Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Xaнa.]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.04.07 20:31



А тебе вълнува ли те,че него го вълнува?





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано15.04.07 20:50



Егото, което всъщност би трябвало да контролира всичко е изместено от различни желания, различни психически и инстинктивни състояния, и те завладяват и управляват сложният механизъм на тялото - носителя на душата.

Аза егото, би трябвало да контролира, НО НЕ УСПЯВА ДА КОНТРОЛИРА, Аза не е единствения извършител на действията и не е правилно да бъде наричан за единствения извършител, не е правилно и е невежество:

"Бог казва: “Това тяло, се нарича поле, а този, който познава това поле, се нарича познавач на полето.
Трябва да разбереш, че Аз съм също и познавача на всички тела. Да се разбере това тяло и неговия познавач се нарича знание.
Това е Моето мнение.
Петте груби елемента, лъжливото его, разумът, непроявеното, десетте сетива и умът, петте обекта на сетивата, желанието, омразата, щастието, нещастието, съвкупността, признаци на живот и убежденията-всички взети заедно се приемат за поле на дейностите и неговите взаимодействия. Смирението; отсъствието на гордост; ненасилието;търпимостта; простотата; обръщането към авторитетен духовен учител; чистотата; устойчивостта; себеконтролът; отречението от обектите за сетивно наслаждение; отсъствието на лъжливо его; осъзнаването, че раждането и смъртта, старостта и болестите са злини ; непривързаността; освобождаване от препятствията, деца, съпруга, дом и др.; уравновеността при приятни и неприятни събития; постоянната и чиста преданост към Мен; стремежът да се живее на усамотено място; непривързаността към обща маса от хора; приемане на важността на себереализацията и философското търсене на Абсолютната Истина- всичко това Аз обявявам за знание и всичко което е извън това, е невежество."

Пътищата са проходими!


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 14:17



Е, милички, оня ден благодарение на тая тема и на собственото си състояние нащрек, осъзнах, че имам някакъв проблем с парите, чувствайки се прекарана.
Това че го осъзнах, повлече разни практки след себе си.
Първо осъзнах, че нямам проблем с качеството на парите, а с количеството на парите.
После започнах да проработвам с технки от процесинга количествата пари, определена сума пари, различна сума пари и си почти проработих застиналите заряди по отношение на определено количество пари.

Та да ви питам вие какво осъзнахте от оня ден и какво си проработихте?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 14:49



Като се почувствах от една страна прекаран от друга осъзнах, че това е от аза приложих принципа да зарежеш всичко и да се занимаеш с нещо странично в случая със сън.Така си мисля ,че практикувах дисциплина.С 3 дена практика едва ли си изкоренила шаблона но кой знае?

Все си мисля, че шаблона винаги ще си сработва щото сме изградени личности но вниманието което ще му се отделя, ще е все по-малко докато накрая се приеме с една вътрешна усмивка и нито една мисъл която да го подхранва.Щото ако ми кажеш,че си изкоренила шаблона няма да ти повярвам -то е все едно да спреш мисленето си като си кажеш да спреш мислите



Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 15:01



Ми ти спри все да си мислиш, щото и това е шаблон.
Техниките от процесинга обикновено сработват, стига да нацелиш правилната, и три часа ти стигат, губиш време най-вече докато я нацелваш.

Шаблоните се заличават.

Нямам никакво намерение да ти доказвам нищо, мързи ме. Паси си.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 15:17



И ти като Оро -за секунда окончателен резултат.А па това за парите е толкова вкоренено, че години са нужни за да не му се обръща внимание и то не техники от процесинга ми истински толтекски преглед щото тоя шаблон не се е градил за 5 минути ми за годините ти до сега без 5 примерно





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 16:50



Е добре де, ти всичко знаеш.
Успокой се сега.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано17.04.07 20:08



Знам та няма повече накъде "Мойто техника по-добра от твойта техника" -аза е много коварно нещо и всякакъв мир с него е невъзможен





Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.07 21:33



Аз твойте техники съм опитвала, ти мойте опитвал ли си?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да се чувстваш прекараннови [re: Boлk]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано17.04.07 21:43



Опасен шешит съм аз.....
Щом някой ме спомене в някой клуб.... може и посред нощ да е и.... интуицията ми ме отправя към него.... Та и сега. Не съм от редовните
посетители/писачи в този клуб. Но той явно се е съживил и стават интересни дебати..... Ще ми е интересно като се върна в БГ през юни да се срещна и с теб и с Кайли.

