Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано07.06.12 20:32



интересен разговор сте заформили, какво ли е общото между парите и астрологията, още повече банкерите

имало едно време малобройно общество, то решило че ценна стойностна единица е златото, вероятно в следствие на ограничения му добив и добро съотношение между тежест/свойства => ценност, астрологично се подчинява на енергията на Слънцето (нали наскоро наизлязоха едни дръскотевини, че можело да се живее само посредством слънчевата енергия, та кой знае - може и да има връзка), но както и да е

добре, но със засилване на стокооборота златото не се оказал много практичен инструмент ... и се стигнало до хартията, обезпечена със злато

интересно защо не сребро, желязо, диаманти, петрол и т.н., но това е предмет на друго търсене, вероятно по-задълбочено и дълго

лесно и просто било дакато едни имали домати, пък други - мляко и месо, и си ги разменяли в рамките на собствените потребности, остатъка изхвърляли, да предположим, защото няма как да разменя нещо сходно с теб, ако си на 2000км от мен, например

така живяли щастливо и доволно известно време, но популацията започнала да нараства, облагородяването* също, омешването на гените може да е довело до различни вкусове, предпочитания, потребности и количества, и разпределение по широката Земя
появили се едни хора, дето предлагали на производителите наместо да си изхвърлят излишната продукция, да вземат да им я препродават (все пак нещичко е по-добре от нищо, нали така), вследствие на което търговския обмен се засилил - както отбелязахме по-горе решили за разменна монета да се ползва златото, което търговците употребили ефективно по онова време (между впрочем и в сегашно се справят твърде прилично)

растежът наложил и междинно звено - бъдещите банкери, но не като самостоятелна единица, а като част от цялото и най-вече да обслужва веригата производител-търговец-краен потребител (това в най-сбит и основен вариант), като изначално вси са тръгнали от производители, по-късно са се обособили - дет се вика кой в каквото е по-добър се е профилирал

посредниците им се наложило да се усъвършенстват, дали поради липса на тежък труд и повече време за влагане на мисъл, дали заради прекия поглед върху разнородния стокообмен, можем само да гадаем, при всички случаи нарасналия оборот води до повишаване на апетита за печалби

повишеният оборот се постига със заемен ресурс, който пък се дължи на посредника държател на пари (злато), който си взема своето в ролята на "пълноправен" съдружник в сделката (не 50%, но поне 10%, защото не е в ролята на "изобретателя", но със сигурност е от част от поемащия риск и в същото време съблюдаващ по отношение на репутационен риск)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
разбира се, че факторите са съвкупност, защото от едното следва другото, а последното е свързано с първото, за да се обслужват едни други в тясна връзка
-----------------------------------------------------------------------------------------------
нали никой не си мисли, че Африка не може да се захрани и образова
-----------------------------------------------------------------------------------------------

нека като паралел разгледаме тютюневото, петролното и фармацевтичното производство и търговия:

- защо, например, бе подета тая върла война срещу тютюнопушенето - ами, защото Филип Морис заплашваше да стане държава в държавата с всичките негативни последици за другите "алчни" по веригата в определящата света щатска държава, но тия поне пълнеха "хазната" с данъци
- защо не се легализира дрогата - нали сме наясно и с платени данъци за какви маржове иде реч, фармацията не прави изключение в тоя кюп, нали сме наясно за каква добавена стойност става дума
- защо не всеки може да търгува с оръжие
- защо не остайностим посегашно му с нещо рядко, ценно и изчезващо цената за единица продукт и услуга
- и какво, извън хляба и водата, е необходимо като съществуво-определящо, за да го включим в тези с високите стойности, или по-скоро него трябва да го държим на ниски нива?; услугите са каприз, за който очевидно се налага да се плаща по-скъпо, само зощото са каприз и са предназначени най-вече да обслужват нарасналата популация, като създадени много свързващи звена по веригата
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

всъщност, поради тия и други причини парите са се превърнали в стока, стока и нищо повече

