвсем последен шанс..

не знам какво да кажа - много се уморих и разочаровах, от себе си, от случващото се наоколо, от заобикалящото

доброто е, че сякаш започнах да се социализирам отново, нови приятели, нови свежи познанства (не интимни)

но същността остава липсваща и затъваща - Марс и Сатурн скоро ще отпуснат, за да засегнат най-чувствителната точка (Венера), а и дуета Плутон-Уран тепърва ще застъпи



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано25.08.12 06:21



Обаче пък сега си в отпуск:) - може даже от аспектите:) – човек е свободен да си вземе чантичката /даже без себе си/ и да хване пътя





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано26.08.12 06:46



може, може



с тия аспекти съм като включена в контакта
вярно, има очарование да се будиш преди всички в 5 сутринта, но като стане ежедневие му се губи чара

и т'ва така през целия преход на Уран през 4ти ли се преболедува?



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.08.12 07:08



то и без Уран знае ли човек, пък какво остава с него



но интересно защо и аз не успях да заспя нормално нощес - и сънувах някакви странни неща - даже ги няма в съновниците- свобода да си ги тълкувам както ми е удобно



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано26.08.12 22:08



като сънува човек съзнание и подсъзнание някак си успява да се освободи, а пък аз това не го умея
тъй че тази вечер ще се опитам да се препрограмирам поне нещичко да от-сънувам



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.08.12 08:19



аз пък снощи мернах в някакъв филм направо сцени от това, което предната нощ сънувах - ръцете безобразно се удължават

- и друг път съм сънувала подобна сцена:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано28.08.12 09:09



и аз спах нощес


и успях да сънувам - почти като на кино, бях някъде в Италия (мисля, не съм много сигурна) с приятна компания на масичка близо до брега на морето



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано28.08.12 14:09



занемарих работата със сънищата и не я подмених с нищо толкова ценно - поправям се тутакси още от днес





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано28.08.12 22:06



чакай да си пожелая и за тая нощ нещичко

, пък тия дни се надявам да разказвам



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано29.08.12 07:56



Тая нощ при мен не стана- през час се будих със задачата да уловя сън.
Може би след някой ден ще опитам с помощни средства- кристали, аромати.

Ти промени ли нещо при ремонта в къта за спане?
А сънищата ти май са ведри - задържа ли се настроението през деня?



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано30.08.12 21:40



Мда, един ден спя, друг не и съм като парцал през деня, а пречи

Тепърва предстои цялостно боядисване

, тъй че добра е идеята за пренареждане на спалнята

А сънищата ти май са ведри - задържа ли се настроението през деня?


да, запазва се, стига да успея да се наспя, респективно - сънувам



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано31.08.12 07:48



Сънувах нощес. Заспах късно- то и без това е пълнолуние. Спах в легло, в което рядко спя. Обърнах възглавницата на запад. И спах с перли /вярно, тия перли много губят блясъка си с времето- днес ще видя дали не може да се направи нещо/.

Улових сън с врата, на която много красиво беше изписано името ми:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано21.09.12 12:11



днес пак ударих колата, този път вината е моя

прави впечатление, че все на този градус 28*-я на съвпадналия транзитен Сатурн с Уран се случват и трите удара за годината
В годишния солар Сатурн е на същия градус



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано22.09.12 06:58



А при съвпад на тр.Марс с натален се налага активност, дори да е планувана за други дати:)

А тр.Сатурн си носи събитийност като нищо до 3гр орбис при сепарацията- ситуациите с колата може да са лекия вариант.Но то и без това най-тежкото му проявление касае емоции и психика дори по незначителен повод.
Даже и да не управлява Слънцето, ако Луната е в 8-ми или 12-ти дом, поради максимума на „студ“ в Луна и Сатурн, силно действащ тр.Сатурн се родее с оная “заключена“ Луна и човек се усеща като в капан. Но се надявам леко да изкарате сега, защото е долу-горе добре ситуиран в момента. Не че не се безпокоя за едно дете, което сега се чувства зле на 1000км от Бг.

пък за това "28" не можеш ли да измислиш някакво обяснение?



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано22.09.12 22:48



пък за това "28" не можеш ли да измислиш някакво обяснение?

градуса на СЛВ/ЮЛВ - съдба



Редактирано от abroadabroad на 22.09.12 22:49.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано22.09.12 23:03



между другото, за да ги омилостивя, реших да сменя почти разпдащия се вече любим модел телефон - получих го точно ден преди проблема с колата, след ден установих, че не ми харесва, от чисто практична гледна точка - и така, останах си с ударена кола, вина спрямо съседа (един от само двамата разбрани

), и грешен избор с техниката - и Меркурий на МС..



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.09.12 06:33



Ами карма, свързана с повтаряща се ситуация и то неприятна, иска приемане, не нови действия – може да е намек за всички житейски сфери.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано24.09.12 06:34



Това с телефоните – квадрата на Меркурий с Плутон- свършва. И аз тия дни се дразнех от едно телефонче, което си купих преди половин година. Но то по основните показатели е удовлетворяващо и ще си го търпя:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.09.12 09:23



Карма, свързана с повтарящи се ситуации, е карма, защото кармата винаги така прави. Друга карма няма, даже това е симптом на кармата - повтарящите се ситуации.
Дължат се на особени образувания в тънките тела - нали каквото сме ние, това привличаме. И понеже нямаме очи да видим тънките си тела, следим за тяхното отражение в действителността.
Повтарящи се ситуации означават твърдо образувание в тънките тела, което привлича съответните ситуации, по същия начин, по който натъртеното става синьо и прави болка.
Приемане да при всички случаи, обаче има и други методи за разбиване на буците.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано25.09.12 06:47



„Карма, свързана с повтарящи се ситуации, е карма, защото кармата винаги така прави. Друга карма няма“
Не е точно така.

