Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Тук и сеганови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано20.03.07 19:09



Кайли, никъде не казах че не си щастлива или че си грешно щастлива или че нямаш основание да си щастлива или че не ти вярвам.
Напротив, отлично те разбирам и те приемам такава каквато си.
Когато аз говоря винаги говоря за принципа на нещата и ако дам пример с конкретен човек то е за да подкрепя принципа, а не да обсъдя човека... така често пъти не съм разбран правилно.
Разбирам те и зная точно какво ти е , точно такова е каквото е на всеки дух в материята, и моето също. Разликите са много дребни за принципа.

Пътищата са проходими!



Тема Re: Тук и сеганови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано20.03.07 23:18



Принципа да го духа, аз живея заради щастието, а ти си живей заради принципа...щом това те прави щастлив.



Ти не можеш да вденеш едно нещо-всеки живее само и единствено за да е щастлив. Само че различните хора различни неща ги правят щастливи.
Теб-живот според принципите, мен-квото ми падне, друг, за да страда, щото това го прави щастлив.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Тук и сеганови [re: Kaily]  
Автор vret7 (walker)
Публикувано21.03.07 02:38



Извинявам се че се намесвам,но наистина това е най важното нещо,другото е празно философстване

.И за бог това е най важно,мисля му се сгорчава доста живота с нещастници,а те под път и над път,и е хубаво че за всеки щастието е с различни измерения,и готови рецепти няма,всеки се налага да го търси сам за себе си,който търси готови формули е обречен на вечно търсене.



Тема Re: Тук и сеганови [re: vret7]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано21.03.07 11:00



Всичко, което трябва да правим, е да се наслаждаваме на онова, което Той иска да ни даде.
Зоар

Това е много мощна техника, променя незабавно светоусещането и живота - лична опитност.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Тук и сеганови [re: Kaily]  
Автор vret7 (walker)
Публикувано21.03.07 11:34



Да,то е нещо като техниката на 'страничния наблюдател',но вече активен/съзнателен/,променя събирателната точка и лекува егото

,точно това ни прави Тук и Сега и намалява вътрешните противоречия.Съ-преживяваме съ-твореното.Манията за 'творене' идва от егото/ума мисля,душата/сърцето иска да усеща/преживява.Когато се научим да творим това което искаме да преживеем,тогава сме намерили баланса,постигнали сме Магията,умът е вече раз-ум,съзнанието съ-съзнание,а душата happy



Тема Re: Тук и сеганови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (извънмезно!)
Публикувано21.03.07 11:36



зоар?
или зохар?

откъде ти попадна този цитат
защото идеята за наслаждението
пасва за зохар
но не знаех че има преводи на български?



Тема Re: Тук и сеганови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано21.03.07 12:22





преводът е мой

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Тук и сеганови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано21.03.07 19:28



Ма ти си вдявай каквото ти се вдява там, само не ме определяй аз какво мога и какво не мога.
Много си дребничка за да гледаш към мен... докато аз говоря за принципа, а ти за себе си.



Пътищата са проходими!

Тема Re: Тук и сеганови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано21.03.07 21:45



Надушвам ти просто егото...да, аз съм дребничка...ти не си ли стигнал още до принципа, че само когато станеш по-нисък от тревата и по тих от водата и само като успееш да станеш толкова мънечък, че да се промушиш през иглени уши - само тогава ти се дава и знание, и сила?

Така че аз гледам себе си и гледам да се смалявам, пък ти си гледай принципите и се надувай като пуяк на бунище.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Тук и сеганови [re: бeзпътeн]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано26.05.19 01:55



Има само самоосъзнаване.Ума дели на субект и обект,а паметта добавя непрекъснатост на постоянно менящите се субекти и обекти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.