Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Да се чувстваш прекаран  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.04.07 18:22



Мисля, че това е действие на аза.
Иначе темата ми е продиктувана от това,че смених амортисьорите и макферсоните на колата -цели 5 часа се чувствах прекаран след което проверих и цени на други места и разбрах, че не съм





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано14.04.07 18:42



не... това е поемане на оговорност за действията пред смъртта

истина е и това че аза ти е тъп и стиснат и затова се чувства прекаран



но нас ни интересува какво трябва да се направи



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: _xXx_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.04.07 18:49



Ако си мислиш,че твоя аз е умен и щедър дълбоко се заблуждаваш


През цялото време съзнавах как "притисненията" ми идват от аза.Щото някой по-умен от теб щеше да каже-е добре де що предварително не си проверил кое колко струва?Ми щото с нашите дупки по пътищата тия части които смених е важно да са качествени и да са монтирани от добър майстор.Гледах ги как работят -на европейско и световно равнище но цената ми се стори височкаИ 5 часа от една страна се чувствах прекаран от друга знаех, че това е от аза но докато не легнах да поспя горчилката от "мнимото" прекарване си тежеше.Благодаря на майсторите за техния професионализъм.



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.04.07 18:49



Много в унисон в настроението ми точно в тоя момент.
Обикновено не се чувствам прекарана, но преди малко се случи нещо, дето хвърли светлина върху по-обемист отрязък от живота ми, и се почувствах прекарана, че съм избрала да остана в България.
Което пък е в унисон с онова, що писах малко по-преди за изборите.

И сега изборът ми мой ли е, на духа ли е, кое къде и какво ми е писано, м?
И дали изборът да останеш в България, което е очеизвадно по-трудният вариант, ти носи нещо?
Щото пък навън получаваш и живееш в хармония и баланс, а не е ли това най-важното нещо в битието-хармонията и баланса.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.04.07 18:54



За мен има един прост закон.Живота винаги е прав.За това и толтеките казват -мисли, чертай прави струвай но вземеш ли решение вече не мислиш-ти действаш.
Щото пък навън получаваш и живееш в хармония и баланс
Хармонията и баланса е вътрешно състояние и не зависи от това колко получаваш.Може би си останала тук за да научиш някой урок.в крайна сметка живота винаги е прав и си тук защото така трябва да бъде





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.04.07 19:39



Стига с тоя прав живот бе.
Прав крив, и не е вярно, че балансът е само вътрешно състояние.
Представи си една съвършенна ваза в съвършен баланс в ъгъла на удивително балансирана стая примерно.
А сега си представи същата съвършенна ваза на мостика на кораб в много бурно море.

Ама ще кажеш, номерът е да си останеш съвършен на мостика. Ама аз ще те репликирам-е че за чий ..й? М?

Или както се казва-умният може да излезе от всички ситуации, в които мъдрият никога няма да влезе.

Кое е по-мъдро да стоиш в съвършенна хармония с битието или да клифуцаш на мостик в бурно море?
И какъв урок по дяволите имаш да учиш? Ако овладееш урока на баланса, за какво са ти останалите уроци?
И ако вътрешно си балансиран, попадаш в среда на балансираност и хармония, защото битието отговаря на нашето състояние и ни предлага подобно.

Значи щом не се намираме в среда на баланс, сме далеч по съвършенство от ония, които са в такава среда.
Дишаме им прахта.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.04.07 19:42



Всъщност единственият случай, в който наистина трябва да се чувстваш прекаран, е когато не живееш в хармония и баланс. Щото тогава наистина сам си се прекарал.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано14.04.07 19:47



горчилката от "мнимото" прекарване



усещаш че е аза но нищо не можа да направиш докато на си легна да поспиш а...

за мен важното в подобни ситуации е вземането на решението
избираш тея части тоз сервиз и точка
и да си се набутал връщане назад няма

пс:поиграй малко eurofootball да усетиш горчилката



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано14.04.07 20:49



Аз пък си мисля че зная, че частите и мястото на ремонта на колата са избрани и определени много преди ти или аза ти, както ти го наричаш , да ги изберете.
Ти си само средство, също като мен, но и двамата се опитваме да мислим....аз поне се смея на тази си наивност


Ти измисли ли нещо ново, все пак?
Гледам от известно време въртиш темата за аза...кажи каква е разликата между нрав и аза?
Че ще те питам за поговорката че вълкът кожата си мени но нрава не.
Че как ще си смениш аза не те зная...
ето виж за нас цитат:" Да се бориш с аза си прилича на един глупак, който с цел акуратност и хигиена решил повече да не ака. Ден не акал, два не акал. След това, естествено, не издържал, но продължавал да уверява всички, че не ака."

Пътищата са проходими!

Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор Mierin (неизвестна)
Публикувано14.04.07 21:17



Кат си отворил тема за прекарването -





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Авторamparo (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 23:29



и ако беше прекаран - кфо? щеше ли да почнеш да пикаеш кръв?

ей, как ми е писнало от дренбави същества.. тези дето все си гризят ноктите да не ги прекарат, и тези които все дебнат да прекарат някого - са абсолютно еднакви.. като че ли ще си отнесете парите в гроба, да ви *** ******



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: _xXx_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.04.07 23:43



Да това е воинското

Обаче се опитах да опиша реалното си състояние, а не какво би трябвало да е



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.04.07 23:48



Когато аза командва парада или се храни неговия вълк за никакъв баланс не можем да говорим.Воина няма какво да губи защото винаги може да остане такъв какъвто е.Тия източни хуморески за баланс с аза са как да си прекараме живота добре по критериите на аза.Но би било глупаво да оправям теб след като не съм оправил себе си-така, че все едно не съм го казал



Редактирано от Boлk на 14.04.07 23:49.



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: ПЪTниk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.04.07 23:50



Никой не може да промени личността си.Аза определено обаче може да бъде победен след като се разбият шаблоните му

С други думи промяната е възможна



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Mierin]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.04.07 23:57



Не може да те прецака някой друг

Всъщност при мен шаблона проработи така -бях си избрал сервиза -бях уговорил цена на поставяне и горе-долу знаех как вървят амиртисьорите.Но се наложи да се сменят едни макферсони (лагери) и тампони.Та те са малки в сравнение с другото но струват колкото големия амортисьор.И един познат който очевидно не е бил наясно ми беше казал някаква смешна цена.И така сработи механизма.
Иначе самото чувство на прекарване не може да дойде от вън-то иде от вътре.ДХ споменава в един момент как някакъв древен е трябвало да се остави да го нарежат враговете му и да проеме спокойно съдбата си.Дори да бях прекаран не трябваше да се появи чувството на прекарване.Но поне хванах механизма.По - нататък е въпрос на борба за свобода-борба за осъзнаване



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: amparo]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 00:01



Да явно твоята забележка съм имал предвид когато писах по-горе на Mierin.

