Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Рънътъ и борбътъ  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 19:07



Ако разделим условно хората на три пласта, в първия пласт ще са ония, които нищо не знаят и поради това не се борят-от невежество.

Във втория пласт ще са ония, които вече знаят много неща и затова се борят срещу едни или за други.

В третия пласт ще са ония, които освен дето всичко знаят, знаят още и истината, че борбата не води никъде и затова знаят, обаче вече не се борят като прасе с тикви, а се носят по потока на битието.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:01



Да толкова листа на произвола на вятъра виждаме наоколо, че като, че ли е най-добре да си останем едно от тях

Това може да го каже само някой който не е усетил коварната игра на аза -а това значи , че не е започнал борбата изобщо



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 20:03



Само на теб ти изглежда, че всички листа са на произвола на вятъра. Вервай ми.
Някои от тях правят този вятър.
Не се борят с него. Правят го.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:06



Знам ама не съм толкова напреднал и за сега съм листо с тук там някое съзнателно движение


П.С. Напредналите пък се водят от духа така, че и те са листа но под благоприятен вятър


Редактирано от Boлk на 15.04.07 20:09.



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 20:19



Е аз казах горе долу същото.

Просто наблегнах на идеята, че да водиш борба е некво такова изчанчено, междинно и изобщо неблагодатно състояние на духа. И не трябва да се отдава такова голямо значение на борбата.
Камо ли пък за свобода....така да се каже такава борба за мир беше, че камък върху камък не остана от Кастанеда.


засега де

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:26



Просто наблегнах на идеята, че да водиш борба е некво такова изчанчено, междинно....
То ако нормалното състояние на СТ не е изчанчено състояние здраве му кажи

Нали за това е борбата за да се разкрият пълните възможности -свободата.А толкова народ си заминава без ни един съзнателен миг в живота си, че това "оставяне на течението" си е чисто оставане такъв какъвто си.ДХ си го е казал -или воин или обикновен човек-друг избор няма не и на тази земя.



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 20:30



Не е така, бе душа, ма не можеш да го разбереш още.
Както е казал Буда-истината е много проста, но е много тънка и е трудно да бъде предадена.
Висшето изкуство е да правиш с неправене, а не да се бориш като прасе с тиква.
Енергията на седма чакра е направо неуловимо тънка и трябва огромно вътрешно мълчание за да я усетиш поне за малко.


Затова написах за три вида пластоне, ти говориш за първия пласт човеци с нормална СТ. И гледаш от втория пласт първия.
А аз ти говоря, че над теб има още един пласт, които с чиста съвест могат да те гледат отвикосо, ако поискат, а отстрани тия от третия пласт изглеждат уж досущ като ония от пърия.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:39



Ми ако от трети пласт значи виждащи -що да не могат?

Това обаче изобщо не е кой знае кво без безупречността постигната само и единствено по пътя на воина.



Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 20:45



Е зависи кво разбираш точно под воин.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Рънътъ и борбътънови [re: Kaily]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано15.04.07 20:47



да но без борбъ няма ранъ

затова важно е самата борбъ






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.