Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:30 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано19.05.12 06:41



2012г, с число 5-ца, си е акцентирана за деца, хора на изкуството, а и за всички, относно творческата им същност



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано19.05.12 14:05



Вече не знам, Ан... Накрая на земния си път или ще се окажа в групичката на супер многобройните и леко недоволни от себе си хора, които така и не са открили истинското си призвание, въпреки дългото търсене, или ще цъфна триумфално в мини групичката на хора с повече от едно истинско призвание. Вторият вариант вс епак е доста слабо вероятен.



А иначе за хобитата-професии, аз повечето от моите по-сериозно практикувани хобита в един или друг момент съм успявала да им стъкмя все някакви (псевдо) професионални изпълнения пред публика Някак си ме тегли отвътре.

За цветарството в конкретика сега с едни другарчета - по-напреднали от мен, че някои и с образование специално, и с апаратури и какво ли не, основахме скеле на 10 годишен план по селекция и хибридизиране на български сортове рози за международна патентова регистрация. След няколко месечна практика, ми се стори някак болно, разочароващо и очеизваждащо - България - страната на розите, да си няма нито една българска, истински българска роза, дори т.нар. българска роза се казва - Роза Дамаскина


Имаш ли си някакви планове, а да не се захващаш с тях, понеже виждаш пречки?


При мен планове - бол - аз съм като машина за изобретяване на планове. За съжаление някои стигат точно до под кривата круша. Други обаче, по-малко егоистични и и по-необвързани с моята конкретна персона - успяват да попораснат и да си намерят правилни родители, които да ги отгледат да посраснат големи.

А пречки по пътя - още повече от плановете.

Редактирано от ponichka_ на 19.05.12 14:07.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано20.05.12 06:56



Подсети ме за отговор в един тест:)
Беше нещо такова:“Ти си уникален! Точно както всички останали!“:) – по повод призванията и професиите:)
Струва ми се, че по някое време приемаме такова разбиране за себе си.
А междувременно търсим начини да си харесваме живота във всяка една минута.

Имаше една красиво изказана мъдрост от йога, смисълът на която беше, че се раждаме за да постигнем материални и духовни богатства:) Пък за това ни трябват идеи. Даже не е важно колко са и дали ще сработят.

Това с розите е страхотна идея. Но си трябва подредена и системна подготовка. Сега всички университети имат политика за привличане на студенти и предлагат индивидуални обучения.

Защо да не изучиш още нещо- това са контакти, среда, нови хоризонти. И без това тр.Юпитер бързо-бързо ще премине през 8-ми дом и ще активира 9-ти- добро време да го уважиш на есен:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано20.05.12 14:54




Подсети ме за отговор в един тест:)
Беше нещо такова:“Ти си уникален! Точно както всички останали!“:) – по повод призванията и професиите:)
Струва ми се, че по някое време приемаме такова разбиране за себе си.
А междувременно търсим начини да си харесваме живота във всяка една минута.



Това във всеки един момент, откак навърших 15 - не съм го забравяла



А живота - мисля, че винаги трябва да се стараяем да го харесваме във всяка минута. Поне - като теглим чертата. Защото твърде многобройни са хората, които по пътя - започват с малки отлагания, пристъпват към по-големи, и все по-големи компромиси, докато накрая вече стане твърде късно - балансът е напълно изгубен, а те почти са се обезличили и са забравили кои са били всъщност. И гледайки се в огледалото почти не е останало нещо, което да харесват. Всичко е било пропиляно помежду пръстите, помежду глупави, мънички темички и стъпчици...


Имаше една красиво изказана мъдрост от йога, смисълът на която беше, че се раждаме за да постигнем материални и духовни богатства:) Пък за това ни трябват идеи. Даже не е важно колко са и дали ще сработят.



Винаги има значение колко ще сработят идеите - и положителните, и отрицателните. Същото зависи и за помислите, и за плановете. Били те бизнес ориентирани, за мечтания принц, или просто за какво поведение ще спазваме и ще проектираме към околните.

И колко са големи има значение.

Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му. И колкото остане от тях, когато той си отиде. Било то и само в сърцата на познавалите го. Със знак + или -.

А мен ме бива по планиране и менажиране на мечти. И мои и чужди. С радост отдавам за осиновяване от моите. Стига да има кой да ги поеме.


Това с розите е страхотна идея. Но си трябва подредена и системна подготовка. Сега всички университети имат политика за привличане на студенти и предлагат индивидуални обучения.

Защо да не изучиш още нещо- това са контакти, среда, нови хоризонти. И без това тр.Юпитер бързо-бързо ще премине през 8-ми дом и ще активира 9-ти- добро време да го уважиш на есен:)


Знаеш ли, Ан, аз доста съм учила. И вече имам някаква доста стройна схема на (само)обучаване, структуриране - и въобще - на тъпки, трупане на знания, и дела в пътя към плановете си.

