Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Айде сега от алфата и омегата на Кастанеда  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 13:32



Воини, знаете ли какво значи виждане?

И ако знаете, как ще го съпоставите с опашката, която развявам из дира вече трета година?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.04.07 13:51



Абсолютно вярно!


Съпоставихме го, и още тогава ти казахме, че няма нищо общо!
Ама ти тогава не го разбра, и сега не го разбираш, явно ще трябва да чакаме още три години, за да сработи устройството ти за мислене ...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Darth_Vader™]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 13:56



От името на всички говориш, а жалко.

Ти придаде друг смисъл на Кастанеда и на събитията в него, в резултат на което Духът се намеси и възстанови равновесието.
Твоят смисъл за самия себе си е различен от смисъла, който битието ти дава, но ЧСЗ-то ти пречи да видиш смисъла на битието и затова предпочиташ своя.

Вейдъре, искам да мислиш, преди да ми отговаряш, не да се заяждаш.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано07.04.07 13:56



Ами аз виждам че и твоя край като модератор е близо , ако продължиш с диктатурата в мисленето и наглоста в писането
Сега ще ти кажа алфата, а за омегата ще поживеем и ще видим.
Трябва да имаш огромно количество енергия за да устоиш на група от хора с енергии насочени към теб....ОСВЕН ако това не е кармично или съобразена сегашна промяна на задачите от Битето.
При теб няма как да е кармично, но пък има диктаторското мислене...липсват само осмината с другите енергии и си готова с омегата...и заради това престани да философстваш измишлютии с твърдостта и мекатота на модератора...и то при простичкото условие че клуба ти е поверен за да го овладееш а не да създаваш проблеми на Киро например, който си има и други работи вероятно, иначе щеше да е той модератора тук....много станаха факторите против твърдата диктатура на модератора и се въздържай от подобни коментари защото и на теб ти се клатят краката.
Няма как да се наредиш до младите, защото в същността си си старица столетница....и затова полека...и друг път съм ти го казвал...не дразни младите и им дай път...твърдостта си я запази за у вас, ако имаш у вас.
И няма да ме ядосваш.



Пътищата са проходими!

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 14:03



Пътник, заявявам ти ясно и категорично като древен БСП-кадър.
Аз те харесвам и винаги съм те харесвала, а дори нерядко съм се учила от стила ти, който в много отношения за мен е непостижим.

Сега да минем на въпроса: дупе да те не лъже, че ще свалиш и мен като модератор, тоя клуб не ти трябва, освен дето влизаш да крадеш онова, което съм превеждала, и да го развяваш из дира. А ако спра да съм модератор, аз ще спра да превеждам и ти няма да имаш какво да крадеш. Така че не е в твой интерес.

Що касае диктатурата-НЕ ЛЪЖИ МОМЧЕ!
Досега съм трила само някакви безмислени теми с йероглифи, които чат пат някой минава да пуска. Имам достатъчно мисъл, сила и най-вече голяма уста да се оправям с подръчни средства с навлеците.



А за младите и старите ти казах-новото време изисква кристална сила и дисциплина, за да оцелееш на енергиите, така че архаичният си ти, това е моето мнение.
Ако имаш какво да ми противопоставиш, давай по същество, ама да повтаряме всеки своята си истина до втръсване, ей богу писна ми.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.04.07 14:12



Mного интересно, дали си вярваш, че твоят смилсъл(които ми даваш) съвпада с този на битието...
А факта е, че ти реагира първосигнално, поради което ти поведение клуба беше закрит! Това означава, че имаш огромни разминавания в самооценката, и оценката на битието. Освен ако не е предварително режисиран цирк, както аз си мисля!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Darth_Vader™]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 14:21



Моят смисъл дали съвпада или не, това изобщо не е твоя работа.
Осъзна ли, че И ТВОЯТ НЕ СЪВПАДА?

Това искам да знам.
Мисли, не репликирай механично, немалка част от процесинга се занимава и с автоматизмите в поведението и мисленето.
Зарежи първосигналните реакции.
Това го имаше и в Кастанеда май и се наричаше прикриване, м?


Я сега да видим-ти считаш, че клубът е закрит заради мен ли?

