Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Тук и сеганови [re: ПЪTниk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано19.03.07 10:25



Споко Пъти -ще се пропише скоро за градуси и паралакси и дали зодия магаре си подхожда с катър





Тема Re: Тук и сеганови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано19.03.07 20:56



Всичко е относително. И относителността зависи от целта.
Зависи тоест за какво ти трябва даденият поглед върху действителността.
Трябва да ти върши работа.

Разделянето на под и надсъзнанието също върши работа, стига да можеш да го използваш.

Всичко е в полезността, а ти май не умееш да извличаш полезност от различните перспективи, вкопчил си се в една.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Тук и сеганови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано19.03.07 20:58



Аз съм щастлива. И щастието е непрекъснато почти от около 3 години.
А защо ти си решил, че не съм, това вече не е мой проблем...и това допълнително ме прави щастлива.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Тук и сеганови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано19.03.07 21:11



Минал е разумът покрай сетивото, разумът е нещо съвсем различно.
Разумът е мъдрост, а мъдростта какво е? Сетиво?!?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Тук и сеганови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано19.03.07 22:25



Така ми се е сторило...все си мисля че щастието е някакво блаженство което се изживява в покой.Сигурно заради това до сега не намерих дефиницията за щастието.
Или не си могла да ме разбереш какво казвам, или аз не го казвам точно... или и двете заедно.

Пътищата са проходими!



Тема Re: Тук и сеганови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано19.03.07 22:54



...все си мисля че щастието е някакво блаженство което се изживява в покой....


Или не си могла да ме разбереш какво казвам, или аз не го казвам точно... или и двете заедно.



Или все ти се струва, че щастието задължително се изживява в покой.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Тук и сеганови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано19.03.07 23:47



Какво е разумът?Това е когато еманациите се пренебрегват,а тия вътре в яйцето се успокояват -бил като слабо светене

Какво е съзнанието-пак светене.Какво е мъдростта -умението да си в покой със себе си40 тона книжна мъдрост не струва нищо ако човек не е в покой със себе сиЕдинственото сетиво е съзнанието



Тема Re: Тук и сеганови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано19.03.07 23:50



Полезност,вредност -все неща заради които съзнанието е фиксирано в материалния свят и предметите

За да се различи храна от нехрана и приятел от враг и да се създаде потомствоЗа кво е пътя със сърце тогава?Тия неща си стават и автоматично



Тема Re: Тук и сеганови [re: Boлk]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано20.03.07 08:12



Внимавай с модераторката, ще ни сложат бан и тук и няма да има къде да пишем.
Това там с автоматичното много ми хареса. Ако отмахнем знанието си, усещанията, желанията и очакванията и огромното си чувство за собствена значимост и минем на автоматично, ще е върхът и няма да има грешки.
Готино, ама от какво ще се учим?
Май не трябва да махаме нищо.
Ние все махаме нещо и се слагаме на неговто място.
Живота ни изчиства, докато говорим кой е най- добрия начин за пречистване, това ли казваш?

Пътищата са проходими!



Тема Re: Тук и сеганови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано20.03.07 17:04



Така е.
Аз съм в мир със себе си, а ти?



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.