Знаеш ли колко е по-лесно да бъде разбран човек ако има силата да пише без звездички?



Тема хихихи:))нови [re: Kaily]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 00:01



О, Калинке, ако си мислиш, че е по лесно да останеш в България и заминеш ще се видиш в чудо.



Както беше казал един човек в един форум за българи в Канада-"изобщо не знаеш какво е "трудно", преди да заминеш от България".В България е безкрайно по-лесно от това да станеш емигрант в друга страна.Може би на средния българин му е по-трудно от на средния американец или германец, но на средния българин като замине за германия или америка му става толкова трудно за значителен период от време-около 5-10 години минимум, че свят му се извива.Многократно по-трудно от на повечето местни.За това много хора се върщат от америка и канада и от всякъде.

И чисто енергийно е много по-лесно да си там където си роден.Това ще го усетиш ако заминеш. Както има една приказка-у дома и стените помагат-съвсем вярна е и е енергиен факт.

Но с това не те убеждавам да не заминеш.Понякога правилното решение е трудното.Поне за мен беше така. Ще цитирам професор Дъбмбълдор-"сега е време да се изибра между това което е лесно и това което е правилно:.



Тема Re: хихихи:))нови [re: ease]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 00:03



Я сподели как си била прекарана вместо да поучаваш Калинката и да ми спретвате поредното "разчистване на сметки" в темичката в която всеки може да сподели как се е чувствал прекаран щото няма такъв/а който да не се е чувствал така





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Авторamparo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 00:07



а знаеш ли колко е по-лесно да се радваш на живота ако не си лигав дребнав смотльо



мне, не знаеш



Тема Re: хихихи:))нови [re: ease]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 00:09



млъкни ма сливо миризлива.. ся се изкара едва ли не мъченица

направо срам нямаш.. да ме извинява Калинка за некултурния израз



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: amparo]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 00:12



Знаеш ли по какво се различаваме с теб?


Не знаеш
Ще ти кажа -дори да се издъня се дъни аза ми от който и без това искам да се отърва.Ако пък не се издъня значи щ победи другият аз
Ти никога не си се чувствала прецакана и от доста време си в нирвана така,че ме извини ако ти додявам с простичките си борби за свобода и осъзнаване



Тема Re: хихихи:))нови [re: aмпapo]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 00:14



Дам що не попрактикуваш християнския морал?Не съм виждащ но тая реплика можех да предвидя с точност до епитетите -тая твоя нирвана която пропагандираш е много фалшива и това е важно за теб предполагам?





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 00:16



както вече споменах на Данчото преди някой друг ден - имунизирана съм срещу сарказъм.

относно нирваната - тя е нищо повече от една фикс идея. просто е различна от другите фикс идеи с които се размотаваш ежедневно.

с приказки нищо няма да постигнеш. рецептата за теб е повече действия, и по-малко приказки - или поне доколкото мога да я видя аз.

що не опиташ? изкарай 1 уикенд без да промълвиш и дума (словесно или писмено). само 1 уикенд.



Тема Re: хихихи:))нови [re: Boлk]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 00:17



слънчице дребнаво, не ми се натискай - нищо няма да излезе





Тема Re: хихихи:))нови [re: aмпapo]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 00:18



А ясно - мърдането на СТ е трудна работа

Никой не иска да се промени -това за мен си е аксиома -ти доказа ли си я в твоя случай?



Тема Re: хихихи:))нови [re: Boлk]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 00:29



и да ти се мърда СТ-то (и гъза и той) по 15 пъти на ден, все тая ще е докато се връща в тръпчинката на дребнавия лигав смотльо

понеже не си виждащ, но се показа достатъчно скромен да не се преструваш, ще те светна - промяната не е в местенето на СТ. всеки човек си мести СТ-то, ежедневно (примерно, докато спи). промяната е в мястото, в тръпчинката в която се закотвя щом отвори очи.

а ти май си истинска пръдня. и то лигава. не е истина.. чак ми стана отвратително



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: aмпapo]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 00:33



Интровертен тип съм ако това ти говори нещо


Благодаря ти за постовете (не е ирония) да аза ми е дребнав - наистина това е точната и силна дума за това което преживях



Тема Re: хихихи:))нови [re: aмпapo]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 00:38



Би ли обяснила как се закотвя СТ след като отвори очи човек?
Случвало ми се е СТ да се премести и то многократно докато не спя


А иначе и ДХ набляга не на местенето на СТ, а на задържането и в новата позиция -да ти определено имаш какво да ми кажеш

Редактирано от Boлk на 15.04.07 00:38.



Тема Re: хихихи:))нови [re: Boлk]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 00:48



отскача като ластик и се закача.

понякога се межделее, а после просто прескача и се забива.

като бодил на анцунг

това ли искаш да ти кажа?

каквото и да ти кажа би било безмислено. докато не престанеш да се лигавиш, всичко е напразно.

първата врата на сънуването не е виждането на ръцете, нито осъзнаването на сънищата, нито управляването им. първата врата е добиване на усещане за 'движението' на осъзнаването (СТ). ако го беше изпитал, нямаше да ми задаваш тъпи въпроси за това как се закотвя.

повтарям и няма да потретвам : по-малко плямпане, по-малко лигавене, и повече действия. ако трябва, оди да търчиш по улиците всеки път като ти се прилигави, или си бий шамари, или скачай на място, каквото и да е! всякакви усилия си струват за да се измъкнеш от (за мен доста противната) ти личност!

разбира се, това е само мое мнение.



Тема Re: хихихи:))нови [re: Boлk]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 01:08



ми..не се чувствам прекарана

сори

а не знам къде видя разчистване на сметки..в дира с никого няма сметки..а и в живота са само с кредитините ми карти:)))

ти що искаш да чуеш как някой се е чувствал прецакан?да си загладиш козиката, че не си само ти ли?:))това от аз-а ли е или от другаде?