Ако наистина си мислиш така, ще те посъветвам да спреш да пишеш тук. Ако това е първосигнала реакция, да си подмяташ вината като горещ картоф и желание всички да са в лайна, а ти на бял кон-това е вече поправимо.

Айде сега не се разпростирай нашироко и ми отговори, наистина ли смяташ, че клубът беше закрит заради мен и ти нямаш никакъв пръст в закриването му?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.04.07 14:30



Оригиналния (първия) клуб може да е закрит зради мен и другите юзъри, които недоволни от състоянието на клуба спряхме да пишем и това беше нашия наказателен вот!
А клубът (ново начало) беше закрит от теб и шайката ти, заради невъздържаното ви поведение. Но като знам, че това невъздържано поведение е било съзнателно избирано за основен вид поведение(макар понякога и под други никове), то мога съвсем резонно да имам съмнения, че всичо това е по сценарии.
Ако не е така, поднасям извиненията си - явно съм ви надценил възможностите!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Darth_Vader™]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 14:42



Аха, е така съм по-съгласна.
Оригиналният многогодишен клуб бе закрит от теб и шайката ти, а неколкочасовият клуб на негово място бе закрит от мен, защото отворих една, а не стотина теми, обаче пък в тая една тема се държах свободно по моите представи и невъздържано по твоите.

И сега кво? Ще си поделим ПОРАВНО вината ли?
И отде наде, аз закривам клуб на 2 часа, а ти затриваш клуб на 7 години.

И заявявам, че съм действала сама по свое усмотрение и без да заговорнича с който и да било друг.
Което от друга страна може да означава, че имам силата да затрия цял един клуб само за няколко часа, каквато сила вие - цяла шайка - нямахте съвкупно в продължение на няколко години.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Darth_Vader™]  
Автордa пoпитaм (Нерегистриран)
Публикувано07.04.07 14:42



А вярно ли е че ти си бил основният спамър в клуба някога? И че си се омел веднага след като сложили модератор и това станало ясно?



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: дa пoпитaм]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.04.07 14:49



Не, не е вярно! А аз се ометох защото не ми хареса обстановката, както и още когато се избираше модератор казах какво ще се случи.
И то се сбъдна, защото явно оценката ми още тогава е съвпадала с тази на битието(по терминологията на Калинка)...
А се ометох веднага точно защото не исках да се противопоставям на Хана. А както неведнъж съм казвал я уважавам като човек, но не и като модератор. Ако някои не могат да направят разликата, за мен има голяма разлика!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.04.07 14:51



Имала сила да закрива клубове!?


Жалко, че винаги си била на деструктивната страна. Точно затова просалихте клуба, защото нямаше мисъл за компром с и съзидателност...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано07.04.07 14:52



Да, това е и целта, да ти писне и да се съобразяваш с останалите пишещи.
Това го мога и без да ти го обяснявам или да давам там както ти се иска на теб.
Ти не знаеш защо, другите ти го казват ама ти си глуха и така ще си отидеш.
Не си чак толкова важна в живота ми за да те ненавиждам или мразя, да ти е ясно.
Ти пусна тук тази тази тема, а не аз.
За мен въпроса с Кастанеда е приключил, ти ровичкаш в лайната.
И щом ти се чете анализ за алфата и омегата нека ти го кажа.
Най- лесното нещо за Хана беше да каже пред всички че е готова да управлява и модерира клуба както всички искат, а не както тя и ТИ смятате че е редно.
Хана трябваше да отвори висяща тема за предложенията на пищещите тук, каво те жалаят тя да промени като модератор на клуба. Хана трябваше да вземе интелектуалния потенциал на пишещите в клуба за да го модернизира и направи подходящо място за всички...а ти като латерна... ДИКТАТУРАААА на модератора..не се дават обяснение...и продължаваш да ровичкаш ли ровичкаш...твоите преводи нямат нищо общо с мен... и темата за Кастанеда.
Толкова е простичко че чак не може да ти се побере в главата руса и затова не е нужна голяма уста, не ни плаши с нея.

Пътищата са проходими!



