Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Свободатанови [re: Beдpocт]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.12.07 21:06



Простото и сложното. Ние предпочитаме сложното пред простото. Професор Alex Bavelas е провел впечатляващ експеримент. Двама изпитвани А и Б, изолирани един от друг, са сложени пред екран. Казали им, че целта на експеримента е да се научат да разпознават болните и здравите клетки по метода на пробата и грешката. Пред всеки имало два бутона: "здрава" и "болна" и две лампи: "правилно" и "неправилно". Всеки път, когато на екрана се появела изображение на клетка, те отгатвали дали тя е здрава или болна, натискали съответните бутони и след това светвала съответната лампичка. Ако А отгатвал правилно, светвало "правилно", ако А отгатвал неправилно, светвало "неправилно". Скоро А се научил да разпознава болните клетки в около 80% от случаите. Б не получавал истинските резултати на своите отговори, а резултатите от отговорите на А: ако А бил прав, то при Б светвало "правилно", ако А грешал, то у Б светвало "неправилно"; независимо от реалния резултат. Разбира се Б не знаел това. Той търсел порядък там, където порядък нямало.
След това попитали А и Б по какви правила отличавали болните от здравите клетки. А предложил прости и конкретни правила. Б използвал правила по-сложни и по-измъдрени. Удивителното е, че А не мислел, че обясненията на Б са абсурдни или необосновано сложни. Той бил впечатлен от "блестящия" метод на Б и се срамувал от простотата на своите правила. Колкото по-сложни били разсъжденията на Б, толкова по-убедителни били те за А.
Пред следващия тест с нови примери попитали и двамата чий метод е по-добър.
И двамата, особено А, били убедени, че по-добър е метод Б.
На втората серия тестове Б не показал никакво подобрение. А отгатвал значително по-зле!

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: Свободатанови [re: Kaily]  
АвторBeдpocт (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 22:25



Да.

Мисля си за вярата. Дълбоката вяра. Която променя гледната точка и нещата изглеждат по друг начин. Вярата е проста. Въпреки, че на ума изглежда сложна.

Вярата центрира и дава баланс. Ако вярваш, няма да залиташ. Вярата дава спокойствие и увереност. Вярата дава трезвост. Вярата дава отговори. Когато ситуациите и умът те дърпат в различни посоки. Примерно се възхищаваш от/не харесваш някого, се влюбиш в някого, прихващаш нечии мисли и желания и ги мислиш за свои ( влияния от неизговорени програми), дърпат те мислите ти към вина, самосъжаление, негативни емоции и т.н.

Когато си центриран в Божественото, правиш всичко в Негово име, когато виждаш Него във всеки и във всичко. И слушаш..., слушаш..., слушаш...то май не ти остава друго.

Когато погледнато от тази точка, няма нужда от твоята намеса. Никъде. И ако кажеш или направиш нещо, не ти правиш, а Бог прави. От там то е винаги на място. Не е нужно да мислиш, да решаваш...Само внимаваш. Внимаваш какво се случва.

Не можеш да съдиш, защото неведоми са пътищата Божии, не знаеш кое за какво е.

Остава ти да бъдеш Бог и да не му пречиш да изразява себе си.

В един момент просто нещо знам и тогава търся начин да го използвам. Защото знам, че не ми е дадено случайно.

Според мен, нещо се дава с точно конкретна цел, в точно конкретния момент. Не е нужно да търсиш начин да го използваш. Ако внимаваш, ще знаеш за какво е.

Невяра е примерно съмнението дали си направил нещо както трябва. Невяра е ако се засегнем и обидим, невяра е ако не приемаме света, в частност хората, и им се дразним/сърдим/искаме/очакваме нещо от тях (Невяра е ако помислиш някой/нещо по-важно от теб или себе си за по-важен, защото Бог е във всичко и действа чрез всичко. Невяра е, ако помислиш, че определена ситуация е безсмислена/глупава/не както трябва). Невяра е разделянето на добро и лошо, важно - маловажно и все тези двойки противоположности.

Благодаря, Кайли, че ми даваш възможност да го изкажа и осмисля.



Тема Re: Свободатанови [re: Beдpocт]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.12.07 11:04



Моля и пак заповядай.



Да, така е.
Само че аз непрекъснато се питам в последните години, все пак бог действа чрез теб и съответно бог взима решения чрез теб. И някак процесът е взаимен, разбираш ли - ВЗАИМЕН!