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор zwerfster (непознат )
Публикувано15.04.07 01:11



Като си хванал механизма защо не го написа или е тайна?

Да си прекаран означава да са те прекарали а ти както отбеляза сам си се прекарал - за това действие има друга дума
пп А представи си че трябваше да сменяш амортисьори на Порше





Тема Re: хихихи:))нови [re: aмпapo]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 01:11



еххх...защо се мъчиш така?запек ли имаш?хапни малко сливи-да ти мине.

а за кава мъченица съм се изкара само на тебе ти е ясно...аз не се имам за мъченица, а за воин.А ти като мислиш в тоя категории-оправяй се.

а и сега е моментът да видим дали калинката банва за обиди и незенцурни изрази или по симпатии и липсата им



Тема Re: хихихи:))нови [re: aмпapo]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 01:14



на тебе ако ще да ти кажат "е*и се в *ъза, п**ко проста" пак ше решиш,че те свалят.Имаш централна повреда, мойто момиче.Само една среща с нагуал може да оправи, или много блъскане от живота.Предвиждам,че ще е второто.



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: aмпapo]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 01:19



на кой си споменала-кой е Данчото?че ме заинтригува....да не би да име общи познати

да зема да ти наритам нарцистичния задник на живо



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 01:26



един коментар по това, което си казал в основанат тема:

това да искаш да не платиш повече, отколкото е нужно за да ти се извърши дадена услуга е желателно
това показва, стремеж към ефективност-високо КПД


парите, които даваш са форма на енергията ти-ти си разменил енергия срешу тях, за това би било глупашко и неуважително към енергията да ги пилееш
само пишман-гурвуците и пишман-просветелните и псевдо-възвишените не уважават парите си /енергията си/ и за това са винаги бедни и изтормозени и в лошо настроение, както и пълни с комплекси

не винаги човек успава да постигне максимално КПД в каквото и да е
тогава може да се чувстват някак си-включително и прецакан
това е ОК, стига да не се вживееш в него
просто си наблюдавай усещенто за загуба и недоволство и мисли как следващия път да ти е по-всиоко КПД-то







Тема Re: хихихи:))нови [re: ease]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 02:01



не я обвинявам.. даваш ли си сметка колко си противна?

избиваш комплексите на емигранта тука, като че ли сме длъжни да те търпим.



мда, ама не. аз, моето момиче, не се мъча

за мен живота е приключение. адвенчър. тръпка. изпитание. чалъндж. мъките, десет-годишните извивания на свят и привидните енергийни стени у дома са за сливи-домошарки(или може би кокошарки?) като тебе



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: ease]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 02:04



разкарай се, мухло!

можеш да си вземеш интригата и да я навреш там откъдето излиза.

ДНЕС СЪМ ЛОША!!!!!!!?!



Тема Re: хихихи:))нови [re: aмпapo]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 02:05



на тебе всички са ти противни скъпа

нали знаеш-красотата е в очите на гледащия...и всичко останало пак е там

а ти като изпълзиш изпод чергата на село пак ела ми обяснявай какво приключение бил живота за тебе



Тема Re: хихихи:))нови [re: ease]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 02:07



тъпа слива



аз какво съм ти виновна че си противна?

ае забивай се там в студената кадана и стига си мрънкала вече.



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: aмпapo]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 02:08



ти си егаси воинката, честно

истинска Флоринда!

хахаха..има да викаш "махай се " в живота си-до откат:)))))



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: ease]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 02:10



такава съм само към мухи-лайнарки





Тема Re: хихихи:))нови [re: aмпapo]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 02:10



"противна" на теб-да:)) слава богу!


ако бях еднаква с тебе щях да се застрелям мигновено
ма и за теб не е късно-гръмни се да не се мъчиш



Тема Re: хихихи:))нови [re: ease]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 02:12



задръстена смотана псевдоканадка, другаде няма ли къде да си избиваш комплексите за малоценност?

и факта че миналата седмица валя сняг, м?



представям си, каквато си синя ... как ли те подтиска студената пролет



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: aмпapo]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 02:13



искаш да кажеш,че много мухи лайнарки те кацат?е.....това навежда ли те на някакви мисли?:))))не може ВСИЧКИТЕ ТИЯ МУХИ да се объркали!



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: ease]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 02:14



аз съм дотука с игрането по свирката ти за освинване и на този клуб.

бай бай и да се оплачеш на папата че мноо студено..





Тема Re: хихихи:))нови [re: aмпapo]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 02:15



е като е валяло сняг да не мислиш,че ние седиме на студено?Аз не си спирам парното зимата, кукумявке!

а ти си супер воинка-между 18 и 22 градуса и при слънчево време функционираш като истинка нагуалка, в останалото време си рядко лайно



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: aмпapo]  
Автор ease ()
Публикувано15.04.07 02:17



оооохохохохо...крадеца вика "дръжте крадеца".Ти дойде да ме псуваш и обиждаш, а сега аз съм виновна!

наглостта ти е нечовешка



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Авторxexe (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 08:59



тепърва ще ви перкарват


с новия клуб дето ви се готви

казах ви, че сте мишлета, хванати в капан



Тема Re: хихихи:))нови [re: aмпapo]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 09:14



Интересува ме точно как става закотвянето след отварянето на очите сутрин

Колкото и да ти е противна личността ми (на мен ми е противен аза),а не личността ти -изпитвал съм и то нееднократно движение на СТ и задържането и в нова позиция.И "буден" и "заспал".Но това не става волвево нито всеки ден, а от твоите думи разбирам, че говориш за всяка сутрин след ставане.Смътно сега си мисля,че имаш предвид да възнамерявам нещо но пак ти казвам, че сънуването не ми се удава често независимо от възнамеряването.Но определено знам за какво говоришКлючът към палатката на този етап за мен е неправенето-това ли имаш предвид?



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: ease]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 09:18



Да както във всеки от нас има нещо гнило в нея но нали за това сме тук-да се лекуваме





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: zwerfster]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 09:20



Не знам дали ми отива да те уча щото може и да си по-напреднал/а но няма сила на този свят която да те накара да се чувстваш прекаран освен ти самият/а

А "причините" не са вън -те са вътре в нас



Тема Re: хихихи:))нови [re: ease]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 09:27



Да може би е от аза

Но може и да не еЗасега само Кайли сподели подобно нещо с което доказа, че живота и е борбаДругото е борба между безупречни воинки отдавна надмогнали и аз и нормална позиция на СТ -радвам се, че ви има та си пилеете енергията която наистина ми се отразява много добре



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: xexe]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 09:28



Ако един воин зависеше от формАта на клуба Кастанеда в дира -тежко и горко нему





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Mierin]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано15.04.07 10:01



Случих се при теб 13ти номер...




