Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Синастрията - способ за опознаване на себе си  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано14.05.12 20:43



общо взето има два основни начина да се опиташ да опознаеш някого обективно, ако ти липсва достатъчно друга информация и си ограничен времево или си субективно въвлечен в отношенията:

- да наблюдаваш ежедневното и трайно поведение спрямо околните и странични хора;
- да прецениш по приятелите;

освен, че има пряка връзка, горното описах, защото е по-лесно възприемчиво, въпреки че от особена важност остава себеопознаването:

- чрез нещата, които особено ни дразнят у близките*

та, тия дни пак се замислих за най-близките ми и дълготрайни връзки във времето до сега (включва и приятелски и интимни)

и в двата случая Венера е в опозиция на моята (съвпаднала с У1)
и в двата случая има стелиум в знака Дева

нито в един от случаите не ме е дразнила аналитичността и вниманието към детайлите, напротив, допълвало ме е

и в двата случая е изпъквало явното противоречие в ценностната система - в приятелската връзка по отношение на третирането на любовта и любовните връзки; в любовната - относно начините за печелене на пари

означава ли това, че и аз съм склонна към гореописаното, което ме дразни и мога да го проявя в някакъв момент, или какво изобщо означава?



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано15.05.12 07:33



Насочваш темата към синастрия, но аз обърнах внимание на детайл- споменаваш Венера и Дева.

При повечето ти въпроси стигах до извод, че опозицията на светилата все се проявява. Не че не се проявява, но сега си мисля друго – съвсем различно.
Това, което се проявява, е Меркурий.

Официалното правило е, че коя да е планета, в съвпад със Слънцето, е „изгорена“ и не се проявява. Но всъщност може да се проявява много силно – сякаш вместо да я изгори, Слънцето я зарежда с всичката си сила. Избра си професия както по Венера, съвсем закономерно, така и по Меркурий /професията ти е често срещана за силен Меркурий/.

И при други случаи се забелязва, че човек подчинява живота си /избира примерно професия с любов и отдаденост/ на „изгорена“ планета – напр. Венера- човекът е художник:)

Излиза, че и в реалните ти връзки търсиш енергия на Меркурий. То по-лесно това го виждаме по десцендента при теб, но факт е, че при много хора връзките, особено любовните, т.е. подчинени на инстинкти и хормони, не са по десцендента.

И как с една тема се налага и трето правило да нарушим:)
Инстинктите и подсъзнанието/Луната/ са най-силни – 28К. Слънцето /съзнание и разум/обаче в случая, в съединение с Меркурий, фактически се оказва по-силно- 18+7+10К.

Отидох към теория, пък ти си кажи, ако имаш конкретен повод за темата:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано22.05.12 19:03



може и да искам за връзките да си говоря, не знам
вярно, дори с Венера съм правила компромис във времето, за кратко, но съм правила
единствено с Меркурий - не съм, и съм наблюдавала тази твърда проява, дори се е случвало Венера да пренебрегна за сметка на Меркурий по отношение на връзки, любов и ценностна система, пак е за кратко, но все пак не се е случвало да пренебрегна Меркурий за сметка на Венера...



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано22.05.12 19:13



и дали, за да уважа преимуществено наталната Венера, точно в деня на обръщането и в ретроградно движение съвсем естествено си направих подарък като си купих скъпички бижута с камъни, бели при това





Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано23.05.12 07:46



Това с връзките- мисля си, че могат да просъществуват трайно само връзки, в които и без тях сме си самодостатъчни:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано23.05.12 07:47



А аз вчера си получих едно подаръче от Англия, което освен козметика включваше колие и гривничка.
Гривничката е намагнитена и е имитация на комбинация от перли и магнетит. Интересното е, че само преди седмица развалих две герданчета от истински перли и магнетит и си направих едно, в което редувах перли и магнетит- сиво-черно и бяло. Щеше да стане по-хубаво, ако комбинирах перли с турмалин:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано23.05.12 09:32



Не обичам подаръци от други, но тези направени от себе си са най-прекрасни.

Да са ти честити камъчетата и много да те радват, красят омайващо и закрилят силно



Аз от известно време се точа на едно пръстенче с изумрудче, но все ми се струва, че наличието му не би ме променило по същество, макар според някакви индийски тълкувания да би.