Миналото и бъдещето съществуват само в мислите ни. Повтарянето включва миналото, което е само в мислите ни.
Настоящето съществува реално. Т.е. реалната карма е кармата на СЕГА. /т.е. могат да се обособят различни карми/
И сме в реален досег с кармата на СЕГА, независимо колко е свързана с миналото или бъдещето.
Произвеждайки и обменяйки мисли създаваме карма. И трябва да внимаваме с кого обменяме мисли, защото създаваме обща карма.
Спомняш ли си дискусията ни преди година за това , че не се ходи поединично в горния свят и виждаш ли връзката с кармата



И „нали каквото сме ние, това привличаме“ – това е само един от основните аспекти на кармата.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.09.12 09:32



Ама, обясних го пределно точно


Кармата е образувание в тънките ни тела. Не е минало, не е бъдеще и не е свързана с времето. Кармата е твърдо образувание насред течаща енергия.
Защо намесваш времето тук? Времето се измерва само със степента ни на осъзнаване и със степента на памет на материята. Направил си гаф, образувало ти се е образувание, то е тук и сега, в твоите тънки тела, защото материята помни, тънката в това число.
Ти изобщо не четеш какво пиша и си цепиш по собствени ментални пътеки...ето това е карма - пътеките, които си създала и по които тече твоята мисъл. Тия пътеки са застинало образувание насред течаща енергия.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано25.09.12 22:04



Ами карма, свързана с повтаряща се ситуация и то неприятна, иска приемане, не нови действия – може да е намек за всички житейски сфери.

намек за приемане на дадености за мизерен живот по отношение на важните теми ли?





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано25.09.12 22:06



Това с телефоните – квадрата на Меркурий с Плутон- свършва. И аз тия дни се дразнех от едно телефонче, което си купих преди половин година. Но то по основните показатели е удовлетворяващо и ще си го търпя:)

добрата новина е, че с времето започвам да го харесвам, поради богата функционалност, поради задълбаване в детайлите



Редактирано от abroadabroad на 25.09.12 22:07.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.09.12 06:27



Пък аз се чудя какъв генерален извод да направя, защото моето все повече не ми харесва





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.09.12 06:29



Чета те, но предпочитам друга дефиницията за карма:)
Нали ако не си направил гаф, пак има карма?
Предпочитам традиционните три основни аспекта:
1.действие- противодействие
2.причина и следствие
3.среща с Аза
Няма лошо – колкото хора, толкова и различни разбирания за кармата:) Колкото повече разбирания, толкова по-богат избор и по-дълбоко разбиране:)

Иначе е така - повтаряме модели и ритуали и от минали животи, евентуално, и от тоя живот, но това не винаги е лошо.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.09.12 06:30



Трудно се задържаме с розови очила, докато тр.Юпитер е в 6-ти, 8-ми или 12-ти дом





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.09.12 11:39



но предпочитам друга дефиницията за карма


Ми стига си работила с дефиниции де, вземи поработи малко с реалността, по-полезно е.

Нали ако не си направил гаф, пак има карма?
Не, няма.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано27.09.12 07:17



Без дефиниция, т.е. еднакво разбиране, хората ползват едни и същи думи, но говорят за различни неща:)
Както ние с теб сега:)
Т.е. и без гаф има карма – добра


Идеята на кармата е баланс и равновеси; осъзнатост и отговорност:)
Често се случва човек да направи добро и да му отвърнат с лошо, нали – или това не се подчинява на кармичния закон:)
Но пък тогава не можем да говорим за вселенски закон



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.09.12 10:03



Ми дай дефиниция, това е едно от основните правила на процесинга, впрочем. Дефинирай, изчисти думичката.
Когато човек тече с вселената, всичко му е наред. Когато човек е застинал, вселенският поток започва да блъска застиналите части и това се възприема като болка.
Застиналостите са т.н. карма. Например ти винаги всичко знаеш и си си изградила стройна система от философии и теории, която не допуска раздвижване. Т.е. макар и стройна, тя е неподвижна. И там ще се появява сблъсък на вселенския поток с твоите застиналости.
Нищо лично, просто механика.

Не знам какво значи кармичен закон, кой го е постулирал, знаеш ли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано29.09.12 09:26



Как така кой закон- че кармата е нещо реално съществуващо, както и да я разбираме или дефинираме:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.09.12 12:30



Кармата е мазол, само че в тънките тела
Всичко останало са философски и окултни глупости.
Кармата е мазол, който може да бъде лекуван или оставен да се самоизлекува с времето.
Като няма мазол, има здраве и няма карма.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано30.09.12 07:17



Който както я разбира кармата – за един е лошите неща, за друг- трайните нишки на духа-добри, лоши; бели, черни:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.09.12 10:06



Е да, но то не е важно как разбираш нещо, а е важно какво правиш с това разбиране.
Например твоето разбиране за карма те кара да скръстиш ръце и да чакаш да и мине на кармата. Т.е. твоето разбиране води до пасивност.

Скоро четох хубаво твърдение - Съдбата не е това, което ни се дава. Съдбата е това, което ние правим с онова, което ни се дава.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано01.10.12 06:59



Да приемеш, че можеш да създаваш във всеки момент добра или лоша карма, не е пасивност:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.10.12 12:47



Пасивност е!

Да създаваш всеки момент добра карма е вече активност.
Приемането е пасивност, действието е активност, кога ще го осъзнаеш?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано01.10.12 18:03



„Да не правиш нищо е огромен духовен труд“ – издялано върху камък преди 5 хилядолетия:) - Колко мнооого сила и труд трябва понякога за приемането на някои неща:)

А защо е нормално да има време за пасивност и приемане – защото често доброто за едни е лошо за други. Напр. на теб ти е добре да си някъде си, а на майка ти е добре да си до нея:)

Т.е. тоталното отричане на пасивност и приемане, че даже и на богатите и парите, е несериозно:)

С други думи- кармата се грижи за баланса, даже и да ни се вижда несправедливо:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.10.12 20:08



Ма нямам нищо против пасивността, само казвам, че трябва да има и активност.
А у астролозите не виждам такава.