И винаги ми се учи още, и още. За много неща. За сега конкретно с розите, едва ли ще уча институционално - а и май това е повече занаят и талант. Не толкова - дипломи и изкарани курсове. Най-читавите, и останали в историята селекционери на рози и клематиси не са учили за такива. А за архитекти, адвокати или прости градинари.

Това не е бизнес - със хибридизацията, а по-скоро идеал и постоянство. Идеал за красота и иновации. Не мисля, че от мен би моглъл да излезе български Дейвид Остин - розовъд-бизнесмен.

Но е наистина хубава идеята за розите, и мисля че с помощ от другарчетата ще можем да я финализираме, само здраве да има. Пък и вече е започната. Е, и да не свърши света в края на тази година Че розовите бебета им е нужно повече време за прохождане, отколкото на човешките



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.05.12 16:47



Я да видим логиката какво казва за това?


Сообщение (Physical Review Letters): Оказывается, при передаче квантовой информации, вы можете ответить на любой вопрос из энциклопедии, имея часть её статей. Классическая интуиция предполагает простой ответ, что знание части не покрывает знание всего.

Но в квантовом мире знание части позволяет знать все обо всем, а большое незнание целого может сосуществовать со знанием о каждой из его частей. Такое нарушение логики пополняет список философских головоломок квантовой физики, вроде квантовой суперпозиции или принципа квантовой неопределённости.

Реплика: С точки зрения каббалы здесь нет никакого парадокса, потому что частное и целое равноценны, все от микро до целого построено по принципу голограммы, в любой части которой есть сведения обо всем или, иначе говоря, любая часть и все в целом состоит из 10 сфирот. Мы эгоистическим разумом не в состоянии соединить части и целое, признать, что часть равна целому, а в духовном мире такое условие является основополагающим и осознается с первой же духовной ступени.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано21.05.12 06:14



Заговорим ли за философия, за логика на холограми, вече говорим изобщо за разум и логика.



Пък до такива разсъждения и изписването им, така че да ги прочетат и други хора, стигаме чрез ум, разум, логика, мислене и пр
Остава да гледаме разумът да не е много егоистичен, за да се насладим на глъвоблъсканицата
Виж как някои учения, за да отрекат разума и логиката, просто ги ползват
Или те ги схващат много буквално, или смятат, че всички останали ги схващат така.
Така или иначе, осъзнаването е не по-голямо от по-малко развитото от разума или сетивата. Значи развиваме и двете
И понеже до сетивата достига повече инфо, отколкото умът може да възприеме и обработи, значи трябва да развиваме преимуществено него



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано21.05.12 06:16



Вярно, дипломите на едно определено ниво, вече не са важни. Просто по-лесно се учи подредено и с учители.

Мислех си защо не е възможно перманентно безметежно щастие.
Действат ни непрекъснато центробежни и центростремителни сили, за да ни държат в определен свят.
Ако ни действаха само центростремителни, щяхме да сме луди и да не осъзнаваме дали сме щастливи или нещастни.
Ако ни действаха само центробежни, нямаме връзка с вътрешния си живот и нямаше да сме хора в най-популярния смисъл на думата.

Дали пък щастието и нещастието не са абсолютно равни, а ние да не го осъзнаваме.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано21.05.12 16:26



Дали пък щастието и нещастието не са абсолютно равни, а ние да не го осъзнаваме.

Не са равни. Но и двете в прекомерни дози водят до пристрастяване или до притъпяване на чувствителносттта.

Другото си го казала





Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.05.12 17:13



Абсолютно вечно щастие не е възможно, но абсолютно блаженство е.



Ошо надълго и нашироко и всеки път обяснява защо не е възможно непрекъснато щастие, обаче аз вече забравих обясненията.
КаБала казва, че ние имаме съсъд, съдинка, който се пълни със светлина - пълненето на светлина предизвиква щастие, напълването - липса на щастие.
Така растем - малка съдинка-пълни се, става по-голяма-пълни се, става по-голяма...на света няма нищо друго освен светлина и желание. Ние сме желанието, съсъдът, светлината е творецът. Горе долу така излиза.
И трябва да изпитаме всички желания и да ги напълним, за да израстнем над тях.
А процеса на пълнене на желанието е щастието.
Като пиене на вода - когато си жаден, утоляваш жаждата и си щастлив, но почти веднага си утолен и ставаш нещастен.
Единственият начин да си вечно щастлив е да отдаваш онова, което получаваш, да си само проводник и тогава никога няма да се напълниш, защото не си просто една съдинка, а проводник, капацитетът ти за приемаш светлина става безкраен.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.05.12 17:16



Ми развивай го, щом ти харесва...не виждам за какво спорим, аз ти казах, че в чувствата има много по-голяма дълбочина и наслаждение, ти не вярваш, развивай си разума и толкоз.
Аз моя съм си го развила предостатъчно и повече не ми трябва на този етап, сега работя с чувствата.
Зависи всеки на какъв етап е, един му трябва едно, на друг друго...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.