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Darth_Vader™]  
Автордa пoпитaм (Нерегистриран)
Публикувано07.04.07 14:52



Просто ми казаха че след като сложили модератор се оказало че голяма част от спама идвал от твоят адрес.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Darth_Vader™]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 14:52



Значи си дойдохме на темата-виждането.

По твоите думи излиза, че ти си видял най-ясно и най-чисто и си намерил какво да направиш с видяното. Т.е. държал си се като наистина воин.

Тогава сега що се навърташ пост фактум да каканижеш като кокошка, това ти поведение сега не се съотнася никак с виждането и поведението ти тогава, личната сила ли ти е паднала?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Darth_Vader™]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 14:54



Ма ти не ме ли обвини току преди малко в това бе?
Нали каза, че аз съм го закрила, сега всъщност на чии думи се смееш, на моите или на собствените си?



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: дa пoпитaм]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано07.04.07 14:54



Да, вярно е че е бил спамера в клуба но го е превил не с ника си а нерегистриран, също като теб сега...а може би си ти?
Той и сега го прави, просто навик.

Пътищата са проходими!



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 14:57



Пътник, интернетът е изключително широко пространство, необятно, дирът не е малък хич.
Ако не ти харесва на едно място, просто отиваш на друго.
Само че ти първо назидаваше в Кастанеда, сега дойде да назидаваш тук.
Излиза, че ти си търсиш поле за менторство, изпитваш силна потребност да назидаваш, на която не можеш да се противопоставиш. Т.е. ти не търсиш свобода, ти си роб на желанието си да назидаваш.
И понеже си роб на навиците и желанията си, се бориш за свобода.
И ето как се изяснява смисълът: робът се бори за свобода, свободният за съвършенство.

Само че ти не искаш да си признаеш на кое си роб и затова се бориш за кауза, която не е твоя, а това е просто безмислено пилеене на енергия.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: дa пoпитaм]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.04.07 15:02



Като вярваш на клюкарките...


Всъщност това е точно пасивната цензора. Имаш информация, но я поднасяш селективно и в някои случаи лъжливо (защото няма кой да докаже лъжата ти).
Друг е въпроса, че може да не е лъжа, а обикновено неразбиране... Но това не променя ситуацията!

А факт е, че аз се махнах точно поради толерирането на спама!
Кой ако не спамърите искаха клуб за нерегистрирани? Кой наспами клуба, когато стана само за регистрирани!
Който наспами и новото начало на клуба!
Това е очевадния факт!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Darth_Vader™]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 15:08



Първо твърдиш, че аз съм наспамила новия клуб, след това твърдиш, че който е наспамил новия клуб, е наспамил и стария.
Излиза, че аз съм наспамила старият.
А аз знам, че не съм.
И ако си беше позволил такива волности в реалния живот, щях да те съдя за клевета!
И на всичко отгоре е било очевидно.
По какво ти е било очевидно, не ме карай да съжалявам задето те поздравих за способността ти да виждаш. Оказва се, че е способност да интерпретираш и при това неправилно.
Т.е. най-нормалната човешка способност, срещу която воините се борят.

Ти всъщност наясно ли си за какво искаш да ставаш воин, щото май още не си.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано07.04.07 15:14



Същата история се повтаря...всички около теб не са наясно, а само ти си изяснената...това вече го изживях...не ми хареса и изчезвам, хайде успокой се.



Пътищата са проходими!

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 15:18



сбогом, дано си щастлив

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.04.07 15:51



Извинявай, че не дооцених способностите ти! Аз си мислех, че няколко човека сте наспамили новия клуб, а ти твърдиш, че си го направила сама!


Иначе си стоя на думите, че има връзка като стил на поведение наспамването на стария и това на новия клуб.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автордa пoпитaм (Нерегистриран)
Публикувано07.04.07 15:56



ми мене всъщност никак не ме интересува какво може да мисли всяка шматка по въпросите за регистрирани и нерегистрирани.

Аре друм





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Darth_Vader™]  
Автордa пoпитaм (Нерегистриран)
Публикувано07.04.07 16:04



Дааа.. така е. Никога не се знае кой лъже Ти или друг.
Ми да попитаме модератора тогава. Той може би ще е склонен вече да каже след като вече не е такъв. Защо не го попиташ сам, след като си сигурен че няма такова нещо?

