Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГА  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано29.12.07 20:59



Здравейте!

Това е кратка колекция от бисери от постовете на Блек Уолф, които той е писал в клуб Йога, показващи неговото недопустимо оскърбително отношение към Йога и йогите. Такива изказвания има в почти всеки пост на този активен потребител, всъщност в постовете му няма почти нищо друго. Тези изказвания не се модерират, въпреки че юзъри неведнъж са реагирали на тях, тъй като Блек Уолф е "приятел" на хуанджи (модераторът) и йогите в клуба са длъжни да слушат и търпят всичко това.

...

Ето още цитати от постове на Блек Уолф, които красноречиво говорят за отношението на Блек Уолф към Йога и йогите, заради което смятам, че той заслужава бан. Списъкът изобщо не претендира за изчерпателност. Някои от тези изказвания са толкова колоритни, че по нищо не отстъпват на кандидатстудентските бисери и заслужават да бъдат изпратени в някоя редакция.


*Увеличаващия се брой йоги наистина може да се окаже проблем - представяш ли си КОЛКО психиатрични заведения ще са необходими в близко бъдеще?

*Чак с един замах - състраданието ми не стига чак дотам. Бих избрал за някой йогин нещо по-бавно. Примерно в японски стил - бамбуков трион или нещо такова.

*с медитация и йога пътят към психиатрията е повече от сигурен... това, че не всички йоги (и медитиращи) са клиенти на това заведение, не зтначи, че 100 % не са за там...

*Допускам, ама в отношенията учител-ученик не виждам как ще стане... Ама може и да стане, тъй като по йога си падат май твърде често недоебани мацки...

*А от йога какво има да се разбира? Човек може да разбира от нещо смислено - в йога такива работи нема...

*Глупави, наивни и заблудени хора по света - дал господ! Затова не 100, 200 млн. могат да се хванат с нещо също толкова бизмислено като йога...

*Е, вече сте запознати с мнението ми за йога като начин за отсяване на "мършата" (т.е. на лабилните психически), няма защо да се повтарям...

*Абе като гледам разните йоги, нещо не им е помогнала практиката да станат нормални...

*На Изток, ако в някаква глава се появи малко по-развит ум, обикновено тази глава се реже...Затова се е появила концепцията за не-ум или за някакви "изначални" (т.е. кво - маймунски ли?) умове, като чисто защитен механизъм.

*...има един сигурен начин за справяне с всякакви учители. Просто тези търтеи и измамници трябва да бъдат оставени да оцеляват със собствени усилия. Да бачкат, да се справят с живота и много бързо всекакви "учения" ще им се изпарят от главата!
… Правят го единици от тях и именно те изглеждат сравнително нормални (доколкото можем да говорим за "нормалност" при човек, който се занимава с йога)!

*Монасите са били глупаци. Просто някой от тях е трябвало да вземе сатъра и... учителя Нансен между очичките.

* Приятелю, не си прав! Има си и нормални хора, има и йоги...

*Ти пък си падаш по йога, което само по себе си е вече показателно...
Имам предвид, че говори за различни отклонения. Психически.

*Важното е момичето да схване, че тръгва по пътя на лудостта...

*Извинявай, но нима още не си разбрал, че едни от основните отличителни черти на йога са откъсването от реалния свят, социалната алиенация, загуба на човешкото?
Абе, хора, разберете, че йога е противоестествено занимание... Съжалявам, но въпреки високорпарните гуровски проповеди, практическият резултат от йога за почти всички нейни адепти е плачевен.

*Но не търси човешки неща в йога - това е античовешко учение. За съжаление, малцина от адептите на йога зацепват тази съвсем простичка истина. А тези, които зацепят, обикновено вече са необратимо увредени...

*Както вече съм имал възможност да коментирам, може би пък йога е инструмент на естествения отбор - някои хора оцеляват, други се захващат с йога (или нещо подобно). Отсява се непригодното за нормален живот...

*Няма значение какво иска да обясни този твой гуру. Важното е какво става ясно от думите му, а именно, че не е с всичкия си... Като гледам твоите разсъждения, и ти май си за... Абе поне се консултирай със специалист.
Ех, човече, пишеш се за много умен, учен и "успял", а не схващаш елементарната истина, че хиндустанските "учения" водят до видиотяване. В повечето случаи необратимо.

*Това наистина ми хареса! Верно си се насочил - и йога, и т.нар. "учение" на покойния Карлос Араня водят до сериозни отклонения. Психически...

*Иначе тъпите индийски циганьори и скапаните им гурувци нямаше да съществуват сега, а още повече да идват тук да си пропагандират тъпите учения, както правят мазните мангали Шибенду, шри Чинмой и прочие пасмина...

*АКО СЕ СТИГНЕ ДА РАЗПАДАНЕ НА КЛУБ "ЙОГА", ЩЕ СЕ ИЗКЕФЯ МАКСИМАЛНО!



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.12.07 21:04



Аз черния вълк го чета и му се кефя на остроумието.
Всъщност най-вече заради него влизам в оня клуб.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.12.07 21:19



Ей това мнение на Вълчо е страхотно:
"Извинявай, но нима още не си разбрал, че едни от основните отличителни черти на йога са откъсването от реалния свят, социалната алиенация, загуба на човешкото?
Абе, хора, разберете, че йога е противоестествено занимание...
"
А когато един човек почне да се занимава с йога, но не осъзнава, че това ще доведе до откъсването му от социалния свят, то рано или късно ще му докара психични проблеми, ако не осъзнае навреме, че тези занимания по принцип са асоциални!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано29.12.07 21:24



Не всички разбират така остроумието. Много хора са реагирали на тях, не включвам приближените на хуанджи, разбира се. Това са голи и злобни обиди, насочени срещу идеята на клуба и всички пишещи йоги там.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.12.07 21:27



Избери цитат от горните и кажи кое не е вярно от казаното!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.12.07 21:31



Е хубу де, съгласна съм с теб.
Но това не ми пречи да харесвам него.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано29.12.07 21:40



Кайли, всичко това би могло да има място в клуб със съответното заглавие, примерно КРЪЧМА, но не в клуб за Йога.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.12.07 21:40



Че стана на въпрос...смяташ ли, че тая ти тема има място в клуб Процесинг и ако да, защо?

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Darth_Vader™]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано29.12.07 21:46



Вейдър, всички знаят, че ти си приятел и дясната ръка на шефа хуанджи.

Щом и твоето мнение за Йога е такова, а хуанджи очевидно също е съгласен - не възразява - то защо сте направили клуб с име ЙОГА? За да се гаврите и да плюете ли? Очевидно, хуанджи е бил назначен, не е избиран. Не може ли да си направите клуб с по-подходящо име, където от самото начало да е ясно за какво става дума. "Кръчма" е една подходяща идея, "Аверите на хуанджи" - друга. Но ЙОГА значи ЙОГА!



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано29.12.07 21:47



Защото вярвам в обективността на модератора тук.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.12.07 22:17



Хуанджи беше избран за модератор, но по принцип администрацията ги назначава без да се съобразява много много с потребителите. В този случай, обаче се съобрази! Поне аз съм участвал в тези избори и го знам със сигурност!