А вчера най-изненадващо получих цяла камара розища в кашони/саксии от едни розовъди, на които само бях писала за информация относно наличности и опции за хибридизация. Куриерът ме свари по бели гащи, нямах и достатъчно парички за заплащане на гигантската пратка, а лелите от нивата с розите дори не ми бяха писали, че са ме прочели, камо ли, че ще ми пращат подаръци

Все едно, оправих се, приех розите, едвам се занесохме до петия етаж без да се доконтузим, и леко ми се доплака, защото глупавите куриери бяха изпортошили най-здравите попораснали пъпчици на розичките

Дано изкарат нови

От синастрии и връзки аз не разбирам, карам все на съвпади, квадрати и опозиции, та не мога да се изкажа за нея.

Каквото е писано - то ще ни споходи. Е, не е зле и да не бягаме спешно от него де.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано23.05.12 21:01



всъщност, опитах се да кажа, че последните ми "ритуали", за които стана дума намерих в камъните и бижутата


обичайно винаги съм ги харесвала, особено истинските, но все не успявах да ги нося - сега си налагам да нося поне по едно на ден



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано23.05.12 22:35



Това с връзките- мисля си, че могат да просъществуват трайно само връзки, в които и без тях сме си самодостатъчни:)

това е като с учението на будистите, или се случва след дълго време на "съзерцание", или за да не "страдаш" се научаваш и да не се "радваш", което на този етап никак не ми върши работа (въпреки, че по принуда го "постигнах", така или иначе), но на един последващ съм си гурна, че ще ми влезе в употреба, може би...



п.п. все така си харесвам люшкането в емоционална празнота и пълнота, нищо че в последно време не ме спохожда



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано24.05.12 07:30



С връзките- като с розите.
Отдалеко- все са красиви. Приближим ли ги – все имат бодли.
Въпросът е какви рефлекси, осъзнато или не, имаме по отношение на бодлите.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано24.05.12 07:32



Пратката прилича на знак.
Защото ситуацията по отношение на аналогиите на Луната- здраве, майка и пр., са закономерни.
Тя и тая по ретроградната тр. Венера в съвпад с натален Юпитер изглежда предопределена, но стои въпрос подходът ни рационален ли е или романтичен.

Доколко розите са ти ритуал?
Както каза Аброуд, ритуалът е ежедневен – какво правиш ежедневно и рутинно за розите?
На тия хора, на които розите са им професия, как я упражняват?



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано24.05.12 09:46




С връзките- като с розите.
Отдалеко- все са красиви. Приближим ли ги – все имат бодли.
Въпросът е какви рефлекси, осъзнато или не, имаме по отношение на бодлите.


Де да имаха само бодли.



А те се разболяват от нова болест през седмица, някое подло куче-инвалид ще се намери да опасе най-свежите листенца, а от време на време и пъпчици, ще цъфнат акари, белокрилки, въшки, щитоноски, червейчета и какви ли не да си правят розов пир - явно розите, въпреки бодлите са най-вкусни за всички


И така. А какво правя аз всеки ден за розите? След като им напазарувам удобни саксиики, сготвя им специална почва за всички, сервирам им редовно - но не до преяждане коктейли с торове, подрязвам ги внимателно, за да избиват пъпки от правилните места, и т.н. и т.н... подготовки на най-читави пъпчици за хибридизация - пак някой ден може да се окаже, че нещо съм пропуснала, а с друго съм прекалила. В началото на месеца закрих доста други цветенца от преторяване, и за малко да затрия други от преполиване и проливните дъждове.

Четене, ходене и дърпане на какви ли не лекари за рози/агрономи и аптекари, и пак има риск с нещо да се сбърка, и целия труд да е на халос.

А какво правят хората, дето розите са им професия - горе долу същото, но по-систематизирано май. Макар и на тях да им се случват засечки, дори по-генерални от моите. Лелите, дето ми пратили розите ми отговориха, че цялата им нива била на метър под земята, и имало вероятност да се затрие труд на няколко години и сумати парички, вложени покрай него. От гадните проливни дъждове и наводнения. Та затова ми били пратили каквото успяли да извадят от наводнената нива, поне то да помогнело някъде.

Редактирано от ponichka_ на 24.05.12 10:14.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано24.05.12 10:44



Пратката прилича на знак.
Защото ситуацията по отношение на аналогиите на Луната- здраве, майка и пр., са закономерни.
Тя и тая по ретроградната тр. Венера в съвпад с натален Юпитер изглежда предопределена, но стои въпрос подходът ни рационален ли е или романтичен.

Доколко розите са ти ритуал?
Както каза Аброуд, ритуалът е ежедневен – какво правиш ежедневно и рутинно за розите?
На тия хора, на които розите са им професия, как я упражняват?