Пътищата са проходими!

Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 10:04



този отговор не е на войн
ама такъв формат ще ви го набутат...





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано15.04.07 10:07



БОРБАТА Е СЪДБА НА ГЛУПАВИТЕ.

Нямаш причина да се обиждаш, защото не влагам нищо лично в тези думи, а ти ги запомни, заащото все някога ще се сетиш за тях, ако продължаваш по този път.
Всичко ще се промени и без твоята намеса.
Ти си само играч, картите друг ги раздава.

Пътищата са проходими!


Тема Re: хихихи:))нови [re: Boлk]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано15.04.07 10:14



"в темичката в която всеки може да сподели как се е чувствал прекаран щото няма такъв/а който да не се е чувствал така"

това ми се вижда странно.
щото аз никога през дългия си живот

не съм се чувствала прекарана. ама никога.
интересно ми е какво е чувството. откъде идва това усещане.
И не ми казвай че е от аз-а, щото така нищо не казваш.

Ся, ако ме питаш дели не ми се е случвало нещо подобно на това което на тебе- да, случвало ми се е. Обаче усещането за прекарване никога не го е имало. Просто съм си знаела че нещото е станало благодарение на моята глупост и това е, нищо повече.
И още нещо: това усещане за прекарване само по отношение на пари, на нещо материално ли се изпитва, или и в други области?



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: haha]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано15.04.07 10:16



Е, и? изглежда много те вълнува това?



Тема Re: хихихи:))нови [re: Xaнa.]  
Автор _xXx_ (член)
Публикувано15.04.07 12:28



ДХ разказа на КК една история за един младеж който срещнал старец с две делви и стареца ми дал да си избере едната и после ония съжалявал защото имало храна а в другата може би имало злато

тогава ставаше въпрос за поемане на отговорност

смятам се сещаш кой се чувства прекаран





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: ПЪTниk]  
Автор Mierin (неизвестна)
Публикувано15.04.07 12:49



Ми аз от теб го научих тва - от темата в "Окултизъм"


Още вчера, ама не си спомням номерчето...



Тема Re: хихихи:))нови [re: ease]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 13:11



Банвам и за обиди и нецензурни думи.
Правя първо предупреждение на всички, които нямат мяра в употребата им.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: хихихи:))нови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 13:21



Засега само Кайли сподели подобно нещо с което доказа, че живота и е борба

Е тва е проблемът, отдавна се питам дали животът-борба е правилният живот.
Но това е друга бира и е за нова тема.
На мнение съм, че е задънена улица, виждам много хора, които са избегнали борбата, защото не са се вкопчвали в нея и живеят хармонично, вервай ми.
В седма чакра няма борба.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 13:23



Да!
Точно за това иде реч.

Дали най-голямото и единственото прекарване не е когато всъщност си избрал пътя на борбата.
И май да.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: хихихи:))нови [re: Xaнa.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 13:25



Аз май най-вече по отношение на пари се чувствам прекарана.
хм...и то май като стане дума за пари, най-редовно и каквото и да се случи се чувствам все прекарана.
хм...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: хихихи:))нови [re: _xXx_]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано15.04.07 14:21



да, точно.

аз под "отговорност" разбирам понасянето на последствията.
пък понасянето на последствията изключва каквото и да е мрънкане и тюхкане.



Тема Re: хихихи:))нови [re: Xaнa.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 14:31



Що бе, Хано, кво лошо има в това да пробваш да изклинчиш от последствията, никой не е мазохист в крайна сметка.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: хихихи:))нови [re: Kaily]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано15.04.07 14:44



ми Калинке, става дума за последствията от някой ТВОЙ избор или решение.

Ако под "изклинчване" разбираш мрънкане и тюхкане, не знам как се променят последствия с тях.

ако пък поз "изклинчване" имаш предвид нещо друго- как да отреагираш, какво да предприемеш щото е станало еди какво си, то това не е изклинчване. Това е просто следващия ти избор и следващото действие в новата ситуация.

пък за мене си е точно мазохизъм да се тюхкаш за нещо дето не си направил както е трябвало. ми да си го направил като си знаел какво е трябвало, пък ко не си знаел- понеси си последствията.



Тема Re: хихихи:))нови [re: Xaнa.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 14:56



Ми може бе, всичко може.
Аз пък го давам по-леко некак си и правя, каквото си искам. Демек-тюхкам си се на воля.

Ти па много хард го даваш, не прави тва, не прави онова, цела Библия си станала.



пък ко не си знаел- понеси си последствията.

Е да, ма аз мога да не съм знаела как трябва да се направи, ма мога пък да му намеря цаката как да не си понеса последствията.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: хихихи:))нови [re: Kaily]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано15.04.07 15:07



е то и на мен ми е леко, ти що помисли че ми е тежко?





Тема Re: хихихи:))нови [re: Xaнa.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 15:39



Ми щото се дуднеш как требва да бъде, а то не е.
Нещата са такива, каквито са.

На Пепси му е леко, в това съм сигурна. Щото той приема всичко, не се опитва нищо да изправя, просто си седи и щех да река, че медитира, ма ще кажа, че се подхилква. На живота, вселената и всичко останало. Подхилква се в медитативна поза де.
И нищо не изправя.

Няма да забравя на някакъв семинар, Птахи го организира в Тетевен и ние отбор юнаци там, а там още юнаци.
Мина квото мина и гвоздеят на плограмата-Пепси. Чучна пепси отпред и таман да почне медитация, Птахи се изтъпанчва и почва да дудне как нам си кво, пък това било знак или нещо подобно, пък неслучайно той там и е такива дивотии, аз чакам Пепси, Пепси клепа уши медитативно, Птахи пяна му излиза от устата, аз почвам да нервнича, цела зала почва да нервничи, на Пепси му е през...
По едно време таман Птахи понайсти, че той е неслучайно там и на мен не ми издържа чивията и му рекох.е да, ама и аз съм неслучайно тука и значи ти викам да си затваряш устата и да си сядаш на мястото щото всички Пепси чакаме.
А пепси как си клепаше уши почна да се хили, ама едно медитативно такова...



