Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Медитация на душата  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.02.10 16:48



Всички ние изпадаме понякога в едно особено състояние, което аз обичам да наричам „духовна безтегловност”. Прецизният термин, който Джуал Кхул - Тибетеца използва за него, е медитация на душата. Позволявам си да спра вниманието ви върху тази тема, тъй като през това състояние преминаваме циклично всички – без изключение. Не съм запозната задълбочено със симптомите, характеризиращи депресивните състояния, с които се занимават психотерапевтите, но медитациите на душата често ги наподобяват.

Сигурно ви е добре известно, че етапите на развитие в проявената Вселена се делят на цикли, като големите включват в себе си по-малки, те от своя страна – още по-малки и т. н. Циклите, по време на които от центъра към периферията – т.е. от по-фината към по-плътната форма за проявление на съзнанието се излъчва информация, съдържаща натрупания до момента опит се наричат: издишване, будно състояние, проявление във форма, живот. Когато този процес протича в обратна посока – от периферията към центъра, циклите се наричат: вдишване, сън, непроявено, смърт. Както разбирате, и двата цикъла са еднакви по смисъл – предаване на информация, но са различни по посока – от центъра към периферията и от периферията към центъра. Техният постоянен и нескончаем кръговрат стои в основата на развитието и еволюцията на Вселената, а следователно и на човека.

Големият цикъл на проявление на всеки един от нас ние наричаме живот, а последвалият го цикъл на оттегляне – смърт. По време на земното ни пребиваване животът ни бива раздробен на малки съставящи го цикли на проявление и оттегляне, наричани будно състояние и сън. След настъпването на физическата смърт оттеглянето е необходимо за душата ни, за да подреди, класифицира и обработи натрупаната по време на земното ни пребиваване информация. Подразбира се, че този опит бива предаден по всички разклонения на Планетарната и Космическа йерархия за всеобщо ползване. Но, както вече отбелязахме, процесът е двупосочен, така че душата от друга страна се зарежда с нова „база данни”, почерпена от личния си, но и от общия опит, която има възможност да ползва при следващото си проявление във физическо тяло. Същият процес, но в неговият съкратен вариант, протича и по време на сън. Натрупаният през деня (или седмицата) опит бива предаден за обработка и всеобщо ползване „нагоре”, а актуализиран такъв се „сваля надолу”.

Въпреки това, периодично по време на живота ни в това измерение, се налага събраният опит текущо да се обработи, което най-често се налага поради нови, качествено различни от досегашните, условия за натрупването му. Това най-често се случва тогава, когато проявената личност демонстрира рязък напредък в развитието си. Което от своя страна изисква тя да се ползва с нова и разширена информация, предадена й „отгоре”. Погледнато от гледна точка на лечителството, навлизането в цикъла медитация на душата подсказва, че ние сме отработили част от кармата си, изцелили сме свои стари фантоми, справили сме със задачите си в предвидения от душата ни срок или дори предсрочно. Логично е да заключим че, вместо да губим ценно време, можем да се заемем с разрешаването на по-сложни задачи и изцелението на наранените си фрагменти, с което, използвайки натрупания опит, вече сме готови да се справим.

Именно тези потребности са предпоставка за онова специфично оттегляне на вниманието на душата от земното ни съществуване, което наричаме медитация на душата. Както посредством любимата си медитация ние се вглъбяваме за да установим контакт с висшия си Аз и да получим поредното прозрение или озарение, така и Аза – т. е. душата ни периодично се нуждае от контакт с Отеца й в небесата – т. е. с Монадата, за да почерпи нужната й информация, която впоследствие при нужда да изпраща на личността във въплъщение. Ако нейното временно оттегляне е за кратък период, ние почти не го усещаме. Но ако се касае за обработка на големи и качествени натрупвания, ние „влизаме в дупката”, както много от нас се изразяват. Чувството, което ни обзема по време на такъв период, може да се назове с една дума – осиротялост.

Всичко, което до този момент ни е носило радост или удовлетворение, загубва смисъла си. Често чувстваме, че сме способни на много повече от това, което вършим в момента – подобно на голям и мощен камион, натоварен само с няколко кашона консерви например. Загубваме (временно) представа кои сме в действителност и защо изобщо сме тук и сега. Любимият човек, чиято обич и подкрепа високо ценим, сякаш се размива и изчезва от обсега на вниманието ни. Мисълта ни тече тромаво, характерните за темперамента ни емоции са заменени от вялост и пасивност. Временната ни дезориентация ни прави неадекватни дори и в обичайни за битието ни ситуации. Загубваме привичната си чувствителност спрямо всичко, което до този момент ни е разстройвало или наранявало. Физическите ни и фини сетива са притъпени до крайност.