Т.е. е отричам изобщо пасивността, както се опитваш да ми вмениш.
Но мисля, че единият крак като е пасивност, другият крак трябва да е активност.
Активността включва вътрешна духовна работа. Неслучайно се казва вътрешна работа, не се казва вътрешно съзерцание.
Ти смяташ ли, че трябва да има вътрешна духовна работа, и ако да, в какво трябва да се състои тя?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано02.10.12 06:52



Ами всъщност астрологията е точно тоя огромен вътрешен духовен труд, наглед пасивен, за промяна на микрокосмоса чрез промяна на житейската философия. А от там и на макрокосмоса.
Промяна, осъществявана чрез думи, мисли, отношение, емоции и чувства.

А на практика се осъществява точно чрез наблюдения и търсене на съответствията между микро- и макрокосмоса.
Символиката на планетите е мостът, по който минаваме за да свържем лесно видими събития и проблеми в макрокосмоса с трудно видимите в микрокосмоса.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.10.12 10:34



Е житейската философия не се сменя, тя си остава същата - философия на пасивност.
Да чакаш транзитите да минат и единственото ти активно действие да е да се вайкаш.
Понякога помага де.
Но аз не виждам с какво се променя философията - преди си чакал кишата, сушата и вятъра, сега чакаш Плутон, Уран и Сатурн.

Ти си господарят на себе си, а Плутон е само твой помощник. Това е промяна във философията.
А да се поставяш в подчинено положение веднъж на партията, друг път на Сатурн - къде е смяна на философията, просто робът сменя господара си.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано02.10.12 14:11



Мислещият и чувстващият човек в микрокосмоса на практика винаги е активен. А в макрокосмоса избира кога да е активен и кога- пасивен.

Затова част от планетите символизира активен принцип, друга част- пасивен, а трета са със смесен принцип.

Можем да обърнем внимание как част от хората имат влечение към растенията /с пасивен принцип в макрокосмоса/, друга- към животните/активни в макрокосмоса/, а трета част – без особена връзка с растителен или животински свят.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.10.12 15:53



Е да де, ама аз не те питам за общи философии, интересно ми е да знам примерно ти кога си активна и какво разбираш под активност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано02.10.12 19:55



разсъждаваме принципно и абстрактно, но щом питаш конкретно, ще ти кажа, че на човек с Марс на трон/силен активен принцип/ и възпитаван в любов към всякакви спортове, работа, пътувания и всевъзможни интереси и занимания, му идва от вътре да е много активен и му е трудничко да е пасивен



Но трудностите провокират съзнателни избори и на човек му остава да си калява волята Пък ако не му стигне волята или ината да е пасивен, когато прецени, че трябва да е такъв, му помагат спортовете или пътуванията
пък ако в будно състояние не е достатъчно активен, компенсира в сънищата

Абе с годините човек се научава на какво ли не, стига да иска:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.10.12 21:17



Ама аз говоря не за външва физическа активност, а за вътрешна активност. Вътре в теб има цяла вселена, в мен също. Аз я развивам, взаимодействам с нея, побутвам я, осъзнавам я, променям я. А ти осъзнаваш ли своята вселена, развила ли си я изобщо и как активно взаимодействаш с нея?

А Марс...е моят пък, както ти сама отбеляза преди време, е нема копам и това е.
Аз проявявам такава неприязън към външната физическа активност, каквато ти към вътрешната сигурно.
Много ме мързи на външно ниво.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано03.10.12 07:28



Ами пак ще го кажа с астрологични символи.
Луната се грижи за усещания, емоции и чувства.
Когато е в първи дом, те са съществена част от Аза.
Пък Слънце в Скорпион ги тласка към екстремизъм.
Та грижата пак не е за засилване на вътрешния живот, а за канализиране и даже потушаване на чувства и отношения.
По-трудна работа от грижата за оня твърде активен, но все пак хармоничен Марс



Пак помага спорта, но вече не фитнес, а йога и не тичане, а дълги разходки и самота. Иначе човек е като във водовъртеж

И хигиена по отношение на общуване, филми, книги и пр



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.10.12 14:56



Е че то канализиране и потушаване на чувства и отношения си е вътрешен живот и работа с вътрешната вселена, какво друго да е...вътрешната вселена е точно това - мисли, чувства, отношения.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано04.10.12 06:55



Интересното е, че според астрологията у всеки човек изначално е заложена повече интровертност, понеже Луната е по-силна от Слънцето.

И излиза, че за всички хора има обща провокация- работата в екип,т.е. екстровертността.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.10.12 10:29



Много бързо си правиш заключения.
Аз като наблюдавам живота, а не от заключения набързо, у 96% от хората е заложена връзката с външната вселена и мразят да остават насаме със себе си, защото тогава ще трябва да срещнат вътрешната си вселена.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано05.10.12 06:25



Вътрешният живот си съществува, но не се ли осъзнава, все едно го няма.
Но същото важи и за външната активност- не се ли осъзнава, тя е само мираж.

Т.е. максималният вътрешен и външен живот зависи от осъзнаването- можем да си го представим като пресечница на две сфери с различна големина.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.10.12 12:35



Тук не ставаше въпрос за осъзнаване, а дали у човек е повече заложена интровертност или екстровертност. Аз казвам, че от мои наблюдения в рамките на десетилетия у хората е заложена екстровертност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано05.10.12 22:57



да не бъркаме налаганага фалшива екстровертност, под формата на куртоазия, сервилност и прочее последици на съвременното общество
моите, по-скромни времево впечатления показват затваряне и интровертност - няма лошо, но ако и когато везните с превес наклонят в едната крайност удовлетвореността липсва, в цялост при това





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано06.10.12 02:03



Това, че светът се отваря - комуникациите се сближават съвсем не значи, че хората стават по-екстроверстни - ака - общуващи си реално, и имащи реална близост.

С десетилетия като цяло хората говорят повече - но казват по-малко за себе си и чуват по-малко за другите.

Отчуждаване и хлад.

Защо така зачестяват депресиите, и не само? Има бум на шизофрении и други психози. Самоубийства. Хората превъртат ескалиращо. И това не е от много и качествено реално общуване.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано06.10.12 02:11



Аз тези дни пратих Уран, Сатурн и Марс да се оправят сами.

