Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Искате ли да имате всичко което поискате?  
АвторAnni (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 11:15



УНИКАЛНАТА СИСТЕМА
ДЕИР

ЗА ДА УСПЕЕТЕ В ЖИВОТА, ДА СТАНЕТЕ БОГАТИ И ЩАСТЛИВИ, ДА БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И ДА ПОСТИГНЕТЕ МЕЧТИТЕ СИ!
СТАНЕТЕ ПОБЕДИТЕЛИ!

ВИЕ СЕ СЪМНЯВАТЕ В СВОИТЕ СПОСОБНОСТИ, ВИЕ НЕ СТЕ УВЕРЕНИ В СЕБЕ СИ?
Вие ще се научите да преодолявате страховете и съмненията. Вие ще придобиете увереност и свобода!

ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ СЪС ЗДРАВЕТО?
Вие ще решите проблемите си! Ще възвърнете здравето и жизнените си сили!

УСПЕХЪТ ВИ Е ОБЪРНАЛ ГРЪБ?
Вие ще придобиете успех и късмет! Вашата съдба е във вашите ръце!

ИСКАТЕ ДА ИМАТЕ РАБОТА ЗА КОЯТО МЕЧТАЕТЕ?
Вие ще я получите и ще получавате удоволствие от своята работа!

ИСКАТЕ ЛИ ДА ИМАТЕ МНОГО ПРИЯТЕЛИ И ДА ПРЕВЪРНЕТЕ ДОРИ ВРАГОВЕТЕ СИ В ТАКИВА?
Навсякъде ще ви приемат с “отворени обятия”, винаги ще бъдете в центъра на вниманието!

ИСКАТЕ ДА СТЕ БОГАТ И ДА ЖИВЕЕТЕ ЩАСТЛИВО?
Богатството е във вашите ръце, щастието само ще дойде при Вас!

ИСКАТЕ ДА ПОСТИГНЕТЕ МЕЧТИТЕ СИ?
Мечтите Ви ще станат реалност в най-кратки срокове!

ВИЕ ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ САМО ПЪРВАТА СТЪПКА!
ЗАСТАНЕТЕ НА ПЪТЯ НА УСПЕХА, ЗДРАВЕТО И БЛАГОДЕНСТВИЕТО!
24.10.2008 г. от 18,30ч в
МУЗЕЙ „ЗЕМЯТА И ХОРАТА”
или позвънете на
тел.02/871 88 98 и 088 700 38 18






Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Anni]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.10.08 11:19



Искате ли да имате всичко което поискате
Не, защото тогава няма да имам стремежи и желания, и съответно смисъл в живота.



Queen's only


Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Anni]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.10.08 13:27



Мила ми Анни,
когато аз започнах да пиша тук за системата ДЕИР и Верищагин, ти и представа си нямала за нея.
Така че не продавай на краставичар краставици.





Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Anni]  
Авторпeчeливш (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 22:53



А ти ако имаш всичко защо си продаваш труда а не вървиш на Каймановите?





Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Kaily]  
Автор vegga (минаващ)
Публикувано09.12.08 10:19



и що бе

- детето е открило за себе си нещо и иска да го сподели- кво се хвалиш колко си напред с материала- закачам се - просто ми се говори с някого да се поразсея



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: vegga]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.08 14:54



:и и аз се закачам, щото ми се говори с някой.





Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Kaily]  
Автор vegga (минаващ)
Публикувано09.12.08 18:23



Добре де, ако на всичките „ИСКАТЕ” отговорим с „да”, то какво казва въпросната уникална система?:)
Как се постига – с вяра, с упоритост, с мерак? :)
Кажи го с прости думи:)- по оная максима: ако нещо ти е ясно, можеш да го кажеш кратко и понятно, а ако не можеш, или не ти е ясно или има грешка някъде:)



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: vegga]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.12.08 20:16



Ще ти го кажа в едно изречение, което не е от ДЕИР.

Човек може да има всичко, което си поиска, стига да е готов да плати цената за това.



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Kaily]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.12.08 23:39



задължително ли трябва да се плаща някаква цена? Има хора, на които всичко им идва отръки.