Неспособни да проумеем какво всъщност става с нас, ние се чувстваме не само объркани, но дори и отчаяни. До степен, да не ни се живее повече. Чувстваме се като увиснали между небето и земята – нито тук, нито там; нито живи, нито мъртви. От всички емоции, които сме в състояние да изпитваме, остава единствено неописуемата и неизразима с думи скръб. И едничкото, което ни остава да сторим, за да получим поне временно облекчение, е да дадем воля на сълзите си.

Когато аз преминах през последния си (до този момент) такъв период, той продължи няколко месеца. Кулминацията му настъпи в Рилския манастир, където отидох, за да потърся помощ и съвет от св. Иван Рилски. Тогава почти час плаках безутешно пред саркофага с мощите му, без да мога да си отговоря на въпроса, каква е причината за дълбоката ми скръб. Едва на следващия ден на Рупите с мен се свърза телепатично леля Ванга. В ръката си тя държеше стрък роза, който имаше две пъпки и един разцъфнал на върха му цвят. „Погледни тези пъпки – ми каза тя. А знаеш ли колко енергия е нужна и колко боли, докато разцъфнат?”

Символичното послание на Пророчицата незаличимо се запечата не само в съзнанието, но и в душата ми. Разбрах, че за да може душата да преработи и трансформира натрупванията, така че те да разцъфнат под формата на нови качества, задълбочени разбирания или разширени възможности, на нея й е необходимо колосално количество енергия. Ето защо тя се оттегля навътре, временно оставяйки личността си във въплъщение без своето внимание. Разбрах също, че истински ценното и стойностно за нас е именно пълноценният ни контакт с нея. Останали без цялостна връзка с душата си, ние губим смисъла на съществуванието си. Лишени (дори и временно) от нейното присъствие, сме по-окаяни и от пълните сираци.

Нищо чудно, че хората, които все още не са изградили антакарана, Сребърната нишка, или тези, които по различни причини са я увредили, страдат, усещат се непълноценни, губят интерес към живота, разболяват се. Или отиват в другата крайност, опитвайки се да компенсират липсата й, като се ориентират в крайна степен към материалния свят – храна, вещи, пари, власт. И колкото повече от тях добиват, толкова по-изпразнени се чувстват. Затова е и ненаситната им алчност спрямо изброените или подобни им „заместители”.

Направих опит да опиша състоянието, наричано „медитация на душата” с намерението да ви помогна да разберете себе си, когато навлезете в такъв период от живота си. Тази смърт приживе води до възкресение във фините светове. Част от нас умира тук, за да възкръсне там. Разширението на съзнанието, което успешно сме осъществили с цената на много грешки, болка, разочарования, премахва един от воалите на материалния свят, който до този момент ни е обвивал в илюзиите и заблудите си. Колкото и да е болезнен, този цикъл има свое начало и край. Затова всеки път, когато сте на прага му знайте, че изкачвате поредното стъпало, а понякога и етаж от развитието си. След прочита на написаното пак ще ви боли по време на временната частична раздяла с душата ви, но поне ще знаете – защо.

Въпреки че, когато сме в такъв период, не сме в състояние нито да разсъждаваме логично, нито да медитираме успешно, нито да реагираме адекватно, е добре да положим усилия да се освободим от чувството на тревожност. Ето защо е полезно да сме осведомени за тези състояния, за тяхната цикличност и закономерност, както и за светлината, която ослепително ще ни залее, когато приключи периодът, наричан медитация на душата. Неговият край ни носи прилив на вдъхновение, радост от живота, стремеж да изразим вътрешния си потенциал по всички познати ни начини. Дарява ни с любов, вътрешен и мир и хармония. И с едно проникновено разбиране, за какво наистина си струва да се живее.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ДНК Активация - Изживейте Христовото съзнаниенови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.05.12 12:59





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Медитация на душатанови [re: Kaily]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано16.05.12 11:16



Благодаря ти за тази тема! Абсолютно навреме ми дойде!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Из лекция на Сал Ракелинови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.01.13 23:06



Техники за лечение на телата:
1. Физическо тяло - чиста храна, чиста вода, живеейки в незамърсен въздух, подходящи хранителни добавки, дишайки правилно, позитивно ориентирани.

2. Емоционално тяло - лечение на негативни емоции чрез различни техники, вкл. работа по прошката, психотерапия и кристалотерапия, обичайки и приемайки себе си безусловно, научавайки се да преживявате и показвате емоциите си, без да им се подчинявате. Чувствате и изразявате емоциите си, разграничавайки се от тях. Когато се разграничите от емоциите си, ставате цар на драмата.