За приятел, може и така да се каже, но не съм му дясната ръка - просто в повечето случаи сме на едно мнение(но не винаги). Даоста пъти и мен ме е трил, но никога не съм протестирал, просто веднага ми е ставало ясно защо го е направил. Та моето мнение в случая няма нищо общо с мнението на модератора на йога!

Та сега, кажи кой цитат от горнит ете притеснява, и защо, а аз ще ти обясня колко грешиш! Става ли?

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Darth_Vader™]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано29.12.07 22:19



ХАХАХАХА



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.12.07 22:20



Голямо признание, трогната съм.

И все пак лично аз харесвам черния вълк, защото по принцип обичам чувството за хумор.
И не си падам много по Брахман и Имаго, щото те са оперирани от него.
Ако йога значи нещо като брахман и имаго и нещо противоположно на черния вълк, значи наистина жалко за всички йоги.
Следователно черният е прав да се вайка за йогите.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.12.07 22:21



Нали искаше разумен диалог, каъв е този неврозен смях?!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано29.12.07 22:42



Йога не значи мнението на който и да било и е над всякакви интриги.

Никой не е прав по такъв начин непрекъснато да обижда идеята на клуба, в който се намира и последователите й.

Редактирано от tiger_tulip на 29.12.07 22:43.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.12.07 22:50



Йога е приемане , хармония и ненаислие. А агресивното държание на т. нар. ярки представители на клубните йоги са просто онагледяване на всички цитати на Вълкът! Явно човекът доста добре познава някои от типовете неуравновесени форумци, щом толкова точно ги е охарактеризирал.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.12.07 23:09



Е той сигурно седнал обижда...

Я се успокой и се весели спокойно, все пак не всеки ден е нова година.



What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано29.12.07 23:12



Веселя се, Кайли, благодаря за пожеланието.



Но нали знаеш, че има и други неща в живота, освен купоните.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.12.07 23:36



Всяко нещо с времето си и за всичко си има време под небето.
А недей сега като типичен българин на масата да говориш за работа и в работата за маси.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор huanji ()
Публикувано30.12.07 01:14



Ей това беше мъжка приказка.



А теб що те нямаше на бившият ти служебен?



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор huanji ()
Публикувано30.12.07 01:17



Айде успокой се, ще мине всичко. Верно, че си далеч да пиеш чай с вълка, но вервай ми, той е доста интелигентен и приятен човек. Казах ли и културен.



Като поостанеш по- дълго и се опознаеш с хората в клуба сигурно другояче ще мислиш, но се иска време. Засега си изкарай приятно празниците, а ще се караме след Нова Година.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано30.12.07 01:26



хуанджи, това, което правиш, е селска работа. Не всичко са връзки! По-точно, не би трябвало да зависиш постоянно от връзките си и аверчетата си.

При едно криво-ляво справедливо модериране нямаше толкова много хора да се възмущават и нямаше да има нужда да правиш това, което сега правиш - диктатура, основана на яко триене на всички неудобни теми, банване на всеки, който се обади, връзки, лични интереси и пълно неразбиране и омраза към Йога.

Ти се смееш на тези неща, но всичко, което правим се връща към нас точно същото, ако не по един - по друг начин.





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор huanji ()
Публикувано30.12.07 01:39



Всеки контакт е личен, даже и този с безличната вселена. Само отношението може да бъде отделно.



Ако ви оставя, ще се напълни клуба с простотия. Няма как да ме разбереш и го знам. Просто такъв е живота. А аз си имам прилични недостатъци, но чак да мразя йога ми идва в повечко.

Докато не започна да ме караш да трия по твоя поръчка и да се опитваш да ми се месиш в работата, имаше ли проблем с мен? Е, много баби, хилаво бебе са казали хората. Що ти трябваше да се взимаш на сериозно и да си чорлиш косата колко си разсърдена на някой си, че бабтко връзкар да ти разчиства терена. Щото тя работата се получаи май...точно обратната.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано30.12.07 01:52



Работата не се е получила обратната, колкото и да изопачаваш кое как е било.



Изтри всичко - да, но се показаха доста неща и всички ги видяха много ясно. Няма скоро да ги забравят. Изгони ценни, мислещи и хубави хора (нямам предвид мен), които допринасяха за клуба и с това клубът още повече свали нивото си и се отдалечи от Йога.

А това всъщност е твърде висока цена, макар и сега може би да не го виждаш.

Редактирано от tiger_tulip на 30.12.07 01:56.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор huanji ()
Публикувано30.12.07 10:04



Кайли може да чете в Окултизъм, споко.



Да разбирам, че си сърдита, щото не си успяла да наложиш собствените виждания в клуба ли? Дядко ще му купи сладолед на момичето.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.12.07 12:39



Щото ми е бивш, не е ли очеизвадно?



What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.12.07 12:48



Моят клуб е клуб за всичко, защото всичко е процесинг в крайна сметка.
А и не трия и не банвам почти никога. Пък ако толкова сте ядосани от другите модератори, елате да си хортувате тук. Компанията прави клуба, не името му.

Ама не, трябва да висите там...и знаеш ли защо, за да се намирате на приказка колко е кофти модераторът. Така стана и в Кастанеда.
Изглежда всички останали теми на света са отдавна изчерпани...

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано30.12.07 17:49



Ато прочетох, че

, честно казано си помислих, че Британската кралица се мота из дира, и е оценила по достойнство миролюбиват ати политика!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Darth_Vader™]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.12.07 23:45



Мота се естествено, дири ти писанията да се просветлява.



What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано31.12.07 12:27







Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и сега!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано31.12.07 13:17



Думата произхожда от санскритския корен юдж, означаващ „съединявам“, „свързвам“, „впрягам“. Въпреки че много хора мислят, че този термин се отнася до съединение между тялото и ума или тялото,ума и духа, традиционното схващане е съединение между съзнанието на отделния човек и съзнанието на Вселената.

Къде видя бог тук, или нещо за ицката?! Точно обратно, пълна подкрепа за моето твърдение, че няма бог в йога а безлична съзнателна сила, която е всепроникваща и универсална. Божествените простотии са измислени впоследствие от властолюбиви и чаланти сектанти.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Darth_Vader™]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано31.12.07 13:30



Вейдър, понятията са ти толкова объркани, че ако бях на твое място не бих се изказвала изобщо.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано31.12.07 14:23



Объркано е съзнанието ти, щом не можеш да разбереш очевиддното!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Darth_Vader™]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.12.07 15:12



Зарежи общите философии, направи нещо конкретно, ето ти малко процесинг.
Примерно, нарочи си един ден, може и днес, и се съгласявай с всичко и всеки.
В момента, в който посегнеш да обясниш на поредното говедо от твоя гледна точка колко е просто и неразбиращо, напиши точно обратното. И му благодари, че е в живота ти.



What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано31.12.07 15:25



Добра идея! Както и на всяко говедо, което е съгласно с мен, да му обясня колко греши!