А сега по темата:

1.Ти чувал ли си тази поговорка: "Не питай старо, ни патило - питай....Оро!"
Ха-ха-хаааа сега ще поясня защо:

2.Темата за минавката!

В природата нищо не се губи - само преминава от една форма в друга.
Закон нали! И това значи, че ако ти си се минал - някой друг пък се е обогатил.
Парите имат това свойство да преминават лесно от едни в други ръце. Даже бях измислил моя собствена дефиниция за "крадец":

"Крадецът е такъв човек, който има свое собствено виждане за това къде трябва да се помещават вещи и пари...." Напр. ти слагаш нещо в своя дом - той пък мисли, че е по-добре да го премести в своят. Въпрос на преместване
в пространството на вещи и неща и пари, които и така не принадлежат....никому.

Но по въпроса за минавката имам още нещо да кажа:
Има 2 вида минавка:
а/когато те минат или излъжат или подведат нарушавайки правилата на играта и морала и законите.
б/когато си се минал от....собствено недоглеждане, недомислене, глупост и липса на наблюдателност, опит и др.
Май втората минавка е по-болезнена от другата, която се забравя....

3.Темата за егото - азът.

Виждам в твое и в лицето на други тук ....себе си преди около 30 год. когато и аз тръгнах да воювам с азът и егото....... и ми става мило и малко тъжно.... и състрадателно за вас. Защо ли?

Защото "азът- егото" НЕ МОЖЕ НИКОЙ ДА ПОБЕДИ! ПО НИКОЙ НАЧИН НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙ ДА ВОЮВАШ С НЕГО!!!! 1000% ЗАГУБЕНА КАУЗА!



Пояснявам:

Що е то "его" или "азът" ?
То е ....състояние на съзнанието на човека в което той се чувствува изолиран от света и другите ... "водещ някакво илюзиорно собствено съществувание".
Внимавай сега добре:

НИЕ ИМАМЕ НУЖДА ОТ илюзиорното его-азът ЗА ДА ОЦЕЛЯВАМЕ В ОБСТАНОВКАТА НА ЧОВЕШКИТЕ ОТНОШЕНИЯ. И НЕ БИВА ДА СЕ ОПИТВАМЕ ДА СЕ ОСВОБОДИМ ОТ ТЯХ................
..............................
........................................
............................................
ПРЕДИ ДА СМЕ ДОСТИГНАЛИ ДО ТОВА УЗРЯВАНЕ, ЧЕ ДА ИМАМЕ ГОТОВНОСТ ДА СЛЕЕМ СВОЕТО АЗ И ЕГО С ТОВА НА НЕГОВИЯТ ТВОРЕЦ. С други думи както йогите го наричат да преминем през Процеса на СебеРеализацията. Или СебеПознанието. Познанието за Истинското Себе си. Съзнанието на Твореца или Безбрежният и Висш Интелект на Този, който не е създаван и не ще бъде унищожен, но Е СЪЗДАЛ АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ ВИДИМИ И НЕВИДИМИ СВЕТОВЕ.



Когато човек е готов за Ключът към СебеПознанието той бива открит от Гуру без усилия и борби.
"Почукайте за да ви се отвори!" е казал Христос. И не само Той.... И всеки пита глупашки: - Абе къде да чукам бе? А "чукането" е коан и означава, че дълбоката ти вътрешна Жажда да узнаеш своето Истинско Аз е станала толкова силна и неутолима, че...... нещо в тебе "чука" и "крещи" за Истината.... Тогава Създателят чува твоят зов и "чукане" и се отзовава. Той си има свои пътища и човек не може да ги знае..... за да не ги опорочи и манипулира.....

За такъв човек получил Ключът към Себепознанието започват .....блаженните мигове и часове на сливане на аза и егото с това на Висшия Разум. Никакви борби, никакво воюване и усилия. Просто едно абсолютно лесно практикуване на техники, които те отвеждат директно в Съкровището, което е в теб. Които те взимат от света на Мая - дуализма и те отвеждат в Света на Единството, който е Първоизточника на двете воюващи сили в света. И от където са произлезли те.
Лесно, блаженно и ПРИРОДНО практикуване без никакви усилия. Най-естественото нещо за човека.
Когато човешкият ум-его-аз влезнат в пряк контакт с тази Висша Сила в човека - ТЕ БИВАТ ПРИКОВАНИ КАТО С МАГНИТ В НЕЯ И НАСТЪПВА ......МИР И ПЪЛНА ХАРМОНИЯ И БЛАЖЕНСТВО. Ти си пристигнал "У ДОМА!" Твоят единствен истински Дом.











Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.