Нещо от вчера усещам, че с розите и клематисите, въпреки супер емоционално и рационално ангажирания ми подход, въпреки голямата подкрепа, която получавам от специалисти до момента - нещата са доста кризисни и с риск да бъдат обречени на неуспех. Сякаш звездите са против мен



Огромната, преди седмици подарена ми оранжерийна инсталация с десетки специални видове резници за вкореняване клематиси вътре, от няколко дни е нападната от плесени. Аз я дебна през часове как се развива, и се развиваше прекрасно - свежи листенца, добро оросяване, развиващи се към разлистване пъпчици, че и коренчета започващи да прокарват.

Опитах вчера да я реанимирам с фунгициди, но днес плесента беше завзела нови територии.

Днес, ми се плачеше сутринта. И срам-несрам - писах за съвет на клематисовия специалист, подарил ми инсталацията.

Но май вече всичко с тези клемчовци е загубено и съм ги обрекла на смърт, въпреки старателното ми обгрижване. Смъртоносната плесен е открила пролука в херметизираната инсталация и е заразила жизнено важната стерилна среда за живот на бебетата вейки клематисчета







Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано24.05.12 11:24



Струвами се добре, че си започнала да носиш мъничко блясък пред света. Макар и с цената на самоналагане, каквото си си назначила за носенето на кристалчета. Макар и, че си започнала само с по едно на ден.



Хубаво е, когато някъде, в някой, дори и за миг, можем да съзрем искрица истински блясък.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано24.05.12 18:02



Това звучи така трогателно:)

Размести нещо из тая оранжерия – Кайли тъкмо е пуснала няколко думи на руски какво се случва като пренаредиш детайлите.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано24.05.12 18:03



Ама то много сложно и голям риск – а аз си гледам едни много красиви и никак необгрижени рози пред супера, от който пазарувам – под две-три дървета е розовата градинка – от далеко изглеждат страхотно и ми се виждаше много лесно да си имаш насаждения от рози.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано25.05.12 09:09



Не мога да местя в момента - много са на гъсто разсадите, а и в заразената с гъби среда...

Трябва да си купя перлит и торф, които да стерилизирам и тогава ще опитам да местя, може би днес, а може би не.

Вчера беше много натопорчено тук, именици, 24ти май, аз с тъгата по цветята, и цяла камара гости, всеки със своите циркчета...

Дано при вас синастриите са били по-спокойни, и с розите, и с човечетата...



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано25.05.12 09:15




Ама то много сложно и голям риск – а аз си гледам едни много красиви и никак необгрижени рози пред супера, от който пазарувам – под две-три дървета е розовата градинка – от далеко изглеждат страхотно и ми се виждаше много лесно да си имаш насаждения от рози.


Зависи от розите, има по-подоатливи на болести сортове, и по-жилави. Като цяло - по-деликатните са и по-пищни и красиви. Но не е правило.

Розите в градина имат по-добър имунитет. Розите в саксии + на балкон на супер мръсна улица в София нямат много преимущества за борба с ежедневно идващите по въздух и дъжд зарази.



Но фактът, че и лелите в Павликени, дето произвеждат индустриални ниви с рози имат подобни проблеми с розите насред широките ниви - значи - с всяка изминала година щамовете на заразите, и при розите, и при хората мутират все повече, и стават по-устойчиви на лекарства, а ЕС забранява токсични, но ефективни евтини лекарства, и искат да с еборим с подлите зарази и вредители със супер скъпи, но неефективни бълвочи, с които в крайна сметка се тровим повече, защото пръскаме повече, и т.н... че и розите мрат...



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано25.05.12 13:34



със синастриите сме добре, май със себе си точно - не


Привет от Созопол.
Реших да избягам от София, само и само да се махна.
Вчера - слънце, летни градуси, кръчма край морето и разходки посред нощ, несъобразени с пролетните температури и днес дъждове, вятър - и пак болна. Няма хора, безвремие и блажено спокойствие, а домакините са подготвили и отворили всичко в очакване на гости...Градинските розови храсти изглеждат прекрасно, оставени на воля да растат, високо пораснали и с големи наситено червени кадифени цветове. Желая ти да спасиш твоите - такава красота трябва грижливо да се пази. И аз спадам към ценителите на розите, над средно обичайните любители.
Иначе гледката от терасата е впечатлителна, жалко, че нямам кабел да я кача.