P.S.
Идеята си я бива и се среща в различните източните (и някои западни) учения. Благодаря, че ми я припомни!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Darth_Vader™]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.12.07 15:47



Аз съм я практикувала и помага.
то по-добре зрънце практика, отколкото тон идеи

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Aye! ()
Публикувано02.01.08 01:11



ти заради Вълка влизаш, аз пък се застоях заради него, щото бях тръгнала да си ходя, още докато влязох в клуба. с разни приятели сме се смяли на научните му студии върху йога до сълзи буквално. а нещо, което ме разсмива спонтанно, го считам за положително :)) хем тези приятели и аз не сме от безразличните към йога, пък и месо не ядем...:)
клубът ти е много як
ти ли си родителят му :))? така поне изглежда.
считам, че ще ми е много полезен и понеже откриването му е един от прощъпулниците ми за годината, разбирам го като да е знаково :). а щом пък и поощряваш раздумките, направо кеффф
ама не заплашвам, че ей сега идвам да спамя и да лея флуд, само наминаване подозирам, щото не ми се плаща членски внос под никаква форма в който и да е клуб

много интересни неща съзрях...някои като припомняне, на което е дошло времето отново да се завихри на практика, други под такава форма не съм срещала и са ми интересни, та така...
ааа...и Честита!!!



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.01.08 12:36



Честита и ползотворна и за теб!



И аз ще взема да го приема като знак, че се появиха нови хора в клуба.

А вълка си е готин, чувството му за хумор е великолепно.
Предпочитам хора с чувство за хумор, нежели йоги.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор BlackWolf (ентусиаст)
Публикувано02.01.08 17:27



Айде, айде, не съм чак толкова готин!

Много обичам да захапя (макар че рядко хапя без причина)!

Редактирано от BlackWolf на 02.01.08 17:31.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: BlackWolf]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.01.08 18:03



То и аз съм бая хаплива, та сигурно зат`ва...



Не бой се де, не си толко готин, дразня пишман йогите само...

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор huanji ()
Публикувано03.01.08 00:05



Предположих, но да си подпитам...тактично.



Много успехи ти пожелавам през Новата Година!



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор huanji ()
Публикувано03.01.08 00:06



Тука е банка данни. Чети смело.





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 00:47



забелязвам, да. не обичам много образователни материали с моите претенции за интуитивен достъп до познанието

, ама тук просто съм изкушена да се зачета:)) изглеждат практични нещата, някои са ми смътно познати, а и са добре поднесени. всъщност произнасям се след бегъл поглед...ще прочета повече.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.08 13:25



Интуитивният достъп до познанието не е достатъчен.
Ето ти едно практично упражнение:

Погледни един стол в стаята. Изучи го внимателно, част по част. Така получаваш инфо за стола в стаята ти наживо.
А сега си направи кратка схема за стола по принцип. Какво представлява стола, кога е създаден, кой ли го е измисли, видове столове, меки, твърди, с облегалка, с три крака, с 6...и т.н.
Получаваш съвсем различна информация при двата подхода, нали?
Коя е по-ценна за теб?

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано03.01.08 14:44



Зависи за какво ти трябва тази информация. Ако искаш да научиш нещо за устройството и направта на столове, даже да строшиш и разглобиш стола в твоята стая, пак няма да научиш много.
Как се правят столове няма да разбереш...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 03.01.08 14:47.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 19:29



разбира се, че не е достатъчно. изказаното в предния ми постинг беше със самоирония, а и с малко тъга от мен за мен

. просто има хора, които силно се впечатляват от това колко лесно стигат понякога до вътрешността на нещата, без да имат нужда да изследват последните по външни начини. тези хора направо отказват всякакво придобито познание, защото са го детронирали напълно...е, мисля, че това е недостатък, който обаче е преодолим.
Разбира се, подходите дават различен тип инфо и всеки е полезен. Това, което описваш, съм срещала и като техника в йога. Ще го направя .
Понякога мисля за нещата по сходен начин (контекстът е различен, но все пак..)- напр. от благодарност за нещо, сещам се през колко умове, ръце и пр. е минало и вътрешно изпитвам още по-голяма благодарност към цялата верига. Става много красиво...



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: BlackWolf]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.08 19:57



Което ме подсеща, че има и други полезни информации, които пак нема как да се научат по чисто интуитивен път.
Демек-всяка информация си извира от собствения гьол и не можеш с информация само от един гьол да изчерпиш полезността на света, та даже и ако тоя гьол е интуицията.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.08 19:59



Честно казано ми се струва, че най-малко полезна информация се получава от гьола, наречен четене.
А ние май основно с това се занимаваме.

От спомагателна дисциплина сме превърнали четенето в единствена.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 20:05



а какво мислиш относно постигането на многото чрез дълбаене в единичното? моят ум напр. е много разпилян и се нуждае от фокус.
има една такава мисъл, която съм цитирала и преди, сори, ако си я срещала и се налага пак да я четеш :)) - че по-добре е да се копае 50 метра на едно място, отколкото по 1 метър на 50 места. и съм споделяла друго в тази връзка - въпреки че съм от "поп-фолка в астрологията"

, случвало се е от 1-2 аспекта в една карта да стигна съвсем интуитивно до други натални моменти, за които не знам.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 20:09



така е, ама аз тепърва се уча на това четене и ми е трудно, честно ти казвам. не в смисъл, че през живота си не съм чела:))), ами в смисъл, че го подценявам. някак вътрешно имам бариера. време е дошло да я преодолея. един път носех някаква папка да предам от един на друг човек и ме споходи мисълта, че да учиш също е нещо, което се научава...отварям папката и зачитам точно същото. за нещо такова става дума - когато разни ситуации те карат да мислиш, че едва ли не можеш с ръка да си бъркаш в акаша, колкото си искаш

това, разбира се, не е така. затова и много неща на теория всъщност не знам. това е вид инат. но точно това прозрение за ученето го приех малко по-различно тогава - че и ученето не е за подценяване...и никога не е късно, надявам се.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 20:11



като казвам "учене", имам предвид някакво систематизирано познание..



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.08 20:20



"поп-фолка в астрологията"...ма ние сме били колежки


Много хубаво го изрази, и аз съм така там.

Ми виж, и двата подхода си имат смисъл сигурно, единият ти дава поглед отвисоко, обзор, другият те води до същността на нещата.
Лично аз обзора го минах отдавна и сега копам надълбоко, чат пат хвърлям по някой поглед докъде се е променила обстановката и после пак се заравям надолу.

