Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:41 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Синастрията - способ за опознаване на себе си  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано14.05.12 20:43



общо взето има два основни начина да се опиташ да опознаеш някого обективно, ако ти липсва достатъчно друга информация и си ограничен времево или си субективно въвлечен в отношенията:

- да наблюдаваш ежедневното и трайно поведение спрямо околните и странични хора;
- да прецениш по приятелите;

освен, че има пряка връзка, горното описах, защото е по-лесно възприемчиво, въпреки че от особена важност остава себеопознаването:

- чрез нещата, които особено ни дразнят у близките*

та, тия дни пак се замислих за най-близките ми и дълготрайни връзки във времето до сега (включва и приятелски и интимни)

и в двата случая Венера е в опозиция на моята (съвпаднала с У1)
и в двата случая има стелиум в знака Дева

нито в един от случаите не ме е дразнила аналитичността и вниманието към детайлите, напротив, допълвало ме е

и в двата случая е изпъквало явното противоречие в ценностната система - в приятелската връзка по отношение на третирането на любовта и любовните връзки; в любовната - относно начините за печелене на пари

означава ли това, че и аз съм склонна към гореописаното, което ме дразни и мога да го проявя в някакъв момент, или какво изобщо означава?



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано15.05.12 07:33



Насочваш темата към синастрия, но аз обърнах внимание на детайл- споменаваш Венера и Дева.

При повечето ти въпроси стигах до извод, че опозицията на светилата все се проявява. Не че не се проявява, но сега си мисля друго – съвсем различно.
Това, което се проявява, е Меркурий.

Официалното правило е, че коя да е планета, в съвпад със Слънцето, е „изгорена“ и не се проявява. Но всъщност може да се проявява много силно – сякаш вместо да я изгори, Слънцето я зарежда с всичката си сила. Избра си професия както по Венера, съвсем закономерно, така и по Меркурий /професията ти е често срещана за силен Меркурий/.

И при други случаи се забелязва, че човек подчинява живота си /избира примерно професия с любов и отдаденост/ на „изгорена“ планета – напр. Венера- човекът е художник:)

Излиза, че и в реалните ти връзки търсиш енергия на Меркурий. То по-лесно това го виждаме по десцендента при теб, но факт е, че при много хора връзките, особено любовните, т.е. подчинени на инстинкти и хормони, не са по десцендента.

И как с една тема се налага и трето правило да нарушим:)
Инстинктите и подсъзнанието/Луната/ са най-силни – 28К. Слънцето /съзнание и разум/обаче в случая, в съединение с Меркурий, фактически се оказва по-силно- 18+7+10К.

Отидох към теория, пък ти си кажи, ако имаш конкретен повод за темата:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано22.05.12 19:03



може и да искам за връзките да си говоря, не знам
вярно, дори с Венера съм правила компромис във времето, за кратко, но съм правила
единствено с Меркурий - не съм, и съм наблюдавала тази твърда проява, дори се е случвало Венера да пренебрегна за сметка на Меркурий по отношение на връзки, любов и ценностна система, пак е за кратко, но все пак не се е случвало да пренебрегна Меркурий за сметка на Венера...



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано22.05.12 19:13



и дали, за да уважа преимуществено наталната Венера, точно в деня на обръщането и в ретроградно движение съвсем естествено си направих подарък като си купих скъпички бижута с камъни, бели при това





Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано23.05.12 07:46



Това с връзките- мисля си, че могат да просъществуват трайно само връзки, в които и без тях сме си самодостатъчни:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано23.05.12 07:47



А аз вчера си получих едно подаръче от Англия, което освен козметика включваше колие и гривничка.
Гривничката е намагнитена и е имитация на комбинация от перли и магнетит. Интересното е, че само преди седмица развалих две герданчета от истински перли и магнетит и си направих едно, в което редувах перли и магнетит- сиво-черно и бяло. Щеше да стане по-хубаво, ако комбинирах перли с турмалин:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано23.05.12 09:32



Не обичам подаръци от други, но тези направени от себе си са най-прекрасни.

Да са ти честити камъчетата и много да те радват, красят омайващо и закрилят силно



Аз от известно време се точа на едно пръстенче с изумрудче, но все ми се струва, че наличието му не би ме променило по същество, макар според някакви индийски тълкувания да би.

А вчера най-изненадващо получих цяла камара розища в кашони/саксии от едни розовъди, на които само бях писала за информация относно наличности и опции за хибридизация. Куриерът ме свари по бели гащи, нямах и достатъчно парички за заплащане на гигантската пратка, а лелите от нивата с розите дори не ми бяха писали, че са ме прочели, камо ли, че ще ми пращат подаръци

Все едно, оправих се, приех розите, едвам се занесохме до петия етаж без да се доконтузим, и леко ми се доплака, защото глупавите куриери бяха изпортошили най-здравите попораснали пъпчици на розичките

Дано изкарат нови

От синастрии и връзки аз не разбирам, карам все на съвпади, квадрати и опозиции, та не мога да се изкажа за нея.

Каквото е писано - то ще ни споходи. Е, не е зле и да не бягаме спешно от него де.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано23.05.12 21:01



всъщност, опитах се да кажа, че последните ми "ритуали", за които стана дума намерих в камъните и бижутата


обичайно винаги съм ги харесвала, особено истинските, но все не успявах да ги нося - сега си налагам да нося поне по едно на ден



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано23.05.12 22:35



Това с връзките- мисля си, че могат да просъществуват трайно само връзки, в които и без тях сме си самодостатъчни:)

това е като с учението на будистите, или се случва след дълго време на "съзерцание", или за да не "страдаш" се научаваш и да не се "радваш", което на този етап никак не ми върши работа (въпреки, че по принуда го "постигнах", така или иначе), но на един последващ съм си гурна, че ще ми влезе в употреба, може би...



п.п. все така си харесвам люшкането в емоционална празнота и пълнота, нищо че в последно време не ме спохожда



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано24.05.12 07:30



С връзките- като с розите.
Отдалеко- все са красиви. Приближим ли ги – все имат бодли.
Въпросът е какви рефлекси, осъзнато или не, имаме по отношение на бодлите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.