Редактирано от abroadabroad на 25.05.12 15:03.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.05.12 14:43



Не съм ходила на море от 10 години, а обожавам морето, бих стояла на плажа до края на вечността.
Но не обичам тълпите, не обичам жегите, не обичам да се пържа и освен това и все не стигат пари за това удоволствие. И най-вече пък и няма с кого да ида.
Непременно наснимай повечко и после пусни да се порадваме на безлюдно море..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано25.05.12 19:56



като те прочетох ми стана много мъчно, признавам си


как така ще обичаш морето и няма да се доближиш до него толкова дълги години
няма значение дали има с кого (или по-скоро не ти харесва да си с еди кой си), парите също не са "оправдание", освен ако не си на ръба на оцеляването.., само ако ти кажа колко ми струва да съм тук (20 лв. на ден с храната, не че ям много и ако не включа гурме природата ми и страстта си към кръчмите), та в къщи ми струва повече, вярно в този случай транспортът ми е безплатен
опитвам се да кажа, че винаги има начин - следователно тук опираме до логиката на онова с връзките, резистентността към бодлите и т.н., за което стана дума в разговор с АН
при мен морето се явява нужда, въпреки че от няколко години все се заричам да спра да ходя, заради "неподходящата" компания, което включва и мен като самостоятелна единица понякога, не че компанията реално е неподходяща, а всъщност аз искам друга
никак не харесвам студа, предпочитам жегите, но тълпите изоставих откак навърших 30 и работата ми кармично се свърза с "тълпи" и "крясъци"
обичам тишината, балансира ме, сега, тук е хубаво в този смисъл



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.05.12 21:47



как така ще обичаш морето и няма да се доближиш до него толкова дълги години

мНОГО ЕСЕНЦИАЛЕН въпрос, точно това е въпросът, не знам защо и не знам откога, но се усещам, че нарочно бягам от всичко, което ми харесва.
И с любовта е така, да вметна. Но не само. Избягвам директен контакт с всичко...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано26.05.12 11:21



Леле, не те е срам! Тъкмо завидях най-добросърдечно за морската ваканция, а тебе те погнала настинка! Не си ли взимаш снаряжения за пътешествия - дебели якета, водо и въздухонепромукаеми за крайморски вечери и разходки - подобни панталони и меки чорапчета с подходящи обувки?

Аз като пишман пътешественик и къмпингарче - може да не пътувам много, но пък си имам ветерански набор от снаряжения - за всеки случай - винаги готов в една пътническа торба



Много страхотни мигове още да имаш на ваканцията, и пий колдрекс - на мен ми действа доста бързо.

За розите - няма грижи - ние и след седмица ще си чакаме качени снимчици за аплодисменти



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано26.05.12 11:32



но се усещам, че нарочно бягам от всичко, което ми харесва.


защо?
от страхове ли?
а се получава така, че по този начин блокираш всичко - влизаш в затворен кръг, от който няма излизане, затова ходенето до морето, например, често през последните години го правя насила, дори да не ми харесват много неща около пътуването, с идеята че като променям нещичко, ще променя и хода на събитията в моя полза





Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.05.12 13:06



Сега изследвам отговора на тоя въпрос, защо. Аз, за разлика от Ан, нямам готови отговори на всичко.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано27.05.12 06:56



Я да го разгледаме тоя въпрос с бижутата.

Те са като таблетка- вземаме аналгин и спира главоболието, носим бижу - променяме енергиен поток в себе си и се случват или не се случват неща.
Аз свалих комбинацията от перли и магнетит – красива е, но май не е сега за мен.

Ти какво избра да купиш и носиш- като кристали или метали и цвят?



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано27.05.12 23:45



Кайли, и аз често изглеждам като да имам готови отговори за всички и всичко, както между впрочем и ти самата


споделянето и обмена на мисли не е това, струва ми се, поне при АН не разпознавам точно това
отговорите за вълнуващи ни неща са от съществено значение за нас самите, нищо че може и да грешим по пътя...

АН, имам и предишни бижута, но тези ги "набедих" за случване и ритуал и ги нося всеки ден, с изключение на днес - (все още не мога да кача снимка, защото не си намирам кабела) - изработват се на остров Бали, енергийно зареден със значенията на 8 чакра (надявам се), камъкът е бял, блестящ кварцов кристал в естествени форми, с обков от сребро - колие и пръстен
не съм убедена, че мога да го набедя за неподходящото хапче, защото затвърдително прави впечатление, че принадлежа към онези, които като трябва да почиват - се разболяват, а като се налага да работят оздравяват като по чудо

общото му проявление до тук е издигане над дребните дразнители за деня, баланс и странно успокоение (но едновременно с това и безразличие и липса на материален интерес към амбиция, себедоказване, налагане, а обратно - влагане на енергия, дисциплина и правене на "каквото трябва, пък каквото ще да става", но лишава от адреналин и емоция
провокатор в този смисъл, все още, се явява музиката - такава, която слушам и в момента, пишейки горното -



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано28.05.12 07:34



Изглежда, че интуитивно си избрала общо енергийно бижу, с лек акцент върху Лунна енергия.
Като генерална програма за красота и хармония на СЕГА.

