Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: А ДОБРУТРО! :):)нови [re: ssonia]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано30.12.06 23:37



Обяснявам, дано да е ясно. Твърдиш, че браман няма език, чувства, двойнственост и пр. Книгите, откъдето си чел и разбрал за браман - са написани на език. Учителят, който те е учил - ти е говорил на език. Езикът се ползва единствено от малките аз-чета. Малките аз-чета са писали и говорили за браман - дали не са те заблудили?

Разговора става хубав, не се шегувам. Въпроса който повдигаш е точно така. И са го разисквали в продължение на хиляди години. И никой до сега не е намерил отговор. Няма нито в упанишадите, нито където и да е. Как е възможно да се разбере за Брахман. Има някой доста сложни обяснения тук там из литературата, но всички са само с една единствена цел, за да задоволят времено ума на начинаещият ученик, който си задава тези въпроси.

Точният отговор е че НЯМА ОТГОВОР. Никой не знае как може малките аз-чета да разберат за брахман, който е неутрален, който е трансцедентен. Това си е мистерия, един от многото въпроси които нямат лесен отговор. Писал съм повече за това във Сутрите, ще ти намеря линка ако искаш





Тема Re: А ДОБРУТРО! :):)нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано30.12.06 23:38



Въпроса и е чудесен и с удоволствие бих разисквал това. Дори ако искате може да се чуем по Скайпа и да направим една малка дискусия, наистина си заслужава, въпроса не е лек и не е за две изречениия само



Тема Re: А ДОБРУТРО! :):)нови [re: Brahman_]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано30.12.06 23:40



Хмм...ние не дискутираме отдавна по тоя въпрос...ние знаем отговора.
За теб е чудесен въпрос, за нас е минал въпрос. Закъснял си.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: А ДОБРУТРО! :):)нови [re: Brahman_]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано30.12.06 23:42



А освен това не се замеряме с цитати, аз лично даже ги прескачам.
Интересуват ме личните преживявания. Ако си разбрал смисъла на въпроса на Соня, ще се съгласиш, че ценност имат само личните преживявания, останалото са празни думи, дори от упанишадите.
Правилно зададеният въпрос съдържа отговора в себе си. Сона ти даде и отговора, ти го не разбра, а вместо това предложи да подложиш цитати.

Можеш ли да допуснеш, че Соня е много повече в браманстването от теб? Предполагам не можеш. Е оттам ти идват бедите.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: А ДОБРУТРО! :):)нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано30.12.06 23:44



Ако някой знаеш отговора на този въпрос, аз щях да го познавам, той щеше да е световно известен, нещо като Айнщайн във Веданта. Не познавам такъв. Не искам да те разочаровам, но ще се отнеса съвсем пренебрежително към твоите знания. Някък си не ми се вярва ти да си по умна от един Шанкарачария, или един Мадава, или един Вяса, или който и да е от големите

Така че дори няма да те питам какво ти знаеш. Бих се заинтерисувал само ако ти самата искаш да ти помогна да се освободиш от твоите заблуди. Само тогава бих се интерисувал от твоите "знания"?? Защото бих могъл да ти посча грешките и да те коригирам



Тема Re: А ДОБРУТРО! :):)нови [re: Brahman_]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано30.12.06 23:46



И що реши, че ако някой знае отговора на тоя въпрос, щеше да ти се разкрие, че точно пък ти да го познаваш лично?

Слушай сега, ако искаш да продължим диалога, ще слезеш от пиедестала си и ще продължим като равен с равен.
В противен случай прав ти път.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: А ДОБРУТРО! :):)нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано30.12.06 23:46



Ами ако става въпрос за личните преживявания, току що имам едно много силно лично преживяване!!

Усещам и преживявам че ти не знаеш абсолютно нищо и си напълно заблудена. И това преживяване не се нуждае от никакви доказателства, защото то е автентично и всякакви думи които ми кажеш са неверни



Тема Re: А ДОБРУТРО! :):)нови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано30.12.06 23:47



Добре де съгласен съм, давай на равно, от едно и също место



Тема Re: А ДОБРУТРО! :):)нови [re: Brahman_]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано30.12.06 23:48



Човек който не знае абсолютно нищо, никога не може да бъде заблуден.
Заблуден може да бъде само оня, който (уж) знае. А най-заблуден е оня, който всичко знае.
Така че се уточни-или не знам нищо и съм си аз, или всичко знам и съм заблуден клубен браман.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: А ДОБРУТРО! :):)нови [re: Brahman_]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано30.12.06 23:48



Чакай малко - ти каза, че бБраман не знае нищо - сега казваш, че и Кайли не знае нищо, напредваш







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.