Напоследък повече внимание отделям на друга двойка- концепции - детайли

Не само дяволът, и сам Господ бог е скрит в детайлите. Така си мисля. Ключът към Дверите е скрит в камъчето в обувката ти, а не в зареяния в небесата поглед.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.08 20:25



Впрочем основното занимание в сциентологията е да се научиш как да учиш.
Половината книги сигурно са на тема наука как да учиш.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 20:28



хубави неща думаш. мисълта за поп-фолка в астрото не е моя

. да...
на едно от работните си места имах колега дева и колежка стрелец. аз па близнаци, само риби ни липсваше. та...интересно ми беше да ги наблюдавам двамата - единият с широката визия, другият оцъклен в детайлите. то типичен знак няма, ама тези двамата много характерни нюанси зодиакални онагледяваха. тя, хем шеф, ама можеше да си позволи да пусне списанието и с някаква грешка, той - подчинен, но не търпеше никаква грешка - дразни го, не се свърта от дискомфорт, че нещо станало накриво. е, отделна тема е, че той също бъркаше, а тя врещеше и глобяваше (стрелците често се имат непогрешими - все едно са божията ръка, раздаваща съд и като бъркат, пак на божествената си същност го отдават. то това така, ама понякога се раждат и Сталинчета от цялата работа:))))))
ти каква зодия си, ако е удобно да запитам?



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.08 21:22



Козирог асцендент скорпион



What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Aye! ()
Публикувано03.01.08 21:44



е, браво!само един козирог може да поддържа такава база данни, я!


приятно ми е, близнаци с асцендент теле



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Kaily]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано04.01.08 03:01



"Моят клуб е клуб за всичко, защото всичко е процесинг в крайна сметка.
А и не трия и не банвам почти никога. Пък ако толкова сте ядосани от другите модератори, елате да си хортувате тук. Компанията прави клуба, не името му. "


Поздравявам те за това становище!

А не като хуанджи, който трие и банва за всяка дума в която го изобличават като безпринципен, егоцентричен диктатор - посткомунистически тоталитарен модел, който СИСТЕМНО НАРУШАВА ВСЯКА ТОЧКА ОТ ПРАВИЛНИКА НА КЛУБ ЙОГА И ГО ПРЕВЪРНА В БАЩИНИЯ И ГО НАПЪЛНИ С ХАВЕРИ-АТЕИСТИ И АНТИ-ЙОГИ.....






Ако нямаш какво да кажеш - кажи Ч.Н.Г.!!!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Aye!]  
Автор Amitaba (светъл)
Публикувано04.01.08 13:10



Като заговори за зодии и колеги, сетих се нещо интересно. В отдела, в който аз работя, в момента сме 13 души. От 11 човека, на които ми е известна зодията, 7 сме огнени. С времето идват и напускат хора, но от няколко години, откакто съществува този отдел, в него винаги силно са преобладавали като брой огнените знаци (т.е. хората със Слънце в огнен знак). При случайно разпределение, в дългосрочен план би трябвало да са средно 1/4 огнени и също толкова въздушни, толкова водни и толкова земни. Да, ама не е така. Изключвам каквато и да е възможност за целенасочен подбор.
Интересно...

Ако нищо от това, което е, не е - какво тогава с прах ще се покрие?


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Amitaba]  
Автор huanji ()
Публикувано04.01.08 16:46



А пък в нашата фирма сме се събрали от кол и въже, 15 човека.





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Amitaba]  
Автор Aye! ()
Публикувано04.01.08 18:48



Ясно, че не е целенасочен подбор, но е някакъв тип завихрена енергия, която може би се нуждае от огнено подхранване :))
ти как си го обясняваш?



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано05.01.08 05:44



Ето какво написах в клуб Йога и ще бъде изтрито и то съвсем скоро....

Йога
Информация за клуба
Тема Re: Банове в клуба няма [re: huanji]
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано 04.01.08 03:11

Що за "пастир" е този, който е отворил широко вратите на кошарата за.... вълци..... И всеки път като му напомнят, че ролята на пастира е да пази кошарата от вълци - се вбесява и трие и гони и баннва тези, които му напомнят.
- Какъв пастир бе? Една кошара трябва да подслонява и овце и вълци и мечки и лисици и всякакъв дивеч - веселба да става. Това е то "кошара" !!!


Ако нямаш какво да кажеш - кажи Ч.Н.Г.!!!







Ако нямаш какво да кажеш - кажи Ч.Н.Г.!!!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано05.01.08 06:19



Пикльо, казах ти милион пъти, че не желая да разговарям с тебе и престани да ме преследваш и играеш ролята на "енергиен вампир". От мен освен черпак по тъпата, зелена, селска, неграмотна, атеистична, първосигнална и
нагла, инфантилна, зомбясана чутура на пубер - ДРУГО НЯМА ДА ПОЛУЧИШ!!!



"Въпреки че много хора мислят, че този термин се отнася до съединение между тялото и ума или тялото,ума и духа, традиционното схващане е съединение между съзнанието на отделния човек и съзнанието на Вселената."

Бог е една кратка събирателна дума за "съзнанието на вселената и Висшия Разум" Иначе ако трябва да почне да се изброяват всичките форми и изяви на Тази Висша Сила или Разум във Вселената...... никога никой не би могъл да изчерпа тази тема.....


"Къде видя бог тук, или нещо за ицката?! Точно обратно, пълна подкрепа за моето твърдение, че няма бог в йога а безлична съзнателна сила, която е всепроникваща и универсална."

За един прощъпулник като тебе, инфантил и запъртък Бог нема и не мое да има..... За един, който е "по-напред с материала" и който има Ключът към СебеПознанието като батко ти/чичо/дядо Оро - БОГ Е НАВСЯКЪДЕ. Именно като "безлична, съзнателна сила, която е всепроникваща и универсална"
Аз лично за да не повтарям изтърканите термини загубили всякакъв смисъл я наричам "Главният Сценарист и Режисьор на Цялото Творения и Вселената"

Ето една древна приказка:


"Имало едно време един човек, който решил да открие Бога и почнал да чете разни древни писания и да се моли всеки ден. И в молитвите си казвал често:
- Господи! Аз толкова много искам да те открия, да те видя, да те пипна, да те усетя и.... ти се моля всеки ден и.... понякога ми се струва, че молитвите ми те достигат, но в повечето случаи молитвите ми си остават "Глас в пустиня"..... Къде си? Защо ту те има, ту те няма..... А боклучийският камион идва и спира всеки ден безотказно пред блока ми и събира боклука.....
И този човек сънувал една нощ, че Бог му се явява и го облъчила една странна Вълшебна Светлина. И скоро след това срещнал своят Гуру и получил Посвещението и Ключът към СебеПознанието и..... като практикувал известно време се обърнал отново към Бога:
- Господи, как да ти се отплатя за това, което ми даде? За Ключът към Тебе.
Сега като гледам света и хората и всичко, което ме заобикаля и..... виждам само Тебе, само Тебе навсякъде..... Нищо друго освен Тебе!



“ The guru is the Lord himself. To worship the guru is to worship the Lord. Why should the Lord choose to manifest through the guru? Why should he not act directly? God is really all-pervading, above the mind, without features, imperishable and infinite. How can such a one be worshiped? That is why out of compassion for his creatures He takes the form of the guru. The guru is the supreme God enclosed in human skin. He walks the earth,
concealed, bestowing grace on his disсiples.”