Докато съм жива да опитам да живея все едно има още много. Така прави баба ми.

Съвсем сериозно.

Днес правих сладко от нектарини. Загоря. Не съм внимателна и не изпипвам нещата напоследък. Но пък загорялото има вкус на карамел и сега е сладко от нектарини с карамел



Занесох да ми ремонтират един огромен и много топъл агнешки кожух от ученическите години на мама, който изрових на тавана на баба ми миналата зима и обличах в най-студените дни. Кожухарката - рускиня малко я направих луда, но мисля, че ще стане хубав - втален, черен, дълъг и като плюшен.

Майка ми доста ми се смя, че "горкото, останало без дрешки, и по магазините няма, та ще носи разни неща от тавана".

Поръчах си обувки всъдеходки в патешко жълт цвят - стават и за поход до Еверест. Много ми се ходи нататък. Няма да отида по всяка вероятност, но като ги нося и ми топлят ще си мисля, че ще.

Страх ме е от зимата.

Редактирано от ponichka_ на 06.10.12 02:12.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано06.10.12 07:53



Това, което ме занимаваше последните дни, е че в богати, цивилизовани западни държави, в мултинационални колективи, се усеща разнопосочно насочено недоволство и даже озлобение.

Мисля си, че човек със Слънце в 12-ти дом и Луна в 8-ми дом твърде често в живота се усеща като в капан. Дано с годините да се преодолее това усещане.

А тия дни Марс на трон в анерет е като човек със засилка прескачащ препятствие и не се знае дали ще стъпи на здрави крака след скока.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.10.12 10:58



Мне, за мен интровертност е когато се насочваш навътре, в себе си, и се изследваш, изследваш вътрешната си вселена, медитации, духовни практики, подобни.
А не когато просто си се затворил и не щеш да си комуникираш с външния свят, щото тогава няма гаранция, че си комуникираш и с вътрешния. Просто си се затворил и си блееш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.10.12 11:01



Ама аз не казвам, че екстровертите общуват качествено, казвам, че екстровертния човек зяпа навън външната вселена. Забравил е за собственото си съществуване.
Външна вселена и вътрешна вселена, когато външната вселена клони към безкрайност, вътрешната вселена клони към нула.
Човек трябва да започне да изкопава вътрешната си вселена, да я осъзнава, да я изследва и да я увеличава.
И колкото повече расте вътрешната вселена, толкова повече намалява външната и нейното значение за човека.
За мен депресиите и прочее са следствие от това, че си забравил за себе си, забравил си, че същуствуваш, не си комуникираш с вътрешните светове, наврял си вътрешната си вселена в кучи г.з.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.10.12 11:04



Аз тези дни пратих Уран, Сатурн и Марс да се оправят сами.
А, видя ли, и аз така направих след или по време на Плутон съвпад Слънце и Мерк, Сатурн и Уран квадрат пак там и засегната луна.
Търпях, търпях, пък ми писна и ги пратих да се оправят сами. Оттогава с астрология се занимавам колкото да видя има ли някой готин транзит и толкоз.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано08.10.12 23:17



За мен депресиите и прочее са следствие от това, че си забравил за себе си, забравил си, че същуствуваш, не си комуникираш с вътрешните светове, наврял си вътрешната си вселена в кучи г.з.

извинявам се, но туй твърдение е пълен шит





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.10.12 13:15



извинена си, но това не е твърдение, а опитност
За мен е валидно, тъй като е изпитано, предпочитам опитности пред теории.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано25.10.12 21:20



вчера ме сполетя лоша новина, както се казва няма добри аспекти на Сатурн, особено разходящи, същото важи за Уран и Марс - биопсията е показала рак за баба ми - не мога да повярвам, на 91 години е, как живота не се смили да си отиде с лекота
и боли, и на 191 години да стане - пак ще боли



мамицата му и рак



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор belika (член)
Публикувано25.10.12 21:49



Съжалявам, много



Не се предавай - никога не се знае колко и как ще се развия тези работи. Баба ми има една джвъчка на клепача - беше като бенка, после мутира - преди три години взеха биопсия и беше лоша също.

Отказаха операция, защото тя е зле с какво ли не - на същите години - е, джвъчката, колкото и лоша да е - порасна, пречи й - но не много - и нищо чудно бабата да надживее и мен.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано26.10.12 07:42



И тр.тандем Сатурн и Слънце тъкмо правят опозиция с наталния Марс от 4-ти дом.
И на това, че Марс съуправлява 11-ти дом може да обърнем внимание- там е лекуващият лекар.
Може да се потърси мнението и на друг лекар, ако има болки.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано28.10.12 21:36



И тр.тандем Сатурн и Слънце тъкмо правят опозиция с наталния Марс от 4-ти дом.
И на това, че Марс съуправлява 11-ти дом може да обърнем внимание- там е лекуващият лекар.
Може да се потърси мнението и на друг лекар, ако има болки.


да, утре ще има второ и трето мнение и старт на лечение - не са много вариантите, както се оказа за тази преклонна възраст

но остава въпросът защо "хубавите" аспекти не се проявиха, а на "лошите" съвсем малко им трябва - тая проблематика ме мъчи от няколко години? - и оная теория за нагласи и настройки отдавна не върши работа, щото не е логична, следователно - невярна



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.10.12 22:07



щото не е логична, следователно - невярна
това пък откъде следва?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано28.10.12 22:13



от подсъзнанието ми



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.10.12 22:31



Че каква връзка има подсъзнанието ти с логиката?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано29.10.12 06:39



Когато материализираната логика подкрепи напредничавата интуиция, имаме фактически, реален, материален прогрес - пък живеем в материален свят все още и той е важен.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.10.12 13:44



В случая не ставаше въпрос за общи философии, в които ти незабавно се впусна.



щото не е логична, следователно - невярна
това пък откъде следва?

