Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано05.06.12 12:15



Ти що така с мен, а?



Аз някой път да съм те пращала да изчетеш маса литература или да изгледаш филми, вън от преките ти интереси / изключение е приказката за принца, ама там е друга работата:)/

Пък ти мине не мине време и ме пратиш да чета писанията на любимите ти духовни учители, вместо да ми отговориш приятелски накратко на въпрос, касаещ ученията им.

Ето сега и за банковата криза- щом е толкова елементарно, обясни с 5 прости изречения:)
Логиката на лаик като мен е следната – наблюдаваме в нашия си свят свръхпроизводство и отсъствие на съответно адекватно потребителско търсене. Значи трябва да фалират производители, да се появи дефицит и ново търсене, а от там и ново производство. Но това си е производствена и икономическа криза и тя си е факт. Що пък банките да са причината и в основата?
Това, че банкерите били алчни си е закономерно и ако не са такива, няма да са банкери и не е отговор на въпроса
пък без банки не може

ще го изгледам филмчето по-после



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.06.12 14:51



Ще си говорим, като изгледаш филмчето. Видях, че не съм го пуснала тук и тутакси го пуснах.
Заглавието е Американската мечта.
Има много по-дълги и трудни филми, повечето от тях съм пуснала в същата тема. Едно от най-интересните е Дългокрация.
Нета гъмжи от 1-2 години с такива филми, болшинството са преведени.

Твоята логика е добра, само че има същия дефект, за който говорех и преди - дефектът на мисленето и логиката е, че борави с наличните факти. Няма факти, вади едно заключение. Получи нови факти, заключението се променя на 180 градуса.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано05.06.12 17:25



Междувременно се радваме на прости занимания като грижи за розите, дори да трябва да повтаряме или потретяме процедурите:)


Нещо все повече в мен се пораждат съмнения, че всъщност вероятно простите занимания са повече моя стихия от сложни интелектуални или бизнес фльонги, с каквито съм тренирала до сега, къде успешно, къде не.

Днес една приятелка празнуваше, и наместо аз да й направя подарък, тя дойде на гости и ми донесе огромен букет рози от градината на майка й.

Аз побързах да засадя резници от най-красивите, постарах се да спазвам инструкции, и всичко, и сега ще се надявам, че опитът ще бъде успешен



Дори започвам да се замислям дали да не си намеря някоя нива, на която да спретна оранжерия и да правя рози и клематиси. Въпросът е, че вече имам няколко подобни проекта, по които пръснах доста инвестиции и още до никъде не съм ги докарала, поради други грижи, затрупаност, мудност и отлагане.

Тази година - ако е живот и здраве, и успея да докарам до някъде на експериментално ниво розово-клематисовите дейности - и с размножаването, и с хибридизацията - догодина може и да се замисля, да си разширя дейността. Най-малкото, защото тук ще бъде твърде пренаселено - дори да подаря всички бебета, майките им - ако оцелеят - ще пораснат повече от наличните пространства, а с майките не искам да се разделям

Впрочем, тр. Юпитер върви към съвпад с наталната Венера, а тя ти е господар на асцендента – нямаш ли някакво ентусиазиращо те очакване?:)

Освен очакванията и трепетите, свързани с розите и дали човешките ми пациентите ще се стабилизират?

Май не. Имаше там един г-н Везни. Поредният от сходен вид. С който си имахме лафче и приятелство, но не сме стигнали до никъде още, а запознанството датира от есента. А той много работи и пътува, има си грижи с мами и подобни, и нещо твърде муден ми идва като динамика. А и като аз съм толкова мудна и оплетена в паяжините на всичките си отговорности, стресове и какво ли не - май розите ми се отразяват по-добре от човеците.

Други обекти на интерес и очакване не са се явявали на хоризонта.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано06.06.12 06:06



Изгледах филмчето:)
Вярно, печатането на пари без покритие създава проблеми. Но не е измислено преди четири години, когато започна поредната световна криза.

Вярно, управляващите е естествено да са жадни за пари и власт, но не са и толкова глупави, че да решат еднократно да задоволят страстта си за печалби, печатайки набързо пари и унищожавайки средството си за бъдещи печалби.

По-скоро причината за кризата е комплексна или са няколко основни причини. И най-вероятно си е старата – развитието на производителните сили рязко изпревари производствените отношения.
И няма добра идея за нов обществен строй- 1986 руските щати се разпаднаха, сега европейските щати също показват известна непригодност. Пък всъщност закономерно върви човечеството към глобализация, т.е. общ език, обща парична единица, общо управление.

Ама защо набеждаваме банките за източник на кризата- превантивно, да не втурнат да излизат по най-лесния начин без дългосрочен ефект, може би.


А снощи гледах филмче как производствените сили, веднъж набрали скорост, продължават главоломно да се движат:) – за генното инженерство и пестицидите – споменаха, че в ориза има 55000 гена, а у човека- само 22000. Т.е. надали човека ще унищожи природата- по-вероятно е обратното, ако се действа стихийно:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано06.06.12 06:08



Може би до удоволствието и същността на простите занимания достигаме само ако преди това задължително сме минали през интелектуалните фльонги:)

Това за нивата, т.е. разширението си е закономерно. По кой ли дом да гледаме инвестиция за удоволствие – може би втори/пети или осми/пети. Т.е. твои или чужди пари, похарчени за удоволствие или хоби. Няма връзки в радикса по тия посоки. Т.е. не е ти предопределено:)

Но към момента има връзка и то секстил между тр. Плутон и натален Уран. И тя е „ин“, т.е. вода-земя, т.е. сама трябва да си я създадеш. Излиза, че трябва да си създадеш разширението, но май е добре да е без инвестиции, заради квадратурата между тр. Плутон и натален. И понеже тр. Плутон е в трети, търси контакти или роднини, които да ти помогнат с нивата и разширението без много пари.

