Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Къде е разковничето....нови  
АвторOpo, roнeн тpит и бaннвaн (Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 17:36



Не съм съпричастен/информиран за събитията в закрития "Кастанеда" клуб и не ще взимам становище за това. Не съм в течение на конфликтите и борбите във всеки един клуб от раздела "Религия и мистика" но ИМАМ ЯСНА ВИЗИЯ ЗА СИТУАЦИЯТА в този раздел в частност и..... в дирника като цяло.

Бидейки единственият юзър в нета, който е постигнал пълен контрол над игрите на ума си или както йогите го наричат "Нирвана" или "Самадхи" или "Мукхти" или на български "Върховно Блаженство" състояние на пълно сливане с Единството на Вселената или Бог където цари Вечен Мир, Радост и Щастие и никакви борби типични за дуализма или света на Мая - Голямата Илюзия. Бидейки по възраст и ЖО - /жизнен опит/ над всички юзъри /няма да се захващам да се аргументирам защо го казвам/ и редовен свидетел и активен участник в дира от неговото създаване..... ще ви кажа следните мои наблюдения:

1.За мен лично всеки един клуб от раздела "Религия и мистика" са нищо друго освен ЕЛЕМЕНТИ ИЛИ БРЪНКИ ОТ ЕДНА ВЕРИГА. Много са имената на тази "Верига" като почнеш от най-древни и вече мъртви езици, санскритски, юдейски, латински и всякакъв друг език и диалект.... та чак и....българистански. Нали разбирате за какво става дума? Изберете си думичката, която пасва на личните ви схващания и ниво на еволюция до което сте достигнали. За някои това е Бог, за други Върховна Сила, Най-Висш Интелект, Вечността, Съвършенството, Брахма, Аллах...... все тая.

Безброй много са формите и изявите на този "Феномен" така да го нарека...
Защо "Феномен" ли? Ми защото така наричат хората всичко, което не могат да си обяснят с помощта на своят Повелител и Господар - Гуру Цар УМ.

Та в основата на всички дебати тук и където и да било другаде във виртуала и в живота и по цял свят лежи:


Заложеният генетично по дизайн във всеки индивид без изключение СТРЕМЕЖ И ЖАЖДА КЪМ СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА !

Можете абсолютно да бъдете сигурни, че нито един не е пропуснат. Вкл. атеистите и материалистите и неверниците и богохулците и отрицателите на всякакъв стремеж. Макар и неосъзнат и отричан - той е там.... вътре във всекиго. Той ни тласка да станем всеки ден и се юрнем в живота и вършим всевъзможни дейности поставяйки си всевъзможни цели за постигане или просто оставяйки се на течението да ни влачи..... без особени амбиции и цели. ВСЕКИ Е ЕДИН ТЪРСАЧ!
И няма значение какво си вярва и фантазира всеки, че търси - ВСЕКИ ТЪРСИ САМО ЕДНО - СВОЕТО ИСТИНСКО СЕБЕ СИ ! СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА !! СЕБЕПОЗНАНИЕТО!!! ПРОСВЕТЛЕНИЕТО !!!!! и мн. други думички за същото Нещо.

В процеса на това Велико Търсене човек се лута и пада и става и се ръга и се боричка и печели дребни схватки в спорове и губи такива и се надява и се разочарова и се вдига духом и пада духом и стига до пълно отчаяние и.... отново се съвзема и ...така.... ДОКАТО НЕ ПОСТИГНЕ КРАЙНАТА ЦЕЛ - "ЗАВРЪЩАНЕТО ВКЪЩИ" !!!!!!
Никой ама никой не е "богопомазан" или "освободен" или "привилегирован" да прави изключение от това ВСЕОБЩО ТЪРСЕНЕ НА СЕБЕ СИ. Независимо какво ви диктува вашият Гуру Цар УМ - биокомпа първопричина за всички бедствия и заблуди на човечеството... както и на всичко полезно създадено от човека.


"Истината е скрита зад плътната завеса от....мисли. Когато умът спре да произвежда мисли - Тя блясва пред човека в цялото си Великолепие и Величество!"

Какво ли не е опитвал човека от дълбока древност, за да постигне пълен контрол над този свой Гуру Цар УМ.
Опияти
Бягство от света и дразнителите му в пещери, манастири, ашрами, изолирани от всичко места.....
Опити да концентрираш мислите си ежеминутно в/у древни писания, молитви,
бдения, ритуали, мантри и др.
Всевъзможни видове т.н. "медитации"
и т.н. и т.н и т.н.

Що е "Медитация" ?
Колко глупости и неверни неща бяха изписани тук из клубовете за този "Феномен" отново...... Всеки попрочел от тук от там нещичко и Хоп - изчатква някаква "най-точна дефиниция" и спори и се бори и убеждава и се налага.....
А каква е Истината?

"Медитация" означава "Концентрация" И то не каква да е А ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕН ВИД ТАКАВА!
Да си насочваш мисълта и съзнанието в разни предмети, точки, свещи и мантри и геометрични фигури и картинки и портрети каквото и да било друго - може да се нарече с всяка друга дума, но не и с "Медитация" !!!!

