Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Том Круз,чистенето и журналистическата простотиянови  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.01.08 13:45



Тия дни избухна нова бомба из медиите, първо Канал 1 не намери по-важни новини из света, та поне на два пъти излъчи изключително жизненоважната за нашето оцеляване новина относно сциентолога Том Круз.
И понеже ми писна от журналистически простотии на недочели, недогледали и недоучени пишман манипулатори, държа да уточня.

Видеозапис с холивудската звезда Том Круз шокира света. От него става ясно, че Том Круз не е само редови член на сектата на Сциентолозите, но играе и важна роля в нейната йерахия.

Лично тук не виждам кой и за какво трябва да се шокира, освен ако е човек без работа, дето си чопли шокирането изпод ноктите.
За всеки средномислещ човек е очевидно, че звезда в Холивуд няма как да бъде прост член където и да е, най-малкото ще я направят почетен член - да качва реномето на съответната организация.
Рекламата ходи по звездите така както простотията по хората - неотлъчно.

Германски историк откри прилики между Том Круз и хитлеровия министър на пропагандата Йозеф Гьобелс.
Дотук добре, да видим сега приликите...Една привилегия е за мен да бъда сциентолог, заявява холивудската звезда във видеото и продължава, че това е нещо, което трябва да заслужиш. По неговите думи един сциентолог има възможност да създава нови реалности и подобрява света.
Да не би Гьобелс да е бил сциентолог, пита пошашавеният вече читател?

Членовете на сектата според Круз са "владетели на духа" и "път към щастието".
Или може би оттук му личи приликата с Гьобелс?!?

НЕ!
Ето къде е ключът от мазата:


Особено смущаващ е моментът, в който звездата от сцената на едно голямо сциентоложко мероприятие се обръща към залата с думите: "Трябва ли да почистим света?". Множеството отговаря с фанатично и ентусиазирано "да".
При вида на тази сцена германски историк направи аналогия с реч на Гьобелс, министър на пропагандата при Хитлер. Във въпросната реч Гьобелс също се обръща към зрителите –"искате ли тотална война", което от масите също е прието с възхитено "да"


Ето защо Хъбард настоява, че една неправилно разбрана дума води до погрешна интерпретация на целия текст! И ето защо аз всеки път питам дефинирай думата!


Чистенето в сциентологията означава почистване на реактивния ум, който е нещо като подсъзнателното у Фройд. Хъбард се е заел да прави Клирове. Т.е. чисти от реактивен ум хора.
Когато Круз пита ще почистим ли света, той визира ще направим ли хората Клирове.
ВИНАГИ във всяка точка от писанията на Хъбард почистването значи изчистване от реактивния ум. И никога нищо друго не се е подразбирало под горната дума.

Аман от пишман журналистчета, които възприемат света накриво и го предават накриво! "Манипулирай, но правилно!" Имаше такава книга и тази книга определено не беше от почитател на сциентологията.


И в заключение да вметна, че ако утре Бойко Борисов каже, че ще почисти София, сигурно ще се намерят малоумници да пищят, че иска да ги изпозастреля!

Редактирано от Kaily на 21.01.08 13:48.



Тема изповеднови [re: Kaily]  
Автор Aye!! ()
Публикувано22.01.08 17:04



добре че споменаваш това, защото хората наистина се объркват. то си е от край време силно внушение медийно около Сциентологията. аз също, ако знаех, че въпросният Процесинг има отношение към Сциентологията, щях да движа по клишето, набито в ума ми, че това е еди какво си и щях плахо да пристъпя. не защото съм неприемаща, а защото умът ми щеше автоматично да отреагира на наслояванията. щеше да ми е нужно малко повче време да отхвърля последните.
но първо - добре че не знаех (така узнах при свършен факт и имах факти, от които вече бях отсъдила, че това е интересно), второ - добре че не обичам да се предубеждавам към нещата, а ме вълнуват реалностите на хората, които ги изповядват. защото напр. под знаменател "йога" напр. влизат камари и купища неща, от които се отграничавам съвсем категорично.