Впрочем, кварцът програмира и сънища. Ти как спиш в последно време? Почивката ти през нощта има ли общо с изминалия ден?



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.05.12 15:17



Е дааа, обаче моят готов отговор е само отговор от прозрение и никога от умствена спекулация, а Ан вече 10 години не може да разбере това.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано28.05.12 23:26



Впрочем, кварцът програмира и сънища. Ти как спиш в последно време? Почивката ти през нощта има ли общо с изминалия ден?

четох, че има
добре спах през почивката, даже много добре се наспах, с изключение на деня, следващ не-носенето на бижуто - но е нормално, предвид предстоящата работна седмица и очакваното напрежение поради срокове, които гоня или по-скоро те мен преследват, а не са леки, никак дори, нито клиентите, нито сделките, още повече измислянето и защитата им, за да се случат - няма лошо, харесва ми нестандартно да ги измислям, за първи път да проправям път, но ако може да не ми се струпват 4 наведнъж и всичките спешни, с индивидуалните си особености, притискащи и под натиск


нямам промяна в сънищата - все така не сънувам или не си ги спомням
казват, че камъкът трябва съм да те "намери" - първо бях привлечена от един черен, дори тръгнах да го купувам и после се загледах в белите, после в розовите (), накрая останаха розовите и белите, и калкото и да се насилвах да взема розовите - не се получи, белите с неправилните форми привличаха като магнит, дори не ми се даваха толкова пари (защото струваха по-скъпо от останалите), но нали съм "мечтата на търговеца", след направена отстъпка се договорихме

а и се уморих, имам нужда от положителни емоции, а колкото и да ги "търся и предизвиквам" (уж), не се получава, що така



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано29.05.12 11:39



А, така вече по става:)
Защото кварцът е обща подсказка, Луната- тя си е по рождение, но цветът вече е нещо към момента, особено след колебания:)

Значи си пренебрегнала интуитивно Сатурн и Венера:)
Вярно, Сатурн сигурно ти е дошъл в повече в последно време:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано29.05.12 11:39



Наблюдавам си те 10-на години за да те сравнявам с астралния ти близнак:)

Трябва да се трупат наблюдения- и без това гледам, че вчера новата рожба е обявила любимата ми наука за ненаучна





Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано29.05.12 20:20



Значи си пренебрегнала интуитивно Сатурн и Венера:)
Вярно, Сатурн сигурно ти е дошъл в повече в последно време:)


ще стане ясно, за добре ли съм ги пренебрегнала или не


а, на другото вижда ли му се края?



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.05.12 20:56



и без това гледам, че вчера новата рожба е обявила любимата ми наука за ненаучна

Кой?
Къде това бе?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.05.12 21:00



имам нужда от положителни емоции, а колкото и да ги "търся и предизвиквам" (уж), не се получава

Продължавай да опитваш. Всички окултни източници твърдят едно и също - че първо трябва да почнеш да се преструваш и да го правиш продължително време и после то идва, както децата си играят на възрастни и така порастват.

Ако ти е смешно, се усмихвай. А ти опитай да се усмихваш, когато не ти е смешно, самото разтягане на устата рано или късно ще доведе смеха.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано29.05.12 21:25



ами ще видим дали му се вижда края



тъкмо ще се опитам да защитя една позиция, че краят може да зависи от мислите ни



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано29.05.12 21:26



а, имах предвид Зорник2





Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано29.05.12 23:34



ами ще видим дали му се вижда края

тъкмо ще се опитам да защитя една позиция, че краят може да зависи от мислите ни


и въпреки мислите си - толкова се надявах да не е тоз отговора
а, извън мислите ни какъв е?





Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано29.05.12 23:36



Ако ти е смешно, се усмихвай. А ти опитай да се усмихваш, когато не ти е смешно, самото разтягане на устата рано или късно ще доведе смеха.

що така загубих превода на горното по пътя

, или силите си...