А знам само каво се коментираше в клуб Кастанеда по отношение на теб



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Darth_Vader™]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано07.04.07 19:04



Това е стария номер на Кайли, да те оборва в диалог срещу теб със регнатия си ник и още няколко нейни нерегистрирани. Получава се илюзия за група от хора срещу теб, но не върви вече, много е стар този номер.



Пътищата са проходими!

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: дa пoпитaм]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано07.04.07 19:08



Аз пък най- малко пиша тук за такива страхливи и дребни душици като теб .
Страх ли те е да напишеш това което мислиш с истинския си ник?
Шубе, а?
Не е редно да пишеш такива неща регистриран, а?
От себе си се страхуваш...



Пътищата са проходими!

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 20:05



Теб впрочем също можех да те съдя за клевета в нормалния живот.
Но първо не сме в нормалния живот и второ-ти вече така и така се изнесе от клуба, така че няма как да ми отговориш.
Знае се от всички що годе виждащи, че не пиша нерегистрирана, освен в извънредно редки изключения. Примерно на 200 постинга с регистриран ник да съм изпраскала 3-4 с нерегистриран.

Така че или говориш наизуст, или говориш злонамерено. Нито едно от двете вече би ме учудило впрочем...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: дa пoпитaм]  
Автор ease ()
Публикувано07.04.07 20:22



казали са ти тия, които са реалните спамери

както сами си признаха в една тема, заминала в небитието сега

същите тия, които копираха настоящия ми ни, онзи ден и пак започнаха а спамят клуба по стар обичай

е...Киро не е малоумен





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор ease ()
Публикувано07.04.07 20:26



абе ти и роксана да не сте едно лице? тя ги приказва такива...за съдене и прочее

ти наспами мако клуб Индия, докато успееш да си овладееш нервите и да спреш

а също опища орталъка в Кастанеда, търсейки ме мен да ме "личнуваш"...ако бяхаме на живо сигурно щеше да тръгнеш да ме биеш....


ти спамеше Кастанеда редвоно, но със собствения си ник. Защото каквото и да казвше там беше жив спам-беше някакви квалификации за това кой е тъп, и колко ти си умна и светната.Тоа си е спамерство.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ease]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 20:43



Лесна, теб просто ще те банна оттук, предупреждавам те при това официално, не на бележка, както ти направи.
За мен си откровена спамаджийка, интригантка и куку.

Това не ми е нито първо, нито второ предупреждение, а последно, официално и както вече казах-открито.
Мразя задкулисни интриги.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ease]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.04.07 22:21



За кво се карате, сега в клуб "Индия" Кайли да не може да пише нищо за Ошо, ако си сложите бан една на друга.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: бeзпътeн]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.07 23:21



Не ми и трябва да пиша за Ошо в клуб Индия.
Исках да разбера има ли тя двоен аршин.
И го разбрах.
Има.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автордa ти oтroвopя (Нерегистриран)
Публикувано07.04.07 23:55



Страхливите и дребни душици като теб и останалите като теб се движат в групи и като термити унищожават всичко през което минат

Мога де си регистрирам ник и пак да ти кажа същото. Нищо не се променя. Няма да станеш по малко лайно от това.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ease]  
Автордa пoпитaм (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 00:02



Що вървите все заедно бе? Да не сте група сиамски близнаци






Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор ease ()
Публикувано08.04.07 00:11



прощавам ти незнанието на чужди езици и от добро сърце ще те просветя-ййз не значи ласно, а значи лекота

а що ще ме баннеш, калинчице? какво правило съм нарашила?Или ДОбри-какъв беше-кандодата за евродепутат не е нарушуил правила, но виж аз....

нали имаше голяма уста , скоято да се защитаваш?какво се уплаши от мен?

п.п нищо задкулисно няма при мен-аз съм "право куме в очи".За това много хора ми се дразнят, но никой не ме е обвинил в интриги.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: бeзпътeн]  
Автор ease ()
Публикувано08.04.07 00:13



Аз не съм я баннала.Тя спра да спами след предупреждението и само пусна темата за Ошо, която си остана сираче, както всичко друго, което тя пуска където и да било.