Става въпрос за логическо заключение, което тя извежда от подсъзнанието си, а това вече е различно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано29.10.12 22:27



опит за самоирония
далеч съм от управление над подсъзнанието, а много бих искала
няма по-градивна сила от логиката на подсъзнанието - съумееш ли да достигнеш максимално до него, владееш себе си





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано30.10.12 06:37



"но остава въпросът защо "хубавите" аспекти не се проявиха, а на "лошите" съвсем малко им трябва - тая проблематика ме мъчи от няколко години? - и оная теория за нагласи и настройки отдавна не върши работа, щото не е логична, следователно - невярна"

колкото пъти и да го подхвана тоя въпрос, от където и да го подхвана, все стигам до задънена улица - за всеки хороскоп, който съм гледала в някой момент възниква въпросът.

но не съм се отказала

стоят си разпилени парчетата на пъзела и не се вижда цялата картинка





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.10.12 09:36



Ами ето, процесинг, с това се занимава.
Но странно защо вие го отбягвате, може би подсъзнателно предпочитате да сте нещастни, но подсъзнанието да е погребано?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано31.10.12 06:58



И как стигна до извод, че някой е генерално нещастен


Разсъждаваме по принцип, защо когато науката казва едно, на практика на нас ни се струва, че е друго. /в случая коментираме аналогии на Сатурн/

Ще ти дам пример- едно дете е назначено на пробен договор за финансов анализатор в голяма, стара чужда компания с поделения в 70 страни. Пък не си представяш с колко и какви бонуси върви подобна длъжност в някои богати държави още по време на пробния период. И всеки ден се оплаква колко е нещастно, че договорът все още не е постоянен.Е, дали е толкова нещастно ,а /това по време на действие на Сатурн/

изобщо не бива да се бърза с изводите, особено по отношение на чуждите подсъзнания- впрочем, и за собственото



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано31.10.12 08:27



И всеки ден се оплаква колко е нещастно, че договорът все още не е постоянен.Е, дали е толкова нещастно ,а

не, не е толкова нещастно - почакайте да минат няколко години и да проумее какви дълбоки радости точно може да си задоволи с бонусите и всичко, носено му от постоянната длъжност. И да го питаме пак тогава - колко точно е нещастно





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.10.12 10:11



И как стигна до извод, че някой е генерално нещастен
Къде съм казала това?


За примера ти нали точно затова говорим, че нещастието е нагласа и тази нагласа се бори с процесинг?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано31.10.12 13:43



За процесинг не знам, но със сигурност им трябва повечко време/Сатурн/.
Та да им стига, освен за многото работа, и за удоволствия, за да не се чувстват нещастни.

От друга страна, по-амбициозните дами, ако на 30-40г не правят кариера, то кога:)

Шарен свят :)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.10.12 13:53



Ами процесингът съкращава времето и не го прави необходимо. Това, което прави времето с годините, процесингът го прави за дни.
Просто начин да си съкратиш нещастията, без да ги интензифицираш.
Но има хора, които обичат да страдат и затова си държат на времето...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано01.11.12 06:33



Понякога не можем да водим много битки на веднъж и се налага да избираме.
Можем да изберем да не водим битка за щастие, за да водим с всички сили друга, която ни е по-важна:)

Пък това с кариерата си е направо война и то интересна, понеже веднъж печелиш, друг път- губиш:) А щастието и нещастието са субективни и временни състояния:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано01.11.12 08:22





Понякога не можем да водим много битки на веднъж и се налага да избираме.
Можем да изберем да не водим битка за щастие, за да водим с всички сили друга, която ни е по-важна:)


Това е точно така. За съжаление. Казвам го, защото аз доста години си мислех, че мога. Оказа се обаче, че понякога просто се налага да се прожектираш в една посока, иначе нъц.

Я да попитам аз АН нещо, което мисля от доста време.

Ето сега тук си имаме седянка. Аз обаче съм бъзла-нихилист. Камъни по главата на Кайли и процесинга знам, че мога да метна, и дори нямам опасения в тази сфера.

Искам да попитам за Кастанеда обаче. Чела съм това онова. И имам доста събрани възмущения, несъответствия и доза гнус по темата. Не ме разбирай погрешно моля. Има и хубави работи.

Просто мисля, че това е едно, да го нарека учение - дори по-корумпирано на определени нива от процесинга и други. Нека не говоря за мъртвите жаби с извадени/зашивани очи/усти и т.нн. По-на едро да си споделя опасенията.

Да вземем първо това:

Кастанеда, уж ходил да се учи при Дон Хуан, който му предал определени тайнства. От които обаче, Кастанедата отишъл да прави пари. Което не е баш в духа на автентичния шаманизъм някак. После Кастанедата - който имал и други ученици, и те - някои учили при Дон Хуан - взел, че уж умрял. Тук има доста неясноти - кога точно, как точно и защо и де умрял Кастанедата през 1998 - но понесъл със себе си 3-4 жени, от най-личните си ученички-шаманки, че и 3 от тях на Дон Хуан ученички - демек равни в определени отношения на вожда на действения култ, които после една по една взели да откриват мъртви и захвърлени насред пустиня с име "Долина на смъртта". Докато течало някаквото издирване на злополучните шаманки - единственото показание - давано от бизнес--корпорацията шаманска на мъртвия уж, вече Кастанеда - било, че въпросните жени "отишли да пътуват".



Всичко това - ако е част от кастанедското прикривачество - демек дебнене и ловуване-разкусване на по-дребен дивеч - в случая най-личните му ученички-шаманки - с цел той да се възнесе по-на удобно/високо и т.н след смъртта си, някаква подготовка - ми звучи неприятно - за да употребя не крайна дума.

И понеже съм имала честта да се срещна с автентични шамани и шаманизъм, без връзка с Кастанеда и Дон ХУан му - който все някак си мисля, че дори да е бил някаква реална персона - Кастанедата е нарисувал и самосъчинил поне 80 % от него, с цел изкарване на парии и вербуване на поданици/чки/дивеч.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.11.12 10:19



Можем да изберем да не водим битка за щастие, за да водим с всички сили друга, която ни е по-важна:)
Интересно какво може да е по-важно от щастието, а?
Сефте чувам, че някому е по-важно нещо друго.

А щастието и нещастието са субективни и временни състояния:)

Субективни да, временни не.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.11.12 10:21



Камъни по главата на Кайли и процесинга знам, че мога да метна, и дори нямам опасения в тази сфера.