вярно е, че са се нароили куп други инструменти от рода на - множеството инвестиционни продукти (акции, облигации и всякакви ценни книги, включително ипотечни такиви, управлявани под различна форма и с бъдещо време), както и форуърди, фючърси и тъй нататък с акцент към предвиждане и застраховка на бъдеще време, но в коя от изброените търговии не е така? - само защото не ги познаваме или защото драскачите не могат, не искат или не им е платено да пишат за тях ли е това?
за кой друг бизнес знаете, дето не ползва подобни "възможности" за увеличаване на печалбите, особено на принципа на пазарната логика

защо в София доматите (продавани от един и същ производител) сега ми струват 6лв/кг, а в Хасково са по 3.50, например? Защо?

- защо няма филмчета за застрахователи

защо няма филмчета за петрола или фармацията?

защо няма филмчета за оръжения бизнес?

------------------------------------------------------------------------------------------------------

политиката, хм? - тя е в основата, но разбира се, не без участието на всички по-горе споменати (друг е въпросът кой управлява пред или зад сцена), но не са само банкерите, вярвай ми, нищо че могат съществено да виляят, защото в тях парите и парите, но държавният регулатор, пазарният и алчността, алчността, Санчо, остават съществени

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

и сега - ако аз имам стоката "пари", а ти "идеята и базата" за съответния бизнес (който обхваща всички познати и налични към момента) и един без друг не можем, как ще процедираме?, кой ще е по-алчен?

всички държави, вкл. и меката на банките Швейцария (2000г.) се отказа от "златното" покритие на парите, да вземем да сменим стойностната единица, а? С коя? И защо?


* но темата е твърде обширна и дългокоемка, но нищо не пречи да я разгледаме не само откъм общата и страна



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.12 22:28



- защо няма филмчета за застрахователи

защо няма филмчета за петрола или фармацията?

защо няма филмчета за оръжения бизнес?


Сигурно щото не ги гледаш.


Филмчета бол.

Специално поствам някои от тяхв оная тема - Светът, в който живеем...

За всичко има, за корпорациите, за лекарствата, за банките, за фалитите, не съм дори изгледала всичките.
Огромно количество хора са си загубили времето да направят филмите, после други си губят времето да ги преведат на български език, после трети ги качват в ютюб, оттам ги обвиняват в нещо и им трият профила, хората после си правят нови акаунти и качват стотици филми отново и отново - само за да стигне истината до нас. Те имат време да ги сътворят, преведат и поднесат да ни е достъпно, ние нямаме време дори да ги изгледаме....
Но ние нямаме време, а освен това и всичко така и така си знаем...

Впрочем всички филми ги има в колибката...засега ти предлагам един много важен - за петрола.



Срив / Collapse (2009)
Майкъл Рупърт разкрива най-голямата задаваща се трагедия в историята на човечеството. Човекът, който преди 30 години води битка срещу ЦРУ като разследващ в отдел наркотици в Лос Анджелис, след като открива връзка с вносът на наркотици в САЩ и ЦРУ. Същият днес ни разкрива какво се задава след пика на петрола. Във филма се казва, че петролът е незаменим като енергиен ресурс. И като се има предвид връзката на прираста на населението с индустриалната революция излиза, че много скоро населението ще бъде съкратено.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Редактирано от Kaily на 07.06.12 22:30.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано07.06.12 22:39



аз и тия за банките не гледам, защото си ги знам, точно като теб, но на други тематики


но не това казах - ти не си ги гледала, защо?
защо не ги коментираш?
защо не ги набедиш като виновници

или си ги гледала, макар да казваш, че не си, но при все това не ги виниш?!

знаеш ли кой е прибрал златото на хората в удобен момент - държавата, позовавайки се на държавна политика, кой е обезценил "парите със златно покритие" - държавата

икономиката е в пряка взаимозависимост от банките и обратно, как ги виждаш да ги разкачим, или да отсъдим коя е по-виновна



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано08.06.12 07:09



За планираната операция – виждаме секстил между тр. Слънце и У4 при теб – приемаме, че е добро и правилно планиране.