3. Менталното тяло - да премахнете всички негативни вярвания, има 7 или 8 негативни вярвания и всички са свързани помежду си. Те са: аз не струвам, аз не съм достатъчно добър, нещо не е наред с мен, светът не е безопасно място, животът е борба, животът е разочарование, няма достатъчно за всички...Трябва да препрограмирате умовете си, използвайки различни техники, вкл. медитация, подсъзнателно депрограмиране и т.н.

4. Астрално тяло - трябва да се махнете от негативните вибрации, трябва да използвате психична и духовна защита. Заобиколете се със светлина, откажете да бъдете сред негативни хора, призовете своите духовни водачи и учители да ви пазят, изнесете се от замърсени области, прекарвайте времето сред природата, и ако се окажете под атака, знайте как да се държите.

5. Етерно тяло - да бъдете в единствено с Божественото, пречиствайки аурата си, извършвате лечебна работа като рейки, чигун, ребъртинг, свързване наново, акупресура и др.

6. Казуално тяло - царството на кармата. Душевни споразумения, минали животи. Лечение на времевите линии, свързване с бъдещите линии, регресия на минали животи, лечение и събиране на фрагментите на душата.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Медитация на душатанови [re: Kaily]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано18.01.13 15:56



Калинко, това е чудесно





Тема Лекуване чрез поемане на пълна отговорностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 14:01



не знаех къде да пусна това и реших, че може би тук му е мястото
звучи интригуващо и невъзможно




Хо опонопоно – Лекуване чрез поемане на пълна отговорност

Няма такова нещо като „извън мен”.

Извадка от книгата на Джо Витале „Нулеви ограничения” (Zero limits)
Превод: Ати


Преди две години чух за един лечител в Хаваите излекувал цяло отделение от психично болни престъпници, без да е видял и един от тях. Лечителят изучавал досието на пациента, след което се вглеждал навътре в себе си, за да открие как е причинил заболяването на този човек. Лекувайки себе си, той лекувал и пациента.

Когато чух тази история за първи път, приех я като част от местния фолклор. Как е възможно да излекуваш някого, лекувайки себе си? Как е възможно даже най-добрият майстор в самолечението да излекува един психично болен престъпник?

Не виждах смисъл във всичко това. Не виждах никаква логика и забравих тази история.

Една година по-късно обаче я чух отново. Казаха ми, че лечителят е приложил Хавайска лечебна процедура наречена „хо-опонопоно”. Не бях чувал за нея и тя не излизаше от ума ми. Ако всичко това бе истина, трябваше да науча повече.

Под „пълна отговорност” винаги бях разбирал това да бъда отговорен за всичко, което мисля и правя. Всичко останало е извън моя контрол. Предполагам, че всички разбират пълната отговорност по този начин. Ние носим отговорност за собствените си действия, не за деянията на някой друг. Хавайският лечител, който бе излекувал тези психично болни щеше да ме научи на един нов начин на разбиране на пълната отговорност.

Името му е д-р Ихалеакала Хю Лен. Първият ни телефонен разговор продължи може би около час. Помолих го да ми разкаже подробно за работата си като лечител. Той ми обясни, че е работил в Хавайската държавна болница в продължение на четири години. Отделението за психично болни престъпници било опасно място и лекарите не се задържали повече от месец. Персоналът излизал в отпуск по болест или просто напускал. Хората минавали през отделението с гръб към стената, опасявайки се от нападение от страна на пациентите. Мястото не било приятно за пребиваване, работа и посещение.

Д-р Лен ми каза, че никога не се е срещал с пациентите. Съгласил се да има работен кабинет и да преглежда техните досиета. Докато преглеждал тези досиета, той работел над себе си. И докато работел над себе си, пациентите започнали да оздравяват.

"След няколко месеца, пациенти които преди бяха държани в усмирителни ризи, можеха да се разхождат свободно,” ми каза той. „Други, които бяха на усилено медикаментозно лечение, постепенно преставаха да получават лекарства, а тези, които нямаха никакви изгледи да бъдат изписани, биваха пускани на свобода.”

Аз останах без думи.

"Не само това," продължи той, "но персоналът започна да идва на работа с удоволствие. Отсъствията и текучеството изчезнаха. В един момент персоналът се оказа по-многоброен от необходимия, защото пациентите биваха изписвани, а всички служители идваха на работа. Днес това отделение е закрито.”

Тогава трябваше да задам въпросът, който не ми даваше мира: „Какво правеше със себе си, което причини промяната у тези хора?”

