Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Къде сме ние?нови  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано10.12.06 20:47



От древността се говори за тайно, скрито знание. От древността авантюристи го търсят из най-попилените краища на земята, губейки живота си в буквален и преносен смисъл.

Тайното знание е тук и сега и непрекъснато ни залива. Обаче информацията се предава по начин такъв, че трябва да имаш специално сетиво да я уловиш.
Това прилича на радио и глухи хора.Звуците непрекъснато гърмят и ги заливат, но те нямат никакъв досег с това тайно за тях знание.

На какъв носител е тайното знание и какво сетиво ни липсва, за да се превърне това знание в нещо като обикновена радиостанция?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Къде сме ние?нови [re: Kaily]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано11.12.06 01:49



...ами като чета Бранди в йога, оставам с впечатлението, че ни липсва доверие на подсъзнанието към съзнателния ум, за да се осъществи комуникацията и затова не осъзнаваме информацията, която иначе получаваме, имаме и използваме...подсъзнателно...



Тема Re: Къде сме ние? [re: smokche]  
Автор vret7 (новак)
Публикувано11.12.06 06:41



Ми виж прав си мисля..ноо то е като радио ''Свободна Европа'' на времето/смущения на честотата

,примера може и да не е много точен,но е истина за мен,светът ни е дуален и тайното знание което според мен не е тайно,то е открито отдавна,и се използва от ''откривателите 'си користно и маниполативно,а къде сме ние ли?ми в ''матрицата'' и спиме,но е време да го осъзнаем,и да се настроим на точната ''радиостанция''



Тема Re: Къде сме ние?нови [re: Kaily]  
Автор vret7 (новак)
Публикувано11.12.06 06:51



Ми Кайли,не случайно много ченълинги говорят за импланти,или печати...които са ни наложени,или за ''окастреното'' днк,имаме си всичко мисля,себепознаване ни е нужно и оттърсване от стереотипите,тогава и имплантите ще паднат,според мен те са пвече ''ментални'',иначе Хитлер още се предполага че се е добрал до тайното учение,според мен е много преди той да види бял свят

,бих казал дори преди спасителя,смело твърдение,но мисля че той точно от това е дошъл да ни спасява,успял е мисля...тоест ще



Тема Re: Къде сме ние?нови [re: Kaily]  
Автор Oзиpиc ()
Публикувано11.12.06 16:22



Аз мисля, че обикновените сетива са ни достатъчни. Само трябва да ги настроим: слуха - така, че да чуваме пляскането с една ръка; зрението - така, че да можем да видим лицето си, преди да сме били родени... За другите сетива не знам!





Тема Re: Къде сме ние?нови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано11.12.06 19:32



А за третото око какво ще кажете тогава?
Ми ако първото тънко тяло освен трето око има и второ трето око, и две ушета, и носле?

Може и да е вярно, че трябва да преподредим сетивата си, да изчистим подсъзнанието си и така да получим директна връзка с висшите светове, ма все пак...не мисли ли и червеят, че сетивата са му предостатъчни и трябва само да ги настрои?
Толкова ли сме убедени, че сме абсолютният венец на творението?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Къде сме ние?нови [re: Oзиpиc]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано11.12.06 19:44



А за третото око какво ще кажете тогава?
Ми ако първото тънко тяло освен трето око има и второ трето око, и две ушета, и носле?

Може и да е вярно, че трябва да преподредим сетивата си, да изчистим подсъзнанието си и така да получим директна връзка с висшите светове, ма все пак...не мисли ли и червеят, че сетивата са му предостатъчни и трябва само да ги настрои?
Толкова ли сме убедени, че сме абсолютният венец на творението? .

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Къде сме ние?нови [re: smokche]  
Автор huanji ()
Публикувано11.12.06 22:06



След като на вътрешно ниво имаме връзка с Цялото, значи на тази наша част, може да се има доверие.





Тема Re: Къде сме ние?нови [re: Kaily]  
Автор huanji ()
Публикувано11.12.06 22:15



Е, то нали третото око е връзката баш. Просто трудно се настройва, или поне съзнателното ниво го заглушава.

Мина мипрез ума, какво ще кажеш, червеят може да си я има връзката, да си е настроен предобре.





Тема Re: Къде сме ние?нови [re: huanji]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано11.12.06 23:27



За Великият духовен план можем да говорим само както слепец говори за светлината. Този план се обитава от същества толкова по-високо стоящи от човека, колкото последният стои по-високо от минералите и химическите елементи. На тези същества ние им се струваме спящи, както на нас ни се струват минералите, а нашите мисловни процеси им се струват механистични. Материята, от които са изградени, принадлежи към най-високите форми на материята, за някои дори се говори, че са от най-чиста енергия.
На по-низшите подпланове се намират съществата, които ние наричаме учители или адепти. По-нагоре вървят великите йерархии на небесните сили, които е непостижимо за човешкия разум да разбере, а още по-високо са тези, които с право могат да бъдат наречени богове. Тези същества са недостъпни дори и за най-силните пориви на човешкото въображение.
И въпреки всичко дори и тези същества са смъртни и техният план се намира по-ниско от плана на абсолютния дух.
Само тези, чиито умове са щателно натренирани в продължение на много години и които са донессли със себе си знания от минали прераждания-само тези могат да постигнат смисъла на ученията за тези нива. И много от тези доктрини са скрити и се пазят в тайна, защото дори са и опасни за публично разпространяване.
Кибалион

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.