Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор huanji ()
Публикувано03.01.08 00:05



Предположих, но да си подпитам...тактично.



Много успехи ти пожелавам през Новата Година!



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор huanji ()
Публикувано03.01.08 00:06



Тука е банка данни. Чети смело.





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 00:47



забелязвам, да. не обичам много образователни материали с моите претенции за интуитивен достъп до познанието

, ама тук просто съм изкушена да се зачета:)) изглеждат практични нещата, някои са ми смътно познати, а и са добре поднесени. всъщност произнасям се след бегъл поглед...ще прочета повече.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.08 13:25



Интуитивният достъп до познанието не е достатъчен.
Ето ти едно практично упражнение:

Погледни един стол в стаята. Изучи го внимателно, част по част. Така получаваш инфо за стола в стаята ти наживо.
А сега си направи кратка схема за стола по принцип. Какво представлява стола, кога е създаден, кой ли го е измисли, видове столове, меки, твърди, с облегалка, с три крака, с 6...и т.н.
Получаваш съвсем различна информация при двата подхода, нали?
Коя е по-ценна за теб?

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано03.01.08 14:44



Зависи за какво ти трябва тази информация. Ако искаш да научиш нещо за устройството и направта на столове, даже да строшиш и разглобиш стола в твоята стая, пак няма да научиш много.
Как се правят столове няма да разбереш...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 03.01.08 14:47.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 19:29



разбира се, че не е достатъчно. изказаното в предния ми постинг беше със самоирония, а и с малко тъга от мен за мен

. просто има хора, които силно се впечатляват от това колко лесно стигат понякога до вътрешността на нещата, без да имат нужда да изследват последните по външни начини. тези хора направо отказват всякакво придобито познание, защото са го детронирали напълно...е, мисля, че това е недостатък, който обаче е преодолим.
Разбира се, подходите дават различен тип инфо и всеки е полезен. Това, което описваш, съм срещала и като техника в йога. Ще го направя .
Понякога мисля за нещата по сходен начин (контекстът е различен, но все пак..)- напр. от благодарност за нещо, сещам се през колко умове, ръце и пр. е минало и вътрешно изпитвам още по-голяма благодарност към цялата верига. Става много красиво...



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: BlackWolf]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.08 19:57



Което ме подсеща, че има и други полезни информации, които пак нема как да се научат по чисто интуитивен път.
Демек-всяка информация си извира от собствения гьол и не можеш с информация само от един гьол да изчерпиш полезността на света, та даже и ако тоя гьол е интуицията.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.08 19:59



Честно казано ми се струва, че най-малко полезна информация се получава от гьола, наречен четене.
А ние май основно с това се занимаваме.

От спомагателна дисциплина сме превърнали четенето в единствена.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 20:05



а какво мислиш относно постигането на многото чрез дълбаене в единичното? моят ум напр. е много разпилян и се нуждае от фокус.
има една такава мисъл, която съм цитирала и преди, сори, ако си я срещала и се налага пак да я четеш :)) - че по-добре е да се копае 50 метра на едно място, отколкото по 1 метър на 50 места. и съм споделяла друго в тази връзка - въпреки че съм от "поп-фолка в астрологията"

, случвало се е от 1-2 аспекта в една карта да стигна съвсем интуитивно до други натални моменти, за които не знам.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 20:09



така е, ама аз тепърва се уча на това четене и ми е трудно, честно ти казвам. не в смисъл, че през живота си не съм чела:))), ами в смисъл, че го подценявам. някак вътрешно имам бариера. време е дошло да я преодолея. един път носех някаква папка да предам от един на друг човек и ме споходи мисълта, че да учиш също е нещо, което се научава...отварям папката и зачитам точно същото. за нещо такова става дума - когато разни ситуации те карат да мислиш, че едва ли не можеш с ръка да си бъркаш в акаша, колкото си искаш

това, разбира се, не е така. затова и много неща на теория всъщност не знам. това е вид инат. но точно това прозрение за ученето го приех малко по-различно тогава - че и ученето не е за подценяване...и никога не е късно, надявам се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.