Човешкият Гуру Цар УМ е една от най-великите и могъщи Сили на тази планета и нищо не може да я овладее !!!

Има само една По-Могъща Сила, която има власт над този Гуру Цар УМ - Владетел на човека - Тя е Силата създала цялата Вселена, всичко живо и.... човека и съответно неговият Гуру Цар Ум.

Ако някой иска да постигне пълен контрол над ума си и неговите игри - ТРЯБВА ДА ПОТЪРСИ ИМЕННО И САМО ТАЗИ НАЙ-ВИСША СИЛА. Къде да я търсим?

Много преди Сократ /но и той/ е казано:

"Това, което търсите навън по света - е вътре във вас!"

Ахаааа...... значи така било....

Но как да търсиш.... В това е Вечния Въпрос.

И естествено този Въпрос не е оставен без Отговор от Твореца на Вселената и човека.


На света периодически се появяват реинкарнации на просветлени души и ние ги наричаме Месии и Гуру. Те идват с едничката мисия да дадат Ключа към Истинското Себе си на тези души, които са узрели и готови за отговорноста да го получат. "Отговорността"???? Що е пък това?
Този Ключ не се дава на всекиго. Само защото е попитал за него от....чисто любопитство..... О нееее! Никога не се е давал безразборно и масово.....
Било е време, когато това Посвещение се е правило и се е давал Ключът само на хора прекарали поне 20 год в пост и молитва по разни изолирани ашрами и манастири и т.н. Поне 20 год практикуване на пълно отречение от света и неговите съблазни и изкушения, закаляване на тялото с всевъзможни хата-йога упражнения и пречистване на тяло и душа от всякакви замърсявания. Защото влизането в Контакт с тази Висша Сила или най-чиста Енергия не е за всекиго. Тя е толкова могъща, че може да причини поражения на неподготвения човек......

И само единици са получавали това Сакрално и Свещенно Посвещение в Себепознанието..... през всеки век.....

Днес, когато светът е изправен пред угрозата за пълно самоунищожение Творецът изпраща свой Пратеник на който е дал много повече Сила и Права за да помогне на света да възстанови дълбоко нарушеният Баланс м/у силите на Мрака и Светлината създаден в епохата на Калиюга.

Днес е направено възможно за всекиго да премине една кратка подготовка от няколко месеца в гледане на видео записи на програми по света, без да се откъсва от ежедневните си задължения - служебно и семейно, без да се отрича от света и стила/начина си на живот и навици и.....без да плаща нито една стотинка за този Най-Съкровен и Свещен и Уникален по рода си Ключ към СебеПознанието.
И да открие в Себе си онзи тъй жадуван Вътрешен Мир и Изпълненост със Светлина и бликаща от дълбините на своето същество Неописума Чиста Радост и Задоволство. Породени от..... самото Съществуване.

И неговият Носител и Месия се казва:




















Тема Re: Къде е разковничето....нови [re: Opo, roнeн тpит и бa]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 17:41










Тема Re: Къде е разковничето....нови [re: Opo, roнeн тpит и бa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 21:44



Не знам що си банван-с много от нещата които написа съм съгласен -с едно обаче не съм-онова как за няколко месеца гледане на нещо си и си щял да откриеш себе си.Не може години наред да си учен едно, а за няколко месеца да научиш друго.



Тема Re: Къде е разковничето....нови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 21:46



Щото е досаден.
Иначе и аз съм съгласна с много от нещата, които казва. Ма е досаден като конска муха, въобразил си е, че повторението е майка на знанието и само с това се занимава.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Къде е разковничето....нови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 21:53



Много му е готин поста до момента в който "превключва" на "разковничето" -усетих го точно като превключване от 6-та скорост със 200 км/ч на..задна..





Тема Re: Къде е разковничето....нови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 22:01



Това му е редовния номер.
На носа ми поникна тоя Прем Прават, не че съм прочела нещо от него.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Къде е разковничето....нови [re: Kaily]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.04.07 22:03



Аз видях няколко негови клипа в ютуб и ми беше достатъчно. Набляга на емоционалното въздействие (и създаване на вярвания) и ми прилича много повече напр. на евангелистски пастор, отколкото на истински учител.



Тема Re: Къде е разковничето....нови [re: бeзпътeн]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 22:17



Бе голямата част от поста му е на много добро ниво-нещо което никъде не съм прочел от теб





Тема Re: Къде е разковничето....нови [re: Boлk]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.04.07 22:20



Като "четеш" с гъза си, обяснимо е.





Тема Re: Къде е разковничето....нови [re: бeзпътeн]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 23:03



А ясно проблема е в ниското ми ниво на осъзнаване

Ми помогни ми де-щом си напреднал би трябвало нещо в постовете ти да го показваКазвам ти струват ми се посредствени и това не е с цел да те обидя щото от това осъзнаването ми няма да се повиши




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.