Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Рънътъ и борбътъ  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 19:07



Ако разделим условно хората на три пласта, в първия пласт ще са ония, които нищо не знаят и поради това не се борят-от невежество.

Във втория пласт ще са ония, които вече знаят много неща и затова се борят срещу едни или за други.

В третия пласт ще са ония, които освен дето всичко знаят, знаят още и истината, че борбата не води никъде и затова знаят, обаче вече не се борят като прасе с тикви, а се носят по потока на битието.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:01



Да толкова листа на произвола на вятъра виждаме наоколо, че като, че ли е най-добре да си останем едно от тях

Това може да го каже само някой който не е усетил коварната игра на аза -а това значи , че не е започнал борбата изобщо



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 20:03



Само на теб ти изглежда, че всички листа са на произвола на вятъра. Вервай ми.
Някои от тях правят този вятър.
Не се борят с него. Правят го.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:06



Знам ама не съм толкова напреднал и за сега съм листо с тук там някое съзнателно движение


П.С. Напредналите пък се водят от духа така, че и те са листа но под благоприятен вятър


Редактирано от Boлk на 15.04.07 20:09.



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 20:19



Е аз казах горе долу същото.

Просто наблегнах на идеята, че да водиш борба е некво такова изчанчено, междинно и изобщо неблагодатно състояние на духа. И не трябва да се отдава такова голямо значение на борбата.
Камо ли пък за свобода....така да се каже такава борба за мир беше, че камък върху камък не остана от Кастанеда.


засега де

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:26



Просто наблегнах на идеята, че да водиш борба е некво такова изчанчено, междинно....
То ако нормалното състояние на СТ не е изчанчено състояние здраве му кажи

Нали за това е борбата за да се разкрият пълните възможности -свободата.А толкова народ си заминава без ни един съзнателен миг в живота си, че това "оставяне на течението" си е чисто оставане такъв какъвто си.ДХ си го е казал -или воин или обикновен човек-друг избор няма не и на тази земя.



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 20:30



Не е така, бе душа, ма не можеш да го разбереш още.
Както е казал Буда-истината е много проста, но е много тънка и е трудно да бъде предадена.
Висшето изкуство е да правиш с неправене, а не да се бориш като прасе с тиква.
Енергията на седма чакра е направо неуловимо тънка и трябва огромно вътрешно мълчание за да я усетиш поне за малко.


Затова написах за три вида пластоне, ти говориш за първия пласт човеци с нормална СТ. И гледаш от втория пласт първия.
А аз ти говоря, че над теб има още един пласт, които с чиста съвест могат да те гледат отвикосо, ако поискат, а отстрани тия от третия пласт изглеждат уж досущ като ония от пърия.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:39



Ми ако от трети пласт значи виждащи -що да не могат?

Това обаче изобщо не е кой знае кво без безупречността постигната само и единствено по пътя на воина.



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 20:45



Е зависи кво разбираш точно под воин.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано15.04.07 20:47



да но без борбъ няма ранъ

затова важно е самата борбъ





Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:54



Ми обикновен човек тръгнал на тотална война с аза





Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: _xXx_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.07 20:43



Е те това точно го подлагам на съмнение.
Исус е рекъл-погледнете птичките и тревичките, мигап те се грижат за прехраната си и въпреки това бог се грижи за тях.
Изобщо цялото иисусово учение води натам-че всичко ти се дава, като не се боиш.
Имаше една източна притча-некой от боговете, примерно Кришна обядвал и в един момент скочил внезапно и хукнал нанякъде, след малко се върнал и пак седнал спокойно да обядва. И жена му го попитала какво прави така чудато, а той отговорил, че Мула Насредин го викал за помощ и той вднага хукнал, обаче Мула се взел в ръце и повел сам борбата с голи ръце, та Кришна се върнал да си яде.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.07 20:48



Много откриватели изследователи просветители будители и обикновени психолози твърдят, че кофтито неща съществуват именно защото им се противопоставяме.

Това е много стара и много известна истина-независимо дали мислиш добро или лошо за нещо, самата мисъл е енергия и го подсилва това същото нещо. Това известно ли ти е?
Че борейки се с аза си, ти му даваш своето внимание и това го прави по-силен.

В процесинга има много техники по въпроса, ето какво казва Менсинг:

Основна причина за прилепване към проблемите се явява противодействието или съпротивлението.


Техника на приемането

Най-мощната противоотрова срещу залепването е нашето естествено приемане. Приемането води до сериозно намаляване на продължителността и интензивността на отрицателните емоции, създава ясен и фокусиран ум и способност да виждаме нещата такива, каквито са, а не през призмата на собствените ни убеждения и категории от рода на

трябва и не трябва

Подсказка, че не приемаме реалността, може да се явява гневът, тревогата, яростта, паника, депресия, враждебност, критикарство, вина и т.н.
Когато си задавате въпроса "Защо се случва това?", вие се отнасяте негативно към случващото се и това му пречи да се откъсне от вас. Правилният въпрос е "А защо не?".