Kularna Tantra

„Гуруто е самият Бог. Да обожаваш/прекланяш се на гуру е да обожаваш Бог. Защо Бог избира да се прояви чрез гуру? Защо не действува директно? Бог наистина е всепроникващ, над ума, без качества, неразрушим и безкраен. Как може като такъв да бъде обожаван? Ето защо от състрадание към своите създания Той взима формата на гуру.
Гуру е висшият Бог в човешка форма. Той върви на земята прикрит,
раздавайки благословия на своите последователи/ученици.”

Куларнана Тантра

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

“The guru is the formless Self within each one of us. He may appear as a body to guide us, but that is only his disguise.”

Ramana Maharshi

„Гуруто е безформения Себе във всеки от нас. Той може да се появи в тяло, за да ни води, но това е само негово дегизиране.”

Рамана Махарши

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

“If all the land were turned to paper and all the seas turned to ink and all the forests into pens to write with….. and the whole Mankind to write constantly day and night – they would still not suffice to describe the greatness of the Guru”

Kabir

„Ако цялата суша се превърне в хартия и всички морета/океани се превърнат в мастило и всички гори – в писалки. И цялото човечество да пише денонощно.......то не би успяло да опише величието на Гуруто.”

Кабир

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

“ The ego is like a thin patch of cloud that prevents the sun being seen. If by the guru’s grace it disperses – then one can see God. The ego is like a stick dividing water into two. It creates the impression that you are one and I am another. When the ego vanishes you will realize that Brahman is your own inner consciousness.”

Ramakrishna

„Егото е като тънка кръпка облак, която пречи на слънцето да бъде видяно. Ако с милостта на гуру бъде разсеяна – тогава човек може да види Бога. Егото е като една пръчка, която разделя водата на две. Тя създава впечатлението, че ти си един а аз друг. Когато егото изчезне ти ще схванеш, че Браман е твоето вътрешно съзнание.”

Рамакришна

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~






Интро




Discovering more



-----------------------------------




Humanitarian





















Видео

















И на български:

































Ако нямаш какво да кажеш - кажи Ч.Н.Г.!!!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор huanji ()
Публикувано05.01.08 10:16



Пропускаш санитарните функции на хищниците.





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано05.01.08 16:43



"Пропускаш санитарните функции на хищниците. "

Е да де, след като изядат овцете /йогите/ и опустошат кошарата..... ТЕ НАПАДАТ И ИЗЯЖДАТ И ПАСТИРА.... Ха-ха-хааааа



Ако нямаш какво да кажеш - кажи Ч.Н.Г.!!!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор huanji ()
Публикувано05.01.08 16:57



По принцип изяждат мършата, а пастира за всеки случай ходи с пушка.





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано05.01.08 18:37



"По принцип изяждат мършата, а пастира за всеки случай ходи с пушка."

Пак излъга! Вълците не ядат мърша, а обичат да умъртвяват. Един вълк може да натръшка цяло стадо овце и да не изяде никоя...... А пушката на пастира няма да гръмне щом си е "постлал" такава Карма......



Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и точно сега!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор huanji ()
Публикувано05.01.08 18:44



Жизнените животни избягват зъбите на вълка и той докача само болните и нечитавите. А окошарените юзери, никой не ги е запрял да седят сами в очакване на кумчо вълчо да ги изяде. Т емай това чакат всъщност...и блеят ли блеят, да не би да не ги забележи.



Въпросът с кармата е доста спорен, но при всички случай не се отразява на гърменето на пушката.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано05.01.08 20:17



лелееее, Оркооо! На мнението ми за значението на думата "юдж" в санскритския какво дълго мнение си изръсил, със какви хобави епитети :

Пикльо тъпата, зелена, селска, неграмотна, атеистична, първосигнална и нагла, инфантилна, зомбясана чутура инфантил и запъртък

Браво дедо, браво Урко! Тъмната странба набира сила във теб и скоро ще ме наречеш мастер(гуру)!

Но трябва първо да те науча да сведеш цялата си злоба и омраза към другите до едно едничко изречение, после до една едничка дума. Още си прощъпулник в тъмната страна, но има хляб в теб, само да си жив и здрав, че на тая възраст ....
Че после де ще си търся толкова талантлив ученик?


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано05.01.08 20:22



Като гледам каква популация на скандинавски вълци с овча козинка е плъзнала в клуб йога, направо се страхувам за стадото. Май по-добър си е истинският див вълк единак, щото си го знаем, а и той се задоволява само с мъравите овце, атакива в клуба, дал господ в изобилие!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано06.01.08 04:15



....."А окошарените юзери, никой не ги е запрял да седят сами в очакване на кумчо вълчо да ги изяде. Т емай това чакат всъщност...и блеят ли блеят, да не би да не ги забележи..... "

Окошарените юзъри пастирът им запушва устата с бан, за да не го безпокоят като бъдат нападнати от вълци и мечки и чакали и не му напомнят ЧЕ ТОВА МУ Е РАБОТАТА В КОШАРАТА - ДА ГИ ПАЗИ ОТ ДИВИ ЖИВОТНИ И НАПАДАТЕЛИ....

"Въпросът с кармата е доста спорен, но при всички случай не се отразява на гърменето на пушката. "

Въпросът с кармата изобщо не е спорен - а е много прост и се изразява в българските поговорки:
"Всичко се връща"
"Каквото правиш на другите - ще се прави на теб"
"На каквото си постелеш - на това ще си легнеш!"
"Не прави на другите това, което не искаш да правят на тебе!"
"Прави на другите само това, което искаш да правят на тебе!"

Или накратко:

Щом насилствено отнемаш правото дадено от Бога на всекиго ДА СЕ ЗАЩИТАВА ПРИ НАПАДЕНИЕ.....тогава и на тебе ще ти бъде отнето това право, когато си нападнат несправедливо и без повод.





Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и точно сега!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор Amitaba (светъл)
Публикувано06.01.08 10:20



В отговор на:

Щом насилствено отнемаш правото дадено от Бога на всекиго ДА СЕ ЗАЩИТАВА ПРИ НАПАДЕНИЕ.....тогава и на тебе ще ти бъде отнето това право, когато си нападнат несправедливо и без повод.



Така е!

Редактирано от Amitaba на 06.01.08 10:23.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор huanji ()
Публикувано06.01.08 11:28



Искаш да кажеш на ошашавените юзъри.



А всичко, което си казал за кармата важи за теб. Сам си постилаш и сам си патиш. Ако беше само този клуб, добре. Но теб те гонят по целият Дир и си обявен за луд, който може да се трие без да се дава обяснениеза това. Схващаш ли, това не съм го аз измислил, това е правило. Оро се трие и не подлежи на обяснение, защото е от категорията глобални спамери. И това е много преди да стана модератор, за да нося каквато и да е вина. Кармата си е лично твоя.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано06.01.08 11:45



Лудият е единственият, който не осъзнава, че е ненормален! Нормално е!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано06.01.08 12:44



Знам бе, просто от спортна злоба пиша. Ремонтирах ролетните щори, че се счупиха и докато ги изуча основно ми отне малко време и рекох да си подгрея кръвта, че навън студено пък не се сетих да се облека.