Queen's only


Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Kaily]  
Автор vegga (минаващ)
Публикувано12.12.08 08:22



от два дена си мисля да напиша малка и красива темичка за вербалната магия, като най-масово практикувана, но думичките не се подреждат:)
Сега я виждам в действие:)
И ако се върнем на твоето изречение, какво правим, ако не сме платежоспособни? - няма ги там ония искания и успехи?



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Last Roman]  
Автор vegga (минаващ)
Публикувано12.12.08 08:24



бе те са магьосници от първия орден





Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: vegga]  
Автор Aye!!! (ентусиаст)
Публикувано12.12.08 11:43



Абе, човенче мило, не за пари дУма Кайли, ами за всякакъв вид разплащане. Няма нещо, за което да не си "плащаме". Лошо няма да се иска, ако имаме ресурс да носим придобивката после. Туй то. Много примери могат да се дадат за онагледяване какво се има предвид.



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Aye!!!]  
Автор vegga (минаващ)
Публикувано12.12.08 12:45



ами човенчето мило не разбра, че за пари дУма Кайли





Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Kaily]  
Автор vegga (минаващ)
Публикувано12.12.08 12:46



аз ей сега пак го правя

- що ли не вземем да поработим някои от нас, ами се закачаме с хората - тия дни ставам ужасно сериозна- днес-утре



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Last Roman]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.12.08 20:56



Задължително се плаща цена, тук изключения няма.
И хората, на които им идва отръки, и те плащат цена.
Няма човек, на който всичко да му идва отръки, има хора, които правят онова, което им идва отръки.

И ако питаш те каква цена плащат, ще ти кажа - примерно да не правят онова, което искат, а онова, което им идва отръки.



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: vegga]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.12.08 21:00



какво правим, ако не сме платежоспособни? - няма ги там ония искания и успехи?

Губим си времето от живота, за да ставаме платежоспособни. Плащаме с живота си. В крайна сметка той винаги влиза в цената на исканията.

Някои просто го живеят и не искат...



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Kaily]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано12.12.08 23:48



аз не плащам. За другите не знам. Кат си свикнал на аванта - на аванта ще си и живееш. Сори, жена - това е положението.



Queen's only


Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Kaily]  
Автор vegga (минаващ)
Публикувано13.12.08 07:49



добър отговор
И тук бих попитала - какво правим, за да живеем, без да искаме?- контрол на волята над желанията? Можем ли да живеем без най-инстинктивните желания - за храна, светлина и пр? Ако не можем, значи по природа си имаме искания........Борим се срещу природата? - обречена на неуспех борба





Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Last Roman]  
Автор vegga (минаващ)
Публикувано13.12.08 07:50



аааааааа, само не искаш да кажеш как плащаш, ако изобщо знаеш





Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Last Roman]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.12.08 20:32



Е, некои са още в безсъзнателното и си въобразяват, че не са като другите.





Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: vegga]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.12.08 20:38



какво правим, за да живеем, без да искаме?

...ми какво...плащаме си...


Лишаваме се от исканията.
Аз различавам искания от нужди.
Нуждите са онова, без което не можем. Исканията са онова, породено от ума.
Примерно- трябва ти тутурут, за да си плещиш с близките по него. Мобилен телефон тоест.
Да речем, че това е нужда.
Обаче да си купиш тутурут за 1000 лева, само щото било престижно - това вече е искане.

Трябва ти вода за пиене, не кока кола. Трябва ти пържола за ядене, не сготвена с калмари от Японско море по пекински....

Нуждите господ винаги задоволява. Затова Иисус е казал, че да гледаме тревичките, птичките и тревичките - те не правят нищо за съществуването си и все пак господ се грижи за тях, та какво остава за сина человечески.

Наскоро чух страхотен лаф - Ако ще скачаш, скачай. Бъди сигурен, че докато падаш надолу, под теб задължително ще се опъне мрежа.

Ама все пак зависи - желания или нужди.



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Kaily]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.12.08 22:53



хора различни.