"Аз просто лекувах тази част в себе си, която ги бе създала,” отговори той.

Не разбрах какво иска да ми каже.

Д-р Лен ми обясни, че да носиш пълна отговорност в живота си означава, че всичко в твоя живот – просто защото то се случва в твоя живот – е твоя отговорност. В буквален смисъл целият твой свят е твое творение.

Уха. Това е трудно за смилане. Да нося отговорност за това, което казвам и правя е едно. Да бъда отговорен за това, което всеки друг в моя живот казва и прави, е съвсем друго нещо. И въпреки това, истината е една: Ако поемеш пълна отговорност за живота си, тогава всичко което виждаш, чуваш, вкусваш, докосваш или по някакъв начин преживяваш, е твоя отговорност, защото то се случва в твоя живот.

Това означава, че терористичната дейност, президентът, икономиката – всичко което преживяваш и не харесваш – може да бъде излекувано от самия теб. Всички те съществуват само, така да се каже, като проекция на това, което носиш в себе си. Проблемът не е в тях, а в теб, и за да ги промениш, трябва да промениш себе си.

Зная, че това е трудно за разбиране, да не говорим за приемане и действително приложение. Това да виниш е много по-лесно от пълната отговорност, но докато разговарях с д-р Лен започнах да си давам сметка, че лечението за него и според хо-опонопоно означава да обичаш себе си. Ако искаш да подобриш живота си, трябва да излекуваш себе си. Ако искаш да излекуваш някого, бил той и психично болен престъпник, трябва да излекуваш себе си.

Попитах д-р Лен как е лекувал себе си. Точно какво е правил, докато е преглеждал досиетата на тези пациенти?

"Повтарях непрекъснато 'Съжалявам' и 'Обичам те', отново и отново," обясни той.

И само това?

Само това.

Оказва се, че да обичаш себе си е най-добрият начин да подобриш състоянието си и докато това се случва, ти подобряваш своя свят. Нека да ви дам набързо пример как става това. Един ден някой ми изпрати и-мейл, който ме разстрои. В миналото бих реагирал или като се опитвам да овладея отрицателните си емоции или като потърся обяснение от автора на неприятното писмо. Този път реших да изпробвам метода на д-р Лен. Започнах да си повтарям наум „Съжалявам” и „Обичам те”, без да адресирам конкретно някого. Просто подканвах духа на любовта да излекува в мен това, което бе породило външното обстоятелство.

След един час получих и-мейл от същото лице. Той молеше за извинение по повод предишното си писмо. Обърнете внимание, че аз не предприех никакво външно действие за да получа това извинение. Даже не отговорих на първото му писмо. Въпреки това, казвайки „Обичам те”, аз по някакъв начин бях излекувал в себе си това, което го бе създало.

По-късно посетих работен семинар по хо-опонопоно, провеждан от д-р Лен. Сега той е на 70 години, дълбоко уважаван шаман и считан донякъде за отшелник. Той похвали книгата ми „Факторът привличане”. Каза ми, че като усъвършенствам себе си, вибрациите на книгата ми ще се повишат и всеки, който я прочете, ще почувства това. Накратко докато подобрявам своето състояние, читателите ми ще подобряват своето.

„Какво ще стане с екземплярите, които вече са продадени и са навън?”

„Те не са навън,” поясни той, поразявайки ме още веднъж със своята мистична мъдрост. „Те са си вътре в теб.”

Накратко, няма такова нещо като „извън мен”.

Необходима е цяла книга за задълбоченото обяснение, което тази съвършена техника заслужава.Но в крайна сметка, когато искате да подобрите нещо в живота си, има само едно място, където трябва да се насочите: навътре в себе си.

„И когато обърнете поглед натам, направете го с любов.”

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Лекуване чрез поемане на пълна отговорностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 14:19



Това е вярно и Ошо го казва, това се постига на четвърто ниво на проработка на Плутон.
Но, ако човек не е готов, е прекалено тежко и води до заболявания.
Аз твърде рано май започнах да го практикувам.
Може би не трябва да се поема цялата отговорност, преди да се научиш да работиш със светлината - в крайна сметка светлината или Бог или висшият Аз - това са все състояния отгоре и кои сме ние в нашия мънечък дребен физически ум да съумеем да поемем Цялото, без да сме се разширили достатъчно...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Лекуване чрез поемане на пълна отговорностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 18:30



нищо не разбирам от астрология


защо Плутон ?
аз, като един нетипичен скорпи , какво да очаквам тези дни ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Лекуване чрез поемане на пълна отговорностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.13 18:56



Не знам, нека астролозите ти обяснят.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.