Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано24.05.12 07:32



Пратката прилича на знак.
Защото ситуацията по отношение на аналогиите на Луната- здраве, майка и пр., са закономерни.
Тя и тая по ретроградната тр. Венера в съвпад с натален Юпитер изглежда предопределена, но стои въпрос подходът ни рационален ли е или романтичен.

Доколко розите са ти ритуал?
Както каза Аброуд, ритуалът е ежедневен – какво правиш ежедневно и рутинно за розите?
На тия хора, на които розите са им професия, как я упражняват?



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано24.05.12 09:46




С връзките- като с розите.
Отдалеко- все са красиви. Приближим ли ги – все имат бодли.
Въпросът е какви рефлекси, осъзнато или не, имаме по отношение на бодлите.


Де да имаха само бодли.



А те се разболяват от нова болест през седмица, някое подло куче-инвалид ще се намери да опасе най-свежите листенца, а от време на време и пъпчици, ще цъфнат акари, белокрилки, въшки, щитоноски, червейчета и какви ли не да си правят розов пир - явно розите, въпреки бодлите са най-вкусни за всички


И така. А какво правя аз всеки ден за розите? След като им напазарувам удобни саксиики, сготвя им специална почва за всички, сервирам им редовно - но не до преяждане коктейли с торове, подрязвам ги внимателно, за да избиват пъпки от правилните места, и т.н. и т.н... подготовки на най-читави пъпчици за хибридизация - пак някой ден може да се окаже, че нещо съм пропуснала, а с друго съм прекалила. В началото на месеца закрих доста други цветенца от преторяване, и за малко да затрия други от преполиване и проливните дъждове.

Четене, ходене и дърпане на какви ли не лекари за рози/агрономи и аптекари, и пак има риск с нещо да се сбърка, и целия труд да е на халос.

А какво правят хората, дето розите са им професия - горе долу същото, но по-систематизирано май. Макар и на тях да им се случват засечки, дори по-генерални от моите. Лелите, дето ми пратили розите ми отговориха, че цялата им нива била на метър под земята, и имало вероятност да се затрие труд на няколко години и сумати парички, вложени покрай него. От гадните проливни дъждове и наводнения. Та затова ми били пратили каквото успяли да извадят от наводнената нива, поне то да помогнело някъде.

Редактирано от ponichka_ на 24.05.12 10:14.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано24.05.12 10:44



Пратката прилича на знак.
Защото ситуацията по отношение на аналогиите на Луната- здраве, майка и пр., са закономерни.
Тя и тая по ретроградната тр. Венера в съвпад с натален Юпитер изглежда предопределена, но стои въпрос подходът ни рационален ли е или романтичен.

Доколко розите са ти ритуал?
Както каза Аброуд, ритуалът е ежедневен – какво правиш ежедневно и рутинно за розите?
На тия хора, на които розите са им професия, как я упражняват?


Нещо от вчера усещам, че с розите и клематисите, въпреки супер емоционално и рационално ангажирания ми подход, въпреки голямата подкрепа, която получавам от специалисти до момента - нещата са доста кризисни и с риск да бъдат обречени на неуспех. Сякаш звездите са против мен



Огромната, преди седмици подарена ми оранжерийна инсталация с десетки специални видове резници за вкореняване клематиси вътре, от няколко дни е нападната от плесени. Аз я дебна през часове как се развива, и се развиваше прекрасно - свежи листенца, добро оросяване, развиващи се към разлистване пъпчици, че и коренчета започващи да прокарват.

Опитах вчера да я реанимирам с фунгициди, но днес плесента беше завзела нови територии.

Днес, ми се плачеше сутринта. И срам-несрам - писах за съвет на клематисовия специалист, подарил ми инсталацията.

Но май вече всичко с тези клемчовци е загубено и съм ги обрекла на смърт, въпреки старателното ми обгрижване. Смъртоносната плесен е открила пролука в херметизираната инсталация и е заразила жизнено важната стерилна среда за живот на бебетата вейки клематисчета







Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано24.05.12 11:24



Струвами се добре, че си започнала да носиш мъничко блясък пред света. Макар и с цената на самоналагане, каквото си си назначила за носенето на кристалчета. Макар и, че си започнала само с по едно на ден.



Хубаво е, когато някъде, в някой, дори и за миг, можем да съзрем искрица истински блясък.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано24.05.12 18:02



Това звучи така трогателно:)

Размести нещо из тая оранжерия – Кайли тъкмо е пуснала няколко думи на руски какво се случва като пренаредиш детайлите.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано24.05.12 18:03



Ама то много сложно и голям риск – а аз си гледам едни много красиви и никак необгрижени рози пред супера, от който пазарувам – под две-три дървета е розовата градинка – от далеко изглеждат страхотно и ми се виждаше много лесно да си имаш насаждения от рози.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано25.05.12 09:09



Не мога да местя в момента - много са на гъсто разсадите, а и в заразената с гъби среда...

Трябва да си купя перлит и торф, които да стерилизирам и тогава ще опитам да местя, може би днес, а може би не.

Вчера беше много натопорчено тук, именици, 24ти май, аз с тъгата по цветята, и цяла камара гости, всеки със своите циркчета...

Дано при вас синастриите са били по-спокойни, и с розите, и с човечетата...



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано25.05.12 09:15




Ама то много сложно и голям риск – а аз си гледам едни много красиви и никак необгрижени рози пред супера, от който пазарувам – под две-три дървета е розовата градинка – от далеко изглеждат страхотно и ми се виждаше много лесно да си имаш насаждения от рози.


Зависи от розите, има по-подоатливи на болести сортове, и по-жилави. Като цяло - по-деликатните са и по-пищни и красиви. Но не е правило.

Розите в градина имат по-добър имунитет. Розите в саксии + на балкон на супер мръсна улица в София нямат много преимущества за борба с ежедневно идващите по въздух и дъжд зарази.



Но фактът, че и лелите в Павликени, дето произвеждат индустриални ниви с рози имат подобни проблеми с розите насред широките ниви - значи - с всяка изминала година щамовете на заразите, и при розите, и при хората мутират все повече, и стават по-устойчиви на лекарства, а ЕС забранява токсични, но ефективни евтини лекарства, и искат да с еборим с подлите зарази и вредители със супер скъпи, но неефективни бълвочи, с които в крайна сметка се тровим повече, защото пръскаме повече, и т.н... че и розите мрат...



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано25.05.12 13:34



със синастриите сме добре, май със себе си точно - не


Привет от Созопол.
Реших да избягам от София, само и само да се махна.
Вчера - слънце, летни градуси, кръчма край морето и разходки посред нощ, несъобразени с пролетните температури и днес дъждове, вятър - и пак болна. Няма хора, безвремие и блажено спокойствие, а домакините са подготвили и отворили всичко в очакване на гости...Градинските розови храсти изглеждат прекрасно, оставени на воля да растат, високо пораснали и с големи наситено червени кадифени цветове. Желая ти да спасиш твоите - такава красота трябва грижливо да се пази. И аз спадам към ценителите на розите, над средно обичайните любители.
Иначе гледката от терасата е впечатлителна, жалко, че нямам кабел да я кача.


Редактирано от abroadabroad на 25.05.12 15:03.



Тема Re: Синастрията - способ за опознаване на себе си [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.05.12 14:43



Не съм ходила на море от 10 години, а обожавам морето, бих стояла на плажа до края на вечността.
Но не обичам тълпите, не обичам жегите, не обичам да се пържа и освен това и все не стигат пари за това удоволствие. И най-вече пък и няма с кого да ида.
Непременно наснимай повечко и после пусни да се порадваме на безлюдно море..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.