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано30.05.12 08:10



Предполага се, че и да искаме и да не искаме, т.е. с волева мисъл или без, бързите транзити, като преминат десцендента, ще ни направят по-социални:)
И ще ни подготвят за интеграция на енергията на тр.Юпитер.
Защото само тр.Сатурн и Марс в горната полусфера не винаги ни вършат работа в тая насока:)/даже може и да е обратното/
Тр.Сатурн в 10-ти дом може да се проявява като „забавяне“ на случвания, но пък приближава Марс.

Последната седмица говорех с една дама с подобна на твоята конфигурация. Това, което се случва в живота и, почти независимо от нея, е смяна на пряк шеф, а те до сега много добре са се разбирали, което си е напрежение. Междувременно съпругът и е теглил голям кредит и са почнали мащабен ремонт на къщата си. При теб тр.Уран активира важна радикална точка и може да се прояви или по аналогиите на 4-ти дом, или по анталогиите на опозиционния.

Ами ще чакаме търпеливо, пък ако допускаме, че с мислене не губим енергия, а можем да я трансформираме в желана насока, ще се упражняваме и в това





Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано30.05.12 23:37



чисто теоретично да те запитам - колко мислиш, че е количественият израз на търпимост и в какви граници го определяш за нормален



от практична гледна точка - при мен се смениха неколцина шефове за последните месеци, за съжаление съвсем прекия си остава същият, ако ме разбираш правилно

от емоционална - освен, че драстично са спаднали положителните емоции, то и почивка и отдих не се виждат
та, чудя се в последно време - за първото ли настоявам повече в мечтите си или второто ми е животоопределящо и животоспасяващо?



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано30.05.12 23:56



Малко съм нахална тези дни, но ще си позволя и тук да си натрапя мненийцето, без да е поискано

С предварителното извинение, че вероятно думите ми са напълно безпочвени, предвид, че теб не те познавам.

от емоционална - освен, че драстично са спаднали положителните емоции, то и почивка и отдих не се виждат
та, чудя се в последно време - за първото ли настоявам повече в мечтите си или второто ми е животоопределящо и животоспасяващо?



Предвид това, което аз прочитам и усещам от твоите постове последните месеци - ще си позволя да споделя думите, които дадох на една моя реална приятелка преди време:

Тя работи хубава и интересна й работа, в добре позната среда - от 10 години е там, задоволително заплатена й от работодателите.

Но монотонните натрупвания, комбинирани с доза стрес, липсата на особени растежни хоризонти - тя вече там се е издигнала, до всички възможни й върхове - и изобщо, и въобще, комбинирано всичко с известен застой в личната сфера, макар да няма особени сътресения на този фронт - е довело при нея до едно сериозно бърн аутване и стагнация в емоционално и душевно нива.

Та казах й аз - че може би й е време да се замисли за смяна на работата, на работното място. Или поне на прическата.

Тя определено се замисли, но още не е направила нищо. Нито с работна смяна, нито с фризьорска такава.

Познатото и стабилно пуснатите корени са удобни и оправдателни. По-важно е ти как се чувстваш.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано31.05.12 06:56



С търпимостта при вас би трябвало да е като с „отварянето на втори дъх“ при спортистите-шампиони



Това с твоя шеф дали не е също жертвоприношение?
От където и да гледаме нещата, когато и да ги гледаме, работата ти изглежда като призвание за теб. Когато си в почивка или ваканция мислиш ли за работата си?

Сега лесно можем да объркаме отношението ти към работата, поради мощното влияние на комбинацията на тр.Сатурн с натален Уран и импулса за промяна. Ще внимаваме обаче да не се разделяме с призванието.

Ти разбираш ли за какво говорим със Зорник2 или ти се вижда разговорът като абстракция и теория? Защото аз го намирам за съвсем реален и практичен Т.е. въпросът е можем ли волево и осъзнато да превръщаме налична потенциална енергия в кинетична:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.05.12 09:22



Т.е. въпросът е можем ли волево и осъзнато да превръщаме налична потенциална енергия в кинетична:)

Аз лично не разбирам какво си говорите, но виж, тоя въпрос разбрах.
Отдавна съм стигнала до прозрението, че енергията е като тока, а ние сме като ел.уреди - един и същи ток веднъж ще охлажда в хладилника, втори път ще топли в котлона, трети път ще суши със сешоара...ток има навсякъде, въпросът е ние можем ли и какви уреди можем да изградим, за да го хванем.
Уредите при нас са отношението, лостът, инструментът ни за управление на енергията е отношението.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано31.05.12 19:41



Когато си в почивка или ваканция мислиш ли за работата си?