Тема Re: изповеднови [re: Aye!!]  
Автор Aye!! ()
Публикувано22.01.08 17:15



не обичам да се предубеждавам в съвсем буквален смисъл. защото искам или не, съзнателно или не, като всички хора, аз се предубеждавам. но винаги имам едно на ум за природата на предубеждението, винаги надделявам:))
когато нещо е външно на нас, не е толкова трудно да го обелим като люспа, стига да осъзнаваме, че то ни е несвободно втълпено. е, аджеба, откъде накъде ще ми казва някой на мен как да приемам това или онова...!!! няма начин да стане.
има си и неща, които изискват внимание - когато вътрешното чувство те държи настрани, когато интуитивно усещаш, че има защо да си сложиш защита. но това са различни работи.



Тема Re: Том Круз,чистенето и журналистическата простотиянови [re: Kaily]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ентусиаст)
Публикувано22.01.08 17:17



Том Круз кат го прочете тва щи мелне един чек за пламенн защита





Тема Re: Том Круз,чистенето и журналистическата простотиянови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор Aye!! ()
Публикувано22.01.08 17:22



ами да киха чекове, дължи й завишения си напоследък рейтинг


така че Круз бързо да излиза от мангиза



Тема Re: Том Круз,чистенето и журналистическата простотнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.01.08 17:31



Не защитавам Том Круз даже.
Намирам си начин да използвам събитието да набия канчето на некой и друг участник, дето все пита що искам дефиниции на думите.
Падна ми удобен случай, просто немаше да съм пишман процесингуващ, ако не го използвах.

...както казва Хъбард ... не е важно дали е истина, важно е дали работи...



What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: Том Круз,чистенето и журналистическата простотнови [re: Kaily]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (ентусиаст)
Публикувано22.01.08 17:36



Намирам си начин да използвам събитието да набия канчето на некой и друг участник
А ясно и ти като тоя хърбърд сте работохолици.Залудо работи залудо не 100й





Тема Re: Том Круз,чистенето и журналистическата простотнови [re: Kaily]  
Автор Aye!! ()
Публикувано22.01.08 17:40



съвсем ясно е, че не защитаваш персонално Том Круз, а разграничаваш нещата.
ето една случка. един колега не дойде на работа веднъж. разбрах, че е в Пирогов. питах една колежка какво му и тя ми каза: "а, нищо не си е счупил". после аз предадох на трето лице историята така: "а, паднал е, но нищо не си е счупил." такава връзка съм направила след отговора "нищо не си е счупил", докато колежката ми е имала предвид, че ако по принцип в Пирогов се ходи за счупено, то сега не е поради това. и така - както се оказа, никой не е падал...съвсем друг повод за посещение на Пирогов:))))))
твърдо съм "за" ползата от дефинирането.



Тема Re: изповеднови [re: Aye!!]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.01.08 17:41



Хъбард определено не е простосмъртен, има невероятно много попадения, да не кажа, че непрекъснато ги прави, тая работа не е току така.
Та побликувал първата си книга Дианетика 1950 г и всички тогавашни психиатри рипнали срещу него за къв се мисли, не е учил в университет, пък с психология се осмелява да борави.
И той, човека, си направил църква. Хем дупнал под опашката на официалната наука от психясали психиатри, хем почнал пари да прави с това.
Просто намерил вратата на парадокса.

Не казвам, че си няма и кривици, то кой ли ги няма, обаче съм направо убедена, че е извесъл цялото тайно знание на масони и подобни, с което те владеят света от памтивека. И затова им е влязъл в устата и непрекъснато му се прави антиреклама.

Случи ми се преди две години да разбера, че негови тези се изучават в Симеоново, естествено без да се знае източника им.
Един льольо от Симеоново ме обвини в един форум, че съм учила и аз там, само защото цитирах нещо от Хъбард.
Викам-аха, тука има нещо...

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: Том Круз,чистенето и журналистическата простотнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.01.08 17:42



Да набивам канчета ми е хоби и то любимо.



What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.