Та некъде го бях споменала и тук да го кажа-ПРИЕМАНЕТО Е МНОГО ВАЖНА ЧАСТ ОТ ОБУЧЕНИЕТО. Научи се да приемаш всичко такова, каквото е, тук там забърши некой шамар, приемай и себе си де.
Ама ти все изправяш гърбини. Ма накъдето ти си тръгнала, аз оттам ида бе.

Зарежи света да си троши главата, свържи се с Титикша да ти каже кога и къде Пепси има семинари и иди на един-два, не за друго, той едно и също бърбори, просто постой в присъствието му и го имитирай в приемането на нещата такива, каквито са.

Има си неща де верно без учител май не стават, ако не беше Пепси, нямаше да се отпуша да почна да приемам повече нещата и да гледам по-леко на всичко.
А ти не гледаш, не ме лъжи, ти дуднеш, ...а Пепси се хили.
Съкива ли разликата?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: хихихи:))нови [re: Kaily]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано15.04.07 16:02



що тъй Калинке? Що четеш не моите отговори, ами отговорите в твоята си глава?

ПРИЕМАНЕТО Е МНОГО ВАЖНА ЧАСТ ОТ ОБУЧЕНИЕТО.

- нещо друго тук някъде да съм казала? ми същото казах бе Калинко- че ПРИЕМАНЕТО на последствията е всъщност понасяне на отговорността. Точно- последствията се приемат без тюхкане и клинчене.

ся няма да та карам да ми посочваш къде точно в думите ми прочете че изправям нечии гърбини, щото няма да намериш такова нещо. Виж, твоя пост е целия в съвети какво и как правя и какво и как да правя. Не забеляза ли?

пък аз само споделих, че никога не ми се е случвало да се чувствам прецакана. Нали се сещаш що- ми приемам последствията от действията и изборите си.

сега, не знам дали "така трябва да бъде". казах само как е при мен.
Вълка говореше за усещането за прецакване като нещо, което не му харесва, като нещо с което иска да се пребори, като нещо неприятно. Е, казах му че при мен тези неприятни усещания липсват.
И сега, ако ти подсъзнателно усещаш че така трябва да бъде- че тези усещания трябва да липсват, не ми вменявай че аз съм го казала:)))

и не се дразни, че при мен няма усещане за прецакване, приемай нещата такива каквито са.


всъщност хХх изчерпи въпроса най-точно с примера за двете кратуни -кретко и точно. другото са само повече излишни думи. И ако изобщо се включих, то беше да попитам Вълка дали това усещане е само по отношение на парите, или засяга и други неща. щото ако засяга и други неща, може да става въпрос за липса на доверие например, а товаедна нагласа която води до други проблеми. и естествено до тюхкане.



Тема Re: хихихи:))нови [re: Xaнa.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 16:08



Ма аз не съм рекла, че не си го казала, само рекох, че дуднеш и наставляваш и назидаваш бе.



ПРИЕМАНЕТО Е МНОГО ВАЖНА ЧАСТ ОТ ОБУЧЕНИЕТО.

- нещо друго тук някъде да съм казала?


Ма те ти точно това де го казваш сега. пак дуднеш, че требва да приемаме, ми може па да не щем бе.
Не разбираш ли, даже дуднейки ни да приемаме, ти се пак дуднеш кво да правим.

И изобщо не се дразня какво било имало при теб и нямало при мен. Напротив, днес ми присветна, че с парите винаги се чувствам прецакана, присветна ми за сефте в живота и сметам да си поиграя с тая мисла на първо време.
Ама аз съм несъвършена и даже се приемам вече и себе си такава каквато съм. Та и не си посипвам главата с пепел. Ко мога, ще го оправя, ко не мога, и това не е малко-да го осъзная.

И айде сега, зарежи го вълка, дай поредния съвет според теб що аз вечно се чувствам прецакана с парите, ма без да намесваш ЧСЗ-то.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: хихихи:))нови [re: Kaily]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано15.04.07 16:23



добре Калинке, щом си рекла че дудна, ОК.

пък за парите- ми не знам, имаш неква енграма.


ако се чувстваш прецакана и в ситуации в които нищо не губиш откъм пари, и дори напротив-печелиш пари, както и да го сучеш, да знаеш че става дума за алчност.



Тема Re: хихихи:))нови [re: Xaнa.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 16:28



Може.
Аз сефте го открих, требе го обмисля.
Може и алчност да е.

Така навремето преди години квото и да си въобразявах в един момент ме тресна по главата, че изпитвам завист. После се поправих, то трескането ми беше почти достатъчно. Осъзнаването демек.
Сега па да е алчност...требе помисля.

Ама интересна работа, ко река безплатно да ти наливам акъл в главата, ще го правя с радост и през ум нема ми мине, че е безвъзмездно.
Ако обаче се спазарим да ти наливам акъл срещу заплащане, се ще ми се чини малко заплащането.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: хихихи:))нови [re: Kaily]  
Авторaмпapo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 16:29



сори, вчера ми избиха чевиите и не изтраях



няма да се повтори (скоро).



Тема Re: хихихи:))нови [re: aмпapo]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 16:40



приема се



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: хихихи:))нови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 19:06



Вече много добре знам какво трябва да чувствам

Намериха мни ицитат от книгите -благодаря ви братчета и сестричета ама с цялата си глупост казах какво се случи, а не какво е трябвало да се случи.Айде да се самопохваля -една част от мен знаеше, че това е номер на аза -изпитвах чувство -не съм се тюхкал -не съм споделял с никой освен с вас и то след като чувството изчезна когато поспах след като проверих ценитев в нета
А иначе ампаро най-добре го каза -да имам дребнав аз и често често и в бъдеще ще се чувствам прецаканНо не съвсемЗащото дори да му откраднат колата воина трябва да го приеме спокойно
Освен това разбрах какво значи да воина да е нащрек 24 часа -ако не сбара поне 1 път аза си какви ги върши на ден той е проспал този ден и ако не е осъзнал съня си е проспал и нощта-естествено това са обичайните състояния -иначе воина може да спи през деня и да будува през нощта



Тема Re: хихихи:))нови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.04.07 19:13



Аз отдавна зарязах книгите, съветвам те да сториш същото.