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано06.01.08 12:49



Що не пробва огненото дишане?!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано06.01.08 13:23



Ми не знам пробвах огненото писане.





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано06.01.08 14:02



Явно действа!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано06.01.08 14:05



"А всичко, което си казал за кармата важи за теб. Сам си постилаш и сам си патиш. Ако беше само този клуб, добре. Но теб те гонят по целият Дир и си обявен за луд, който може да се трие без да се дава обяснениеза това. Схващаш ли, това не съм го аз измислил, това е правило. Оро се трие и не подлежи на обяснение, защото е от категорията глобални спамери. И това е много преди да стана модератор, за да нося каквато и да е вина. Кармата си е лично твоя."

Ето какво се налага да чуеш от Оро сега:

На света живеят няколко милиарда мижитурки или овце като тебе.
Те си кротуват и живуркат носени от течението на общественото мнение. Никакви конфликти, никакви изяви и никакви опити да изказват свое мнение
и си навличат неодобрението на тълпата-стадото.


Но също така тук-таме се появяват и Личности, които не желаят да блеят в стадото и тълпата като овце. Те имат свое мнение по всички въпроси и не се страхуват да го изявят и се борят за една или друга идея. Такива личности имат Дарбата от Бога и Неговата Благословия ДА ДВИЖАТ ЧОВЕШКИЯ НАПРЕДЪК. Те по принцип не са обичани и одобрявани от тълпата и стадото и са гонени, преследвани, убивани и горени на клади и чак след много години са били разбрани и оценени от тълпата.

Добре!

Оро е ЕДИНСТВЕНИЯТ юзър в дирника, който не само пише и общува НО и ИМА ЕДНА ВИЗИЯ КАК НЕЩАТА МОГАТ ДА СЕ ПОДОБРЯТ и КЛУБОВЕТЕ ДА СЕ ПРЕВЪРНАТ НАИСТИНА в ЕДНО ПРИЯТНО и СЪВРЕМЕННО МЯСТО за ИНТЕЛИГЕНТНО ОБЩУВАНЕ м/у КУЛТУРНИ ХОРА от 21 ВЕК.


А не "бойно поле" и "лудница" за психопати и комплексари, които се надпреварват да се нападат, обиждат, оплюват и отричат....

Тази Визия на Оро и неговото "Златно Правило" не се приемат от тълпата, защото никой не иска никакви ограничения и доста юзъри искат да имат едно "отходно място" където да избиват комплекси и да се избиват взаимно.
И естествено тези пубери и пубертясали дъртофелници обявяват Оро за луд и т.н. и т.н. и всичките му сериозни теми и опити да внесе Здрав Разум се наричат "спам".


Та, когато намекваш за Кармата на Оро - трябва да знаеш, че Оро си трупа единствено и само ПОЛОЖИТЕЛНА КАРМА. И за всяко свое действие и всяка дума дори Оро носи отговорност не пред юзърите и админите и пишман-моди като тебе....А пред Главният Сценарист и Режисьор на Вселената.

Но това са неща за които не си дорасъл .....










Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и точно сега!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Amitaba]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано06.01.08 14:16



"Щом насилствено отнемаш правото дадено от Бога на всекиго ДА СЕ ЗАЩИТАВА ПРИ НАПАДЕНИЕ.....тогава и на тебе ще ти бъде отнето това право, когато си нападнат несправедливо и без повод. "

Този задръстен ловешки мижитурко като се видя с пагон и..... буквално се насра, да избива комплекси.... Той самият няма нищо смислено и интересно какво да каже, но..... може да трие, и банва Оро, когато пише сериозни и
наистина интересни теми в клуб Йога и из нета. С това мижитуркото избива комплексите си за малоценност....
Неговият ортак Dirt Vader, които има 2 гънки в тиквата си и е атеист и безбожник и неграмотен селски цървул от 2 год само дебне Оро да пусне някоя сериозна тема в клуб Йога и да нахълта и почне да го напада и обижда и оплюва. Мижитуркото хуанджи не го санкционира въпреки, че това са ГРУБИ НАРУШЕНИЯ НА ПРАВИЛНИКА В КЛУБА и когато Оро реагира на простотиите и идиотщините на тоя кретен - хуанджи заключва темите на Оро и му слага бан.

Аз знам, че от закона на Кармата никой не може да се измъкне и че този глупак ще бъде поставен рано или късно в същата ситуация в която поставя Оро ЗЛОУПОТРЕБЯВАЙКИ С ДОВЕРИЕТО И ПАГОНА СИ. Ще се бори за една права кауза, ще бъде нападнат от кретени и....ще му се отнеме правото да се защитава.





Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и точно сега!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано06.01.08 14:50



Дърти Урко, обикновено ти се обаждам, когато ме призовеш с всепознатия ти просташки начин.
Винаги съм писал по тематиката, но явно нямаш и 2 гънки в гладкия си мозък(поне да се набръчкваше и той като кожата на дъртаците) щом не можеш да схванеш казаното!
Сао прост човек, койот се мисли за йога ще тръгне да се защитава. Ако разбира поне малко от йога, ще знае, че няма какво да защитава.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор huanji ()
Публикувано06.01.08 15:34



При всички положения, тази линия без много обиди и ругатни ще донесе повече успех от заповедническият тон.



Иначе, твоята карма не ме интересува, а за моята ти няма да се погрижиш. Така, че всеки да си гледа в коша. Интересува ме само да не създаваш проблеми. Извън това, нямаме в какво да си противоречим.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор huanji ()
Публикувано06.01.08 15:36



Мижитурка не съм бил, няма и да бъда. А щом не знаеш как да се държиш, бан до дупка.



Карма...



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано07.01.08 07:56



"При всички положения, тази линия без много обиди и ругатни ще донесе повече успех от заповедническият тон."

Ето кои са факторите, които ти пречат да си един истински мод:

1.Липса на Обективност и Безпристрастие при взимане на решения в клуба.
2.Липса на Посветеност в Йога и каквато и да било Принадлежност към тематиката на клуба.
3.Липса на каквото и да било уважение и спазване на точките от Правилника на клуба.
4.Липса на "файловете" в твоя Биокомп Гуру Цар УМ, които да ти помагат да разграничаваш Нападение от Самозащита.
Всички грубости и епитети, които Оро е написал някога из клубовете СА САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРИ САМОЗАЩИТА ОТ НАПАДЕНИЯ ОТ СТРАНА НА ПУБЕРИ И НАВЛЕЦИ-ИНТРИГАНТИ. Но този факт ти се изплъзва от вниманието защото ИМАШ ДЕФЕКТИ ВЪВ ВЪЗПРИЯТИЯТА СИ.


ЙОГА ОЗНАЧАВА СЪЮЗ или ЕДИНСТВО или ОБЕДИНЕНИЕ!!!
Но не м/у юзърите на чашка в кръчмата!!! Не формирането на шуро-баджаначески групировки и купони на хавери.... Както ти правиш в този клуб.