А тук да ме банне...ако не и издържат нервите-нека.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор ease ()
Публикувано08.04.07 00:15



къф, двоен аршин ма калинке:)))))))
ти като вида какво е станало в кастанеда се разфуча като бясна хиена и тръгна д апиташ къде са моите клубове,че да ги осереш0даже хана ти се мйолеше да не ставаш спамър, а ти и каза, че не ти е майка и отиде се издриска в клуб индия



темката ти си седи сега в Индия-за смях на кокошките





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: дa пoпитaм]  
Автор ease ()
Публикувано08.04.07 00:16



има лош характер, егаси.....трябва да се превъзпитавам



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ease]  
Автордa ти kaжa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 00:31



Че мен кво ме интересува тая работа. Пък и не знам изобщо дали е възможно сиамски близнак да се превъзпитава отделно от прекачният му инвентар.



чудя се модератора що още не е изтрил тая смотана тема барабар с вас и мен



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: дa ти kaжa]  
Автор ease ()
Публикувано08.04.07 00:39



че кой те кара да се интересуваш? не знам що-ама щом ми пишеш,че чак и разговор завърза, значи те интересува...мен не би ме интересувало на твое място



а защо калинката не е изтрила тая тема-ми по същата причина, по която не е изтрила спамера Добри Божилов-кандидат за евродепутат.щот и прави оборот.Тоя умрял клуб не е видал толкоз движение от как е създаден.Даже и мен още не ме е баннала, въпреки,че ако и падна ше ми се метне със зъбки на варата.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ease]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.04.07 03:04



Вие между другото що се карате (може би от години насам), не можете ли да прощавате?



Гледай например в клуб Ошо, напусналият барман и имаго, които често съм ги правил на нищо (в клуб Йога например) и съм ги бъзикал по най-различни начини, но не изпитвам лоши чувства към тях. Та барманът пусна тема уж да се заяде с мене, но не се вързах и съвсем спокойно потуших нещата. Някак си дори ги обичам. Всъщност не изпитвам лоши чувства към никой и затова и постоянни вражди нямам. Дори да напсувам някой, след това веднага ми минава. То е просто на момента.

Такъв съм си, добра душа!



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.04.07 03:05



Ошо все пак е по-важен, от някакви дребнави заяждания.





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: бeзпътeн]  
Автор ease ()
Публикувано08.04.07 03:19



ми..не мисля, че имаме нещо да си прощаваме с нея

лизно за мен-тя представлява една гротекса на оклунто-настроена вуйна, всеки път като и видя изказванията и се чудя да се смея ли, да плача ли...И обичайно реагирам със саракзъм...Както казах-щото имам лош характер.Правилното би било да не и обръщам внимание, щом не ми харесва.

А тя пък не може да ме понася, заради това,че я целя по болни точки-его, самомнение и т.н.





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ease]  
Автор huanji ()
Публикувано08.04.07 08:46



Нямате кауза вече. Било, каквото било.





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ease]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.04.07 12:08



Налагам бан на ника ease
поради злонамерено отношение към клуб Процесинг.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано08.04.07 23:14



Виждане било пряко познание.
Колкото до връзката между виждането и твоята опашка в дира сигурно си търсиш група за да навлезеш в 3-тото внимание





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 16:46



И сега като те попитам какво е пряко познание и ти изпитвал ли си го?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 18:48



Да но не е по желание, акогато му скимне





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано09.04.07 18:55



какви откровения
кайли прозира ли понякога



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ha!]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 19:02



Що да не прозира-виждането не е патент на някого -както ДХ казва и КК го потвърждава ние виждаме през цялото време но не го осъзнаваме





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.04.07 19:17



Ти приятел ли си с Кайли? ...щото Хунджи беше приятел с Хана, когато трябваше да вземе отношение за твоя бан?
Моето е пряко виждане в случая.

Пътищата са проходими!