Я си представи като станеш съвършен и безупречен, после с какво ще се занимаваш,а? Сега барем занимавка си имаш.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: хихихи:))нови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 19:55



Е щом мислиш, че чувствам по книга няма какво да кажа





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: ПЪTниk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 19:56



Де да беше толкова лесно





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Xaнa.]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:31



А тебе вълнува ли те,че него го вълнува?





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано15.04.07 20:50



Егото, което всъщност би трябвало да контролира всичко е изместено от различни желания, различни психически и инстинктивни състояния, и те завладяват и управляват сложният механизъм на тялото - носителя на душата.

Аза егото, би трябвало да контролира, НО НЕ УСПЯВА ДА КОНТРОЛИРА, Аза не е единствения извършител на действията и не е правилно да бъде наричан за единствения извършител, не е правилно и е невежество:

"Бог казва: “Това тяло, се нарича поле, а този, който познава това поле, се нарича познавач на полето.
Трябва да разбереш, че Аз съм също и познавача на всички тела. Да се разбере това тяло и неговия познавач се нарича знание.
Това е Моето мнение.
Петте груби елемента, лъжливото его, разумът, непроявеното, десетте сетива и умът, петте обекта на сетивата, желанието, омразата, щастието, нещастието, съвкупността, признаци на живот и убежденията-всички взети заедно се приемат за поле на дейностите и неговите взаимодействия. Смирението; отсъствието на гордост; ненасилието;търпимостта; простотата; обръщането към авторитетен духовен учител; чистотата; устойчивостта; себеконтролът; отречението от обектите за сетивно наслаждение; отсъствието на лъжливо его; осъзнаването, че раждането и смъртта, старостта и болестите са злини ; непривързаността; освобождаване от препятствията, деца, съпруга, дом и др.; уравновеността при приятни и неприятни събития; постоянната и чиста преданост към Мен; стремежът да се живее на усамотено място; непривързаността към обща маса от хора; приемане на важността на себереализацията и философското търсене на Абсолютната Истина- всичко това Аз обявявам за знание и всичко което е извън това, е невежество."

Пътищата са проходими!


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 14:17



Е, милички, оня ден благодарение на тая тема и на собственото си състояние нащрек, осъзнах, че имам някакъв проблем с парите, чувствайки се прекарана.
Това че го осъзнах, повлече разни практки след себе си.
Първо осъзнах, че нямам проблем с качеството на парите, а с количеството на парите.
После започнах да проработвам с технки от процесинга количествата пари, определена сума пари, различна сума пари и си почти проработих застиналите заряди по отношение на определено количество пари.

Та да ви питам вие какво осъзнахте от оня ден и какво си проработихте?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 14:49



Като се почувствах от една страна прекаран от друга осъзнах, че това е от аза приложих принципа да зарежеш всичко и да се занимаеш с нещо странично в случая със сън.Така си мисля ,че практикувах дисциплина.С 3 дена практика едва ли си изкоренила шаблона но кой знае?

Все си мисля, че шаблона винаги ще си сработва щото сме изградени личности но вниманието което ще му се отделя, ще е все по-малко докато накрая се приеме с една вътрешна усмивка и нито една мисъл която да го подхранва.Щото ако ми кажеш,че си изкоренила шаблона няма да ти повярвам -то е все едно да спреш мисленето си като си кажеш да спреш мислите



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 15:01



Ми ти спри все да си мислиш, щото и това е шаблон.
Техниките от процесинга обикновено сработват, стига да нацелиш правилната, и три часа ти стигат, губиш време най-вече докато я нацелваш.

Шаблоните се заличават.

Нямам никакво намерение да ти доказвам нищо, мързи ме. Паси си.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 15:17



И ти като Оро -за секунда окончателен резултат.А па това за парите е толкова вкоренено, че години са нужни за да не му се обръща внимание и то не техники от процесинга ми истински толтекски преглед щото тоя шаблон не се е градил за 5 минути ми за годините ти до сега без 5 примерно





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 16:50



Е добре де, ти всичко знаеш.
Успокой се сега.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 20:08



Знам та няма повече накъде "Мойто техника по-добра от твойта техника" -аза е много коварно нещо и всякакъв мир с него е невъзможен





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 21:33



Аз твойте техники съм опитвала, ти мойте опитвал ли си?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано17.04.07 21:43



Опасен шешит съм аз.....
Щом някой ме спомене в някой клуб.... може и посред нощ да е и.... интуицията ми ме отправя към него.... Та и сега. Не съм от редовните
посетители/писачи в този клуб. Но той явно се е съживил и стават интересни дебати..... Ще ми е интересно като се върна в БГ през юни да се срещна и с теб и с Кайли.

А сега по темата:

1.Ти чувал ли си тази поговорка: "Не питай старо, ни патило - питай....Оро!"
Ха-ха-хаааа сега ще поясня защо:

2.Темата за минавката!

В природата нищо не се губи - само преминава от една форма в друга.
Закон нали! И това значи, че ако ти си се минал - някой друг пък се е обогатил.
Парите имат това свойство да преминават лесно от едни в други ръце. Даже бях измислил моя собствена дефиниция за "крадец":

"Крадецът е такъв човек, който има свое собствено виждане за това къде трябва да се помещават вещи и пари...." Напр. ти слагаш нещо в своя дом - той пък мисли, че е по-добре да го премести в своят. Въпрос на преместване
в пространството на вещи и неща и пари, които и така не принадлежат....никому.

Но по въпроса за минавката имам още нещо да кажа:
Има 2 вида минавка:
а/когато те минат или излъжат или подведат нарушавайки правилата на играта и морала и законите.
б/когато си се минал от....собствено недоглеждане, недомислене, глупост и липса на наблюдателност, опит и др.
Май втората минавка е по-болезнена от другата, която се забравя....

3.Темата за егото - азът.

Виждам в твое и в лицето на други тук ....себе си преди около 30 год. когато и аз тръгнах да воювам с азът и егото....... и ми става мило и малко тъжно.... и състрадателно за вас. Защо ли?

Защото "азът- егото" НЕ МОЖЕ НИКОЙ ДА ПОБЕДИ! ПО НИКОЙ НАЧИН НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙ ДА ВОЮВАШ С НЕГО!!!! 1000% ЗАГУБЕНА КАУЗА!



