Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологията [re: Kaily]  
Автор AH_ (новак)
Публикувано30.04.12 06:28



Ок- може да не е кабала или Тибет, а да е вуду и шамани. Не сме такива сериозни исторически изследователи.:)

Общото за всички е осъзнато, преднамерено въздействие и промяна на някаква реалност – шом говорим за осъзнатост и преднамереност, участието на разум и воля са безспорни.

И всичките те- астрология, кабала, вуду и пр. са техники, способи, инструменти за извършване на въпросната магия – осъзната и преднамерена промяна на реалност.

Иначе е така – на повърхността не се забелязва да се смесват техниките им.
Но потърсим ли корените им, ще стигнем до общото между тях- т.е. до обща философия:)



Тема Re: Пак за астрологията [re: Kaily]  
Автор AH_ (новак)
Публикувано30.04.12 06:30



Така е – нито традиционните, нито окултните науки отричат по-големия дял на несъзнаваното, прозренията и вдъхновенията, които идват от него.

Умът е ключ за тая врата зад която стои това неизвестно и неизползвано богатство.

И трябва да направим ума като шперц – да отключва безотказно вратата:) – без значение дали ще ползваме астрология, процесинг, кабала или вуду. Нали не мислим за никоя от споменатите окултни науки като за несъзнателно размахване на ръце и така да си решим теста по макроикономика поне като за 3-ка:)



Тема Re: Пак за астрологията [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.04.12 10:14



осъзната и преднамерена промяна на реалност.

Да, точно така е, това е магията и с това се занимавам всъщност аз.
Само че тук много повече важи чувстването, отколкото мисленето.
Усещането променя реалността, умът само помага на усещането.
Умът е неспособен да промени реалността, но е способен да тласне усещането в необходимата посока.
Умът е тласкач, истинският извършител е усещането. Има много хубава теза на Подводни по въпроса за подсъзнателното и ума. Отделно в ковната ми най-горе тема Пътят на странника или Парадоксална магия това е казано повече от ясно. Пусни една търсачка да видиш колко пъти се споменава думата усещане...

Ето ти малки откъси от подсъзнателното на Подводни



и



Отделно ще потърся дали не съм го сейфнала някъде това за съзнанието и подсъзнанието на руски и ще ти го пусна по мейла, щото май е много дълго за тук и не знам дали ще стане...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията [re: Kaily]  
Автор AH_ (новак)
Публикувано01.05.12 06:42



Именно- извършването на тая магия, т.е. осъзната и преднамерена промяна на реалността, е перманентна задача на всички науки.
Дискусията по способите за решаване на тая задача не е празно философстване.
Имаме конкретна задача – желание за промяна на реалността по отношение на любов.
Астрологията може:
1. Да опише състоянието в СЕГА.
2. Да посочи причините за това състояние.
3. Да опише следствията в зависимост от поведението в СЕГА.

А какви са способите на процесинга за решаване на тая задача или за извършване на тая магия?



Тема Re: Пак за астрологията [re: AH_]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано01.05.12 10:48



Доколкото схващам от това, което чета, астрологията обяснява ("опише състоянието, следствията", "посочи причините"), но не дава техника, начин, по който да се случат нещата. Тя може да ти каже какво ще стане, ако промениш еди какво си, но не ти казва КАК да го промениш. Т.е., как да преодолееш силата на навика, на инерцията.

Пример: с или без астрология, по някакъв начин съм се добрала до там, че знам, че ако искам да променя съдбата си в по-добра посока или просто натам, накъдето ми харесва, трябва редовно да правя определени неща, които не съм правила до момента. Да, ама това ми коства вложена енергия и време, някаква реорганизация на живота, изисква да се откажа от едни неща, за да има място за новите. И астрологията не може да ми каже как точно да направя това, как да се преборя с мързела, страховете и инерцията си. Тя може да ми каже какво ще стане ако не го направя.
Докато магията (без значение каква) включва това "как"... включва нещата, които не могат да бъдат обяснени, а само усетени, изживяни (и затова се нарича "магия").



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Пак за астрологията [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.05.12 12:23



Процесингът променя съзнанието и вследствие на това променя реалността.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията [re: L.L.]  
Автор AH_ (новак)
Публикувано02.05.12 07:22



Тук най-много да влезем в дискусия за разбирането за магията.
Ще перефразирам нещо май от Магьосникът от Оз:- назови нещата с истинските им имена и вече ги владееш.

Напротив – използвайки символи и абстракции, съответстващи на определените неща, които искаме да реорганизираме, астрологията изостря волята ни да го постигнем- с воля се борим – тя е отговор на „как“.

Докато не намерим обяснение на усещането, няма воля, няма осъзната желана промяна т.е. няма магия.
Може да има харесвана ситуация, но тя е в резултат на външни обстоятелства, а не воля, т.е. на магия.



Тема Re: Пак за астрологията [re: Kaily]  
Автор AH_ (новак)
Публикувано02.05.12 07:25



Така, така – получаваме инфо от несъзнаваното чрез сетива, емоции, инстинкти /Луната/, а после една, за съжаление, малка част от инфото стига до ум, разум, съзнание /Слънце/.

Следва осъзнаване и волева промяна на действителността. За да я свършим тая работа по промяната можем да работим върху сетивата или върху ума.

При процесинга винаги получаваш субективна информация за проблема и се стремиш към конкретна промяна точно на съзнанието, т.е. ума – даже искаш да го спираш.

При астрологията стиковаш инфото от подсъзнание и съзнание и волево избираш върху кое да работиш.



Тема Re: Пак за астрологията [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.05.12 13:28



Ама, АН, аз не споря кое е по-важно. Изобщо даже не ме интересува.
Аз просто си копам лозето и си режа филизите.
Разбираш ли за какво става въпрос? Ако всичко вече беше казано и всичко вече беше направено, много повече щеше да бъде казано, отколкото направено.

Аз просто правя магия. И пет пари не давам какво ще измъдри моят или твоят философски мозък. Тая философия не ми служи в магията и затова ми е индиферентна.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологията [re: AH_]  
Автор abroadabroad (непознат)
Публикувано02.05.12 21:38



И за да ни се случи нещо желано, разумът всякак е определил рамки.
Колкото са по-широки рамките, толкова повече събитийност е допустима и възможна.
Дали проблемът не е в рамките? – не само за любов- за всичко.
Какви са рамките, напр. при незаконно печелене на големи пари?


рамки? наистина ли?
интересно, защо в един период ги няма тия рамки, а в друг се появяват като непреодолим недостатък на случването в противовес на желанията?
или бъркаме желания с потребности?

и дай първо да рамкираме "законно"

- това дето аз, ти или той възприемаме като така справедливо;
или закона измислен и лобиран от някой, на когото да служи

да допуснем, че е изграден да обслужва общото благо, като в същото време и най-вече не позволява някой да стане "безсмъртен" и всевластен - тогава ще трябва да престъпим закона и едновременно го облечем в "законна" форма
другият вариант е съвсем да минем в крайности без оглед превантивното обличане
в първия случай си рисково умен
във втория - недосегаем под риск, безразсъдството надделява

общият корен е риск

и двата случая са свързани с много пари, но вторият е вълнуващ и кратък

между другото, многото пари винаги са "незаконни"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.