За отношението ти към парите – ако погледнеш на тях като на средство, няма да ги виждаш като лоши или мръсни:)
Кармичната астрология много подходящо гледа на тях- плащаме за чужд труд или получаваме заплащане за наш- няма излишно обвързваме – биваме леки и свободни:)

За работата в екип или на заплата - хороскопът ти е много сходен с хороскопа на една приятелка, която познавам от много години и от близо. Тя е биолог, работи в лаборатории към университети и болници – работата и е и хоби, и призвание. Дошла е от Русия, но тук си е попаднала на местото:)

А ние тръгнахме от въпроса дали удоволствието, удовлетворението и успехите в заниманията ти зависят от инвестираните пари.
Все пак май не зависят пряко.
Ако приемем хобитата ти като реализация, т.е. като десети дом, тогава излиза, че има доста пряка връзка, защото 10-ти дом ти е натоварен с планетарно присъствие, пък планетите в него са в силни аспекти с планети от втори и осми дом:)
Но трябва да си интегрирала енергиите на Меркурий и Сатурн. Интегрирала ли си ги?:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано08.06.12 07:11



Истините ни са различни:)
Аз на няколко пъти в по едно изречение ти отговорих за кризите.
Ще ти го кажа пак с други думи.
Разликата идва от базисната постановка за теб и мен.

Ти гледаш на кризата като на трънче и се опитваш да го вадиш, или като на болест и се опитваш да я лекуваш. После обвиняваш средства като пари или банки, че били алчни и били виновни. Но то е като да обвиниш вълка, че яде агнета.

Аз приемам кризата за естествен, задължителен стадий от развитието – като пашкул и пеперуда. За 200г- 20 кризи. Ако се върнем в историята на планетата преди появата на човека, ще установим подобна переодика и кризи. Значи преживяваме периода на криза и продължаваме напред.

Въпросът е какво натрупваме и учим в съответния период. В тоя май се учим да се обединяваме. Само за последните дни – в Латинска Америка държави се обединяват, в Азия- също. Вчера Меркел заяви, че на Европа и трябва не просто финансово обединение, а и политическо.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано08.06.12 07:12



Оу, страхотно описание:)

А какво е общото на банките и астрологията :)
Астрологията ни учи да търсим и наблюдаваме съответствията:) Кризите си съответстват с разни неща:)
А какво е общото на процесинга и кризите:) Процесинга ни учи да търсим причините за разни неща:)

Абе всичко е свързано с всичко





Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.06.12 09:37



Как да не съм ги гледала, аброуд? Нали казах, че съм изгледала много филмчета и още много не съм?
Когато мога, гледам.

Ти хем казваш, че няма фирмчета, хем казваш, че има.
Не разбрах кого не набеждавам като виновник? Казах, че банкерите държат цялата власт и управляват държавите, корпорациите и политиците.
Виновни са банкерите, корпорациите, спекулантите - кого не съм набедила?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.06.12 09:45



Тия държави в Латинска Америка се обединиха преди бая време, новината е стара. Европа също търси начин да се обедини от втората световна война насам, тоя ЕС е планиран още 40-те и началото на 50-те години.

АН, обясних ти вече, че според Лайтман, а аз съм съгласна тук с него, светът идва към съвсем ново ниво на развитие, човекът от получаващ трябва да се обърне в даващ, от егоист - в мислещ за другите, от индивидуалист - в част от цялото. Хем съм наясно какво говориш, хем ти го вече потвърдих. Това е нивото на реалността, в което през една точка минават безброй много прави, успоредни на дадена права.
Нивото с още едно измерение. На него не му пречи истината, че през една точка минава само една права, успоредна на друга. И двете са едновременно верни и не се самоизключват.
Затова ти казах, че умът мисли двоично и на принципа ИЛИ-ИЛИ. Това е принципът на анализа, нас ни научиха на анализ, но не ни научиха на синтез.
Синтезът не го прави умът, той е неспособен за това. Синтезът е И-И.