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.04.07 19:29



Природата не търпи тълкуване, тя признава само приложение,
приложение, приложение! И всички несъответствия в света произтичат
от неприлагане на нейните закони. Всички съвременни нещастия -
сегашните, преди и ония, които ще дойдат, - произтичат от този
факт: неприложението. Туй неприложение, където и да е - дали в
политическшя живот или в културния, или във вътрешния живот,
- който и да е, щом има нарушение на този закон, непременно ще
дойдат лоши последствия. Няма изключение.

Там, дето няма правда, няма любов. Следователно, физическата страна на любовта е правдата. За да се изяви любовта на физическото поле, за да
имаме Любов, непременно трябва да имаме правда. Нямаме ли
правда, най-сладките ни думи, най-сладките ни увещания - че туй
било, че онуй било, че онзи бил прав, другия крив, виждане, невиждане и знаещи - това са празни забавления.
Нам ни трябва правда, абсолютна правда! Тази правда трябва да се приложи спрямо всички еднакво, без никакво изключение Волк.



Пътищата са проходими!



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 19:32



Кайли ми е симпатична- Хана също

И то не заради нещо друго,а заради постовете им -ти също си ми симпатичен но определено не си виждащ в случая



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.04.07 19:34



Дано греша, само ти напомних



Пътищата са проходими!

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 19:35



"Правдата" на аза не ме интересува

Другия аз има друга правда която не може да се обхване от мисленето и поради това не може да се изрази с думи- може да се изразява само с приближения които никога не могат да уловят същността - тя може да се преживее



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 19:36



Грешиш.Правилно си бях баннат.





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.04.07 19:53



Твоя бан не е предмет на разговор сега, то е в миналото, не ме интересува сега и не ми влияе.
Нямам какво да ти кажа повече.

Пътищата са проходими!



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 20:06



Е ти попита -казах ти





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 20:11



То това "когато му скимне" в един момент може да стане устойчиво.
Щото не се случва, когато му скимне, а когато човек е в определена настройка.
В смисъл в началото се случва в някакви негови си моменти, после започваш да го дебнеш кога се случват тия моменти, после дебнеш себе си в какво състояние си, когато се случват тези моменти, после започваш да се опитваш сам да ги предизвикаш и после в един момент даже и успяваш чат пат.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 20:12



Тази правда какво общо има с чувството за собствена правота?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.04.07 20:16



Винаги когато пожелаеш мога да ти цитирам бележките ти до мен по време на събитията в Кастанеда, за да се увериш сам как тогава приложи в живота симпатиите си към Хана.
Това говорех аз, не зная ти какво разбра.

Пътищата са проходими!



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.04.07 20:20



Няма с нищо общо, предложих я като предмет за размисъл, поставено срещу твоето мнение за виждането.
Предмет за размисъл...

Пътищата са проходими!



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 20:23



Защо застъпи в един кратък пост две теми:
-правда
и
-приложение?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.04.07 20:40



За да направя анализ за Омегата на клуб Кастанеда...нали като не гледам с виждането детайлите на играчите и да казвам Кайли, Хана, Волк, ПЪТник....Киро... като причини ,че ние бяхме само играчи не причина, за да кажа мнението си,че основната причина е неприложението в живота на любовта, КОЯТО ЛИПСВА У НАС...всичко друго/вече го казах/ са само сладки приказки.
Ей на това му казвам /както ти го нарече/ че живота е това, което се случва докато говорим за него.
Или едно говорим, друго правим...като тръстики люлеяни от вятъра

Пътищата са проходими!



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 21:21



По това няма спор - даже виждането не е самоцел





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 21:21



Аз бих казала, че липсваха много неща, но в крайна сметка не сме безупречни и само се учим, слава богу, че се учим във виртуала, та щетите са относително ниски.
А в случая пък щетите са само наранени егота-нищо работа.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 21:24



Интересно ми е ти смяташ ли, че виждането, съчетано с отношение към видяното е равно на неправене в известен смисъл. Онова неправене, за което става дума в книгите.