Ти СЪСИПА КЛУБА И ГО НАПРАВИ клуб "Атеисти и анти-йоги и врагове на Йога" !!!



Аз се чудя дали това не е директивата на админите, която ти получи като ти дадоха пагон в клуба......






"Иначе, твоята карма не ме интересува, а за моята ти няма да се погрижиш. Така, че всеки да си гледа в коша. Интересува ме само да не създаваш проблеми. Извън това, нямаме в какво да си противоречим. "

Оро НЕ СЪЗДАВА НИКОГА ПРОБЛЕМИ!!!
ЕДИНСТВЕНИЯТ ПРОБЛЕМ В КЛУП ЙОГА - СИ ТИ, Dirt Vader - наглото селско неграмотно копеле-атеист, нападащ на лична почва Оро и задръстващ всяка негова тема със СПАМ и Black Wolf - отявленият анти-йога и враг на йога - окупирал и обсебил клуба, за да оплюва йога и практикуващите йога.
Всеки постинг и всяка дума, която пишеш ти в този клуп Е САМО И ЕДИНСТВЕНО СПАМ И ФЛУД !!! И няма нищо общо с тематиката на клуба.....







Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и точно сега!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано07.01.08 08:02



"Мижитурка не съм бил, няма и да бъда. А щом не знаеш как да се държиш, бан до дупка.

Карма... "


Ти си една 100% МИЖИТУРКА и нищо повече.
Понеже си такъв и ти липсват всякакви качества на Личност се мъчиш да се обкръжиш с хавери и шуробаджанаци, които да те подкрепят. Останал сам - умираш прав!

Няма по-страшен БАН от този на Бога. И ти явно го имаш, защото си една задръстена и сляпа и глуха отрепка и нищо повече. Комплексар и мижитурко, който избива комплексите си като трие и гони Личността Оро.

Твоите мижитурски банове - са нищо в сравнение с БАНЪТ от Бога, с който си баннат.....




Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и точно сега!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.08 09:37



Това важи за теб, слушай какво ти казвам.



Гъдулар.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.08 09:50



Искаш да кажеш липса на твоята обективност. Щото моята си е о'к.



Малко е относително кой, колко разбира от Йога. За теб Йога е съюз, за мен самадхи. За теб Йога е дъра-бъра, за мен чиста практика. От сто дена практика на дъра-бъра, по- добра е десет дена практика на ритмично дишане.

Който е искал да практикува е получил в клуба, каквото е необходимо като обяснение. Включително и от Вейдъра.

Направих го клуб на анти-сектанти и анти-промити мозъци. За разлика от теб, други го оценяват високо, а за теб Йога се ограничава до няколко най- обикновенни техники на хатха-йога, дето им викаш ключ. Такива ключове мога да ти опиша около 30...поне. Но не ми викай Свети Петър, нее, има ги във всяка, що годе нормална книга за Йога и напълно безплатно.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: tiger_tulip]  
Автор Luchezara ()
Публикувано17.02.08 00:35



Просто четях тук. Но с това мнение съм напълно съгласна. И мен ме отблъсна от клуб йога това, което се върши там.
Предполагам, че просто някой е решил да атакува , промени, осакати и ... обезсмисли йогата в България. Наистина е гадно. Не знам кога ще се реша пак да вляза там, но е явно, че ще бъде отвратително.




Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано21.02.08 03:47



"Малко е относително кой, колко разбира от Йога. За теб Йога е съюз, за мен самадхи. За теб Йога е дъра-бъра, за мен чиста практика. От сто дена практика на дъра-бъра, по- добра е десет дена практика на ритмично дишане.
..............
............................

Направих го клуб на анти-сектанти и анти-промити мозъци. За разлика от теб, други го оценяват високо, а за теб Йога се ограничава до няколко най- обикновенни техники на хатха-йога, дето им викаш ключ. Такива ключове мога да ти опиша около 30...поне. Но не ми викай Свети Петър, нее, има ги във всяка, що годе нормална книга за Йога и напълно безплатно"


1.Ти ли премести темата ми от клуб Йога "Един по един" с клип на Прем Рават в "Клуб за попържни" или тъпака Киро?

2.Йога е Съюз и всякакви други изопачения са гавра с Йога.
Самадхи не се постига с дихателни упражнения и хата йога пръдльо!

3.В този клуб откакто се помня НЕ СА ВЛИЗАЛИ И ПИСАЛИ СЕКТАНТИ дори когато нямаше мод! Това е твое оправдание защо направи от клуба "Клуб анти-йога и кръчма за лаф моабети"

4.Ключът и посвещението които дава Прем Рават СА УНИКАЛНИ НА ФОНА НА ЦЯЛАТА ЧОВЕШКА ИСТОРИЯ. Никога досега не се е появявал Учител с тези способности и качества! За много кратко време подготовка, всеки може да почне да прилага този Ключ и техниките и да постигне онова, за което са писали и говорили от най-дълбока древност и йоги и пророци и месии и учения и философии......
Милиони хора получиха този Ключ а правителства и световни организации признаха Прем Рават за Водеша фигура в д-нието за Мир.
Това не е секта глупи селянино!
И това че пречиш да информирам хората за тази уникална възможност - Е САМО ТРУПАНЕ НА НОВА ЛОША КАРМА.

Ти вече бе баннат напоследък - поради тази лоша карма и не си взе бележка.

Следващият път ще те баннат за по-дълго....

На любимият ти вълк му заключиха клуба и вече не е мод - защото бе много устат и нагъл..... И тебе те чака това. В нета или в живота!!!

Оро е неудобен ЗАЩОТО ТЕ ИЗОБЛИЧАВА В САМОВЛАСТИЕ И ГРУБО ПОГОЛОВНО НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛНИКА НА КЛУБА И НА ДИРА. И затова получава банове....

Но Истината не може да се банва тъпо копеле ловешко, задръстено и самозабравило се понеже се докопа до пагон?







Интро




Discovering more



-----------------------------------




Humanitarian





















Видео

















И на български:
































Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и точно сега!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Luchezara]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано21.02.08 03:54



"Предполагам, че просто някой е решил да атакува , промени, осакати и ... обезсмисли йогата в България. Наистина е гадно."

Този "някой" са няколко души:
пишман мод хуанджи - атеист номенклатурко
пишман мод курохаген - вампирист и некрофил
Black Wolf - постоянно присъствие, атеист и черна станция анти-йог
Dirt Vader - атеист и тъпо селско копеле анти-йога

Тези са окупирали клуба и не допускат да се говори на истински теми за йога и нищо духовно или за Учители. Виж само как клуба е заприличал на зоологическа градина - снимки на всичко друго освен на йоги и неща свързани с тематиката.










Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и точно сега!

Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.08 21:04



Да ти отговоря по точки:

1. Не съм аз, но се радвам, че е проявил чувство за хумор.

2. Йога е самадхи, както е потвърдено в Йога-даршана и всяко друго тълкувание на мен ми е чуждо.



3. Напротив, сектанти имаше и пишеха по- големи чаршафи и от теб. Сега ги няма.

4. Прем Рават си е твой проблем.

Не съм баннат, в грешка си.