не само мисля, но ми се налага и съвсем реално да си работя, особено през последните 4г., а още по-сгъстено от средата на отминалата година, че до днес, когато до ей това с поемането на втори дъх не мога да стигна, защото съм задържала въздуха в дробовете, за да издържа до край, да видим дали ще мога



Ще внимаваме обаче да не се разделяме с призванието.

изобщо нямам мисъл за напускане на сферата, но за компенсация, какво ще кажеш, а?

Ти разбираш ли за какво говорим със Зорник2 или ти се вижда разговорът като абстракция и теория? Защото аз го намирам за съвсем реален и практичен Т.е. въпросът е можем ли волево и осъзнато да превръщаме налична потенциална енергия в кинетична:)

гледам, че продължаваш да не ми се доверяваш, че ресурсът ми откъм време и сили е на изчерпване - та, видях твърде дълъг пост... и пропуснах, с идеята да се върна към него, когато мога, на този етап дори не знам за какво говорите



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано31.05.12 19:50



Малко съм нахална тези дни, но ще си позволя и тук да си натрапя мненийцето, без да е поискано

уважавам всяко мнение, особено на място и от когото е необходимо, благодаря за което

изследвам подобен изход за себе си от известно време - но, струва ми се, не е това вярното решение, засега, освен ако не останем в сферата на занимания до момента, нещо друго е - нямам представа какво точно, още го търся и чакам ефективен знак за целта



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано01.06.12 06:32



Призванието ти е в сфера, която се вписва във всички други фигури. Ако другата фигура е малка, си в центъра – какво по-добро:)

Не може ресурсът ни да се изчерпи- ще умрем:) – а днес Меркурий и Венера са ти на десцендента – я да видим ще има ли събитийно проявление:) Или поне емоционално или ментално:)

Ако сме на по-високо, изборът ни по-голям ли е, или по-малък.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано01.06.12 06:36



така, но когато искаме да приспособим уреда за нова работа, кое да пипнем - е, можем и да си чакаме, ама не винаги е оферта





Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.06.12 11:48



...интуитивно знам кое да пипна, а което не знам, когато се настроя на новата вълна, само се спуска към мен като знание с времето.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано01.06.12 16:45



как се справяш с мисълта за грешки?

или ако сбъркаш, сбъркаш



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано01.06.12 19:25



а днес Меркурий и Венера са ти на десцендента – я да видим ще има ли събитийно проявление:) Или поне емоционално или ментално:)

не знам какво трябваше да ми се случи, ма пак не ми се случи



Ако сме на по-високо, изборът ни по-голям ли е, или по-малък.

зависи от гледната точка - ако успеем за постоянно да задържим мисълта, че няма какво да губим - да, изборът е по-голям
но не горното е най-важното в случая - говорим за компенсации, като пари и други такива работи, а те всякак идват с по-високото, един вид да печелиш от призванието, освен че му работиш като роб

* в определянето му като призвание не съм съвсем убедена, да не кажа изобщо



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.06.12 22:53



Както многократно съм писала тук, не мисля, по важните неща в моя живот от много време вече не мисля. А след като не мисля, нямам и мисли за грешки.

Обаче имам вяра.
Вече имам вяра.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано02.06.12 06:26



та мисленето е удоволствие - защо да се лишаваме от него?

През повечето време се предполага, че умът е съсредоточен върху задължителните неща, които имаме да вършим. Даже докато правим упражненията на йога, съсредоточаваме ума над дишането. Не би трябвало да е лукс полетът на мисълта поне по малко време всеки ден.

всъщност, е важно да спираме мисленето, само ако установим, че сме твърде привързани към резултата. Привързаностите ни правят зависими и уязвими, а така ни лишават от свобода.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано02.06.12 06:30



е, можеше да те поканят на купон или пък стар приятел да ти се обади:)

то не е късно и днес да се случи



и да не се случи, уважи им енергиите:)

То като с Боговете - може и да не вярваме, че те съществуват, но пък как да сме сигурни, че те знаят, че не вярваме - така казва Пратчет- забележителен фентъзи- писател:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.06.12 10:28



Мисленето е удоволствие, обаче полетът в сръхразума е неизмеримо по-голямо удоволствие. И полетът не става, докато мислиш, така че трябва да се избира между удоволствие и по-голямо удоволствие.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано02.06.12 18:16



Просто са различни удоволствия – не си пречат – по различно време си ги доставяш:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.06.12 19:44



Може, ама нали знаеш, че който стане наркоман, после не го влече много обикновеното ежедневие, удоволствието и интензитета на наркотиците и ежедневието са несравними.