Щото аз май смятам така. Първо ясно виждане и после привнос на отношение.
А не виждане според отношението отпреди.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 21:24



Хана ми стана симпатична малко преди да затворят клуба

Колкото до припомнянето ти-че то е достатъчно да се обърна към аза си,идеите ми за демокрация и ала бала и да ги ъзстановя 1:1



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 21:32



Виждането няма нищо общо с "приложението".Ще ти дам и пример -"видях" точно колко е часът с точност до минута (не беше нито кръгъл час,нито половин) и реално не ми послужи за нищо

ДревнитеВИЖДАщИ са виждали прекрасно но са виждали това каквито са им били целите.Резултатите са известни -между другото за разлика от Хъбард учението на толтеките е от векове.Щото човек не може да види всичко в безкрайната вселена.Той вижда това за което е настроен-каквото му е намерението.Но ако реши да вижда хора всеки виждащ ще види едно и също.В такъв смисъл "виждането" е извън виждащия.Не мисля обаче,че съм човека който да те учи щото ти знаеш повече от мен -това е вътрешно убеждение което не е виждане.Виждане е когато има глас който говори и казва кое какво е.Така казва ДХ и засега не виждам защо да не му вярвам.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 21:43



Виждане е когато има глас който говори и казва кое какво е.

Ми убу де, ма това с какво е по-различно от опашката ми?

Впрочем аз ако погледна часовника си, какъвто нямам, но ще видя, че някой някак мери времето за свое удобство и никой вече не вижда "качеството на времето", защото няма виждане за това.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 21:50



Не съм компетентен да говоря много за виждането

Без глас няма виждане.
П.С."Качество на времето,накъде върви света...".ала бала ница - за такива неща не може да говори човек който не е виждал линиите на времето.Да кажем, че съм изпитал "сгъстяване" на времето така, че това мога да твърдя със сигурност.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 21:56



Що пък без глас?
Говориш за директно чуване ли? А не може ли да е усещане, което идва примерно от слънчевия сплит като моментално усещане?

И какво значи линия на времето, времето няма линии, нито пък се движи, нито пък нещо се движи по него. Изобщо по-голяма илюзия от времето няма, защо трябва да се зяпа една илюзия, не усещаш ли времето като пространство, в което да вървиш във всички посоки.

На изток смятат, че човек има седем тела (поне в повечето случаи), едното тяло се движи в три измерения и във времето от минало към бъдеще, физическото тяло.
После следва етерно, ментално, бедическо, космическо, нам си какво, забравила съм.
Помня обаче, че по едно време едно от телата можеше да преодолява пространството, а после друго и времето.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.04.07 22:04



Щото ДХ казва-без глас няма виждане.Той ти казва кое какво е от неизмеримия хаос -ква ти е ползата от хаоса -реално виждането става с цялото тяло.Без глас обаче то НЯМА СМИСЪЛ и не е истинско виждане.То е като неосъзнат сън.С глас е осъзнат


П.С.ДХ е виждащ можеш да му вярваш и КК не е преписал нищо от Хъбард освен може и да е използвал някоя мисловна конструкция.Това е ролята на нагуала-да обяснява съгласно времето.Иначе от време оно обясняват все едно и също.Но както знаеш обясняват на вече изградени личности които са попили своето време и трябват нови обяснения.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.07 23:34



Демек гласът ти показва ползата, а без полза за чий ти е виждане?

Т.е. разликата между Наблюдателя на изток и виждащия при КК, че Наблюдателят не извлича полза.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Moйapeйн (sViolen)
Публикувано10.04.07 02:36



Трета година развяваш част опашката си ... ?

Преди това какво си правила из дира?

Откакто има клуб на който си модератор, си започнала да вееш опашка?

Под прочита ми, виждането за което питаш може да се нарече и концепция.
Или не може?
Здравей





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 08:39



Не знам за наблюдателите на Изток.Знам само горе-долу малко за виждането при дзен.Но тамошната традиция продължава да се предава тайно и подробности не се споменават.КК е направил знанието явно.До най-големи подробности.И щом трябва да има глас значи е така.Това е моето убеждение.


П.С."Полза" предполагам е като "полза" от осъзнат сън.Ако няма глас това не е видение понеже няма осъзнаване.

Редактирано от Boлk на 10.04.07 08:41.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Moйapeйн]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.04.07 22:31



Преди това съм развявала други опашки от рода на: "Може да изберете да не осъзнавате, че сте богове, но не можете да изберете да не бъдете богове"...пусти Ошо...



