Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема лична интерпретациянови  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано03.11.07 07:03



Не познавам процесинга,за да съм честен,ще си призная,че научавам за вашата материя от тук.Прочетох няколко теми и се впечатлих.Исках да пиша в "Пътя на странника" но незнайно зашо е заключена тема.
Искам да получа помощ за ориентация в тази красива система /не знам какво точно представлява процесинга/,усещам че ще си помогна много,усвоявайки ваши идеи.Не за друго,а защото четейки посочената тема и материала в нея,виждах до голяма степен подредени и систематизирани,допълнени и развити свои идеи и теории,а от това се почувствах странно,сякаш досега съм бил в китайски форум и не съм получавал отклик,а изведнъж попадам на тема на чист български.
С две думи,аз преди време,къде съзнателно,къде интуитивно си разруших илюзиите.В момента не мога да се идентифицирам с някаква религия,макар че имам забежки към мистицизма,шаманизма,древните и не чак древни халюциогенни практики и дзен,както и към физиката,доколкото тя може да се възприема като религия и въпреки че не се разбирам никак с ортодоксалните физици.През времето,в което плувам свободно без конкретика във вярванията си,бях силно обърнат към себе си,изучавах се и експериментирах с възможностите си.Сега имам някакви предпоставки да смятам че интуитивното ми възприятие е по-силно и развито.Гледам на света,като на лична интепретация на една вездесъща нула и откривайки това сравнение в темата за странника,се почувствах отново по онзи начин.
Искам да си изградя гъвкава система от опорни точки,чрез които да ръководя живота си,да променям бъдещето си и да получавам нови "лични интерпретации",затова се обръщам към вас за напътствие.Малко съм нервен и по други клубове чат-пат ме смятат за хахо,но това предполагам се сещате е прикриване /кастанедско

/.Ще чета и сам,но ще се радвам да получавам и полезни линкове и коментари.
Поздрави!



Тема Re: лична интерпретациянови [re: ayahuasca]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано03.11.07 07:11



Коментирайте това.Какво е и какво не е.





Тема Re: лична интерпретациянови [re: ayahuasca]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.11.07 12:32



Ричард Бах - "Илюзии"

Общи постановки не коментирам, а и няма смисъл, всеки намира в тях различни неща, в зависимост от мястото, на което се намира.
Още повече, че в тоя текст е струпана голяма мъдрост и може да се чете години и винаги да се открива нещо ново и различно.
Има различни дълбочини.

Аз съм на принципа да почвам с дребните неща, а после големите идват сами.
Съсредоточила съм се върху пътя под краката ми и си махам камъчетата от обувките.

Слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса


Тема Re: лична интерпретациянови [re: Kaily]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано03.11.07 16:17



Е,не съм очаквал точно коментар,по-скоро дадох тема за разговор.Ричард Бак /аз така го знам/ ми е интересен както с книгите си,така и със страста си по любителската авиация.Както и да е.Разкажи ми за сциентология повече.



Тема Re: лична интерпретациянови [re: ayahuasca]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.11.07 22:52



Основател Хъбард, първоначално се опитал да бъде психиатър, обаче го емнали психиатрите с дипломи, че им изяжда хляба.
И той плюл и си основал религия. Със същите знания.
Прагматична и реална до детайли.
С леки уклони, ма то всичко, що е слязло на земята, се някъде дава фира.

Слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса


Тема Re: лична интерпретация [re: Kaily]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано03.11.07 23:03



Кое е слязло на земята?Какво е отношението към различни схващания?Изисква ли се нещо?Пестелива си на приказки.



Тема Re: лична интерпретациянови [re: ayahuasca]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано03.11.07 23:35



Във връзка с личната интерпретация - бих искала да те попитам нещо. Възможно ли е под въздействие на айауаска и целия ритуал, свързан с нея - като се постави въпрос на ритуала "що е процесинг" - участниците да разберат отговора и да го кажат на неучаствалите? Въпросът ми е провокиран от ника ти.






Тема Re: лична интерпретациянови [re: ssonia]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано04.11.07 01:08



Не мога да отговоря.Не съм задавал въпроси,когато съм участвал в каквито и да е ритуали.А и не гледам на аяахуаската,като на източник на информация,уча се да приемам растенията,независимо дали са част от аяхуаска или се употребяват самостоятелно,като на помагачи.Не съм и помислял по време на някакъв трип,да търся целенасочено отговори.Оставям се на впечатленията и разгледам,а тъй като всичките ми експерименти са били самостоятелни /без група/ рядко съм и говорил с някого,за да обсъдим преживяното.Предполагам се сещате,че точно аяхуаска не съм и помирисвал,няма как първо да получа перуански растения,и второ да ми я приготви учител.Заместители,братче,което не е същото,но ако научиш за опитите на други а също така и на такива,запознали се лично с аяхуаската,си правя паралели /отново лични интерпретации/ и съм склонен да възприемам положително както ритуалите,така и ефектите от подобни занимания.Наскоро в съседен форум,ме обвиниха,че интереса ми към материята е по модни причини,което не е така,отнасям се много сериозно към всяка възможност,да обогатя начините за интерпретиране.Такива са ми и намеренията относно процесинга,соред това,което научих до сега за него-отношението ми е много положително и така или иначе ще науча повече.Нарекох растенията и те са такива за мен,но няма да опитвам да убеждавам никого в нищо,ако има интерес,ще се появи и начин да се говори за това.
В тази тема обаче бих предпочел да ми обърнете внимание върху основните идеи на процесинга,какво и къде да прочета и т.н. С едно изречение,запознайте ме с това,за което питам.
Поздрави!



Тема Re: лична интерпретациянови [re: ssonia]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано04.11.07 01:19



Все пак да ти кажа какво знам за ритуала:не знам дали може да се получи толкова конкретен отговор на точен въпрос,но разбирането или по-точно приемането на някакво знание в ритуала е възможно.Нещо повече,ако ще ти помага лечител в някое търсене или в лекуване на нещо,не е нужно да участваш пълноценно в ритуала,не е задължително да приемеш аска,достатъчно е примерно шамана да е взел.Питието и конкретно растенията които го съставляват не е нито лек,нито лечител,то е начин двамата да участват в един вид диалог,посредник е.не ми се струва разумно в ритуала да задаваш въпроси,каквито и да са,това което подбужда въпросите и това,което ги утолява са едно и също и се намира в нас.Абе малко се отплеснах и нафлудих,ама няма да се ядосвате





Тема Re: лична интерпретациянови [re: ayahuasca]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.11.07 21:04



Ако четеш руски, интернетът е пълен с книги.
На български няма излязло почти нищо, а на файлове пък хептен.
Единственото, което те съветвам, е да изчетеш от кора до кора първата тема Процесинг и да помедитираш върху прочетеното.

Сциентологията и правене на нещо, просто го направи, в случая просто го прочети.
И после питай, ако се интересуваш от конкретни техники.

Слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.