Техниката се нарича:

Приеми това

1. Натиснете дясната си ноздра и дишайте през целия процес с лявата.

2. Трасирайте централния меридиан три пъти-прекарайте меко дланта на ръката си от темето надолу по централната част на тялото до слабините.

3. Положете дясната си длан върху областта на сърцебиене и я дръжте там до края на упражнението.

4. Какви прилепнали убеждения, чувства или физ. усещания бихте искали да приемете? Просто им позволете да бъдат тук, да присъстват, без да ги избягвате или задържате.

5. Какво се явява противоположно на вашето убеждение или чевство? Можете ли да си позволите да изпитате противоположността, а след това отново да преместите вниманието си върху самото чувство, убеждение или усещане?
Направете 3 пъти това преместване между противоположностите. Какво изпитвате сега относно залепналата същност?

6. Каква значима служба или полезни неща върши за вас залепналото чувство, убеждение или усещане? Дайте си достатъчно време за отговор и го запишете. Изпитайте напълно значимата служба или полезните неща, които върши за вас залепналото чувство, убеждение или усещане.

7. Благодарност. По всякакъв начин, който ви се стори подходящ, дайте на своето чувство, убеждение или усещане да знае колко много сте му признателни за работата, която върши за вас. Изразете благодарност с максимална сърдечност и убеденост на глас.

8. Ако след 10 год се огледате назад, как ще се чувствате по отношение на факта, че даденото чувство, убеждение или усещане е било прието от вас сега? След като го приемете, как ще го оцените?

9. Залепналото чувство, убеждение или усещане има начало, среда и край. Вие вече сте създали началото и средата, а сега създайте желания край как сте приели това чувство, убеждение или усещане. Пълноценно изпитайте този край.

10. Ако някой друг изпитваше вашето чувство, убеждение или усещане, как би го приел той? Какво би го накарал да приеме по-леко тази същност?

11. Въобразете си, че това чувство, убеждение или усещане образува около вас затворен заплашителен кръг. Какво изпитвате?
Въобразете си, че залепналото чувство, убеждение или усещане приема образа на усмихнато лице. Какво изпитвате?

12. Ако прилепналото чувство, убеждение или усещане изисква опрощение, преди да бъде прието, меко натиснете 12 пъти центъра на месестата област между палеца и показалеца и произнесете убедено на глас: "Аз площавам на себе си, на другите хора, на събитията и на самата вселена за съществуването на това залепване."

13. Позволете си отново напълно да изпитате прилепналото чувство, убеждение или усещане, без каквото и да е намерение да го удържате или избягвате. Ако все още нямате пълно приемане, повтаряйте процеса.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 21:07



Ти разбираш ли, че не ми пука да живея добре според аза и нормалната позиция на СТ?

Не ми пука за техниките за успокояване които са за успокояване чрез говорене -знам много по-проста -след 20 минути карате всякакви емоции заминават по дяволите.



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.07 21:10



Е убу, а за какво ти пука?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 21:31



За следването на пътя със сърце

И то не, че ми пука просто нямам друг избор и след като нямам друг избор за какво да се дърпам?



Тема Дисциплинанови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 21:48



Борбата на воина е борба за осъзнаване и той трябва да бъде нащрек 24 часа в денонощието - щото аза не се бори като се трепе, а като се осъзнава





Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: _xXx_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 22:03



Ае един подарък от мен-жалкия ти аз го е толкова страх да не се изложи, че поства само иронийки и майтапчета





Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано16.04.07 23:01



но народа е казал помогни си сам за да ти помогне и господ





Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано16.04.07 23:05



ония ден гледах шоуто на Слави и Годжи му каза:
самоиронията те прави неуязвим



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: _xXx_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 23:14



Да де заел си отбранителна позиция бранейки аза - то целта на всички тук е да те уязвят -ще ти издам още една тайна-единственото уязвимо нещо в нас е аза





Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано16.04.07 23:45



ако искаш да ми го връщаш дето се заяждам и няма къде да се хванеш значи добре се представям



тая тайна е знам а ти гледал ли филма Тайната?



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: _xXx_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано16.04.07 23:51



Супер си карй все така -нали знаеш моята цел е постоянно да те прецаквам особенно когато си паднал щото така осъзнаването ми се извисява до небето и третото внимание ми е в кърпа вързано

А иначе на това магьосниците му казват недостъпен човекЩо човек е недостъпен?Ми как що -около неговата сияйна същност има една твърда обвивка която претендира да е цялото същество



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано17.04.07 00:02



не се страхувам от прецакване защото вече знам какво да правя- ще легна да поспя и горчилката ще премине





Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: _xXx_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 08:24



Да това е оня принцип когато воина трябва да се занимава с нещо друго когато се чувства объркан





Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано27.05.19 16:16



Борбата е една илюзия на егото което се бори за да се детронира.То е нещо като стартера на колата ъъъъ ъъъъъ ъъъъъ ако не запали мотора самия стартер е безсмислен, от друга страна без стартер паленето е доста по трудно и рядко явление.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.