Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Как познавате?нови  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 10:51



Кога действието е продиктувано от аза?
При мен е доста смътно





Тема Re: Как познавате?нови [re: Boлk]  
Авторheh (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 12:33



докато го има твоят "аз", всички действия са ти продуктувани от него


както и да се маскираш...



Тема Re: Как познавате?нови [re: Boлk]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано10.04.07 12:40



С безмилостно разголване на фактите.

става и с преглед де...





Тема Re: Как познавате?нови [re: Boлk]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано10.04.07 13:35



Всяко действие, повлияно от емоциите, е действие на "аза".

Всяко действие, идващо от осъзнаване на нещата (безпристрастност), е необусловено от "аза". Да разбираме "аз" = чувственост.

Ако разделим паметта на технически регистрации и психологически регистрации (емоции), то техническите регистрации не създават обусловености, а психологическите изпълват изцяло съдържанието на "аза".



Тема Re: Как познавате?нови [re: Xaнa.]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 13:43



Да де когато СТ се премести е ясно


А прегледа е осъзнаване пост-фактум -въпроса ми е конкретно в даден момент когато нямаш време нито да разголваш факти,нито да правиш преглед - май единствения метод е да караш на знаци.



Тема Re: Как познавате?нови [re: Boлk]  
Авторheh (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 13:59



когато е спрял ума
и има силно чисто осъзнаване
тогава действието идва самО
реагираш бързо и спонтанно и по най-адекватния начин
а постфактум може да започнеш да разсъждаваш, като ще отбележиш, че си действал, като че ли не си бил ти

например, така при някакво бедствие човек може да се спусне да спасява някой
и после да не помни как точно е станало

на момента това не можеш да го определиш
ако искаш отва - значи, че искаш ума да се намеси и да констанира нещо - тогава всичко вече е пропаднало...





Тема Re: Как познавате?нови [re: heh]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 14:10



Така де -за постигналия вътрешна тишина въпроса ми е безсмислен


Но за непостигналия вътрешна тишина май знаците са единствения ориентир



Тема Re: Как познавате?нови [re: Boлk]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 14:56



Че закъде си се разбързал?


зарежи знаците, щото винаги има начин да ги изтълкуваш както аза ти диктува.

има един такъв момент: когато "постфактум" си осъзнал че нещо е било продиктувано от "аза"(както го наричаш), самото това осъзнаване вече прави така, че в следващия идентичен случай ти пренебрегваш "аза" и не му угаждаш.

Всъщност нещата са по-прости: всичко е до степента на безупречност от която се действа във всеки един момент. Понеже ние нямаме правилни тонали, единствената ни грижа трябва да е как тонала да се изправи.

И тук пак ще стигна до онова, което така неистово отхвърляш:
когато не знаеш кой тонал е правилен, единственото което може да те води в тази посока, и да си сигурен че не е от "аза", са едни дребни и незабележими вметки пръснати навсякъде из книгите.
И една такава вметка са думите на Дон Хуан "...ти просто си забелязал моята безупречност. Безупречността само прилича на религиозна нравственост"

Ако искаш, можеш (както и друг път, както и други) - да наблегнеш на думата прилича, и да почнеш да доказваш как тя не е. Това че не е, е ясно.
Ако искаш обаче можеш да събереш две и две и да помислиш, че човек, който отстрани изглежда религиозно нравствен, е човека с правилен тонал, и че в него има доста голяма доза безупречност. И това може да ти е ориентир - как да действаш когато не знаеш дали аза командва.
Простия извод е: следвай принципите на религиозната нравственост (а да не я разнищваме, че се не видя) и в голяма степен ще си стъпил на пътеката на безупречността.

Друг такъв репер може да е изказването пак на ДХ, че "един воин внимава за грубостите си в отношенията с околните". Също че в отношенията си с хората воините са фини и деликатни и се отнасят пестеливо към света, в това число и към отношенията с хората.

И ако всичко това ти идва много, просто приеми че винаги действаш от позицията на "аза". така ще си по-бдителен



Тема Re: Как познавате?нови [re: Xaнa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 15:39



Стана ми ясна гледната ти точка за което ти благодаря, че си си дала труд да напишеш такъв дълъг пост.





Тема Re: Как познавате? [re: Boлk]  
Автор тaтak (намиращ)
Публикувано10.04.07 15:51



сега остава и правилния прочет на знаците; да слушаш сърцето си , според мен, не че е по-лесния начин, но поне някой вътре в теб ще е по-радостен...може би...

кой, бе аз, ли?...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.