Та така и аз - различни са удоволствията, не си пречат, но са несравними по интензитет.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано02.06.12 21:39



е, предполагам утре и вдругиден е твърде късно


уважих я както си мога най-добре - похарчих едни пари за удоволствие



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано03.06.12 06:43



А, добре с удоволствията:)

И понеже попаднахме на физици, ще си задълбочим разбирането за проявлението на силите.

И аз в случая с розите и твоите взаимоотношения се каня да използвам един и същ закон с противоположно проявление:) – там проявлението на една сила приемаме, че е добре като е върху голяма площ, а когато става въпрос за конкретно желание, ще видим дали като освобождаваме енергия с похарчените парички няма на нейно място да се появи енергия с друга желана събитийност:)

Ти какво направи с курса по логика? Онова момиче се отказа от логиката, но продължава с курса по програмиране:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано03.06.12 06:48



сещам се за средния път на Сидхарта:) - балансът, без крайности, е хубаво нещо:)

ще те пазим от крайности с тия твои заявки за наркомания





Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.06.12 12:33



АН, няма нищо общо с баланса.
Все едно сега да ти предложа да не ползваш днешния си компютър, ами да включваш отвреме навреме и компютър Правец отпреди 20 години, защото трябва да балансираш между двата.
Просто когато дойде по-съвършеният компютър и имаш пари за него, го купуваш и забравяш напълно и съвсем стария...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано03.06.12 19:30



е, предполагам утре и вдругиден е твърде късно



но никога не е късно да станеш за резил
защото - обади се стара приятелка неочаквано днес (от онези от ученическите години), която е решила да ме сватоса с приятел на нейния приятел (ей така решила), не отказах директно само защото се сетих за теб (АН), но разбира се, че ще го направя като му дойде времето - кандидатът е по Сатурн, а не по Меркурий



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано03.06.12 19:36



Ти какво направи с курса по логика? Онова момиче се отказа от логиката, но продължава с курса по програмиране:)

не съм се отказала, но съм го зарязала откъм четене и тестване, защото не ми остава време от работата

, дори си купих основните книги, надявам се, че до крайния срок все ще ми остане време да мина изпитите

записала съм си и друг, който стартира септември - тогава следва освен да съм отпочинала и да съм по-спокойна откъм работни ангажименти, но кой знае



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано04.06.12 06:38



Има от една страна общо с баланса:) – „наркоманията“ по едно удоволствие ни лишава от познаването на други удоволствия:)


После, удоволствието си е удоволствие – ако същността му е в писането, дали ще пишеш на Правец със забравих какъв беше текстовия редактор, или ще пишеш на най-модерния комп, си е все то:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано04.06.12 06:40



Интересен е тоя подход с планиране на бъдещето – не смятате ли, че така ограничавате свободата си? Или може би така удовлетворявате потребност от контрол над живота си.

Вярно, и да се откажеш септември от курса, никак не е фатално, но пък чувството, като не реализира човек плановете си, понякога е дискомфорт:)



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано04.06.12 06:43



А, ей това има общо с предварителни нагласи и предварителни планове:) – но пък ви идват от вътре – такива сте си:) – понякога е интересно съзнателно и волево да променя човек нещо у себе си:)

/ то е както месеци на ред подсказвах на Кайли, че ако наистина иска принц, трябва да си направи труда да открие поне една интересна приказка за него:) - и стигнах до извод, че дълбоко в себе си всъщност не иска принц:)/



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.06.12 16:13



Но има разлика дали ще пишеш на компютър или на пишеща машина.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.06.12 16:15



Да бе, понеже ти си решила, че който иска принци, трябва задължително да има приказка...а това може да работи в твоя свят, но не и в моя и ко праим тогаз?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано04.06.12 18:51



там е работата, че нямам навика да планирам каквото и да е, защото все нещо се случва (това от опит), а и често така лесно губя интерес
записах се за септември, защото нямаше друга по-ранна дата


днес се оказа, че и покрай работата са ме записали на съвсем сходно обучение, отново за септември (съвпадение), и отново на не майчин език провеждано



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано05.06.12 07:40



Абе в реалния свят, в който все още всички сме, тоя закон с приказките си действа



То ще се случи и без приказка, ама по схемата – „що да ни е лесно, като може да ни е трудно“



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе синови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.06.12 10:42



То ще се случи и без приказка, ама по схемата – „що да ни е лесно, като може да ни е трудно“

Е то трудното мина, остана да се случи приказката.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.