В случая - да, човечеството дойде в точката на необратимост и трябва да се промени и това ще е най-голямата промяна в историята му.
От това не следва, че банкерите трябва да бъдат оставени на мира. В новото общество банкерите няма да са това, което са, бизнесът няма да е това, което е, парите няма да са това, което са...и да, аз с тоя силен втори дом и стремеж към парите цял живот ... случи ми се да разбера, че ако търсиш светлината, парите сами ще дойдат при теб и ще легнат в ръцете ти, когато ти потрябват.
Ако търсиш парите, ще ти бягат.
Парите се явяват следствие на по-висши креатури, парите са сянка, хвани тялото и сянката сама ще върви с него. Но не се опитвай да хванеш сянката, няма как.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано08.06.12 17:20



За планираната операция – виждаме секстил между тр. Слънце и У4 при теб – приемаме, че е добро и правилно планиране.


Дано. Вече не знам - сякаш земетресението - моето собствено продължава, при това с ескалираща сила.
Поне умората малко сякаш се подобри - с ядене на много шоколади, айрани със сол, витамини и сарженори. Спряхме се на диагноза хипогликемия + ниско кръвно + довело до обезкръвяване на мозъка. Ще видим, за сега е по-добре.

За майка ми само се моля, положението не е особено добро.




За отношението ти към парите – ако погледнеш на тях като на средство, няма да ги виждаш като лоши или мръсни:)
Кармичната астрология много подходящо гледа на тях- плащаме за чужд труд или получаваме заплащане за наш- няма излишно обвързваме – биваме леки и свободни:)


Имам сериозен проблем с кармичната астрология - не само по горната схема - не успявам да й схвана приложението при мен. Иначе ми е ясно защо я харесват други хора.

Аз такива средства отказвам да приема, както ви писах по-рано в мен има доста детинщина. Вярвам, че каквото даваме се връща - но не о там, където сме го дали. Вярвам, че колкото сме по-добри - и в човешки план, и в професионален - толкова повече и ще получим, но изобщо не е гарантирано, че обратният поток ще дойде от там, където ние насочваме усилията си. А и не е задължително.

Чуждия труд - дори да го заплатим - не е гарантирано какво ще получим. Не казвам, че искам да получа аз всичко на готово, изобщо не - винаги съм си плащала, и държа да си плащам, защото мразя да се чувствам - че не съм изравнила везната. И подаръци не обичам да получавам, награди да обаче. В тази връзка - заплащането на моя труд - как да му дам цена? По-лесно е с материални неща като розите, те си имат пазарни цени - не фиксирани, но пак има ориентир някакъв.

С нематериалния труд - цената за заплащане изобщо не е адекватен ориентира за качеството, размера и ценността на извършения труд. Колкото и некармично да разсъждавам.

Да, сиренето е с пари. Трудът на другите също. Но - когато аз самата съм забъркана в схемата ми става по-сложно.

За приятелка ти - много е хубаво, когато чуем такава история - човек намерил истинското си място. Не съм сигурна вече, че аз ще намеря такова. Може би кармата ми е била в самото пътуване?

А ние тръгнахме от въпроса дали удоволствието, удовлетворението и успехите в заниманията ти зависят от инвестираните пари.
Все пак май не зависят пряко.


И аз мисля, че не зависят. Най-ценните неща не могат да се купят с пари. С пари се купува само хляб, вода и парно. Е - и без тях не може, но може да си насечеш дърва, да си налееш вода от кладенеца, а хляб да си отгледаш сам. Образно казано - нихилист съм, но не чак такъв де

Но трябва да си интегрирала енергиите на Меркурий и Сатурн. Интегрирала ли си ги?:)


Не знам. Последните години ми беше доста отшелнически и силно сатурново-меркуриански период, усещам доза смирение и малко повече тежест в себе си, каквито преди време липсваха, за сметка на други неща - разбира се - които близките - повечето - смятат, че съм загубила безвъзвратно - към по-лошо.

Но дали и кое съм интегрирала ми е трудно да кажа.

Песничка:





Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано08.06.12 17:21



И първото ми семеначе клематисче - неизвестен хибрид:








Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.