Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Сборище на вещици посрещна 1 май в Праганови  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.05.07 11:49



В чешката столица успяват да превърнат в празник дори култово сборище на нечистите сили като Валпургиевата нощ, съобщава агенция ИТАР-ТАСС.

По традиция в нощта срещу първи май в Прага се събраха вещици и представители на други магически професии. Магьосниците пяха и танцуваха, разхождаха се на тълпи и палеха огньове по улиците, допълва агенцията.

В празника можеха да участват всички желаещи. Няколко салона за красота в чешката столица помагаха на дамите да придобият „демонично" очарование.

Корените на Валпургиевата нощ, която далеч не е измислена от Гьоте за знаменития му „Фауст", водят далече в историята. С такава нощ езическите предци на днешните пражани са отбелязвали идването на пролетта. С идването на християнството празникът станал таен и се приемал с подозрение от порядъчните християни.

Не е случаен фактът, че първото официално споменавате на Валпургиевата нощ е в протоколите на инквизицията.



Светът е занимателна илюзия за всеки и всеки е зает с нея

Тема Re: Сборище на вещици посрещна 1 май в Праганови [re: Kaily]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.05.07 13:29



Стана модерно човек да се прави на "маг", "вещер", "окултист", "ясновидец", да притежава "свръхестествени способности" и т.н. - това е с импулс да е "различен" от останалите и да се отличава от тълпата (а в някои случаи разбира се и да припечели някой лев).

Естествено в целия този процес осъзнаването се губи. Движещият импулс е суетата, алчността (в това число и за "свръхсетивни преживявания"), егото.

Редактирано от бeзпътeн на 01.05.07 13:31.



Тема Re: Сборище на вещици посрещна 1 май в Прага [re: бeзпътeн]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.05.07 13:58



Оня ден питах една набожна християнка кои са седемте смъртни гряха и не можа да ми отговори.
Чух го в някакъв филм и установих, че не ги знам. Каза за щестлавието, аз притурих алчност и похот и повече не се сетих. А, и завист.
Та да си вещица е същото като да си преуспял мениджър в голяма корпорация - щестлавие и алчност.
А всъщност е по-добре да си вещица, човек в крайна сметка трябва все нещо да работи...

Светът е занимателна илюзия за всеки и всеки е зает с нея


Тема Re: Сборище на вещици посрещна 1 май в Праганови [re: Kaily]  
Автор vret7 (walker)
Публикувано02.05.07 05:27



Незнаех че има грехове

,.за мен единствения грях е да си нещастен......а греховете пораждат чувство за вина,а вината води до вино и нещастие,а вещици наистина ли има?



Тема Re: Сборище на вещици посрещна 1 май в Праганови [re: Kaily]  
Автор Уeнди (Bloody pirate!)
Публикувано02.05.07 15:14



Това няма ли връзка със старите вярвания, които, разбира се, са отричани от католическата (и не само) църква?
Имам някакви неясни спомени за някаква традиция нощта срещу 1 май да се прекарва на открито в Англия – посреща се пролетта и май разни феи се развяват по горите... И може би имаше връзка с келтската богиня-майка.
А че феите могат да се превърнат във вещици благодарение усърдието на инквизицията - в това никой не се съмнява, струва ми се...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.