Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Отговор на въпрос в "Йога"  
Авторdhamma (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 16:02



Ето ти линкчето което търсиш:



Ако те интересува нещо специфично относно някой раздел на Пали-канона, питай в нашия форум Аз вече не се подвизавам в Дир.а. И споко - не се казвам д.ф.н. Imago!



Тема Ааа, да! И...нови [re: dhamma]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 16:24



...да не забравя: Sorry за off topic-a! След като прочетеш темата - прати я в не-битието!



Тема Re: Ааа, да! И...нови [re: пak aз]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.07 18:41



Изобщо няма да я пращам в небитието.
В една книга от Процесинга - преди доста време, непрекъснато цитираха Пали канон и аз тогава много пъти питах какво е това от Буда и май никой си нямаше и понятие.



Тема Re: Ааа, да! И...нови [re: пak aз]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.07 18:44





Пурпурна книга за това как да избягаш от тази вселена



Тема Тхерагатханови [re: Kaily]  
Авторdhamma (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 23:47



Мм да, мерси за линкчето! Ще прегледам текста...
Днес се замислих, че поетичната част на Пали канона (Тхерагатха и Тхеригатха) е много интересна. Току що, преведах няколко строфи от нея и си ги лепнах във форума. В някои от въпросните произведения, вярата в безсмъртието се заявява непосредствено. Чудя се какво ли би казал за това нашият общ познайник - д.фн. П.Г. - Imago, по този въпрос (нали помниш, че според него в будизма няма безсмъртие). Всъщност знам какво ще отговори - че това е просто поетична метафора на нещо си... Както и да е! Споменавам го защото се сетих за едни ваши разговори във форумите на vyara...



Тема Re: Тхерагатханови [re: dhamma]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.08.07 09:34



Ма знаеш ли колко ме интересува какво мисли Имаго.



За мен безсмъртие има, само че трябва да си го изработиш, животът ти се дава даром, безсмъртието не.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.