Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано22.05.12 17:17



Е, аз тъкмо си имам въпрос и разсъждения по повод „спирането на ума“, а ти си с главоболие- ще те чакаме да си починеш:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано22.05.12 17:17



кой ?





Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано22.05.12 17:19



Доколкото видях сутринта сеизмологичните картинки от засегнатите райони, имаме основание да се надяваме да няма нови силни трусове.

От астрологична гледна точка - ситуацията си е активна и динамична, но не трагично. Т.е. трябва да си имаме едно на ум, но по- скоро превантивно.
По тоя повод земетресението е подходящо за ректификация на картата на Бг – на тая, която аз съм си избрала да гледам, имаме съвпад на тр.Марс с натален Меркурий, както и тр.Юпитер и Меркурий върху радикална точка. Така белязано, би следвало да се подходи разумно и далновидно в момента.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано22.05.12 18:44



"спирането на ума" - много ми помага в тая връзка безсънието в последно време, та днес, в следствие на снощното заметресение, дето ме буди 3 пъти, доволно ме остави без емоции, породени от ума и обратно, нещо като автопилот



всичко мина като изживяно на сън, спомням си бегло, че се събудих от някакъв шум, причинен от клатенето на телевизора, станах, за да го "придържам", после едва се усетих, че имало трус от земетръс, като видях, че гардероба отвори всичките си врати и вратички, ходих подир да ги затварям, а те пак се отваряха, умирах за сън, затова и се помолих да спре да ми създава излишен дискомфорт

п.п. извинявам се, че не пиша и отговарям на всичко, нямам сили, а и съм разсеяна



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано22.05.12 18:49



Я да видим логиката какво казва за това?

нищо по-различно от логичното, защото само с тия средства боравим, за да го обясним или отречем, тоест за едното със сигурност липсва съществена информация, за да си позволим да го анализираме в дълбочина



но ме подсети за един въпрос на АН преди доста време, на който все още нямам отговор: "Защо традиционните науки са изпреварили значително в напредъка си мистичните, духовните и т.н.?"



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано22.05.12 19:14




А за щастието и нещастието – на твоя пример с паричките бих отговорила с оная приказка: за давещия се водата е смърт, а за жадния в пустинята- живот:)


Точно, за да се застраговам от подобна извъртаща маневра заради примера с паричките, добавих и примера с човечетата



Ама ти пак въртиш, сучеш, да забиеш жилче някъде, в страни, на голо месце/кожица. Моята мама е с подобен подход - та тренинг не ми липсва. Освен това аз съм седящия бик

Парички, водичка, алкохолец - изгубването на повечето потребителско/снабдителски баланси води до крайни явления като на този, дето се е натъкмил насред плаващи пясъци.

Явно намигването в случая беше на ниво - материално преяждане/духовно гладуване.

Аз за друго приказвах обаче.

възможно ли е абсолютно щастие или нещастие


Разбира се, че е възможно. Възможно ли е пълно отчаяние - като на раково болни, предозиращи нарочно с морфин, до смърт, като на изправени пред фалит бащи, мятащи се под релсите на метрото, смразени от страх да се изправят пред децата си и да им кажат, че цялото им бъдеще е пропиляно, като на смазани от несподелена любов тийнейджъри, режещи си вените, защото не искат да видят следващото утро без любимия до себе си.

Пълно щастие - еуфория, опианение - възможно ли е - точно колкото и пълно нещастие. Тук примери безкрай.

И единия и другия вид абсолютно състояние не могат да бъдат особено трайни. И обичайно водят след себе си до земетресения. Е, при някои земетресения плочите се наместват към по-добре, и избиват животворни извори на повърхността. По-често обаче, както знаем - резултатът е отрицателен.

И все пак абсплютите са най-скъпи. И при парфюмните продукти, и при лекарствата. Предписават ги в по-малки дози, но ги водят за по-благотворни, пестеливи и икономични, и с по-малко странични ефекти. За хора, които знаят как да ги ползват.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано22.05.12 19:25



Най-старателно съм се пазила от правилните форми. А и те не ми отиват, защото съм мутант, откак съмс е родила. Розите са съвършени, защото:

-имат си бодли
-всеки цвят, дори на едно и също растение е уникален.

Изключвам ГМО холандските рози, пакетирани в полиетилен, замразени в хладилник, напомпани с хормони и рибешки гени с цел квадратно вписване в транспортен кашон, и магазинерски рафт, към който посягат други квадратковци.

ПС: днес гледах снимки на маслодайни рози, мутирали да цъфтят 1/2 бяло/1/2розово





Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано22.05.12 19:27



възможно ли е абсолютно щастие или нещастие

това е като примера, който дадох с жива или мъртва - възможно е, но по различно време
а, определението съдържащо в себе си "абсолютно" означава "по всяко време и до безкрайност", което вече го прави невъзможно в този свят, в тая реалност





Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано22.05.12 20:15



а, определението съдържащо в себе си "абсолютно" означава "по всяко време и до безкрайност", което вече го прави невъзможно в този свят, в тая реалност



Ха!



Това някъде от Шопенхауер ли го измъкна!

Аз за Абсолют намъквах по-стеснени и простични значения -

ab·so·lute
Spelled[ab-suh-loot, ab-suh-loot]
adjective
1. free from imperfection; complete; perfect: absolute liberty.
2. not mixed or adulterated; pure: absolute alcohol.
3. complete; outright: an absolute lie; an absolute denial.
4. free from restriction or limitation; not limited in any way: absolute command; absolute freedom.
5. unrestrained or unlimited by a constitution, counterbalancing group, etc., in the exercise of governmental power, especially when arbitrary or despotic: an absolute monarch.


По-назад в темата споделих текущата дефиниция за колко е тясна мойта реалност.
Неща като безкрай и винаги/по всяко време - при мен не съществуват тези дни.

Редактирано от ponichka_ на 22.05.12 20:17.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.05.12 21:44



Ми ти си разсъждаваш и си имаш въпроси.
Аз немам въпроси. И немам грижи.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.