Не можеш точно да кажеш, че той го прави, а ти клепаш уши в състояние НАЩРЕК.
Не е точно така, не вземаш ти решенията, но и не взема той решенията, решенията се взимат ЗАЕДНО.
Ето тук е ключът от бараката.
в

ЗАЕДНОСТта

Танцуваш валс. Или блус. С господ. За танца са нужни двама танцьори, просто е невъзможно сам да танцуваш валс, ако ще да си и господ!

Ти си в състояние нащрек, както ти му казваш - в състояние да внимаваш много. Но решението взимаш ти, без твоето решение господ не може да работи.

Или както казва Хъбард, ти си или в ролята на причина, или в ролята на следствие. Но когато си в ролята на следствие, не забравяй, че преди това си бил в ролята на причина, която е постановила, че иска да бъде следствие!

И може би оттук идва разликата, ти веднъж завинаги си постановил, че искаш да бъдеш в ролята на следствие. Но, забележи, все пак решението си го взел ти, в самото начало.

А аз съм постановила, че искам да бъда в ролята на пълноправно партньорство...и аз тези моменти си ги спомням много добре. Първо аз бях алфата и омегата и нямаше нищо друго извън мен и моите решения, след това допуснах господ за съдружник, а след това, след още време, му дадох контролния пакет акции. Но все пак аз съм съдружник.

И при това винаги помня, че всичко хубаво е от Него, а всичко лошо-от мен.
Т.е. винаги, като се объркат нещата, знам, че аз съм ги объркала. Като вървят добре, знам, че, слава богу, Той е поел юздите.

Но аз винаги отново и отново взимам все същото решение - за съдружие.

А ти винаги отново и отново взимаш твоето си решение - да се оставиш в ръцете му.
Разбираш ли, във всеки един момент, в който си се оставил в ръцете му, виж - ти си се оставил в ръцете му. Ти си взел решението да се оставиш в ръцете му...ти винаги отново и отново взимаш решението да се оставиш в ръцете му.
Ако спреш да взимаш това решение, ще станеш нещо друго.

Защото бог те е дарил със свободна воля и винаги се съобразява с решенията ти.
Защото истинското име на Бог е

ДЕЛИКАТНОСТ

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: Свободатанови [re: Kaily]  
Авторkпokpr (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 11:30



А какво е господ и къде го намери за да му прехвърлиш контролния пакет акции? Освен това, защо всички приемате без съмнение изначално, че бог (каквото и да разбирате по това понятие) е само и единствено добър?



Тема Re: Свободатанови [re: Beдpocт]  
Авторkпokpr (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 11:32



Вярата дава стабилност и центриране на объркания човек, тъй като дава отговор на въпроси, на които той самия не може да си даде отговор и не може да намери обяснение, защо дадено нещо се случва. Вярата му поредлага лесно решение - това е така, защото е така, божията воля е такава, приеми го с вяра т.е. без доказателства. И санчото е спокоен и доволен, че не трябва сам да си блъска главата да търси отговори.



Тема Re: Свободатанови [re: kпokpr]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.12.07 13:04



Аз не приемам и не обяснявам къде е господ, аз знам.
Така да се каже-не вярвайте в господ, използвайте го.



What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: Свободатанови [re: kпokpr]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.12.07 13:07



А ти защо си въобразяваш, че да си блъскаш главата е дело, достойно за похвала и възторг?
Защо трябва да е лесно, като може да е трудно, а?

Защо си решил, че доказателствата са светая светих и трябва да присъстват на всяка цена?
На теб ти дават увереност доказателства някаква си за нещо си, от което примерно аз нямам нужда.
Мога да мина и без тях.
А ти не можеш.
Къде ти е предимството?

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: Свободатанови [re: Kaily]  
Авторkпokpr (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 16:08



Предимството ми е, че не съм овца и съм достатъчно стабилен психически, че да не се нуждав от бабиби деветини, с които да ми се обяснява света. След каот човек се поддаде веднъж на вярата т.е. започне да приема разни работи за същюествуващи без да има доказателства за тях, на него лесно ногат да му бъдат пробутвани всякакви лайна в които да вярва и така да бъде манипулиран от онзи, който се представя като връзка между него и бога.



Тема Re: Свободатанови [re: Kaily]  
Авторkпokpr (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 16:08



Какво знаеш ма овцо? Въобразяваш си че знаеш нещо.



Тема Re: Свободатанови [re: kпokpr]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.12.07 16:32



Ако беше стабилен психически, нямаше да обиждаш, за да доказваш себе си и да избиваш комплекси.
Не си стабилен не само психически, но и ментално.
Айде у лево.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.