За можене съм убедена, че можеш...ама не е ли по-добре да го използваш?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано01.11.12 10:28



Ей! Много добре ме разбра какво говорех! Що се заяждаш сега



Казвах, че с теб мога да си кажа мнението - било то и различно от твоето и това ме кара да се чувствам по-естествено....

Кажи за кастанедките?



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.11.12 15:13



ми какво да ти кажа
аз гледам какво мога да взема от едно учение и да ми бъде полезно за моето собствено духовно развитие, ти гледаш външните признаци и то както си ги прочела и осмислила ти...нямаме допирни точки по тоя въпрос...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано01.11.12 20:59



но не съм се отказала

виж, кажи ми, моля те, като разбереш





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано01.11.12 21:01



изобщо не бива да се бърза с изводите, особено по отношение на чуждите подсъзнания- впрочем, и за собственото

всъщност - първо за собствените, пък после да вземем да отсъдим за останалите





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано01.11.12 21:03



не, не е толкова нещастно - почакайте да минат няколко години и да проумее какви дълбоки радости точно може да си задоволи с бонусите и всичко, носено му от постоянната длъжност. И да го питаме пак тогава - колко точно е нещастно

и отново - да вземем първо нашето си подсъзнание да разберем, та после за другите, а?!





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано01.11.12 21:23



и отново - да вземем първо нашето си подсъзнание да разберем, та после за другите, а?!

нъц. и още веднъж - нъц. тук изобщо не е за подсъзнание моментът, а за къде по-първични и скелетни работи - като сатурн и венера например. без много претенции за опитности изживени - тях съм ги поразбрала - макар и не в тотални широти най-вероятно - повърхностна съм си в определени аспекти все пак - но те не са толкова различни и дълбоки при различните персони.



но всеки е свободен да мисли различно - от своя ум, съзнание, очи и т.н... и грешки са възможни винаги.

Редактирано от belika на 01.11.12 21:27.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано01.11.12 21:46



нъц. и още веднъж - нъц. тук изобщо не е за подсъзнание моментът, а за къде по-първични и скелетни работи - като сатурн и венера например. без много претенции за опитности изживени - тях съм ги поразбрала - макар и не в тотални широти най-вероятно - повърхностна съм си в определени аспекти все пак - но те не са толкова различни и дълбоки при различните персони.

но всеки е свободен да мисли различно - от своя ум, съзнание, очи и т.н... и грешки са възможни винаги.


чакай сега и аз като Кайли - я, пак!



хайде сега отново да се загледаш в подсъзнанието, но своето собствено, отново и пак, докато и без да репликираш

и след известно мълчание пак да се разговорим, а?



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.11.12 22:24



виде ли сега колко е кофти да си зрящ сред слепи



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано01.11.12 23:01



блажени сте зрящите значи.

че знаете кои са зрящи и кои слепи. аз това последното май винаги го съмнявам.

и няма докато. винаги ще е тъй.

а за невежото ми репликиране - простете моля - замълчаването ми - е лесно.

Редактирано от belika на 01.11.12 23:03.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.11.12 23:05



ми знаем ми, нали виждаме?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано05.11.12 06:14



Преди време бях написала, че може и да си мислим, че си избираме духовно учение, но всъщност то ни избира:)
Ти реагира, но не уточни позицията си:)
Написах го в смисъл, че се разпознаваме в духа на учението, припознаваме го като наше, защото то импонира на житейската ни философия, дори да не я осъзнаваме или пък дори да сме критични към учението или към конкретни детайли в него:)
Придърпва ни както магнит придърпва топлийка:)

Какво от това, че КК е спечелил много пари от книгите си – и сама знаеш, че когато човек следва призванието си, го прави защото не може иначе- просто ще се пръсне на парченца, ако не го прави:) Има тръпка и в печеленето на пари, сигурно и най-добрите творци са правили неща за пари- няма лошо, но основната им мотивация е друга:)

На мен май най-любимата ми мъдрост е, че е добре човек да работи за пари това, което би работил и за без пари – цветята, например:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано05.11.12 06:15



Смяташ, че човек може да е непрекъснато щастлив?
Че как ще го знае, ако не изпада и в други състояния?



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано05.11.12 06:19



Ами точно сега ти си с по-голям шанс да намериш добър отговор на тоя въпрос- на мен май престава да ми е тема и ще излезе, че влиянието на Сатурн задължително трябва да се гледа през призмата на ЕГН-то:)

Е, не след дълго пак ще ми е, но истинските ни прозрения май идват или когато сме най-надълбоко в нещата, или когато сме най-вън от тях.

но отстрани, за други хора, все ми се струва, че Сатурн се проявява едновременно и за добро и за лошо, пък хората не го оценяват така.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.11.12 10:14



И преди време, и сега мнението ми за предприемане на реализация на всяка мечта, план, проект - бизнес-личен-държавнически, идеалистичен, научен, артистичен, идеологичен или какъвто и да е било все същото:

риск мениджмънта се залага като крайъгълен камък. дори е важно - за мен лично - за неща, които да пляскам, или да участвам лично:

левски - за делото си, тук конкретиката той ли го е казал, или друг му го е вменил не е съществена:

"ако печеля - печели цял народ, ако загубя - губя само себе си."


На мен май най-любимата ми мъдрост е, че е добре човек да работи за пари това, което би работил и за без пари – цветята, например:)

това хубаво - но има много други тухли, които трябва да бъдат иззидани - а преди това замесени, изпечени и наредени. иначе е демагогия и незрялост.

дали говорим за мен лично - цветята, роклите, спасяване на деца, баби, изкуство, култура, образование, сладки, или други хранително-питейни, или каквито и да е търговски или арт индустрии, в които съм участвала през годините - винаги това ми е било водещо.

в случая с КК - не е било водещо, и се получава - той печели - дава някакви знания на публиката - но риск дава значителен:

-за самата публика
-за етническата общност, от която уж черпи знанието

същото важи и за делатат на рон хъбард.