Пояснявам:

Що е то "его" или "азът" ?
То е ....състояние на съзнанието на човека в което той се чувствува изолиран от света и другите ... "водещ някакво илюзиорно собствено съществувание".
Внимавай сега добре:

НИЕ ИМАМЕ НУЖДА ОТ илюзиорното его-азът ЗА ДА ОЦЕЛЯВАМЕ В ОБСТАНОВКАТА НА ЧОВЕШКИТЕ ОТНОШЕНИЯ. И НЕ БИВА ДА СЕ ОПИТВАМЕ ДА СЕ ОСВОБОДИМ ОТ ТЯХ................
..............................
........................................
............................................
ПРЕДИ ДА СМЕ ДОСТИГНАЛИ ДО ТОВА УЗРЯВАНЕ, ЧЕ ДА ИМАМЕ ГОТОВНОСТ ДА СЛЕЕМ СВОЕТО АЗ И ЕГО С ТОВА НА НЕГОВИЯТ ТВОРЕЦ. С други думи както йогите го наричат да преминем през Процеса на СебеРеализацията. Или СебеПознанието. Познанието за Истинското Себе си. Съзнанието на Твореца или Безбрежният и Висш Интелект на Този, който не е създаван и не ще бъде унищожен, но Е СЪЗДАЛ АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ ВИДИМИ И НЕВИДИМИ СВЕТОВЕ.



Когато човек е готов за Ключът към СебеПознанието той бива открит от Гуру без усилия и борби.
"Почукайте за да ви се отвори!" е казал Христос. И не само Той.... И всеки пита глупашки: - Абе къде да чукам бе? А "чукането" е коан и означава, че дълбоката ти вътрешна Жажда да узнаеш своето Истинско Аз е станала толкова силна и неутолима, че...... нещо в тебе "чука" и "крещи" за Истината.... Тогава Създателят чува твоят зов и "чукане" и се отзовава. Той си има свои пътища и човек не може да ги знае..... за да не ги опорочи и манипулира.....

За такъв човек получил Ключът към Себепознанието започват .....блаженните мигове и часове на сливане на аза и егото с това на Висшия Разум. Никакви борби, никакво воюване и усилия. Просто едно абсолютно лесно практикуване на техники, които те отвеждат директно в Съкровището, което е в теб. Които те взимат от света на Мая - дуализма и те отвеждат в Света на Единството, който е Първоизточника на двете воюващи сили в света. И от където са произлезли те.
Лесно, блаженно и ПРИРОДНО практикуване без никакви усилия. Най-естественото нещо за човека.
Когато човешкият ум-его-аз влезнат в пряк контакт с тази Висша Сила в човека - ТЕ БИВАТ ПРИКОВАНИ КАТО С МАГНИТ В НЕЯ И НАСТЪПВА ......МИР И ПЪЛНА ХАРМОНИЯ И БЛАЖЕНСТВО. Ти си пристигнал "У ДОМА!" Твоят единствен истински Дом.










Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 21:44



Говорех ти как моя аз казва

А твоя аз прекрасно го разбра и го интерпретира как аз ти налагам "моите " техники.Моите техники миличка са техники как се прави аз и не бих ги натрапил и на най-големия си враг



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Awaken]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 21:54



Прав си, Оро, като изключим досаждането с Прем Прават, за сичко друго си прав.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Awaken]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 21:56



абсолютно лесно практикуване на техники, които те отвеждат директно в Съкровището, което е в теб. Които те взимат от света на Мая - дуализма и те отвеждат в Света на Единството, който е Първоизточника на двете воюващи сили в света. И от където са произлезли те.
Лесно, блаженно и ПРИРОДНО практикуване без никакви усилия. Най-естественото нещо за човека.
Когато човешкият ум-его-аз влезнат в пряк контакт с тази Висша Сила в човека - ТЕ БИВАТ ПРИКОВАНИ КАТО С МАГНИТ В НЕЯ И НАСТЪПВА ......МИР И ПЪЛНА ХАРМОНИЯ И БЛАЖЕНСТВО

Ае мерси но не искам тия лесни еФтини реклами за бърз успех -само като сменя някои думи и мога да стана пиар на от четки за зъби до маркови автомобили -ти си бъкан от аз мой човек но това не е моя битка и трябва сам да си дадеш зор да проумееш в къв ужасен затвор живееш.А доказателства, че може и да не го проумееш има колкото щеш.Всеки има кубически сантиметър шанс.Повечето не го улавяме.



Тема Благодаря и на дваматанови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 22:42



Прав е и то дори с досаждането за Прем Прават -то само замени Прем Прават с процесинг или Хъбарт и ника си с Оро и всичко си идва по местата.И ДХ казва, че "трудното е,че не можем да повярваме колко е лесно"





Тема Re: Благодаря и на дваматанови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 22:45



И ДХ казва, че "трудното е,че не можем да повярваме колко е лесно"

Знам че ще додеш на мойто рано или късно, па макар и за по-напряко през Карлитко.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Благодаря и на дваматанови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 22:51



Карлитко е толкова безжалостно прав когато казва, че е заробващ нагуал





Тема Re: Благодаря и на дваматанови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 22:56



Мен що не заробва?
Щоне ми се играе на заробена.

На теб обаче ти се играе. Когато робът е готов, заробващият се появява.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Благодаря и на дваматанови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 23:00



Ае, че преди да затворят Кастанеда гледах твои постове от преди години -то разменки на кю-та то чудесии за превеждането на поредния кастанедиански текст





Тема Re: Благодаря и на дваматанови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 23:13



Это было давно и неправда.

Или с други думи, аз реагирам вече на човека пред мен, а не на миналия му образ. А ти защо още не?