Концепцията е работа на ума, а виждането е да видиш нещата такива, каквито са, без да ти се набърква ума.
Примерно пробвала ли си да вървиш по познатата ти от години улица все едно че си турист, сефте стъпил в тоя град?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.04.07 22:42



Хъбард е направил знанието явно, до най-големи подробности и с най-точни и детайлни съвършенно елементарни техники.
КК е замъгльосал нещата и им е предал мистичност и освен това му се губят основни компоненти от техниките.
Дяволът е скрит в детайлите и дяволът КК е поскрил некой и друг детайл, колкото да не хване дикиш.

Впрочем Верищагин също дава детйлни техники, имаш увството, че в аптека четеш брошура за що е това грип, как да се предпазим от него и как да се излекуваме, ако вече сме го пипнали.

Докато КК се върти непрекъснато вокруг да около аптеката.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 23:03



Няма "прости" и "детайлни" техники.За да е проста и детайлна една техника трябва да изхожда от аза -той както сама навремето пусна цитата прави градинка в джунглата.Не може такова учение като това на толтеките да бъде развито от един човек -то е традиция.Не мисля обаче да те убеждавам в нищо,нито да отричам Хъбард -не го познавам.Най-близо до КК е дзен-будизма.И там няма детайлни и прости техники.Такива техники просто не съществуват.Да вземем преглед - сядаш и почваш да си спомняш дишайки.Години трябват за да се направи това-знанието се трупа късче по късче.Та който като Оро ми предложи "разковниче" за няколко месеца или пък "прости и ясни" техники ми е ясен -той е във владение на аза.Той търси готовите рецепти и бързия успех





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 23:28



Примерно пробвала ли си да вървиш по познатата ти от години улица все едно че си турист, сефте стъпил в тоя град?

Изпитвал съм подобно чувство приомерно в познато ми жилище в което живея от години.Няма глас,не е виждане просто преместена леко СТ





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.04.07 23:32



Не можеш да не познаваш нещо и да твърдиш, че то не съществува.

Аз пък ти казвам, че съществуват, видяла съм, прочела съм, опитала съм върху себе си, дала съм на други хора, опитали са и те.

Впрочем прегледа при Хъбард е доста по-прост и е публикуван 1950.




Ето ти произволна техника от Пилот-а:

3.1. ОТНОШЕНИЯ
Изберете безобиден предмет. Погледнете го и почувствайте към него нещо положително. Решете, че го обичате, че той е красив, забележителен и т.н. Зарадвайте се, че той е тук. Изпълнявайте няколко минути.
След това сменете отношението на противоположното, решете, че го ненавиждате, че той е ненавистен, уродлив, опасен и т.н..
След това отново превключете наобратно.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.04.07 23:33



Е това също е техника от процесинга....и съвсем лека при това. Както и почти всички техники.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 23:37



Е Хъбард е дал някаква техника за неправене.Има милиарди такива.



Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано10.04.07 23:40



Техниката е само начин за местене на СТ -има милиарди.Може да сработи за тебе може и да не сработи.Реалния резултат е над всякаква техника-има ли резултат техника не ти трябва -но начинаещия винаги трябва да почне от техниката преди да я захвърли и да се издигне над нея





Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.04.07 23:41



Не съм казала, че няма милиарди техники.
Честнода ти кажа, не ме интересува колко техники има.
Трябва ми една единствена, която да хвана за ушите и да ми помогне. Пък то нека си има, да са живи и здрави останалите.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.04.07 23:42



Е то ние ако не сме начинаещи някъде, нямаше да кесим тук.
Номерът е че където си начинаещ, все ти трябва сламка, за която да се захванеш.
Важното е сламки да има, сега няма се караме чия сламка е по-сламка я.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Айде сега от алфата и омегата на Кастанеданови [re: Kaily]  
Автор Moйapeйн (sViolen)
Публикувано11.04.07 00:29



Не ме бива по безумията ще излезне по твоему.

Не съм пробвала, правила съм го, просто.

За живеещият далече е лесно упражнение и се свиква ... с туризма,
както и с туристическата нагласа,
което не пречи на ума да остойностява концепцията в промените на заобикалящият го свят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.