т.е.: лош риск мениджмънт.

или не лош - а просто - користен и егоистичен.

ПП: простете ако звуча заядливо - нито е към вас, нито към КК, или РХ. тези философии ги изповядвам и според тях меря постоянно и себе си, и другите.

Редактирано от belika на 05.11.12 10:29.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.11.12 17:58



Е, първо трябва да поизпада в други състояния, но после нищо не му пречи да се закрепи в щастието.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.11.12 18:01



ми аз не разбрах как от едното изкара другото и користност и т.н. ма карай

Демек ако печелиш пари, е корист ли?
Ми то всичко е корист на тоя свят. Всичко се прави от корист, не само печеленето на пари.
Дори ти правиш твоите си неща от корист, нищо че са безплатни...темата за користта сме я беседвали из тия клубове преди много години...наистина всичко е в крайна сметка корист.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.11.12 19:02




Демек ако печелиш пари, е корист ли?


не. корист е, когато щетите, които нанасяш по пътя са с неоправдани размери спрямо:

1. благото, което твориш/даваш
2. благото/парите, които извличаш


3. пък, когато говорим за пари, изкарвани с книги и дейности за бизнеси с учения и гурувщина, а не за книжки с приказки като на тери пратчет или като за хари потър например - ограничаването на щетите е от особена важност и отговорност на претендиращия за учител/гуру.

май си приказваме на различни езици





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.11.12 22:00



На мен Кастанеда много ми е помогнал.
На кого е навредил?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.11.12 23:12



само пресен пример - на подобни има доста - и с кастанеда, и с хъбърд, и други гурута:



Редактирано от belika на 05.11.12 23:16.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано05.11.12 23:12



Ами точно сега ти си с по-голям шанс да намериш добър отговор на тоя въпрос- на мен май престава да ми е тема и ще излезе, че влиянието на Сатурн задължително трябва да се гледа през призмата на ЕГН-то:)

Е, не след дълго пак ще ми е, но истинските ни прозрения май идват или когато сме най-надълбоко в нещата, или когато сме най-вън от тях.

но отстрани, за други хора, все ми се струва, че Сатурн се проявява едновременно и за добро и за лошо, пък хората не го оценяват така.


кофти работа - докато си в играта си субективен, излезеш ли - обективен, но пък вече не ти е интерес

спомням си преди години като влязох в една аптека твърде угрижена с молба за препоръка за най-надеждния тест за бременост, жената зад щанда отговори "Докато сме млади се тревожим за последиците от хубавото, а после не се тревожим, но се молим за хубавото" - асоциацията е спонтанно изникващите, в сривови моменти все напомня за себе си



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано06.11.12 06:47



ами ако на преден план виждаш КК и останалите като майстори на перото, а после като духовни учители - такова ли щеше да ти е отношението?

впрочем, всички религии имат отношение към властта и парите:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано06.11.12 06:49



а аз си мисля, че след като човек е надарен с разум, не е роден за щастие





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано06.11.12 08:55



ами ако на преден план виждаш КК и останалите като майстори на перото, а после като духовни учители - такова ли щеше да ти е отношението?



този коментар не го схванах - честно.

няма как - да ги виждам като майстори на перото на преден план - защото такива съвсем не са - от където и да ги гледам.

имам и друго сериозно обърквване - впрочем, всички религии имат отношение към властта и парите:) - не, не всички религии - всички култуве.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.11.12 21:24



а не така, аз БТВ не гледам от много време, няма да го гледам и сега, принципно избягвам ТВ, а пък БТВ хептем, писна ми, те го удариха на нагла очеизвадна манипулация...
Та не знам за какво се разправя в матрялите, ако искаш, разкажи.

Но, сега, токът полезен ли е? Да спрем ли електричеството, понеже винаги ще се намерят глупаци да бръкнат в контакта?

Ти лично някого познаваш ли, който е пострадал?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.11.12 21:31



прилепнал постулат

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано07.11.12 07:23



Е, да – то зависи кой какви автори и жанрове харесва – аз харесвам фантастика и после вече си подреждам авторите:)

И що така отне властта на религиите

- още когато хората са почнали да се събират в племена, са се разделили светската /водача на племето/ и духовната власт/ шамана/:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано07.11.12 07:25



И аз така правя- като не ми отърва нещо, го пращам при постулатите



Което изобщо не променя факта, че хората за кратко биват щастливи /при това докато са щастливи не го осъзнават/ и през останалото време се стремят към щастието.

Освен ако не сме с различни представи за щастие:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.11.12 09:53



И аз бях така, но вече не съм така.
Научих се да управлявам усещането си за щастие, сега съм за дълго щастлива и само чат пат пропадам за кратко надолу, но скоро възстановявам. Но дори и при пропадането не съм нещастна.
Който е нещастен в палатка, ще бъде нещастен и в палат.
Щастието е вътрешно състояние, това да разчиташ на външно щастие означава, че не знаеш себе си.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано08.11.12 05:31



ако си постигнала трайно щастие, останали ли са ти по-висши цели, желания, мечти?

Как може да е трайно щастлив човек, когато наоколо има толкова болки, войни, несправедливости и пр, т.е. нещастни хора?



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано08.11.12 10:06



вас ви смятам за мои приятели. и би ми се искало да си останем такива, различията могат да оцветяват.



днес имам пореден полу-имен ден. така и така си нямам истински - поне повече дни за почерпки:





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.11.12 10:19



Ами ти си задавай въпроси, щом това те прави щастлива.



Аз съм щастлива непрекъснато, аз съм над тия неща, в буквалния смисъл, имам усещането, че отдолу е кално, мръсно и буреносно, обаче аз ходя като Христос по водата - отгоре. Отгоре е чисто, слънчево, синьо и лотоси цъфтят - розови и бели...


Преди година-две-три ме озари - нали сме говорили за озарения - това са идеи, мисли, които не идват от ума, а се спускат отгоре, без да си го мислил, мислил, мислил и после да го измислиш. Просто си вървиш и хоп- изведнъж вече знаеш, свише, това знаене има друга плътност, свети, излъчва собствена мека светлина, докато мислите са студени и безжизнени...