Вълка не е малък да го мисля.

Оро, ти не си неудобрен, а грубиян и дасадник. Не се самовеличай и не ругай.



А и да не забравя, аз с просветления и самадхита не се занимавам, подарявам ти ги. Предпочитам да живея.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 17:43



"1. Не съм аз, но се радвам, че е проявил чувство за хумор. "
За един атеист като тебе - това е "чувство за хумор". За всеки нормален човек това е ПРЕДИ ВСИЧКО ПРОСТОТИЯ И ИДИОТЩИНА!!!

2. Йога е самадхи, както е потвърдено в Йога-даршана и всяко друго тълкувание на мен ми е чуждо.
"Самадхи" е названието, термина, думичката за ЕДНО ИЗЖИВЯВАНЕ !!!
Това ВЪРХОВНО ИЗЖИВЯВАНЕ НА МИР, ТИШИНА, ХАРМОНИЯ, ЩАСТИЕ, РАДОСТ, ВЪТРЕШНА ИЗПЪЛНЕНОСТ И БЛАЖЕНСТВО - СЕ ПОЛУЧАВАТ ЕДИНСТВЕНО И САМО........ КОГАТО СЕ УСТАНОВИ КОНТАКТА, СЪЮЗА, СЛИВАНЕТО НА ИНДИВИДУАЛНОТО ИЛЮЗИОРНО СЪЗНАНИЕ ЗА АЗА, С ТОВА НА ВИСШИЯ РАЗУМ ИЛИ БОГ или кой както иска да си го нарича.....


ТОВА Е КРАЙНАТА ЦЕЛ НА ЙОГА..... задръстена мижитурко-еснафче от с.Ловеч!!!


Когато Оро говори за това Изживяване КАТО ЕДИНСТВЕНИЯТ ПОСТИГНАЛ ГО ВСРЕД ВСИЧКИ ЮЗЪРИ В ДИРА - ТИ ТРЯБВА ДА СИ СЕДНЕШ НА ГЪЗА И ДА СЛУШАШ И МЪЛЧИШ А НЕ ДА ПУСКАШ БЕЗДОМНИ ПСЕТА ДА ЛАЯТ СРЕЩУ ОРО И ПОСЛЕ ДА ГО БАНВАШ - ЕДНА КРАЙНО ТЪПА И ЕЛЕМЕНТАРНА ИГРА НА ЕДИН ТЪП СЕЛЯНИН СДОБИЛ СЕ С ПАГОН!!!












Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 17:45



"А и да не забравя, аз с просветления и самадхита не се занимавам, подарявам ти ги. Предпочитам да живея. "

Да! Живей си живота на еснаф и атеист НО В КЛУБ ЙОГА НЯМАШ МЯСТО!!!






Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 17:47



"4. Прем Рават си е твой проблем. "

Прем Рават носи РАЗРЕШЕНИЕТО НА ПРОБЛЕМА!







Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: !]  
Автор huanji ()
Публикувано23.02.08 21:45



Прем Рават носи РАЗРЕШЕНИЕТО НА ПРОБЛЕМА!

За мен Прем Рават няма стойност и на семкаджия. Виж, Сахаров, Джао Бичън или Шивананда са друго нещо.





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: !]  
Автор huanji ()
Публикувано23.02.08 21:52



- Що да съм атеист? Никога не съм казвал подобно нещо. Значи за пореден път лъжеш.



- Тълкуванието ти на самадхи може да е екстра за Прем Рават, но няма нищо общо с преподобният Патанджали, а както знаеш аз си падам малко ортодокс.

- Пак там(Йога-сутра) ще прочетеш, че крайната цел на Йога е Кайваля(Освобождението). Ако ще се разправяш с Патандажали, твой проблем, мен не ме занимавай. И без това си радиоточка.

- Ти си единственият, който не търпи време, а трябва да получи специализирана помощ.

- Отделно никак не съм тъп, поне с три нива на интелигентност над теб, но то не е трудно, като се има предвид един цигулар...като теб.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: !]  
Автор huanji ()
Публикувано23.02.08 21:54



Май по- скоро ти нямаш място. Ще ти вдигна бан-а, ама на куково лято.

Алекс предложи да се извиниш и тогава да го направя и ще го приема.





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 23:36



"- Пак там(Йога-сутра) ще прочетеш, че крайната цел на Йога е Кайваля(Освобождението). Ако ще се разправяш с Патандажали, твой проблем, мен не ме занимавай. И без това си радиоточка. "

"Освобождението", "Нирвана", "Самадхи", "СебеРеализацията", "Истината", "Бог", "Мирът", "Щастието", "Любовта" и много още термини ....са ЕДНО И СЪЩО НЕЩО!


Но това може да каже само човек като Оро, който е постигнал НА ПРАКТИКА това ниво....това Изживяване.


А мижитурки като тебе много ще се лутат още.....






Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 23:51



"- Отделно никак не съм тъп, поне с три нива на интелигентност над теб, но то не е трудно, като се има предвид един цигулар...като теб. "

1.Оро си служи с 8 езика и превежда книги!
2.Ти не можеш да напишеш едно изречение на родния си език - без правописни грешки!!!

3.Цигулката е най-трудния инструмент от всички и Оро го е овладял.
Освен цигулка Оро свири още на 5 инструмента и преподава уроци на мало и голямо по:
пиано
кийборд
китара
цигулка
акордеон
и дирижира хорове
и вестниците в расистка Норвегия пишат с възхищение за Оро.
4.Ти дори на гъдулка не можеш да изкараш някоя мелодия от любимите ти чалги....



Много ентелегентно селенче неграмотно-комплексарче...


П.П. Между норвегия и Швеция се водят постоянни борби - на тема коя нация е по-интелигентна и по-способна. И вицове се пускат и дебати по ТВ и т.н. Преди няколко години свирих в хотел "Норвегия" на западния бряг в Норвегия и директор на хотела бе един швед. Появи се статия във вестника за мен със снимка и за хотела и новият му роял. И изказване на директора:
"Всички знаете, че се води спор м/у Норвегия и Швеция коя страна е по-интелегентна и по-напред. И Швеция бие Норвегия по повечето показатели. Но този месец в нашия хотел свири българинът Оро и трябва да призная, че поради него Норвегия бие Швеция....."

Да мижитурко, пазя си този вестник и всичките които са писали за мен.....

А ти? Нахрани ли кокошките и прасето днес?





Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: .]  
Автор huanji ()
Публикувано24.02.08 09:02



Мога достатъчно други неща, за които ти си с две леви ръце, щото само с гъдулки си се занимавал.



Барабар с всички езици пак си гола-вода.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: huanji]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано24.02.08 12:36



Що се резправяш с този изкуфял малоумник?

Оро е забавен до един момент - после става досаден.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 24.02.08 12:37.



Тема Re: БИСЕРИ ОТ КЛУБ ЙОГАнови [re: Awaken]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано25.05.08 23:46



Снимките в профилите нямат абсолютно нищо общо с клуба, в който пише в момента въпросния потребител...те отговарят само на неговия профил....

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.