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Благодаря и на дваматанови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано18.04.07 08:34



Ми опитвам се но човечката да не се самозабравя все пак





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 12:42



Има една чудесна книга на Ричард Бах "Джонатан Ливингстън Чайката"
потърси я и я прочети внимателно.... Има и филм по нея и аз имам видеокасета с него.
Та историята е следната:
Един гларус като гледал как орлите се реят волно и свободно на огромни висоти започнал да си мечтае и той да полети толкова високо като тях. И почнал да прави опити. Но старейшините на ятото го навиквали: - Ти си само гларус-чайка бре. Не можеш да полетиш като орлите. Престани с тези глупави опити. Ние сме живяли много и видял много но досега чайка да лети като орел не сме виждали.....
Но този гларус не се отказвал..... И се учил да лети все по-нагоре и по-нависоко..... Но един ден като се издигнал на една висота бил нападнат от орлите и накълван жестоко. Паднал в океана и в безсъзнание бил изхвърлен на един бряг, където се събудил полужив. Взел да мисли и се съмнява в начнанието си и тогава при него се появила една друга птица. Тя била неговия гуру. И тя му вдъхнала нова сила и енергия и той полетял отново към висините.......
И не след дълго се научил наистина да лети като орлите...
И какво да прави? решил че трябва да се върне в своето ято ида разкаже на всички, че е възможно да се лети като орел. /Надявам се, че схващаш смисъла на думата "летене" не в буквалния смисъл...../ И почнал да разказва на по-младите от ятото за премеждията си и как се научил да лети като орел. Но старейшините на ятото узнали за неговото връщане и се паникьосали, че....ще развали морала на ятото и се събрали и го нападнали и кълвали и ругали и ........изгонили от ятото надалеч. И той избягал и си спасил живота от своите......


Та... и твоята работа сега.

"Ае мерси но не искам тия лесни еФтини реклами за бърз успех -само като сменя някои думи и мога да стана пиар на от четки за зъби до маркови автомобили -ти си бъкан от аз мой човек но това не е моя битка и трябва сам да си дадеш зор да проумееш в къв ужасен затвор живееш.А доказателства, че може и да не го проумееш има колкото щеш.Всеки има кубически сантиметър шанс.Повечето не го улавяме."

"Ужасният затвор" е твоят свят мойто момче. Свят на лутане и блъскане от една бариера в друга. Свят на безизходица и отчаяние..... защото "его-то и аза" не ще победиш НИКОГА. Колкото и да воюваш. Всемирен Закон създаден и в непрестанно действие от Създателя на Вселената и съответно на човека и...съответно механизма на биокомпа "Гуру Цар Ум" и "Егото". Помисли само: Как може умът да победи .....умът? Абсурд нали? А както е казано от най-дълбока древност:


"Истината е скрита зад плътната завеса на мислите. Когато умът спре да произвежда мисли - тя блясва в цялото си Величие!"


Човешкият ум е страхотна сила. Той владее света и всеки човек му робува.... Има САМО ЕДНА СИЛА НАД НЕГО - И ТЯ ОБИТАВА В ЧОВЕКА СЪЩО.

Но Ключът към нея е в ръцете на СатГуру - Истинския Учител.

Само Той може да го даде на узрелите за това. За да могат да отключват това Съкровище и влизат в този Свят на Вечна Радост, Вечен Мир и Вечно Блаженство. В този Свят цари Единството и в него азът и егото нямат достъп.




Това може да изглежда на твоя ум като търговска реклама и всичко друго - но....... всеки влязъл в този Свят, в това Изживяване е онемявал и казвал отново и отново през вековете, че....думи открити на света няма - за да опишат тази неземна Красота. А ти - ти можеш да си воюваш колкото си искаш.... Дерзай и воювай....Във всекиго живее един воин.

За Дон Кихот си чувал, нали? Страхотен воин е бил и той....








Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 12:52



Прав си, Оро, като изключим досаждането с Прем Прават, за сичко друго си прав.

Като деца ни "досаждаха" вкъщи с маса неща:
Мий си ръцете преди ядене! Мий си зъбите всеки ден! Обличай се добре като излизаш навън през зимата! Яж спанак и коприва - те са много полезни! И т.н. и т.н. Това бе един вид "терор+ за нас, защото не схващахме смисъла на тези повторения.... Чак след много години узряхме да схванем този смисъл и ползите от тези натяквания. И дори да ги прилагаме към нашите деца..... И чак много години по-късно започнахме да изпитваме благодарност към своите родители за това на което са се опитвали да ни научат.....



За тебе и много други това, което повтарям за Прем Рават е ....."досаждане". А на света има милиони хора, които смятат че това е Най-Висше Откровение. Има хора чули 1-2 пъти за Прем Рават и отишли веднага при Него и получили Ключът към Познанието и после нямат думи да изразят възхищението си и признателноста си към Него....


Та... нива всякакви. Тези, които са чели най-много и са задръстили главите с с концепции и схващания сякаш най-трудно приемат ролята на Прем Рават.
Защото това в главите им пречи да видят истинското положение и какво предлага Той.







Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: !]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.04.07 13:02



Не бе, Оро, за всяко нещо трябва да има мяра.
А ти нямаш мярка.
И вместо да изписваш вежди, вадиш очи.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 16:08



Ти лично преди колко години узна от това, което пускам из Клубове
за Прем Рават?



И никога не пожела да прочетеш нещо повече по въпроса.......

Това че не владееш английски не бе причината - защото има и български сайт и много хора се възхитиха от него....

В клубовете освен "постоянно присъствие" има и хора, които случайно влизат или са нови тук.

За тях пускам тази информация - не за редовните, които са решили да не се интересуват от Прем Рават и СебеПознанието.

Защото колкото и лесно достъпно да е то днес за всички....... То НЕ Е ЗА ВСИЧКИ!

САМО ЗА ИСТИНСКИ ЖАДНИТЕ И УЗРЕЛИ ЗА ТОВА СЕБЕПОЗНАНИЕ.



По радиото, Тв и медиите ни промиват мозъците всеки ден и всеки час с едни и същи "новини" и простотии и реклами..... и всеки кротува и ги чете и си трае.


НОВИНАТА за Прем Рават носи Освобождение от Мая и Спасение от заблудите и илюзиите!!! Реално и Истинско!!! Това е най-великата Новина!!!

Ти знаеш ли напр. че във всички самолети от вътрешните авиолинии в Щатите пускат видеоклип с думите на Прем Рават? И че се излъчва по цял свят сателитна програма всеки ден с негови програми по света.......











Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: !]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано18.04.07 20:01



Благодарих ти по-горе и на теб и на Кайли - благодаря и за този пост





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Awaken]  
Автор Mierin (неизвестна)
Публикувано18.04.07 22:18



Хареса ми написаното...
Това "у дома" съм го усещала на няколко пъти инцидентно, но не мога по своя воля да го достигна пак...като връщане в детството е, същият аромат носи, същото усещане за близост с... всичко...





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Mierin]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 01:27



Всеки при едни или други обстоятелства е изпитвал това Изживяване за мигове....

Но ако искаш да стане постоянно - трябва да получиш Ключът и да практикуваш всеки ден.... И то се изплаща хилядократно...













Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.