А за господина Везни – ами подходящ изглежда заради асцендента ти, пък и времето трайно ти е подходящо за любов, макар и не точно за обвързваща връзка, освен ако тя не се случи съвсем скоро, докато тр. Юпитер е все още в съвпад с наталния Марс:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.06.12 10:39



АН, изгледай филмчето пак или да ти дам филмче за Исландия и какво ги направиха там? По-дълго е, има още филмчета.
Никой никога не е казал, че нещата са почнали преди 4 години, подозирам, че дори във филмчето не са го казали, ами са обяснили как през 19-и век и т.н. и са го дали в развитие.

Нещата са тръгнали много отдавна, дори не със създаването на ФЕД някъде в началото на 20-и век, нещата са почнали да се сриват от 1972 г, когато САЩ са отменили златното покритие. Т.е. пари да могат да се печатат, само ако имат златно или стоково покритие. И за почнали да печатат пари, колкото хартия имат. И след това събитията започват да се натрупват и натрупват и натрупват, печатат пари, инфлация, откъде идва инфлацията? От печатницата за пари и от лихвите, които искат банките. Ти колкото и да работиш, не можеш да спестиш, защото инфлацията изяжда спестяванията ти и се налага да теглиш кредити и от това инфлацията още повече хвърчи нагоре и за няколко десетилетия парите отидоха у 1% от населението. Имах една графика, че 40% от богатството се намират у 0,5% от населението. А в същото време 70% от намелението притежава 3% от богатството.

Всичко се нарушава, производство, разпределение, минало, бъдеще...и всичко тръгва от банките и парите, които са като кръвта в един организъм, когато кръвта е болна, болният си отива от левкимия например.

Вярно, управляващите е естествено да са жадни за пари и власт, но не са и толкова глупави, че да решат еднократно да задоволят страстта си за печалби, печатайки набързо пари и унищожавайки средството си за бъдещи печалби.

Колкото и невероятно да ти изглежда, точно това се случва, природните ресурси свършиха, петролът и питейната вода вече не достигат, планетата е замърсена, колкото и невероятно да ти звучи, точно това направиха. А след това си изкопаха бункери с всички удобства за милиони долари и се канят да живеят там, лишавайки поколенията си от трева, слънце и чист въздух.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано06.06.12 12:00



Но аз съм гледала подобни филмчета:) И от време на време чета това-онова:)
Всяко филмче, както се полага за филмче, си има създатели с техни разбирания, че и идеи и цели:) Пишещите – също:)

Нека се придържаме към фактите, а ако речеш и да не спираш ума, може и да мислим:)

Значи за последните 200 години имаме 20 по-големи кризи. Защото кризите са естествен етап и част от цикличното развитие на настоящия обществен строй.

И все трябва да дойде време, в което да се подготвя човечеството за нов строй:)
Нещата се бавят и хората няма да живеят добре, ако грешно определяме причината за кризата:)

Имаш романтичен светоглед:) – личи си и от любимите ти духовни учители, които внушават, че човек може да е всесилен, да твори действителности и светове:) / в т.ч. и да е алчен и да създава кризи:)/

А всъщност човек е едно малко нещо в огромна галактика, с много интересни и трудно познаваеми светове с реални природни и обществени закони:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.06.12 12:47



Говориш като Лайтман.
Той непрекъснато дудне за същото. Висшата сила ни натиска за промяна, защото е дошло време за промяна - с добро или с лошо, промяна ще има, тя е неизбежна.
И преди да срещна Лайтман, още преди години усетих, че промяната идва, още 2002 г знаех, че започва.
Така че нищо ново не казваш.
Така е.

Всъщност смисълът на промяната според Лайтман е, че от получаващи трябва да се превърнем в отдаващи. От егоисти в алтруисти. От отделни личности в едно общо цяло, в една обща душа.

Така че нищо ново не ми казваш, почети тук имам тема за Кабала с някои избрани текстове на руски е повечето.

Но все пак аз говорех в случая за банките, защото едното не отхвърля другото, а са просто различни нива на проявление.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано07.06.12 06:17



Учудих се, че сериозни анализатори акцентират върху банките, а си имат конкретна неизказана политическа цел, вън от тая просто да сринат еврото:)
При всичките тия революции из арабския свят.
А чу ли вчера за глобите на Путин за опозицията:)

Не е за вярване, че човешките отношения могат да са толкова назадничави и реакционни


Може да е заради ограничения брой гени при човека, за разлика от тия при ориза
Може би ни трябва генно инженерство за човеци и мутанти
Поничка трябва да прави експериментите си не с рози



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано07.06.12 07:07



обаче пък сега гледам, че е създаден икономически алианс в латинска америка



винаги има надежда

съвсем подходящо за съвпад на Слънце и Венера

Редактирано от AH_ на 07.06.12 07:10.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.