Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Смъртта  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 17:04



Днмеска казаха, че един колега умрял -беше си жив само допреди4-5 дена.Сега ми се струва, че съм "видял" нещо но в никакъв случай не са били огнени топки които бият по отвор нито, че този отвор се е бил разширил -сега постфактум като се опитвам да си припомня мога да го оприлича на "скъсен" или "сгърчен" но това важи не за физическото тяло ами за моето възприятие за човека





Тема Re: Смърттанови [re: Boлk]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 19:55



Зависи. Дали това осъзнаване за него си го имал на момента в който си го видял, или когато после си научил че е починал, и опитвайки се да си припомниш нещо за него, тогава си го получил. Умът е много изобретателен и винаги ще ти каже това което искаш в някаква своя си интерпретационна система.
Мисля, че усещането и "знанието" за смъртта не може да се сбърка, то идва от безмълвното знание и няма значение каква точно е формата



Тема Re: Смърттанови [re: Xaнa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 20:57



Усещането беше в момента в който го видях ,а ума го обясни, че тоя човек е болен каквато беше и официалната версия но в никой случай тежко и на умиране..Няма кво да лъжа себе си и теб- вестта за смъртта му беше пълна изненада за ума ми днес.Но нещо в него което предадох колкото можах възприех и то така, че не мога да го обясня смислено с думи като нещо много различно от усещането когато някой е болен от грип примерно.

Редактирано от Boлk на 16.04.07 21:00.



Тема Re: Смърттанови [re: Boлk]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 21:12



Да, разбирам те.
Но самата предварителна информация която си имал за него- че е бил болен, и то не от грип примерно, е в състояние някак си, не знам на какво ниво, да направи така, че да "предусетиш" смъртта по някакъв начин. Може би е подсъзнателен страх от смъртта най-общо казано, някакво "очакване" за болестта. Може би наистина става дума за умствени конструкции породени от информацията за болестта, не знам. Понякога такива неща много приличат на интуицията, но всъщност са резултат на един добре работещ аналитичен и логичен ум.



Тема Re: Смърттанови [re: Xaнa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 21:21



Външните симптоми на болестта бяха отпадналост - в никакъв случай летален изход-че ще бъде толкова скоро-абсурд.И все пак усетих нещо което не мога да предам с думи.Не ,че ще умре човека но той беше различен като ...като .."излъчване".

Редактирано от Boлk на 16.04.07 21:22.



Тема Re: Смърттанови [re: Boлk]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 21:32



ама чакай, аз не оспорвам. то няма и как, преживяването си е лично.
Просто ти обръщам внимание на факта, че може да е и хитринка на ума.
Ти всъщност пусна темата, за да питаш дали това е виждане, нали?
Ами то няма как някой да ти каже.

"По пътя на Знанието нищо не е така ясно както бихме искали да бъде"-ДХ

според мене, правилното отношение ("правилно" в смисъл на прагматично- това за евентуалните непоносимости към думите правилно/неправилно) в такъв род прежвявания е отношението "като че ли".



Тема Re: Смърттанови [re: Xaнa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 21:34



Точно така -в случая моето "като ,че ли" беше прекалено голямо щото не можах да опиша смислено усещането си.Определено не е виждане.Нямаше глас който да ми казва кое какво е.Но все пак беше нещо.



Тема Всъщност случи се тованови [re: Boлk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 23:46



Тоя човек го познавам от години.Но от доста време не бяхме работили заедно и преди няколко месеца като го видях ми се стори друг - може това да си е било обикновенно впечатление което сигурно си е било така-може и да не е и умът естествено го сведе до познатото -поотпуснат,загубил свежест -поостарял.И след отпуска го водях -първото ми впечатление е нещо неописуемо за сега с думи но определено не бях виждал такъв човек никога преди -това беше за миг и после умът веднага го сведе до познатото попитах го дали не му е зле на което той отговори как се чувствал отпаднал но щяло да мине и взех да го успокоявам да не се притиснява.Взе си болнични и след няколко дни казаха, че починал.Обикновенната интерпретация е,че може да съм го видял по-блед.Но знам, че не есамо това и мога само да го определя като "скъсен" но с някакъв "режещ оттенък" което трябва да е било усещането за смъртта.



Тема Re: Смърттанови [re: Boлk]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 08:12



Отношението "като че ли" всъщност е синоним на състоянието "да вярваш без да вярваш", просто според мен го описва по-разбираемо на нашия език.



Тема Re: Смърттанови [re: Xaнa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 08:28



Не знам -определено обаче съм изпитвал такива състояния които описани с думи просто не се получава нищо-все пак езика е отражение и средство на нормалната позиция на СТ






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.