Queen's only


Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Kaily]  
Автор vegga (минаващ)
Публикувано15.12.08 07:01



Лафът е хубав:)
Но опъването на мрежата зависи от вярата.
С годините полека губим вяра. Интересни са ми тия хора, които успяват да вярват, въпреки житейския си опит, който най-често я руши:)
Колкото до задоволяването на нуждите от Господ, просто не е вярно.



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: vegga]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.12.08 23:23



Ми аз с годините се сдобивам с вяра.
На младини хич я нямах.
Кръгъл рационалист.
С времето, годините и опита взех, че се сдобих с вяра.
И колкото повече вярвам, толкова повече пък ми се поднасят доказателства за силата на вярата.

На пък сега да видиш ти...




Колкото до задоволяването на нуждите от Господ, просто не е вярно.
Ми вярно е, ама не можеш да му повярваш и да се отпуснеш на потока...

Ричард Бах чела ли си?

Илюзии


1. Учителят отговори и рече: “Имало едно време едно село, всички в него живеели на дъното на пълноводно кристално бистра река.
2. Течението на реката се носело тихо над всички тях: млади и стари, богати и бедни, добри и зли, понеже следвало своя път и познавало само своята кристално бистра същност.
3. Всяко същество се било вкопчило кой както намери в коренищата и камъните по дъното на реката, понеже така живеели – вкопчени, и от рождение били усвоили да се съпротивляват на течението.
4. Ала накрая едно от съществата рекло: “Уморих се да живея вкопчен. Макар и да не го виждам с очите си, вярвам, че течението знае къде отива. Ще взема да се пусна и да го оставя да ме отнесе където реши. Ако и занапред живея вкопчен, ще умра от скука.”
5. Другите същества му се изсмели и рекли: “Безумец! Пуснеш ли се, течението, пред което се прекланяш, ще те изхвърли изподран и насинен от камъните и ти ще умреш по-бързо, отколкото скуката!”
6. Той обаче не ги послушал, поел си дълбоко въздух, оставил се на течението и то начаса го заблъскало и замятало сред камъните.
7. Ала съществото отказало да се вкопчи отново и с времето течението го издигнало над дъното и го освободило, и вече не го удряло и наранявало.
8. И съществата надолу по течението на реката, които не го познавали, възкликнали: “Вижте, чудо! Уж е същество като нас, а лети! Вижте – Месия, дошъл е да ни спаси!”
9. А съществото, носено от течението, отвърнало: “Аз съм точно толкова Месия, колкото и вие. Реката на драго сърце ни вдига и ни прави свободни, стига да се престрашим и да се пуснем. Истинското ни дело е това пътуване, това приключение.”
10. Те обаче продължили да викат още по-гръмогласно: “Спасител!”, все така вкопчени в скалите, а когато погледнали отново, него вече го нямало и те си останали сам-сами, за да разказват предания за Спасителя




Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: Kaily]  
Автор vegga (минаващ)
Публикувано16.12.08 08:08



Красиви са притчите на Бах, но в случая, ако всички същества се пуснат по течението и се зареят свободно по въздуха, може би след време едно ще влезе във водата, ще се захваща за коренищата и ще заяви, че това е пътуването и приключението на живота му.
Относно твоят живот – също не е доказателство. Може би от време на време се оставяш на течението и се чувстваш добре, а друг път търсиш нови решения и сама създаваш условията, т.е. не Господ. Може би той сегрижи понякога да създаде необходимите и достатъчни условия за оцеляването ни, а ние или се ползваме от тях, или не. И то не винаги ги създава – сещай се за ледникови периоди, за природни бедствия и т.н., когато големи групи от хора или цели видове изчезват.

И от тук – не вярата в Господ е решението, а приемането на хаоса и случайността, успеха и неуспеха, когато иска да иска, когато не иска, да не иска, и изобщо умението да живее човек в хармония с настоящето. И от тук – не ДЕИР-а е решението, а друга някоя философия, доста по-древна:) Господ и религиите също са древни, но са се появили след появята на хората:)



Тема Re: Искате ли да имате всичко което поискате?нови [re: vegga]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.12.08 22:09



Тази вселена притежава любезното свойство да ни предоставя доказателства за всяка наша визия.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.