Та ме озари изведнъж, че за да издърпам света нагоре, трябва аз да съм блажена и щастлива. Сега, мислейки с ежедневните си студени мисли, светът се бута и се дърпа, с бутане не става, поне при мен, ма ти си пробвай ....та първо трябва аз да се повдигна и после да дърпам.
Просто натякването беше осезаемо, че трябва да зарежа всички нещастия на света и да направя себе си щастлива и блажена.
Че това е единственото решение...

Ошо имаше една много хубава приказка -

Just be as happy as you can. Don't think about others. if you are happy,
your happiness will help others. You cannot help, but your happiness can.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.11.12 10:20



Ох, честит имен ден, много обичам сладко, за мен шоколадовата кошничка.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано08.11.12 20:13



за имениците със здраве и наздраве


да сте здрави по две и също толкова удовлетворени





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.11.12 07:01



Честит имен ден!
Тоя църковен празник е за борба с изкушенията, но кошничките ще ги изключим от списъка:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано09.11.12 07:02



Май говориш за вътрешен мир и душевно равновесие:)
Изобщо не мога да повярвам, че ще си щастлива, ако междувременно родителите ти или децата ти се разболеят.

Кое му е хубавото да си постоянно в едно и също състояние, пък било то и щастие?



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.11.12 09:25



Ми за всеки влак си има пътници, ти щом не обичаш да си щастлива, не бъди.



За останалото не знам, принципно на изток обясняват, че има разлика между щастие и блаженство. Да си блажен означава да си в щастливо състояние независимо какво ти се случва. Просто да държиш висока топка и да ходиш по вълните.
А да си щастлив означава именно да се мяташ от щастие в нещастие и обратното.

Може пък да съм постигнала блаженство, кой знае... и все пак не искам близките ми да са нещастни.

И накрая - все пак да си нещастен, че нямаш мъж или жена, че нямаш подходяща работа, че нямаш диван в хола ... това не го разбирам. Т.е. в 88% от случаите човек е нещастен, защото е склонен към нещастие, а не защото наистина има причина за това.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано10.11.12 06:53



Е, така става – постижимо е това“блаженство“, за което говориш. Макар че е по-точно и скромно

да говориш за душевен мир и равновесие:)

Пък щастието нека да си го оставим за краткотрайно състояние, постигано чрез разни по-дребни неща, че да има към какво да се стремим, да си има цвят и колорит животът:)

Защо, според теб, се раждат и живеят хората?



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.11.12 13:36



Хората се раждат и живеят, за да изплуват от тъмнината и мизерията нагоре към светлината и блаженството. Нататък не знам.
Бях пуснала тук една снимчица за малкото зрънце, което е било хвърлено в тъмнина, влажност и несрета и през цялото време се борило да покълне нагоре и да подаде главица към светлината.
Ето затова се раждат хората, за да се извъртят в тоя цикъл и да изскочат нагоре в другия.

А ти не знам какво разбираш под щастие и не знам какво разбираш под блаженство, че така им се дърпаш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано10.11.12 15:16



Бях пуснала тук една снимчица за малкото зрънце, което е било хвърлено в тъмнина, влажност и несрета и през цялото време се борило да покълне нагоре и да подаде главица към светлината.

но като говорим за растителни семена - за тях условията, които ти наричаш: тъмнина, влажност и несрета са идеалните възможни, за да покълне и поникне. ако го метнем на горещ, сух, облян и опечен от слънцето плажен пясък то просто ще умре.

та не е баш борба катеренето на семчото нагоре в твоя пример. Борба би било, ако успееше да покълне и поникне въпреки горещината и светлината насред някой плаж





Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.11.12 18:00



ами то и ние не се борим, а просто покълваме
Само дето умът непрекъснато се придвижва напред - посред зима умът мечтае за пролет и недоволства, че е студено, тъмно и влажно.
Докато семенцето мълчи и кротко се готви.
Семенце с ум, ето това е нашият ад.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.11.12 18:07





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано11.11.12 07:45



Много велики личности и гении, не са били лично щастливи, а са дръпнали цялото човечество напред.
Та си мисля, че се раждаме най-вече за да реализираме някакъв потенциал.
Пък ако е така, то не следва да се отнасяме пренебежително към ничии стремежи – вкл. към стремежите на хора за богатство, кариера, или дори към терористи и убийци.



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.11.12 10:42



Накъде са го дръпнали човечеството?
Сега какво прави човечеството? Вкупом всички нещастни и всички ламтят за повече.
Обществото на делфините е щастливо примерно.
Човеците са егоисти, алчни, не си помагат и вечно страдат за нещо. Страданието се е превърнало в жизнено верую, защото така са го научили твоите гении.
Човечеството е развило техника, но дори и с нея е станало по-нещастно отпреди.

Какъв е тоя потенциал, който имаме да реализираме според теб? Според мен потенциалът ни е да подскочим в по-горно измерение, а колкото по-нагоре отиваме, толкова повече светлина и любов има и толкова по-малко егоизъм и нещастие.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано12.11.12 06:31



Светлината идва от гениалната творба на нещастен гений, която в труден момент променя емоциите и усещанията ни.
Или пък идва от духовно учение, което пренарежда житейската ни философия.

Нали не си мислиш, че духовен учител, който не знае що е мрак и нещастие, може да ни покаже път към светлината и щастието:)



Тема Re: Уран, Сатурн и Марснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.11.12 13:40



От нещастен гений никога не идва светлина АН.
Явно не си опитвала светлината... Да го кажем така - ябълката е сочка и вкусна, но чак когато стане ябълка зряла.
Да очакваш вкусотия от семенцето или от цвета, или от киселата ябълка преди да узрее е глупаво.
№Духовният учител е узряла ябълка и затова е вкусен.
Нещастният поет кой го знае, сигурно още се мотае под земята и ридае да покаже нос навън, а кога ще уцели пътя нагоре, а кога ще порасте, а кога ще даде плод, а кога плодът ще узрее....

Няма земен поет, който да носи светлина, освен ако не е узрял духовно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.